Jump to content

Περι τετραψηφιων αριθμων...


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι σοι μανια ειναι παλι ετουτη;;

Ραδιοφωνικοι σταθμοι, τηλεοπτικες εκπομπες, ακομα κι εγω που λεει ο λογος, θα μπορουσα να εχω εναν τετραψηφιο αριθμο, με χρεωση 1 ευρω ανα sms..

Θελεις να ακουσεις ενα τραγουδι, στειλε "ταδε" στο "ταδε νουμερο" με χρεωση ενα ευρω/sms κ.ο.κ...

 

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

όμως υπάρχουν και ελάχιστοι με κανονική χρέωση (έρα σπορ)

πάντως είναι σκέτη εκμετάλλευση να δώσεις τόσα λεφτά για ένα τραγούδι :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 5 Ιαν. 2004 , 12:26)

όμως υπάρχουν και ελάχιστοι με κανονική χρέωση (έρα σπορ)

πάντως είναι σκέτη εκμετάλλευση να δώσεις τόσα λεφτά για ένα τραγούδι :mad:

 

Με βρισκεις απολυτα συμφωνο!

Ακομα δεν μπορω να καταλαβω ποιοι ειναι αυτοι για παραδειγμα που ψηφιζουν στο Juke Box στο ΜAD.

Τι σοι, για πεταμα τα εχουνε;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει πολύ περισσότερο να τα κατεβάσεις απο κανένα file sharing!1 ευρώ είναι 3 ώρες internet περίπου!Μπορεί τα στοιχεία στο mad να είναι και λίγο ψεύτικα γιατί μου φένεται απίθανο :)
Link to comment
Share on other sites

από το 1ευρώ/sms τα 50 λεπτά πάνε στο σταθμό τα 20λεπτά στις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας και τα 30λεπτά στις εταιρίες παροχής αυτής της υπηρεσίας.
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω, ξέρει κανείς πως δημιουργούνται αυτοί οι αριθμοί; Ποιός είναι υπεύθυνος;

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εδώ και καιρό αναρωτιέμαι... Έστω ότι στην τηλεόραση εμφανίζεται κάπου (με ψείρες) η χρέωση. Στο ραδιόφωνο ποιος νόμος προστατεύει όσους ανυποψίαστους στέλνουν SMS χωρίς να τους περνάει απ'το μυαλό ότι χρεώνονται 1€????

Έχω και την εντύπωση ότι σε κάποιους σταθμούς πέφτει "σύρμα" σε δημοσιογράφους-παραγωγούς ώστε εντέχνως να αποκρύπτεται η χρέωση... Γιατί μου κάνει εντύπωση ότι ακόμα και σοβαροί δημοσιογράφοι, όταν ζητάνε μηνύματα απ'τους ακροατές δε λένε κουβέντα για το... πάπλωμα. Ευτυχώς που αρκετοί μάλλον πλήρωσαν και έμαθαν με αποτέλεσμα ν'ακούς δημοφιλείς εκπομπές να παρακαλάνε για 1 SMS!!!! Το κρατικό ραδιόφωνο γενικώς "χαλάει την πιάτσα" γιατί δεν υπερχρεώνει. Στη ΝΕΤ που έχω στείλει εγώ με Telestet συμβόλαιο είναι 0,09€ η χρέωση αντί του 0,085€ που είναι η normal.

 

Όσο για το JukeBox κι εγώ προχθές που το έβλεπα σκεφτόμουνα ότι μπορεί να είναι μούφα. Εκεί θα είναι η "πλάκα". Να χαλάει ο άλλος τα ωραία του Ευρώ για ν'ακούσει το τραγούδι και τελικά τα ποσοστά να είναι random από υπολογιστή... :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τα είναι γνωστή η χρέωση για όποιον προσπαθήσει να στείλει.. Να ξέρει ότι θα του κοστίσει 1Ε κ άμα πίστευει ότι όντως αξίζει τον κόπο να το στείλει ας το στείλει... Αλλά είναι απαράδεκτη η κοροϊδία αυτή με τα ψιλά γραμματάκια στην τηλεόραση ή απόφευγουμε να αναφέρουμε την χρέωση στο ραδίοφωνο..

Όσο για τη ΝΕΤ αυτό έλειπε και τα κρατικά να είχαν 1Ε το μήνυμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται ρε παιδια.Μας κ***πιανουν κανονικα απ το λογαριασμο της ΔΕΗ! ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος csk4023 ( 5 Ιαν. 2004 , 17:55)

 

Όσο για το JukeBox κι εγώ προχθές που το έβλεπα σκεφτόμουνα ότι μπορεί να είναι μούφα. Εκεί θα είναι η "πλάκα". Να χαλάει ο άλλος τα ωραία του Ευρώ για ν'ακούσει το τραγούδι και τελικά τα ποσοστά να είναι random από υπολογιστή... :)

 

Σίγουρα είναι μούφα. Αρχικά τα ποσοστά είναι 50-50 και μετά αλλάζει και γίνεται 48-52, μπορεί κανείς να μου εξηγήσει με ποιά κατανομή ψήφων γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GloBy ( 5 Ιαν. 2004 , 12:05)

 

Τι σοι μανια ειναι παλι ετουτη;;

Ραδιοφωνικοι σταθμοι, τηλεοπτικες εκπομπες, ακομα κι εγω που λεει ο λογος, θα μπορουσα να εχω εναν τετραψηφιο αριθμο, με χρεωση 1 ευρω ανα sms..

Θελεις να ακουσεις ενα τραγουδι, στειλε "ταδε" στο "ταδε νουμερο" με χρεωση ενα ευρω/sms κ.ο.κ...

 

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

 

 

Πες τα :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GloBy ( 7 Ιαν. 2004 , 11:23)

 

Εχει δικιο ο eLeKtriK EyE.

Σε τι ποσοστο επι τοις εκατο αντιστοιχει το καθε sms;;

 

 

Μάλλον σε 0,0000001%

Link to comment
Share on other sites

το jukebox μούφα είναι... ασε που η ίδια εκπομπή παίζει 5- φορες τη βδομάδα

 

αν έχετε παρατηρικότητα θα το καταλαβετε....

 

Πάντως για αυτά τα τετραψήφια καμιά ΕΕΤΤ δε μπορεί να κάνει κάτι? Κανα ΙΝΚΑ? καποιος φορέας? ειναι κοροιδία και σας διαβεβαιώ ότι το 80 % ΔΕ ξέρει τη χρέωση ....

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σέ κάποιο έντυπο διάβασα ένα κολπάκι για να ξέρεις την χρέωση σε αυτά τα τετραψύφια ακόμα και άν κάποιοι προσπαθούν να την κρύψουν.Συφκεκριμένα:

Σε τετραψύφια που αρχίζουν απο 41=κανονική χρέωση

Σε τετραψύφια που αρχίζουν απο 42=0,25+ΦΠΑ 18%

Σε τετραψύφια που αρχίζουν απο 43=0,50+ΦΠΑ 18%

Σε τετραψύφια που αρχίζουν απο 44=0,75+ΦΠΑ 18%

Σε τετραψύφια που αρχίζουν απο 45=1,00+ΦΠΑ 18%

Ακόμα στο 4090(cosmopolis)είναι 0,90+ΦΠΑ και στο 46(malrboro)περίπου 0,17+ΦΠΑ.Ελπίζω να βοήθησα αν και το 95% αυτών τον αριθμών είναι 45..

Αν το έργο είναι μακέτο

θα σου παι,θα σου παίξω ένα μπουκέτο

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είναι ακριβώς κολπάκι αλλά έπρεπε να κυκλοφορεί επίσημα απο τον ΟΤΕ και να ενημερώνει όλους αυτούς που δεν ξέρουν και την πατάνε.Αλλά τι λέω και ο ΟΤΕ τρώει..χαζός είναι να βγάλει τα μάτια του μόνος του;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου αρεσει ειναι οτι οι ιδιοι που ψαχνουν την προσφορα της προσφορας ω προσφορα σε καρτοκινητα τυπου cu αυτοι ειναι που στελνουν sms του 1 ευρω σε διαφορους παρατρεχαμενους στα ΜΜΕ! :wacko:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω ότι δικαίωμα τους να χρεώνόυν όσο θέλουν τα μηνύματα αυτά αρκεί να υπάρχει επαρκη΄ς πληροφόρηση στον καταναλωτή.
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα και σχετικο. Εστειλα sms στο διαγωνισμο της coca cola. Και την αλλη μερα ηρθε το εξης μηνυμα απο το 4537...

Νοιαζεσαι για την σχεση σου?Ζητας συνταγες επιτυχιας?Μαθε τα μυστικα για μια ευτυχισμενη σχεση. Στειλε τωρα ΛΤ2 στο 4537! Δεν εχεις σχεση? Στειλε Α18 στο 4532.

Και την αμεσως επομενη αλλα μηνυμα απο 4522...

Νεα ringtones! Στειλε τωρα ΡΤ3 στο 4537 κτλ κτλ

 

Και αναρωτιεμαι? Ειναι δυνατον? Θελω να μην δεχομαι τετοιες αηδιες!!!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα το λάθος και έστειλα σε διαγωνισμό.

Χθες ήρθε ένα μνμ με αποστολέα 901κτλ που έλεγε για καυτές γνωριμίες... :o

Link to comment
Share on other sites

Αποφευγετε τα 4 ψηφια...οι εταιρειες που εχουν τους αριθμους και τους δινουν στα ΜΜΕ εκμεταλλευονται μετα αυτην την database για τις "θυγατρικες"...τους!
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

και πάλι νομίζω ότι γίνεται με κάποιο τρόπο να σας διαγράψουν από τις λίστες τους... αν επικοινωνήσετε με την εταιρεία που σας στέλνει τα μηνύματα αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...