Jump to content

Ελληνική WM6 ROM για Qtek 8310 [v3]


NiTroGen
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. :)

 

Η γνώμη μου είναι να περάσεις τη ROM και μετά αν θες το "σκοτώνεις". Ποτέ δεν ξέρεις, ίσως και να αλλάξεις γνώμη! ;)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμα βάλω τη rom στο 8500 υπάρχει περίπτωση να δουλέψει και απλά να μην υποστηρίζει τις επιπλέον λειτουργίες π.χ. το wi-fi ή θα το στείλω στα θυμαράκια?:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα την ανάγνωση του θέματος από την αρχή. Εδώ και κάποιο καιρό είχα παρατημένο το 8310 μου (μόνο τηλέφωνα - SMS) και τώρα είμαι σε δίλλημμα. Ή θα το πουλήσω/ανταλλάξω ή θα ασχοληθώ λίγο παραπάνω περνώντας τη ROM του Nitrogen.. Είδωμεν... :)

 

Πάντως πολύ καλή δουλεια φαίνεται πως έχεις κάνει φίλε (από τις εντυπώσεις των υπόλοιπων χρηστών που διάβασα). Συγχαρητήρια!!! :)

 

Αλήθεια πόσο πιάνει το 8310 στις μέρες μας?

Ψάχνω ελληνική ROM για HTC Touch Dual.
Link to comment
Share on other sites

Αμα βάλω τη rom στο 8500 υπάρχει περίπτωση να δουλέψει και απλά να μην υποστηρίζει τις επιπλέον λειτουργίες π.χ. το wi-fi ή θα το στείλω στα θυμαράκια?:lol::lol::lol:

Θυμαράκια κατευθείαν!!! Με μόνη λύση το service της αντιπροσωπίας, αν είσαι εντός εγγύησης - τι service, δηλαδή... αντικατάσταση θα το κάνουν!

 

Αλήθεια πόσο πιάνει το 8310 στις μέρες μας?
Στο e-Market το βλέπω περίπου 150-200€. Αν δεν το έχεις πάρει από την προσφορά του e-Shop (~199€) τότε είναι αμαρτία να το σκοτώσεις για τόσα λίγα χρήματα. (Εγώ το πήρα 2 βδομάδες πριν την προσφορά στα 380€ :cry::cry::cry:)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

kalimera.

exo to qtek 8310 agorasmeno apo germania

ekana xthes vrady mia prospathia na peraso tin nea wm6 rom

alla evgale ta 3 xromata kai paramenei ekei.

xreiazete kapia rythisi gia na dexete tin nea elliniki wm6?

signomi an to idio provlima exei ksanaaferthi

alla mpori kapios na mou pei ti den pige kala

kai ti kano?

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πόσο πιάνει το 8310 στις μέρες μας?

 

Καινούργιο έχει γύρω στα 400€.

 

Hardshop.gr

SPshop.gr

 

 

1000 συγγνώμη για το οφ-τόπικ..

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

thanks file nitrogen...:)

to provlima omos einai oti to scpipt SPV-Services parathiro den litourgi

oute kan to site SPV-Services...opote kapou stamatane ta vimata pou prepi na kano :(

yparxei kapios allos tropos na kano to til mou SuperCID

an oxi pote anoigi to site?i ekleise oristika?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσο είναι down το SPV-developers.com δε γίνεται τίποτα. Δεν υπάρχει εναλλακτική αυτή τη στιγμή για Tornado. :(

 

(Με το site δεν ξέρω τι παίζει!)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

ela file...den yparxei i leksi dystixos :)

vrika lisi

kai akouei sto onoma lokiwiz02_173

mikro arxeiaki,dos,4 epiloges....

patame to c kai ready to SuperCID :p

 

 

 

Δυστυχώς όσο είναι down το SPV-developers.com δε γίνεται τίποτα. Δεν υπάρχει εναλλακτική αυτή τη στιγμή για Tornado. :(

 

(Με το site δεν ξέρω τι παίζει!)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι μόνο δικό μου πρόβλημα αλλά η επιλογή Προβολή Χρονόμετρων κλήσεων δεν λειτουργεί.

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

7)Αφου αναγνωρισει ο υπολογιστης τη συσκευη,τρεχουμε την εφαρμογη "teratermpro" και επιλεγουμε "serial-usb-ok".Στην κονσολα

που θα εμφανιστει,πληκτρολογουμε "info 2" και σε αυτα που θα εμφανισει,πρεπει να αναφερει καπου τη λεξη "SuperCID"(Αν ναι,

τοτε προχωραμε,αλλιως πρεπει να ξεκλειδωσουμε τη συσκευη).Μετα πληκτρολογουμε "format BINFS" και οταν τελειωσει πληκτρολογουμε

"ResetDevice".

 

Ξεκίνησα απ' αυτό το βήμα γιατί ήθελα να ξεκάρω αν η συσκευή μου είναι ήδη SuperCID (μπορεί να το έχω κάνει παλιότερα). Το πρόβλημα που έχω είναι ότι στην κονσόλα που εμφανίζεται δεν μπορώ να γράψω!! Πληκτρολογώ αλλά δεν εμφανίζεται τίποτα! Γιατί;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

ela file...den yparxei i leksi dystixos :)

vrika lisi

kai akouei sto onoma lokiwiz02_173

mikro arxeiaki,dos,4 epiloges....

patame to c kai ready to SuperCID :p

Ναι, το είδα κι εγώ σήμερα αυτό. Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1728062&postcount=3

 

Δεν ξέρω αν είναι μόνο δικό μου πρόβλημα αλλά η επιλογή Προβολή Χρονόμετρων κλήσεων δεν λειτουργεί.

 

Δημήτρης

Έχει ξαναναφερθεί αυτό το "πρόβλημα". Μετά την εγκατάσταση της ROM τα χρονόμετρα δουλεύουν κανονικά (τσεκαρισμένο), άρα πρέπει να προκαλείται από κάποιο άλλο πρόγραμμα. Εμένα πάντως ακόμη λειτουργούν μια χαρά, κι ας έχω φορτωμένα ...της Παναγιάς τα μάτια!

 

Ξεκίνησα απ' αυτό το βήμα γιατί ήθελα να ξεκάρω αν η συσκευή μου είναι ήδη SuperCID (μπορεί να το έχω κάνει παλιότερα). Το πρόβλημα που έχω είναι ότι στην κονσόλα που εμφανίζεται δεν μπορώ να γράψω!! Πληκτρολογώ αλλά δεν εμφανίζεται τίποτα! Γιατί;
Το πληκτρολόγιό σου είναι συνδεδεμένο στο PC; :p Σοβαρά τώρα... ξαναπροσπάθησε. Αποκλείεται από τόσο κόσμο, μόνο σ'εσένα να μη δουλεύει!

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

φίλε νιτρο έχεις βάλει στη ρομ κάποιο πρόγραμμα που να φωτογραφίζει την οθόνη του κινητού να σου δείξω κάτι τρελό και αν οχι πες μου ένα τέτοιο προγ.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά μπορείς να εγκαταστήσεις το My Mobiler (http://www.mtux.com) το οποίο κάνει screen capture κατευθείαν στο PC. ;)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

:D:D:DΑγαπητέ Nitro τρομερή δουλειά πραγματικά. Τα θερμά μου

συγχαρητήρια, εγκατέστησα τη rom και όλα δείχνουν μια χαρά.

Θέλω να ρωτήσω κάτι όμως , ίσως εγώ να μην κάνω κάτι σωστά, ενεργοποιώ το bluetooth και κάνω μια σύνδεση με το δεύτερο κινητό μου , έχει κι αυτό bluetooth. Από το άλλο κινητό μπορώ να δέχομαι αρχεία , αλλά απο το δικό μου όταν πάω σε ένα αρχείο απο το file manager και απο το menu επιλέγω << Μεταβίβαση >> μου εμφανίζει μόνο τις υπέρυθρες (που κι αυτές μάλλον δε δουλεύουν) και η αναζήτηση απο κάτω (απο εκεί επέλεγα τις συσκευές bluetooth) είναι γκρίζα και δεν επιλέγεται. Μήπως μπορείς να βοηθήσεις ; :O

Link to comment
Share on other sites

http://www.imagehosting.gr/upload4/out.php/i46673_Screen.jpg

εδώ κοίτα έχει εξαφανιστεί το πρώτο μενού το οποίο νομίζω λέει ενεργοποιήση wi-fi.Μου το έκανε και με την official rom που και που αλλά μετά απο λίγο καιρό έφτιαχνε.Τώρα εδώ και κάποιες μέρες έχει μονιμοποιηθεί το πρόβλημα.Μήπως το έχει πάθει άλλος ή όλα τα τρελλά σε μένα τυχαίνουν?

 

A! και όταν ανοίγω τη συσκευή το wi-fi είναι ενεργοποιημένο, δε μου δείχνει το σήμα του wi-fi στην οθόνη, δύκτιο δεν υπάρχει περίπτωση να βρει (τα έχω δοκιμάσει και χωρίς wep-wpa) και ο μόνος τρόπος να το κλείσω μια και είναι εντελώς άχροιστο είναι να παω στο com manager.

Link to comment
Share on other sites

εδώ κοίτα έχει εξαφανιστεί το πρώτο μενού το οποίο νομίζω λέει ενεργοποιήση wi-fi.Μου το έκανε και με την official rom που και που αλλά μετά απο λίγο καιρό έφτιαχνε.Τώρα εδώ και κάποιες μέρες έχει μονιμοποιηθεί το πρόβλημα.Μήπως το έχει πάθει άλλος ή όλα τα τρελλά σε μένα τυχαίνουν?

 

A! και όταν ανοίγω τη συσκευή το wi-fi είναι ενεργοποιημένο, δε μου δείχνει το σήμα του wi-fi στην οθόνη, δύκτιο δεν υπάρχει περίπτωση να βρει (τα έχω δοκιμάσει και χωρίς wep-wpa) και ο μόνος τρόπος να το κλείσω μια και είναι εντελώς άχροιστο είναι να παω στο com manager.

Δυστυχώς, φίλε μου, δεν ξέρω τον λόγο που συμβαίνει αυτό. Μου είχε τύχει κι εμένα 1-2 φορές σε άσχετες στιγμές. Λυπάμαι, αλλά δε μπορώ να προτίνω τίποτα εκτός από hard reset. :(

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση σε WM6 με τη ROM Nitrogen v5 παρατηρώ ότι ο Media Player 10.3 παρουσιάζει ένα πρόβλημα στη λειτουργία full screen. Όταν του ζητάω να παίξει ένα video file σε Πλήρη Οθόνη, το παίζει σε πλήρη οθόνη για μερικά δευτερόλεπτα και στη συνέχεια γυρίζει και πάλι σε κανονική οθόνη αυτόματα! Σε όσα video δοκίμασα κάνει το ίδιο πράγμα!

 

Κατέβασα από το forum του myphone το αρχείο που έχει κάνει post ο Nitrogen "WMPlayer FullScreen fix.zip" αλλά όταν πάω να το αποσυμπιέσω μου λέει ότι δεν είναι έγκυρο και το δείχνει με κενό περιεχόμενο. Πώς μπορώ να το βρω ώστε να δουλεύει;

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου το στείλει;

prapasl@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω έναν Midlet Manager που να δουλεύει σωστά. Δυστυχώς κανένας δε δουλεύει και μάλιστα εμφανίζοντας διαφορετικά προβλήματα.

 

Ο JBlend δε με αφήνει να γράψω! Δε μπορώ να χρησιμοποιήσω δηλαδή το πληκτρολόγιο, ούτε τα softkeys...

 

Ο Esmertec JBed φορτώνει μεν αλλά με το που τρέχεις καποιο midlet crashάρει...

 

καμιά ιδέα;;;

 

Edit: ΟΚ, βρήκα μια έκδοση του JBlend που παίζει κανονικά. Όμως, κάθε φορά που θέλω να χρησιμοποιήσω το δίκτυό μου (wifi ή gprs) μου ζητάει επιβεβαίωση... Δηλαδή για να ανοίξει το http://www.google.gr θέλει επιβεβαίωση 3 φορές :-)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να στείλει καποιος το moblue και να μου πειτε πως μπορω να κανω το 8310 να λαμβανει bleutooth ενω ειναι sleep. To moblue to θελω για ενα φιλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα:)

Συγνωμη αν κανω ακυρο ποστ αλλα θα ηθελα να ρωτησω αν το rom update του nitrogen παιζει σε HTC SDA.Σε περιπτωση που δεν παιζει και φαω ηττα τι μπορω να κανω μετα?

Ευχαριστω:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη ειχα τα ιδια προβληματα κι εγω, μηπως μπορεις να μου στειλεις την εκδοση αυτη που βρηκες και δουλευει;;;

 

Σ ευχαριστω,

dpanop

 

Προσπαθώ να βρω έναν Midlet Manager που να δουλεύει σωστά. Δυστυχώς κανένας δε δουλεύει και μάλιστα εμφανίζοντας διαφορετικά προβλήματα.

 

Ο JBlend δε με αφήνει να γράψω! Δε μπορώ να χρησιμοποιήσω δηλαδή το πληκτρολόγιο, ούτε τα softkeys...

 

Ο Esmertec JBed φορτώνει μεν αλλά με το που τρέχεις καποιο midlet crashάρει...

 

καμιά ιδέα;;;

 

Edit: ΟΚ, βρήκα μια έκδοση του JBlend που παίζει κανονικά. Όμως, κάθε φορά που θέλω να χρησιμοποιήσω το δίκτυό μου (wifi ή gprs) μου ζητάει επιβεβαίωση... Δηλαδή για να ανοίξει το http://www.google.gr θέλει επιβεβαίωση 3 φορές :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...