Jump to content

Ελληνική WM6 ROM για Qtek 8310 [v3]


NiTroGen
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, μπορεί - δοκιμασμένο! Αλλά θα πρέπει να είναι SuperCID το τηλέφωνό σου (περιγράφεται η διαδικασία σε προηγούμενη σελίδα), αλλιώς θα έχεις μεγάλο πρόβλημα!!!

 

Χρόνια Πολλά και Καλές Γιορτές!!!! :)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας παρακαλώ. Ξαφνικά δεν μπορώ να συνδεθώ στο Internet μέσω καλωδίου USB σε υπολογιστή που είναι συνδεμένος στο δίκτυο αλλά ούτε και μέσω WiFi. Το μήνυμα λέει: " Ο συνομιλητ'ης σας τερμάτισε τη σύνδεση". Ταυτόχρνα παρατήρησα ότι στο εικονίδιο της έντασης δικτύου εμφανίζεται ένα G για λίγο. Τι να συμβαίνει άραγε? Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Το τηλέφωνο που χρησιμοποιώ είναι ένα QTEK 8310 με WM6.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη v5 του Nitrogen. Μήπως ξέρει κανείς στην Εξερεύνηση Αρχείων πώς μπορώ να βλέπω και τις καταλήξεις στα ονόματα των αρχείων; Μήπως πρέπει να πειράξω κάτι στο registry?
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη v5 του Nitrogen. Μήπως ξέρει κανείς στην Εξερεύνηση Αρχείων πώς μπορώ να βλέπω και τις καταλήξεις στα ονόματα των αρχείων; Μήπως πρέπει να πειράξω κάτι στο registry?

To kalitero pou tha mporouses na kaneis kata tin gnomi m tha itan na valeis to Resco Explorer kai na xemperdeveis!Ego varethika na asxoloume me tin "xazi" Εξερεύνηση Αρχείων ton WM5 k 6

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την πολύ ενδιαφέρουσα WM6 Ελληνική ROM του Nitrogen και πραγματικά είναι πολύ καλή! Η ερώτηση που έχω, είναι:

 

Υπάρχει το Pocket MSN στην εγκατάσταση; Όσο και αν έψαξα, δεν το βρήκα πουθενά. Αν όχι, υπάρχει διαθέσιμο με κάποιο cab;

 

Υπάρχει κάποιο προτεινόμενο πρόγραμμα Instant Messaging κατά προτίμηση freeware;

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου συσκευή κολλάει σε τακτά διαστήματα. Μπορεί 1 φορά την ημέρα.

Έχει κανείς αλλος το ίδιο πρόβλημα? Φταίει η συσκευή λέτε?

Κολλάει και με τη ROM του vjgrace η οποία βασίστηκε στου Nitrogen

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=343358

Πάντως με την original wm5 ή με του phil http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=321408 δέν μου κολλάει.

Ψάχνω ελληνική ROM για HTC Touch Dual.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την πολύ ενδιαφέρουσα WM6 Ελληνική ROM του Nitrogen και πραγματικά είναι πολύ καλή! Η ερώτηση που έχω, είναι:

 

Υπάρχει το Pocket MSN στην εγκατάσταση; Όσο και αν έψαξα, δεν το βρήκα πουθενά. Αν όχι, υπάρχει διαθέσιμο με κάποιο cab;

 

Υπάρχει κάποιο προτεινόμενο πρόγραμμα Instant Messaging κατά προτίμηση freeware;

Δοκίμασε τον Windows Live Messenger: http://rapidshare.com/files/84706366/Windows_Live_10.6.0033.0600.cab

(Προσοχή! Εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη, όχι στην κάρτα)

 

Η δική μου συσκευή κολλάει σε τακτά διαστήματα. Μπορεί 1 φορά την ημέρα.

Έχει κανείς αλλος το ίδιο πρόβλημα? Φταίει η συσκευή λέτε?

Κολλάει και με τη ROM του vjgrace η οποία βασίστηκε στου Nitrogen

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=343358

Πάντως με την original wm5 ή με του phil http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=321408 δέν μου κολλάει.

Iceman1979, δοκίμασες την ελληνική ROM. Μήπως είναι κάποια προσθήκη που έκανε ο Jon (vjgrace). Εγώ πάντως με την ελληνική δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την ROM του Nitrogen και πέραν του ότι το τηλέφωνο γενικά έχιε καλύτερη αίσθηση και ταχύτητα σήμερα κατάφερα με μεγάλη μου χαρά να συνδέσω και ένα Bluetooth GPS και να το δει κανονικά το τηλέφωνο.

 

Ευχαριστούμε Nitrogen.

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω τη rom του Nitrogen εδώ και 2 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα (εκτός ίσως από το ξυπνητήρι που δεν μου φαίνεται πολύ λειτουργικό). Χθές παρατήρησα το εξής:

Δοκίμασε κάποιος να μου στείλει έναν ήχο με bluetooth και κάθε φορά αποτύγχανε. Δοκίμασαν και άλλοι να μου στείλουν ήχους με το ίδιο αποτέλεσμα. Δεν είχα δοκιμάσει μέχρι χθές τη λήψη bluetooth (η αποστολή λειτουργεί κανονικά) οπότε δεν ξέρω αν είναι κάτι που προϋπήρχε ή προκλήθηκε τώρα.

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την ROM του Nitrogen και πέραν του ότι το τηλέφωνο γενικά έχιε καλύτερη αίσθηση και ταχύτητα σήμερα κατάφερα με μεγάλη μου χαρά να συνδέσω και ένα Bluetooth GPS και να το δει κανονικά το τηλέφωνο.

 

Ευχαριστούμε Nitrogen.

Νά'σαι καλά, φίλε scientist. :)

 

Καλημέρα,

έχω τη rom του Nitrogen εδώ και 2 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα (εκτός ίσως από το ξυπνητήρι που δεν μου φαίνεται πολύ λειτουργικό). Χθές παρατήρησα το εξής:

Δοκίμασε κάποιος να μου στείλει έναν ήχο με bluetooth και κάθε φορά αποτύγχανε. Δοκίμασαν και άλλοι να μου στείλουν ήχους με το ίδιο αποτέλεσμα. Δεν είχα δοκιμάσει μέχρι χθές τη λήψη bluetooth (η αποστολή λειτουργεί κανονικά) οπότε δεν ξέρω αν είναι κάτι που προϋπήρχε ή προκλήθηκε τώρα.

 

Γιάννης

Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Συνδέσεις -> Μεταβίβαση -> Λήψη εισερχόμ. μεταδόσεων ΕΝΕΡΓΟ ;)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

τι να πω βρε Nitrogen! Το 'χω ξαναπεί και θα καταντήσω γραφικός.Απ' ότι φαίνεται το ξέρεις πολύ καλά το smartphone.

Δεν έχω κάνει ποτέ donate για λόγους πεποιθήσεως αλλά στη δική σου περίπτωση θα κάνω μια εξαίρεση γιατί νομίζω ότι το αξίζεις.

 

Με πολύ εκτίμηση

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Το εκτιμώ πάρα πολύ, Γιάννη. Σε ευχαριστώ! :)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση σχετικά με την ROM του Nitrogen.

Όταν κρατήσω παρατεταμένα το volume down πλήκτρο για να δώσω ένα voice tag το τηλέφωνο κάνει μπίπ, αναγνωρίζει το voice tag που εκφωνώ αλλά με βγάζει στην οθόνη που σου δείχνει τις κλήσεις που έχουν πραγματοποιηθεί και ληφθεί χωρίς να πραγματοποιεί την κλήση. Καμία ιδέα κανείς ;

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα θελω μια βοηθεια προσπαθω να περασω τη νεα ρομ με wm6 και ολα τα συναφη αλλα μολις ερχεται σε κατασταση προγραμματισμου (ξερεται αυτο με τα 3 χρωματα της οθονης) ,σταματαει την αναβαθμιση και μετα απο λιγο που αναφερει οτι πρεπει να συνδεσω το καλωδιο στον υπολογιστη και κατι τετοια ..........

καμια βοηθεια ρε παιδια υπαρχει ....μηπως ειναι τιποτα κλειδωμετα ....

μηπως πρεπει να κανω κατι αλλο

ευχ,,,,,,, εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry πο θα κάνω μια off-topic ερώτηση αλλά στο θέμα του 8310 δεν έχει κίνηση και δεν έχει απαντήσει κανένας. Format πως μπορώ να κανω; Θέλω να το πουλήσω το κινητό και θέλω να είναι όπως ήταν όταν το πήρα.
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry πο θα κάνω μια off-topic ερώτηση αλλά στο θέμα του 8310 δεν έχει κίνηση και δεν έχει απαντήσει κανένας. Format πως μπορώ να κανω; Θέλω να το πουλήσω το κινητό και θέλω να είναι όπως ήταν όταν το πήρα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=78937&page=26

 

#1254

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...