Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μπαταρίες δεν ξέρω

 

Αλλα για προγραμματακι τετοιο που ζητας υπαρχουν πολλά. Η διαφορά τους για μενα-περα απο τι ειδους report παραγει το καθενα και τα διάφορα interface- το σημαντικότερο ειναι να υπαρχει και αντιστοιχη desktop εφαρμογη που να κανει sync και να κρατας αρχείο.

 

Βεβαια κυκλοφορούν πολλα απο τα οποια τα περισοτερα συγχρονίζουν με quicken ή microsoft money. Αφενος ειναι λίγο πολύπλοκες αυτες οι desktop εφαρμοφες και αφετερου αντε να τις βρεις full download.

 

Για να μη κουραζω αλλο, δες το acemoney το οποιο εχει πακετο και τις 2 εφαρμογες.

Αν κολλησεις ποσταρισε

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν θελετε να βλεπετε youtube στο

x600 εχει πολυ αναλυτικες οδηγιες εδω

(εγω βλεπω μια χαρα,μαλιστα μπορεις να αποθηκευεις σε flv και να βλεπεις οποτε θελεις)

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πως μπορώ να κάνω συγχρονισμό των επαφών μου από το X 600 στο outlook γιατί προσπάθησα να τις περάσω με το activesync και δεν τα κατάφερα.

Ευχαριστώ

Πάνος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πως μπορώ να κάνω συγχρονισμό των επαφών μου από το X 600 στο outlook γιατί προσπάθησα να τις περάσω με το activesync και δεν τα κατάφερα.

Ευχαριστώ

Πάνος

 

Κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν θελετε να βλεπετε youtube στο

x600 εχει πολυ αναλυτικες οδηγιες εδω

(εγω βλεπω μια χαρα,μαλιστα μπορεις να αποθηκευεις σε flv και να βλεπεις οποτε θελεις)

 

 

Katefteian apo to internet paizei kai o kainourgios Core Player 1.2.2

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά.

Πως μπορώ να κάνω συγχρονισμό των επαφών μου από το X 600 στο outlook γιατί προσπάθησα να τις περάσω με το activesync και δεν τα κατάφερα.

Ευχαριστώ

Πάνος

 

Exeis Windows XP, egkatestimeno sto ActiveSync 4.5 kai to Outlook tou Microsoft Office (kai oxi to Outlook Express) kai den mporeis na kaneis sygxronismo?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα! ενώ το κινητό πέφτει σε αναμονή όταν με καλούν ε ενώ δείχνει σε αυτόν που με καλεί ότι χτυπάει και σε εμένα δεν κάνει τίποτα δεν καταλαβαίνω καν ότι με καλεί κάποιος με αποτέλεσμα να χάνω τηλέφωνα!το πρόβλημα λύνεται όταν κάνω soft reset αλλά είναι θέμα τύχης και εάν το καταλάβω για να το κάνω reset ειδάλλως χάνω τις κλήσεις μου :mad::mad::mad: έχω κάνει 3-4 Hard Reset και πάλι εξακολουθεί να συμβαίνει συχνά!:confused:

 

έχω Αγγλική ROM 264

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό bug που δεν έχει λυθεί προς το παρόν...

Το GSM για άγνωστο λόγο κάνει timeouts... Μπορεί να βλέπεις και αδικαιολόγητα σκαμπανεβάσματα στο σήμα και μπορεί να χάνεις και SMS ενώ στον παραλήπτη μπορεί να πηγαίνει και αναφορά παράδοσης...

Εγώ το χρησιμοποιώ σαν 2ο για να καλώ και δε με απασχολεί, αλλά έχω την εντύπωση ότι αν κάνεις κάποια κλήση σταματάει να το κάνει... δοκίμασε να καλείς την υπηρεσία υπολοίπου π.χ. μερικές φορές την ημέρα ή soft reset (αν και δεν είναι λύση αυτό)...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω φίλε θα δοκιμάσω! είναι που είναι λίγο μεγαλουστικο αλίμονο μου να κουβαλάω 2 συσκευές:rolleyes:
Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

Tελικα καμια λυση με την βλακεια να μου πεταει το sms στην οθονη?Δεν θελωωωω.......Το zoom sms και η αλλη επιλογη 'show sms on screen' δεν κανουν τιποτα...

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα με τα χαμενα SMS και τις χαμένες κλήσεις το είχα ενοπίσει απο την αρχή!! Τη λύση με τα reset την ανακάλυψα πρόσφατα και για να μην πολυπατάω το κουμπάκι εβαλα το reset button. Μήπως όμως υπάρχει κανενα πρόγραμμα που να κάνει reset αυτόματα κατά καθορισμένα χρονικά διαστήματα που να τα προγραμματίζεις με κάποιο τρόπο??
Link to comment
Share on other sites

Tελικα καμια λυση με την βλακεια να μου πεταει το sms στην οθονη?Δεν θελωωωω.......Το zoom sms και η αλλη επιλογη 'show sms on screen' δεν κανουν τιποτα...

 

πηγαινε

start/settings/souns&notifications/notifications/ και στο

event/messaging/new text message και ξετσεκαρεις τα

play sound

display message on screen

και τα αλλα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !

μηπως εχει δουλεψει καποιος το destinator 7 στο x600(νομιμος χρηστης)!!και αν ναι, αν αντιμετωπιζει τιποτα προβληματα με το προγραμμα.

γιατι εγω που το δοκιμασα μου εμφανιζει καθηστερηση στο μενου του.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !

μηπως εχει δουλεψει καποιος το destinator 7 στο x600(νομιμος χρηστης)!!και αν ναι, αν αντιμετωπιζει τιποτα προβληματα με το προγραμμα.

γιατι εγω που το δοκιμασα μου εμφανιζει καθηστερηση στο μενου του.

 

εχεις βαλει αυτη την εκδοση

Destinator v7.0.0.588.11 PDA ?

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω βαλει αυτη και δοκιμασα και αυτη 7.0.0.463,και μου κανει το ιδιο

 

δε το εχω δουλεψει ,μεχρι να βγει επισημα το 7 συνεχιζω να δουλευω το 6 οποτε δε εχω εμπειρια (για λιγες μερες ειχα βαλει το 7 απλα για να το δω και στη συνεχεια εβαλα παλι το 6)

παντως εχει πληροφοριες για το destinator 7 εδω

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5384

αλλα πιστευω οτι τα εχεις διαβασει ηδη (αναφερονται τα προβληματα που λες και σε αλλα pda)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα !

μηπως εχει δουλεψει καποιος το destinator 7 στο x600(νομιμος χρηστης)!!και αν ναι, αν αντιμετωπιζει τιποτα προβληματα με το προγραμμα.

γιατι εγω που το δοκιμασα μου εμφανιζει καθηστερηση στο μενου του.

 

Τι σου κάνει δηλαδή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

(αναφερονται τα προβληματα που λες και σε αλλα pda)

αρα ειναι γενικο το προβλημα.

παντος με το destinator 6 που το δουλευω ενα μηνα δεν εχω προβλημα και το παει σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Τι σου κάνει δηλαδή;

 

δεν ανταποκρινεται γρηγορα στο μενου του.καθηστερει πολυ.

επανερχεται μετα απο soft reset αλλα μετα απο ωρες το κανει παλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου ακούγεται σαν θέμα μπουκωμένης RAM. Γιαυτό και το Dest6 όντας ελαφρύτερο δεν παρουσιάζει τέτοια προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kalo einai prin anoikseis to Destinator na exeis kanei ena soft reset gia na exeis katharisei ti mnimi apo otidipote exoun kratisei alla programmata ta opoia mporei na exeis treksei nwritera. Episis, na min polyfortwneis tin Today screen sou giati ola afta katalambanoun xwro sti RAM tis syskevis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απ'οτι εχω δει ως τωρα, δεν το εχει αναφερει κανεις, οποτε μπορει να ειναι και δικο μου μονο προβλημα: Εχω προσεξει οτι οταν μιλαω στο τηλεφωνο (χωρις blootooth) ο ηχος εχει σκαμπανευασματα... Δηλαδη την μια δεν ακουω καλα, το δυναμωνω και μετα ξεκουφενωμαι!!! Με blootooth δεν εχω αντιμετωπησει το ιδιο προβλημα... Τι φταιει?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω πάρει και εγώ το δικό μου Χ600. Βάζω τα CD που έρχεται μαζί και ο υπολογιστής μου αρνείται να το διαβάσει (μου βγάζει error). Υπάρχει τιποτα σημαντικό επάνω εκτός από το ActiveSync που να μου χρειάζεται? Μπορώ να κάνω manual installation απλά το autorun δεν δουλέυει. Από τον φάκελο setup τίποτα δεν μπορώ να τρέξω. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα από άλλο υπολογιστή. Χάνω κάτι σημαντικό?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω πάρει και εγώ το δικό μου Χ600. Βάζω τα CD που έρχεται μαζί και ο υπολογιστής μου αρνείται να το διαβάσει (μου βγάζει error). Υπάρχει τιποτα σημαντικό επάνω εκτός από το ActiveSync που να μου χρειάζεται? Μπορώ να κάνω manual installation απλά το autorun δεν δουλέυει. Από τον φάκελο setup τίποτα δεν μπορώ να τρέξω. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα από άλλο υπολογιστή. Χάνω κάτι σημαντικό?

Επίσης, έχω ήδη κατεβάσει την νέο έκδοση 264 από την eten. Για να κάνω αναβάθμιση, χρειάζεται να έχω το καλώδιο φόρτισης επάνω στο Χ600?

 

το cd εχει το outlook μεσα (εγω τοχω μεσα στη ζελατινα ακομη)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...