Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)ραδιο απο το ηχειο

πως ακουγεται το ραδιο απο το εξωτερικο ηχειο

1.βαζετε τα ακουστικα

2.βρισκετε το σταθμο σας

3.πατατε αριστερα απο το εικονιδιο με τα ακουστικα και ο ηχος βγαινει απο το εξ. ηχειο

το ξαναπατατε και ο ηχος ακουγεται παλι απο τα ακουστικα (το εικονιδιο ειναι στα αριστερα της μπαρας αυξομειωσης της εντασης

 

Σε 263 ROM ελληνική (από το Πλαίσιο) ΔΕ δουλεύει αυτό...

Σε 264 αγγλική δουλεύει κανονικά...

Σε 263 αγγλική δεν ξέρω...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε 263 ROM ελληνική (από το Πλαίσιο) ΔΕ δουλεύει αυτό...

Σε 264 αγγλική δουλεύει κανονικά...

Σε 263 αγγλική δεν ξέρω...

 

 

αναφερομαι στην wwe264 (αγγλικη)

 

κατι αλλο

εβαλα micro sdhc 4gb και δουλευει μια χαρα ;)

Link to comment
Share on other sites

2) μερικες φορές το Χ600 κολλάει και δεν λαμβάνω SMS. Στέλνει κανονικά αλλά δεν μπορώ να λάβω. Τι μπορεί να φταίει;

 

Όσον αφορά αυτό;:confused:

The mere sight of your undead allies sickens me. What unholy bargain have your struck?
Link to comment
Share on other sites

μέχρι πόση μνήμη μπορεί να πάρει ?

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μέχρι πόση μνήμη μπορεί να πάρει ?

 

Όταν βγουν... θα υποστηρίζει και ακόμα μεγαλύτερες από 8GB. :happy:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

thanks παιδιά.επειδή θέλω να το πάρω ρωτάω γιατί είναι το πρώτο μου pda

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,2 ερωτησούλες έχω και εγώ.

1) γίνεται όταν ακούω ράδιο ή MP3 να ακούω από το μεγάφωνο και όχι από τα ακουστικά;

2) μερικες φορές το Χ600 κολλάει και δεν λαμβάνω SMS. Στέλνει κανονικά αλλά δεν μπορώ να λάβω. Τι μπορεί να φταίει;

 

Οπως ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ και εμενα πολλες φορές δε λαμβάνει sms και κλήσεις, ενώ αυτός που μου στέλνει πέρνει αναφορά παράδοσης ή με βρίσκει εντός δικτύου αντιστοιχα!! Δυστυχώς δε βρήκα λύση, για αυτό και μου φαίνεται ότι θα καταφύγω στη χρήση κανονικού κινητού τηλεφώνου!!

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα πρώτα σε ένα Hard Reset,αν δεν φτιάξει και πάλι,ξαναφόρτωσε την Rom που φοράς επάνω μήπως δεν είχε κάτσει σωστά η προηγούμενη και αν δεν βρείς και πάλι λύση προχώρα στην Αγγλική ROM(264).H εγγύηση σου θα υφίσταται κανονικά από το πλαίσιο(αν το έχεις αγοράσει από εκεί).
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. τελικα ηρθε το εργαλειο ... και εχω μεινει εκπληκτος απο την φιλικότητα του... πιστευα οτι ισως δεν θα ηταν τοσο ευκολο στη χρηση για να παρω τηλ.. αλλα ειναι πανευκολο... εχει καταφερει κανεις το voice comander?? διαβασα λιγο τη βοηθεια αλλα οταν του λεω call δεν κανει κατι και λεει goodbye.. το greeksmswriter ειναι και για wmb 6? γιατι το setup δε το αναγνωριζει σαν application ....παντως για τα χρηματά του ειναι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

εχω συνδεσει τα ακουστικα (μαμισια) με το x600 και οταν παταω το κουμπακι που εχουν επανω τα ακουστικα οταν με καλουν για να δεχθω την κληση δεν κανει τιποτα!

ασε που καθε φορα που με καλουν θα πρεπει να βγαζω τα ακουστικα να βγαλω το κινητο απο τη θηκη να συνδεσω τα ακουστικα και να πατησω το κουμπι στο κινητο για να δεχθω την κληση!!

ολοκληρη ιστορια διχως τελος!

εχετε καμια ιδεα!

Link to comment
Share on other sites

εχω συνδεσει τα ακουστικα (μαμισια) με το x600 και οταν παταω το κουμπακι που εχουν επανω τα ακουστικα οταν με καλουν για να δεχθω την κληση δεν κανει τιποτα!

ασε που καθε φορα που με καλουν θα πρεπει να βγαζω τα ακουστικα να βγαλω το κινητο απο τη θηκη να συνδεσω τα ακουστικα και να πατησω το κουμπι στο κινητο για να δεχθω την κληση!!

ολοκληρη ιστορια διχως τελος!

εχετε καμια ιδεα!

 

ενα bluetooth ακουστικο ισως ειναι καλυτερη λυση

Link to comment
Share on other sites

Η Sandisk 8 GB microsd μαζί με το reader της από ebay ήρθε σήμερα και παίζει άψογα (χωρίς να χρειαστεί driver)... Ώρα να πετάξουμε καμιά 30αριά divx movies μέσα για τις ώρες της βαρεμάρας :)

 

Όποιος ενδιαφέρεται έχω δώσει link μερικά post πριν...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω ενα μικρο προβληματακι..εβγαλα το spb mobile shell απο μεσω της ρυθμισεως --σημερα-- και προσπαθησα να το ξανα βαλω και δεν μου το εμφανιζει καθολου σαν επιλογη...επισης προσπαθησα μεσω των site που προτεινετε να καταβεσω καποιο προγραμα αλλα δυστυχως δεν μπορεσα να τα περασω στο κινητο..ειμαι και ολιγον ασχετως συν της αλλης....
Link to comment
Share on other sites

ενα bluetooth ακουστικο ισως ειναι καλυτερη λυση

 

εδω λεμε οτι με το bluetooth και περασμενη την 264 κανει θορυβο και εσυ μου προτεινεις bluetooth!

 

no comment

 

καμια αλλη προταση τη μπορει να φταιει(για να μη το βαψω μλπε και το πεταξω στη θαλασσα)

Link to comment
Share on other sites

περνωντας σήμερα από το πλαισιο πληροφορήθηκα ότι θα γίνει νεα παραλαβη συσκευών 18 Απρ

 

Λές να ελπίζουμε σε κατι καλύτερο από αποψη των bugs που εχουν ήδη αναφερθεί στο thread??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

καμια αλλη προταση τη μπορει να φταιει(για να μη το βαψω μλπε και το πεταξω στη θαλασσα)

 

Φίλε μου το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ το έχω λύσει με το spb phone suite και έχω ρυθμίσει σε ένα profile αυτόματη απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδια που μπορει να ειναι ψιλοακυρη η ερωτηση σε αυτο το forum αλλα μηπως ξερετε καποια freeware (και μη) παιχνιδακια για να ειναι συμβατα στο Χ600? Εχω βρει μερικα, αλλα δεν ειναι ολα συμβατα. Υπαρχει καποιο site που να εχει ετσι μαζεμενα? (Πρεπει να εκμεταλευτω ολες τις δυνατοτητες του Χ600 -ακομα και στα παιχνιδια!!! :lol::lol::lol:)
Link to comment
Share on other sites

εδω λεμε οτι με το bluetooth και περασμενη την 264 κανει θορυβο και εσυ μου προτεινεις bluetooth!

 

no comment

 

καμια αλλη προταση τη μπορει να φταιει(για να μη το βαψω μλπε και το πεταξω στη θαλασσα)

 

Ούτε σε μένα παίζει το ενσύρματο handsfree για κλήσεις το δοκίμασα :blink: ...

 

Το bluetooth δεν κάνει πολύ θόρυβο αν κατεβάσεις την ένταση του τηλεφώνου 2 σκάλες κάτω από τη maximum ένταση... Τότε ο θόρυβος που κάνει είναι πολύ ανεκτός... Αλλά αυτό πρέπει να κάτσεις να διαβάσεις το topic για να το μάθεις και πολλοί δεν έχουν υπομονή...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. τελικα ηρθε το εργαλειο ... και εχω μεινει εκπληκτος απο την φιλικότητα του... πιστευα οτι ισως δεν θα ηταν τοσο ευκολο στη χρηση για να παρω τηλ.. αλλα ειναι πανευκολο... εχει καταφερει κανεις το voice comander?? διαβασα λιγο τη βοηθεια αλλα οταν του λεω call δεν κανει κατι και λεει goodbye.. το greeksmswriter ειναι και για wmb 6? γιατι το setup δε το αναγνωριζει σαν application ....παντως για τα χρηματά του ειναι σουπερ

 

Διάβασε πριν έχω δώσει κάτι ρυθμίσεις για το Cyberon Voice ειδικά το sensitivity πρέπει να είναι max κλπ...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον furious99 για το bluetooth και σε μενα δουλευει καλα με δυο γραμμες κατω απο το τερμα της εντασης και επειδη πολλοι απο μας που το εχουμε το Χ600 θα παρατηρησαμε οτι μερικες φορες (στο δικο μου το εκανε μια φορα ) δεν δεχομαστε κλησεις ενω ειναι ανοιχτο το GSM αυτο οφειλεται σε bug του Χ600 και εδω και 3 μηνες προσπαθουν στην Ρωσια και στην ΕΤΕΝ να βρουν τι φταει .Προς το παρον η μονη λυση ειναι ενα soft reset την ημερα ,αυτο κανω και εγω και δεν εχω προβλημα αλλα φρεσκαρεται και το τηλεφωνο διαβαστε το παρακατω σχολιο .

Phone not ringing

This is the greatest problem in Russia.

developers cannot solve this problem three months.

if you look in a file \windows\rillogy.txt that it is possible to see record

"RIL: Too many timeouts detected, reboot radio"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...