Jump to content

[MOTO] Kawasaki Ninja 250


tsekis_han
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το jeep το wrangel κοστιζει εδω τη διπλασια τιμη απο οτι στην αμερικη.

Στην Ευρωπη το προηγουμενο μοντελο εκανε περιπου 4500 η 5500 ευρω.Δεν θυμαμαι ακριβως.

Εδω ειναι ευρωπη που ειναι ολα ακριβα.

Θα ερθει τον Απριλιο παντως.

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 240
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο έγκυρη πηγή έμαθα ότι δεν θα έχει πάνω από 4000€.

 

Τωρα το πόσο έγκυρη είναι θα δείξει στο τέλος αν και είναι αντιπρόσωπος της kawasaki..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο...Αφού γύρω στα 4.400 έχει το Ybr της yamaha...

το οποίο είναι παρόμοιο με το cbf 250 όπου είναι και τα δύο 20-21άλογα ενώ το ninja 32...

 

Δεν νομίζω πάντως το cbf να έχει 4000 και το ninja να έρθει με κάτω απο 4000. Θα έχαναν πάρα πολλά σε πωλήσεις τα cbf 250 fazer 250 ybr 250.

 

Τι να πω?..

Μακάρι να έρθει σε αυτή την τιμή και όχι σε αυτήν που είπε κάποιος ποιο πίσω :ninja:

 

Περισσότερα σε κανα δυό βδομάδες. Θα έχω νέα απο ένα σεμινάριο στους αντιπροσώπους για το εν λόγω μηχανάκι...εεεε... μηχανή :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως έρχεται για τον ανταγωνισμό....Όλα τα άλλα που είπες είναι άλλων εταιριών...Αν και εγώ δν πιστεύω να έρθει κατω απο 4000 αν και θα το ήθελα πολύ...Να είμαστε ρεαλιστές...Δν γίνεται ένα τέτοιο εργαλείο να έχει λίγα λεφτά όσο και να θέλουν να χτυπήσουν τον ανταγωνισμό...Η μηχανή δίνει αυτά και αυτά έχει τόσο το συγκρίνεις με τα υπόλοιπα στην αγορά και άμα θες το αγοράζεις...
Link to comment
Share on other sites

το οποίο είναι παρόμοιο με το cbf 250 όπου είναι και τα δύο 20-21άλογα ενώ το ninja 32...

 

Δεν νομίζω πάντως το cbf να έχει 4000 και το ninja να έρθει με κάτω απο 4000. Θα έχαναν πάρα πολλά σε πωλήσεις τα cbf 250 fazer 250 ybr 250.

 

Μην ξεχνάς όμως ότι οι παραπάνω μηχανές είναι άλλων εταιριών και οι αντίπαλες εταιρίες θέλουν να μην πουλάνε οι ανταγωνιστές τους για να πουλάνε αυτοι.:)

 

tsekis_han γίνεται να μας δώσουν σε τέτοια τιμη μια μηχανη ( οπως στην αμερική που κοστιζει κοντα στα 3000€) αλλα δεν θέλουν εξαιτίας ότι βλέπουν το επίπεδο τιμών των αλλων ανταγωνιστικών μηχανών.

 

 

Σε ένα περιοδικό διάβασα οτι η τιμή του θα ειναι λίγο πιο μεγάλη απο του cbr.Πόσο λίγο αραγε;:confused:

Συνήθως το λίγο πρέπει να σημαίνει κοντα στα 4000€ φυσιολογικά.

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς όμως ότι οι παραπάνω μηχανές είναι άλλων εταιριών και οι αντίπαλες εταιρίες θέλουν να μην πουλάνε οι ανταγωνιστές τους για να πουλάνε αυτοι.:)

Δεν διαφωνώ αλλά οι παραπάνω είναι 2 διαφορετικές εταιρίες και οι τιμές τους είναι οι ίδιες.

Δεν μπορεί να βγάλουν τον πύραυλο με τα ίδια λεφτά. Δεν ξέρω γιατι... κάτι δεν μου κάθεται... :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Διάβασα σε ένα forum ότι θα έρθει σε τιμή απο 3700 μέχρι 4000€.

Λέτε να είναι αλήθεια :confused: ?

Μακάρι :)

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

pedes einai mesa stis epiloges mou na to paro molis gino 18...ti lete??simferei??me tin proipothesi oti sta 20-21 thelo na paro street 600-1000...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

pedes einai mesa stis epiloges mou na to paro molis gino 18...ti lete??simferei??me tin proipothesi oti sta 20-21 thelo na paro street 600-1000...

Για να πάρεις 600-1000 πρέπει να πάρεις κάτι δυνατό τώρα για να μην φάς τα μούτρα σου μετά. Αρα πάς για κάτι δυνατό και αυτό είναι ότι πρέπει.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή επιλογή.Αυτό σκεφτομαι να πάρω και εγώ ;).Είναι πιστεύω άριστη επιλογή για μετά να περάσεις στη κατηγορία των 600κκ.

Σκεφτόμουν και το r125 αλλά αυτό με κέρδισε.Παρεπιπτόντως το r125 πουλιέται στην γερμαία 3500€ περίπου.

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

στην ελλαδα ποσο θα εχει???:worry:

4000+βάλε.

Τώρα πόσο είναι το "βάλε" .. δεν ξέρω.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λες? Για το kawasaki ?Το r125 φυσιολογικα θα κανει οσο και στην γερμανια η αντε το πολυ λιγο ποιο πάνω γιατι είναι Ελλαδα εδω.

Πάντως και τα δυο με ψεκασμο είναι.

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει τον Απριλιο νομίζω όπως και το r125.

Το καλοκαίρι που σκέφτομαι να το πάρω θα έχει έρθει στανταρ και θα έχω διαβάσει και κανένα καλό review και θα το έχω κάνει και test drive.

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

tora pou to skeftomai kalitera na pareis ena dixrono 250 street typou rgv i rs me ta idia lefta ta opia exoun tromatiktiki dinami..fysika me kamia dinami to yamaha r125 i cbr125 kathos den antiprosopeyoun kathara mixani...tora to ninja den sigrinetai me ta parapano dixrona...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα διχρονα εκτός απο τα mx και τα enduro δεν μου αρέσουν.Δεν μου αρέσει η λαδίλα και η υστερικη απόδοση.Νομιζω οτι τα rgv και rs στα 250 δεν τα βγάζουνε πια.Δεν είμαι σιγουρος διοτι δεν με ενδιέφερε και πολυ να πάρω διχρονο.Αλλά τα παραπάνω διχρονα που είπες έχουν πολύ καλό στήσιμο , πρεπει καλύτερο από του ninja αλλά το ninja είναι τετράχρονο δηλαδή δεν καίει πολύ ούτε βενζινη ούτε λάδια ,έχει λιγότερη συντήρηση,κάνει για ταξίδια ,δεν σε κουράζει μέσα στη πόλη (λόγο του στησίματος ,διότι δεν ειναι ακριβώς ss αλλα κάτι ανάμεσα σε ss και sport, και λόγο 4χρονου κινητήρα ) είναι και καινούργιο διότι είναι δύσκολο να βρείς καλό μεταχειρισμένο ,ιδιαίτερα δίχρονο.

Είναι και ακριβώς στο όριο για το δίπλωμά μου γιατί τα διχρονα τα 250 βγάζουν παραπάνω άλογα απο αυτά που επιτρέπει το διπλωμα.

Είναι πιστεύω μια πολύ καλή αγορα και αν έρθει στην τιμή που υπολογίζεται.

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

xmm..entaksi to diploma den einai provlima alla pisteyo me to ninja den tha matheis kai polla pragmata...nai einai mia "mini"street exei kivika alla den exei tin treli dinami kathos einai 4T kai exei liga aloga pano...dld den thelo na kseneroso ama skasei kana glx i fx dipla mou ftiagmeno kai xaso ton mpousoula meta apo tis kolones....

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μπορεί να μην έχει την τρελή δύναμη αλλά έχει ελεγχόμενη δύναμη.

Όσο για τα glx και fx που λές πόσο φτιαγμένα θα είναι?

Άσε που μπορείς να το φτιάξεις και εσύ.

Κοίτα μία yoshimura

http://www.yoshimura-rd.com/t-NP_08_Ninja250R.aspx

 

Με το ninja φυσικά και θα μάθεις πολλά πράγματα αν και τα καλύτερα σχολεία είναι τα endurakia .

Με το ninja άμα πηγαίνεις πολλές βόλτες θα αποκτήσεις εμπειρία .

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

Η τιτανιου είναι πολυ ωραία.

Ούτε και εμένα μου άρεσε η ανθρακονιμάτη.

Αυτοί υποστηρίζουν ότι βγάζει 27,79 άλογα και 14,3 ροπή στον τροχό σε σχέση με 26,84 άλογα και 13,99 ροπή στον τροχό που βγάζει με την εργοστασιακή.

Τώρα άν είναι πραγματικά αυτά δεν ξέρω.Μπορεί διότι μας δίνουν και το σχεδιάγραμα της δυναμομέτρησης.

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

e entaksi den einai kai poli xalia 27 aloga...e entaksi 250 an to peirakseis kai ligo to kaneis kai 300 me kamia 35 aloga apano....alla tespa....to thema einai na to exeis mama kai na skavei..

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τελικα από ανακοίνωση της αντιπροσωπίας θα κοστίζει περιπου 3990€.

Καλή τιμή για αυτά που προσφέρει .(μόνο καλή .τέλεια αν συγκρίνουμε με την τιμή του cbr125).

 

Πηγή:

http://www.citymoto.gr/article.citymoto.gr?aid=647

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...