Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παραγγείλει απο το ebay προστατευτικά για την οθόνη του Χ600, αλλα απο λάθος δικό μου έχω πάρει 9 προστατευτικα!!! http://cgi.ebay.com/LCD-Film-Screen-Protector-for-Eten-E-ten-Glofiish-X600_W0QQitemZ140224382296QQihZ004QQcategoryZ58540QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem

Στο κουτάκι υπάρχει και lint-free cloth για να μην γδέρνεται η οθόνη. Αν υπάρχει κανέις που ενδιαφέρεται, να μου πει να του στείλω με τιμή όσο τα έχω πάρει. Αύριο μεσημέρι φεύγω από ελλάδα, άρα ή τα στέλνω αύριο το πρωί, η μετά το πάσχα. Στείλτε μου pm αν ενδιαφέρεστε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας χαιρετω και εγω ως ενας νεος και χαρουμενος κατοχος ενος Χ600...Πολυ καλο το κινητο απο τις 3 μερες που το εχω αν και εχω ενα προβλημα και ενα μικρο παραπονο!Το παραπονο ειναι οτι ειναι παρααα πολυ αργο σε οτι και να κανεις!Συγκεκριμενα οτι και να ανοιξω αργει παραα πολυ να μου το ανοιξει σε σχεση με αλλα παρομοια κινητα-pda και ας εχω ολα τα προγραμματα κλειστα!Σε αυτο βεβαια μπορει να φταιει και το οτι εχω φορτωσει πολυ και την καρτα μνημης αλλα και του κινητου...

Αυτο ομως ειναι μικρο μπροστα στο προβλημα που αντιμετωπιζω!Συγκεκριμενα οποτε του ερθει και χωρις λογο κλεινει σαν να εχω βγαλει την μπαταρια και να την εχω ξαναβαλει!Απενεργοποιω την οθονη μονο και μετα οταν παω να την ανοιξω μου ανοιγει απο την αρχη το τηλεφωνο!!Μου το εχει κανει σε 3 μερες 4 φορες...Βεβαια απο χθες το μεσημερι δν μου το εχει κανει ευτυχως!Μηπως ξερετε καμια λυση η τι να κανω??Εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :cool:απεκτησα και εγω ενα χ600 πριν τρεις μερες ..του περασα ολα τα απαραιτητα ..καρτα 4gb ,destinator..Και την τελευταια rom φυσικα.:D

εχω να παρατηρησω τα εξης...

 

παρατηρησα οτι και εμενα μου εκλεισε το ppc μια φορα απο μονο του σαν να εχεις βγαλει την μπαταρια ..

 

επισης το ραδιοφωνο δεν δουλευει σωστα το scan ,ενω παταω το βελακι να παει στον αμεσως επομενο σταθμο αυτο παει απο τους 100.3 στους 108..

αυτο το κανει και σε σας????:(επισης ο ηχος απο τα ακουστικα για χρηση ραδιοφωνου ειναι πολυ χαμηλος??:mad:

 

σαν gps τα πηγε πολυ καλα :)

 

σαν τηλεφωνο αρκετα καλα και με το bluetooth ακουστικο επαιξε σχετικα καλα..

 

και wi fi επαιξε αψογα:)

 

αν μπορει καποιος ασ δοκιμασει το ραδιο και να μου πει???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εμενα το ραδιο παιζει μια χαρουλα!Το μονο που με προβληματιζει και ειναι σοβαρο ειναι το οτι σβηνει το τηλεφωνο χωρις λογο και οποτε του ερθει...Κατα τ αλλα ολα τελεια....
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου λεγοντας οτι εσενα δουλευει τελεια με εβαλες σε δρομολογια:cry:

αλλα μου εφυγε ο νταλκας:lol:

 

Μολις γυρισα απο το πλαισιο...ειχα παρει μαζι μου και τα ακουστικα και εκανα τεστ στο demo x600 που εχουν..

το λοιπον παω στο χ600 του βαζω ενα φυσακι για να φορτισει του πεταω πανω και τα ακουστικα ,του ανοιγω το ραδιο και εκεινο ειχε την ιδια συμπεριφορα με το δικο μου .

συμπερασματα ..στους εσωτερικους χωρους δεν κανει σωστο σκαν στους σταθμους ενω χειροκινητα τους παιζει .. ενω εξωτερικα και σε τελευταια πατωματα δουλευει καλα το σκαν... :D

 

ετσι εκανα το εξης ..πηγαινεις στην ταρατσα κανεις ενα αυτοματο σκαν κραταει ολους τους σταθμους στης μνημες ευτυχως εχει 50 και οταν εισαι εσωτερικα που δεν παιζει το σκαν παιζεις απο το 1-50.

 

φιλε οσο αναφορα το σβησιμο κανε ενα hard reset και παρακολουθησε ,το αν στο ξανακανει θα παει ενα ταξιδακι στην γερμανια απο οτι μου ειπαν στο πλαισιο ...μηπως να βαλεις την τελευταια ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εμενα το ραδιο παιζει μια χαρουλα!Το μονο που με προβληματιζει και ειναι σοβαρο ειναι το οτι σβηνει το τηλεφωνο χωρις λογο και οποτε του ερθει...Κατα τ αλλα ολα τελεια....

 

οταν λες κλεινει τι εννοεις

οτι οταν το ανοιγεις παλι απο το power ξεκινα σαν να του εκανες soft reset

ή ανοιγει και βλεπεις την αρχικη οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως οπως τα λες φιλε hellas...Ειναι σαν να κανω soft reset!Mου βγαζει την πορτοκαλι εικονα με το glofish

 

κανε hard reset και παρακολουθησε το

Link to comment
Share on other sites

Eλα ομως που φοβαμαι να κανω hard reset γιατι δεν ξερω και φοβαμαι μηπως κανω καμια βλακεια!Ασε που γενικα δεν θελω να χαθουν ολα οσα εχω αποθηκευσει!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αλλαγη απο Ελληνικο σε Αγγλικο πληκτρολογιο πως γινεται???:O:O

Εχω ΟS greek και ψαχνω πως θα αλλαξω το πληκτρολογιο σε αγγλικο και τιποτα...

Βοηθεια please...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αλλαγη απο Ελληνικο σε Αγγλικο πληκτρολογιο πως γινεται???:O:O

Εχω ΟS greek και ψαχνω πως θα αλλαξω το πληκτρολογιο σε αγγλικο και τιποτα...

Βοηθεια please...

 

Πατας το πληκτρο au κατω αριστερα και γινεται αγγλικο και με διπλο κλικ ελληνικο.Αυτο γινεται στο μαμα πληκτρολογιο του χ600.Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eλα ομως που φοβαμαι να κανω hard reset γιατι δεν ξερω και φοβαμαι μηπως κανω καμια βλακεια!Ασε που γενικα δεν θελω να χαθουν ολα οσα εχω αποθηκευσει!

 

Den exeis na fobasai tipota oson afora to hard reset, einai mia diadikasia pou problepetai episima gia ti syskevi kai se kamia periptwsi den kaneis zimia. Ontws pantws tha xathoun ola. Mporeis na pareis ena backup mono apo tis epafes/minimata sou gia na epanafereis meta to hard reset kai ta ypoloipa... siga siga.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πατας το πληκτρο au κατω αριστερα και γινεται αγγλικο και με διπλο κλικ ελληνικο.Αυτο γινεται στο μαμα πληκτρολογιο του χ600.Ελπιζω να βοηθησα.

 

Eυχαριστω φιλε μου...;);)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καποιο καλο ξυπνητηρι(με το οποιο να ξυπνας) και κανα link να το κατεβασουμε αν υπαρχει θα ημουν ευγνωμων.

 

pTravelAlarm.

 

Tha to breis sto ipmart-forum.com

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :cool:απεκτησα και εγω ενα χ600 πριν τρεις μερες ..του περασα ολα τα απαραιτητα ..καρτα 4gb ,destinator..Και την τελευταια rom φυσικα.:D

εχω να παρατηρησω τα εξης...

 

παρατηρησα οτι και εμενα μου εκλεισε το ppc μια φορα απο μονο του σαν να εχεις βγαλει την μπαταρια ..

 

επισης το ραδιοφωνο δεν δουλευει σωστα το scan ,ενω παταω το βελακι να παει στον αμεσως επομενο σταθμο αυτο παει απο τους 100.3 στους 108..

αυτο το κανει και σε σας????:(επισης ο ηχος απο τα ακουστικα για χρηση ραδιοφωνου ειναι πολυ χαμηλος??:mad:

 

σαν gps τα πηγε πολυ καλα :)

 

σαν τηλεφωνο αρκετα καλα και με το bluetooth ακουστικο επαιξε σχετικα καλα..

 

και wi fi επαιξε αψογα:)

 

αν μπορει καποιος ασ δοκιμασει το ραδιο και να μου πει???

 

Τα ακουστικά δουλεύουν σαν κεραία για το ράδιο και θέλει λίγο πειραματισμό ανάλογα και που βρισκεσαι π.χ. εμένα πιάνει καλύτερα εδώ που είμαι αν έχω το καλώδιο το μισό τυλιγμένο και δεμένο...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να τρεξει το destinator πρεπει να ειναι γραμmενο στη μνημη τηλεφωνου ή τρεχει κανονικα και απο την καρτα??

Το εχω περασμενο πανω στην καρτα και οταν το τρεχω αν και δεν κολαει η εφαρμογη μου γραφει οτι αναμενει σημα απο το GPS μηπως υαπρχει καμια επιλογη που δεν εχω κανει για να δουλεψει το ενσωματομενο GPS η πρεπει να το αντιγραψω στο τηλεφωνο?? Please help:(:(:(

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιο καλο ξυπνητηρι(με το οποιο να ξυπνας) και κανα link να το κατεβασουμε αν υπαρχει θα ημουν ευγνωμων.

 

enalarmppc

το ptravelalarm ειναι εξισου καλο τοχω βαλει σε ενα 9100 αλλα στο χ600 μου κανει καποια κολληματα και το εβγαλα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να τρεξει το destinator πρεπει να ειναι γραμmενο στη μνημη τηλεφωνου ή τρεχει κανονικα και απο την καρτα??

Το εχω περασμενο πανω στην καρτα και οταν το τρεχω αν και δεν κολαει η εφαρμογη μου γραφει οτι αναμενει σημα απο το GPS μηπως υαπρχει καμια επιλογη που δεν εχω κανει για να δουλεψει το ενσωματομενο GPS η πρεπει να το αντιγραψω στο τηλεφωνο?? Please help:(:(:(

 

και απο τη καρτα τρεχει μια χαρα

αν σου λεει οτι "ασθενες σημα " δε κανεις κατι λαθος απλως βγαλτο εξω να βλεπει ουρανο και αστο για λιγο

"δε βρεθηκε gps" ή κατι αλλο τοτε πρεπει να βρεις τη θυρα (com) και τα αλλες ρυθμισεις

πηγαινεις ρυθμισεις/gps/ρυθμιση/ευρεση gps μετα πατας ενταξει και πηγαινεις στο χαρτη ,πρεπει να δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

Eλα ομως που φοβαμαι να κανω hard reset γιατι δεν ξερω και φοβαμαι μηπως κανω καμια βλακεια!Ασε που γενικα δεν θελω να χαθουν ολα οσα εχω αποθηκευσει!

 

με hard reset χανεται οτιδηποτε ειναι αποθηκευμενο στη μνημη του τηλεφωνου

δε χανεται τιποτα που βρισκεται στην καρτα του

hard reset θα κανεις αρκετες φορες, μη το φοβασαι

Link to comment
Share on other sites

βρηκα και εβαλα ανεπισημη ρομ για το κινητο

X600 WWE 321 ROM

η ρομ ειναι στα αγγλικα την εχω απο χτες δουλευει καλα και νομιζω οτι διορθωνει προβληματα ηχου

 

download απο εδω

http://www.unicom.pl/index.php?page=11&showfiles=576

Link to comment
Share on other sites

hard reset = το κουμπακι που παταμε με τη μυτη του stylo????

 

το χ600 δε κλεινει παρα μονο αν βγαλεις το καπακι και μετα τη μπαταρια

soft reset γινεται με τη γραφιδα στη τρυπα στα πλαγια ριξε μια ματια εδω για soft reset και hard reset

http://www.hardreset.eu/index_en.html

(απαντηση που εδωσα στις προηγουμενες σελιδες)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι... αυτό λέγεται Soft reset και κάνει απλά επανεκκίνηση στη συσκευή σου. Για hard reset... Start --> Settings --> System (tab) --> Clear Storage και επαναφέρει τη συσκευή σου σε κατάσταση όπως όταν το πρωτοάνοιξες. Σαν να κάνει format ας πούμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...