Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδια.

Μήπως μπορείτε να προτείνετε καποια bluetooth ακουστικά συμβατά για την συσκευή μας?Έχω το i-Tech Clip V,το βρίσκει κανονικά, αλλά εχω πρόβλημα με τον θόρυβο.(Πολύ έντονο.Ούτε δυο γραμμές πιο χαμηλά μπορώ να μιλήσω,σβήνει μόνο του όποτε θέλει κτλ.)

 

Δοκίμασα ένα sony ericsson, αλλά δεν το βρίσκει σαν συσκευή κάν.

 

Μπορέι κάποιος να περιγράψει την διαδικασία σύνδεσης bluetooth ακουστικού από την αρχή?

 

Ευχαριστώ και πάλι καλημέρα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνω με τον furious99 για το bluetooth και σε μενα δουλευει καλα με δυο γραμμες κατω απο το τερμα της εντασης και επειδη πολλοι απο μας που το εχουμε το Χ600 θα παρατηρησαμε οτι μερικες φορες (στο δικο μου το εκανε μια φορα ) δεν δεχομαστε κλησεις ενω ειναι ανοιχτο το GSM αυτο οφειλεται σε bug του Χ600 και εδω και 3 μηνες προσπαθουν στην Ρωσια και στην ΕΤΕΝ να βρουν τι φταει .Προς το παρον η μονη λυση ειναι ενα soft reset την ημερα ,αυτο κανω και εγω και δεν εχω προβλημα αλλα φρεσκαρεται και το τηλεφωνο διαβαστε το παρακατω σχολιο .

Phone not ringing

This is the greatest problem in Russia.

developers cannot solve this problem three months.

if you look in a file \windows\rillogy.txt that it is possible to see record

"RIL: Too many timeouts detected, reboot radio"

 

 

Μεγάλο πρόβλημα αυτό γιατί σε συνδιασμό με το γεγονός ότι δε λαμβάνεις και SMS δημιουργεί αρκετές παρεξηγήσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.

Μήπως μπορείτε να προτείνετε καποια bluetooth ακουστικά συμβατά για την συσκευή μας?Έχω το i-Tech Clip V,το βρίσκει κανονικά, αλλά εχω πρόβλημα με τον θόρυβο.(Πολύ έντονο.Ούτε δυο γραμμές πιο χαμηλά μπορώ να μιλήσω,σβήνει μόνο του όποτε θέλει κτλ.)

 

Ευχαριστώ και πάλι καλημέρα..

 

Επειδή έχω το ίδιο, για κλήσεις το χρησιμοποιώ 2 σκάλες κάτω από το max την ένταση του τηλεφώνου, και την ένταση του bluetooth στη 2η σκάλα από τις 4. Το έχω για 2ο τηλέφωνο βέβαια και το έχω κυρίως για να περνάω τους ήχους του Destinator (με ένα κλικ στο κουμπάκι του Itech ανοίγει το Cyberon Voice και μόλις κλείσει αφήνει όλους τους ήχους να περάσουν στο bluetooth)...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Γενικα αριστη συμπεριφορα και ακουστικοτητα με τα windows mobile και με τα ΕΤΕΝ συγκεκριμενα εχουν τα bluetooth της plantronics .Εγω εχω το 640 και δουλευει μια χαρα .
Link to comment
Share on other sites

Γενικα αριστη συμπεριφορα και ακουστικοτητα με τα windows mobile και με τα ΕΤΕΝ συγκεκριμενα εχουν τα bluetooth της plantronics .Εγω εχω το 640 και δουλευει μια χαρα .

 

Αχχχ...ακόμα το κλαίω:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το Χ600 εχει η οχι φλας? Εχω μπερδευτει... :(Μου φαινετε οτι πρεπει να εχει(εχει λαμπακι), αλλα αλλοι λενε οτι δεν εχει τελικα... Τι ισχυει? Μηπως λειτουργει με κανενα αλλο προγραμμα?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το Χ600 εχει η οχι φλας? Εχω μπερδευτει... :(Μου φαινετε οτι πρεπει να εχει(εχει λαμπακι), αλλα αλλοι λενε οτι δεν εχει τελικα... Τι ισχυει? Μηπως λειτουργει με κανενα αλλο προγραμμα?:wacko:

 

επειδη εχω ανοιξει το μαυρο πλαστικο πανω μερος που βρισκεται η φωτογραφικη , φλας δεν υπαρχει (υπαρχει θεση για φλας αλλα ειναι κενη)

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω ανοιξει το μαυρο πλαστικο πανω μερος που βρισκεται η φωτογραφικη , φλας δεν υπαρχει (υπαρχει θεση για φλας αλλα ειναι κενη)

 

Πολυ κουφο...:( Μεγαλο λαθος τους...

Link to comment
Share on other sites

Kai megali apati. Ean to deis ekswterika eisai sigouros oti exei flash!

 

ισως αρχικα πηγε να βγει με φλας αλλα στην πορεια:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ισως αρχικα πηγε να βγει με φλας αλλα στην πορεια:lol:

 

nai... to ksexasan!!! Oti kai na poume mono asteio tha einai kai se kamia periptwsi den dikaiologei afti ti kinisi apo tetoia etairia! Etsi ftiaxnoun mono ta pseftika dummy tilefwna pou exoun ta katastimata kinitwn gia na deixnoun ston kosmo!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε πριν έχω δώσει κάτι ρυθμίσεις για το Cyberon Voice ειδικά το sensitivity πρέπει να είναι max κλπ...

 

ευχαριστω πολυ δειχνεις πολυ ψαγμενος... το εχεις ξετιναξει μου φαινεται... ελπιζω να μη γκρινιαζουν οι συγγενεις οτι δε τους δινεις σημασια

Link to comment
Share on other sites

ισως αρχικα πηγε να βγει με φλας αλλα στην πορεια:lol:

 

Μάλλον βγήκε από την ίδια γραμμή παραγωγής που βγήκε και του Χ650 που είναι ολόιδιο... Μάλλον ήθελαν να δώσουν κάτι παραπάνω στο Χ650 σε σχέση με το Χ600... Πάντως την οριακή αυτονομία του Χ600 τη γνωρίζουμε και μπορούμε να φανταστούμε την αυτονομία του Χ650 με τη VGA οθόνη και τον 500άρη :down:

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορούμε να φανταστούμε την αυτονομία του Χ650 με τη VGA οθόνη και τον 500άρη :down:

 

Na itan mono i aftonomia... :ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

nai... to ksexasan!!! Oti kai na poume mono asteio tha einai kai se kamia periptwsi den dikaiologei afti ti kinisi apo tetoia etairia! Etsi ftiaxnoun mono ta pseftika dummy tilefwna pou exoun ta katastimata kinitwn gia na deixnoun ston kosmo!

 

Στην αρχη, πριν το παρω, ειχα συμβουλευτει το forum... Αλλα δεν ειχα βγαλει καποιο συμπερασμα αν οντως ειχε η οχι flash... Τελος παντων, δεν με χαλασε, εξαλλου δεν το πηρα για την φωτογραφικη του!:lol:

Link to comment
Share on other sites

βγηκε μια εκδοση για x600 με wm6.1 (οχι επισημη)

 

αν θελετε να τη δοκιμασετε

 

πληροφοριες εδω

 

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=13852

 

και για κατεβασμα εδω

 

http://rapidshare.com/files/104366032/X600_WM61.ZIP.html

 

το cooking εχει γινει απο GPSSlovakia (rom cooker απο eten-users.eu)

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία πόσο σας κρατάει?εμένα με μεικτή χρήση 1 μέρα:confused::wacko:

είναι φυσιολογικό?:(

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

Και πολύ σου κρατάει αφου κανεις μεικτή χρήση.Γενικά η αυτονομία του ειναι για κλάματα.Τη συγκρίνω όμως με το παλιο μου κινητό το οποίο βέβαια δεν ειχε να ταίσει εναν επεξεργαστή και μια τέτοια οθόνη!!Σε σχέση με άλλα PDA δεν ξέρω θα σου πούν άλλοι που εχουν δουλέψει μα άλλα PDA.
Link to comment
Share on other sites

1.Μηπως μπορει να μου πει κανενας πως μπορω να δω τον συνολικο χρονο ομιλιας εισερχομενων κλησεων γιατι το μονο που βλεπω ειναι ο συνολικος χρονος εισερχομενων-εξερχομενων.

2. Εχει καπου μετρητη σταλμενων μηνυματων ή πρεπει να μετραω τα σταλμενα μηνυματα ενα προς ενα? Εκτος και αν υπαρχει καποιο προγραμματακι που κανει αυτη την δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ... εχω ενα προβλημα με το destinator kai to gps ...

 

ενω δινει κανονικα σημα το gps δεν το βρισκει ο distinator...

πηγα επολογές->ρυθμισεις ->σημα gps

αλλα δε ξερω τι να βαλω τα δοκιμασα σχεδον ολα...

 

καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Απο τις επιλογες -ρυθμισεις-gps πατας ρυθμιση και ευρεση gps και αφου το βρει πατας το δεξι κουμπι που λεει ενταξει και το αποθηκευει .Αυτα για την εκδοση 6 που εχει θυρα com την com 4 ,ταχυτητα 57600 και πρωτοκολλο ΝΜΕΑ , στις πληροφοριες κυκλοφοριας ειναι τσεκαρισμενο το off . Στην εκδοση 7 απο το κυριο μενου - επιλογες-ρυθμισεις-σημα gps-ρυθμιση- το μεσαιο κατω αναζητηση gps και αφου το εντοπισει και συνδεθει παταμε το κατω δεξια οκ. Οι ιδιες ρυθμισεις για τις com παραπανω ισχυουν και για την εκδοση 7 .
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ λειτουργησε...αυτές νομιζω ειχε αρχικα... το λαθος ηταν οτι μαλλον δεν επρεπε να εχω ανοιξει πρωτα το gps viewer..
Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλους. Αύριο ελπίζω να είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του Χ600 :D Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρεται κανένα προγραμματάκι που να φυλάει έξοδα που κάνω. Είναι το πρώτο μου PDA και πρέπει να οργανωθώ λιγάκι. Επίσης, υπάρχουν μπαταρίες με μεγαλύτερη χωρητικότητα? έχω βρει μία στο ebay που είναι 1730mah σε σχέση με την 1530 που έρχεται. Αξίζει η μικρή αυτη διαφορά ή δεν θα την καταλάβω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...