Jump to content

All about Fiat


Deadly_Sin1629395575
 Κοινοποίηση

Σας αρεσει ???  

102 members have voted

  1. 1. Σας αρεσει ???

    • Ναι.!!
      82
    • Οχι
      20


Recommended Posts

Eγω καταλαβα πως η FIAT θα παρει την Chrysler.Βεβαια δεν ειμαι σιγουρος γιατι το ακουσα στις ειδησεις προς το τελος του ρεπορταζ οποτε το λεω με καθε επιφυλαξη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 368
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί να ήταν και για την Chrysler, δεν είμαι σίγουρος. Εγώ διάβασα ότι για να δικαιολογήσει μια επιδότηση που πήρε από την αμερικανική κυβέρνηση, πρέπει να συγχωνευτούν αμέσως.

 

Βρήκα πού το πέτυχα, Σημερινή Citypress

 

Υπό τη νέα της διοίκηση, η GM θα λάβει οικονομική βοήθεια και χρόνο 60 ημερών για να παρουσιάσει αποτελεσματικό σχέδιο αναδιάρθρωσης, ενώ η Chrysler θα ενισχυθεί με έως 6 δισ. δολάρια και θα έχει 30 ημέρες να ολοκληρώσει τη συγχώνευση με την ιταλική FIAT.

http://www.citypress.gr/index.html?action=article&article=65481

 

Επίσης:

 

Η «Δαμόκλειος σπάθη» της χρεοκοπίας επικρέμαται πλέον απειλητικά πάνω από την General Motors και την Chrysler, καθώς η κυβέρνηση Ομπάμα πυροδότησε ραγδαίες εξελίξεις στον πολύπαθο κλάδο, αφού πρώτα εξανάγκασε σε παραίτηση τον διευθύνοντα σύμβουλο της πρώτης, Ρικ Βαγκόνερ, ωθώντας παράλληλα τη δεύτερη σε συγχώνευση με την Fiat.

 

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12887&subid=2&tag=9464&pubid=6763116

 

Άρα ουσιαστικά μιλάμε για νέα εποχή. Άραγε θα υιοθετήσουν και νέο σήμα? Νέα εμπορική ονομασία? Μάλλον όχι, λογικά. Μάλλον θα συνεργαστούν όμως για να μην διαθέτουν ανταγωνιστικά μοντέλα εκατέρωθεν σε κοινές αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευόμαστε η Chrysler έχει ανάγκη τη Fiat.

Η Fiat απλά αρπάζει την ευκαιρία για μερικά τσάμπα πράγματα.

 

Αν όλα πάνε καλά στο τέλος θα έχει τον έλεγχο της Chrysler.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

απο την αλλη,ολοκληρο το Fiat Group εχει αναγκη το δικτυο πωλησεων της Chrysler προκειμενου να επιστρεψει στην Αμερικη,μετα το διαφαινομενο ναυαγιο με τη BMW..Απο κει και περα δε νομιζω να τους χαλασουν και κσποια πατωματα,ή πισωκινητες "ετοιμες" λυσεις,των αμερικανων...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ολες οι εταιριες πλεον λειτουργουν με ζημια....απλα η fiat λειτουργει με το λιγοτερο - σε σχεση με τις αλλες και κοιταω να παρει υπο την αιγιδα της μαρκες που θα αναβαθμισουν το δικτυο πωλησεων της παγκοσμιως σε τιμη-κοψοχρονια.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να φτιαξεις εγκεφαλο και στις 4000στροφες να καιει σαν 1000αρι??;)

 

To αποτελεσμα αυτο μου δειχνει.

Πηγα κινετα και γυρισα,100 χιλιομετρα,με οχι πανω απο 120 χιλ/ωρα,και ο δεικτης βενζινης μετακινηθηκε ελαχιστα.

εκεντροφορος 800

πιστονια 1200

μπεκ 400

αντλια 90

arp 180

τουρμπινα 550

cooler+σωλη. 350

γραναζι 180

προγραμμα 800 (πανω σε dyno,2-3 ωρες)

Με κατι αλλα ψιλολογια,4.000 ευρω.

Μολις χθες με cosmo rx8 αγνωστης βελτιωσης (οπτικα εξατμιση ειδα)μετα την τριτη εμεινε πολυ πισω,θα ελεγα 50+ μετρα

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευόμαστε η Chrysler έχει ανάγκη τη Fiat.

Η Fiat απλά αρπάζει την ευκαιρία για μερικά τσάμπα πράγματα.

 

Αν όλα πάνε καλά στο τέλος θα έχει τον έλεγχο της Chrysler.

 

Βασικά από ότι είχα διαβάσει θα αγοράσει το 35% της αμερικανικής μάρκας.

 

Το βρήκα!

 

http://www.autoblog.com/2009/01/20/familiarizing-ourselves-with-fiat/

 

This morning's announcement that Chrysler LLC and Fiat S.p.A. have formed a global strategic alliance is exciting news, to say the least. Fiat gets a 35% stake in Chrysler LLC, and the latter gets a life line that should prevent it from entering bankruptcy in the near future. But we're all about product here at Autoblog, and since we expect Chrysler and Fiat to start sharing theirs at some point, we wanted to check out what's in the Italian automaker's line-up. We've assembled a gallery below that takes you through each model currently on sale by Fiat, and also includes the other brands that they own and/or operate like Ferrari, Maserati and Alfa Romeo. Don't expect an Italian-powered Viper anytime soon, but there is a good chance that we'll see some of these vehicles in Chrysler showrooms in the U.S. once they're redesigned and meet U.S. safety and emissions standards.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δεν το αγοράζει.

Της το δίνουν με αντάλλαγμα να την κρατήσουν ζωντανή.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

To αποτελεσμα αυτο μου δειχνει.

Πηγα κινετα και γυρισα,100 χιλιομετρα,με οχι πανω απο 120 χιλ/ωρα,και ο δεικτης βενζινης μετακινηθηκε ελαχιστα.

εκεντροφορος 800

πιστονια 1200

μπεκ 400

αντλια 90

arp 180

τουρμπινα 550

cooler+σωλη. 350

γραναζι 180

προγραμμα 800 (πανω σε dyno,2-3 ωρες)

Με κατι αλλα ψιλολογια,4.000 ευρω.

Μολις χθες με cosmo rx8 αγνωστης βελτιωσης (οπτικα εξατμιση ειδα)μετα την τριτη εμεινε πολυ πισω,θα ελεγα 50+ μετρα

 

 

Δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο ο δείκτης βενζίνης στα Punto πάντως.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο ο δείκτης βενζίνης στα Punto πάντως.

Συμφωνω,κανει τρελλες διακειμανσεις αναλογα την.....στροφη!

Αλλα στην ευθεια εχει σταθερη θεση,και ειναι κατι που το τσεκαρω καιρο.

Αν σε καλυπτει οτι πηγα-γυρισα θεσσαλονικη (οταν πηγαινα ηταν μερα,χτυπησα μεχρι 240 κοντερ,και γενικα πανω απο 140-150) χαλασα συνολικα 75 ευρω βενζινα.

Εκανα 2 γεμισματα και μου εφτασαν μεχρι το 90 χιλιομετρο απο αθηνα οπου συμπληρωσα.

Δηλαδη,για εθνικη μιλαμε,καπου 7,5 με 7,7 λιτρα τα 100 χιλιομετρα.

Εδω δεν χρειαζετε δεικτης,μιλαει το πορτοφολι!:lol:

Ηταν αρχες φλεβαρη με την τιμη της βενζινας χαμηλη. :rolleyes:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

To αποτελεσμα αυτο μου δειχνει.

Πηγα κινετα και γυρισα,100 χιλιομετρα,με οχι πανω απο 120 χιλ/ωρα,και ο δεικτης βενζινης μετακινηθηκε ελαχιστα.

εκεντροφορος 800

πιστονια 1200

μπεκ 400

αντλια 90

arp 180

τουρμπινα 550

cooler+σωλη. 350

γραναζι 180

προγραμμα 800 (πανω σε dyno,2-3 ωρες)

Με κατι αλλα ψιλολογια,4.000 ευρω.

Μολις χθες με cosmo rx8 αγνωστης βελτιωσης (οπτικα εξατμιση ειδα)μετα την τριτη εμεινε πολυ πισω,θα ελεγα 50+ μετρα

 

μονο αυτα εβαλες και παει τοσο καλα... μπραβο...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προγραμμα δεν θα βαλεις?

 

το σκεφτομαι γιατι θελω να ειναι αξιοπιστο ;););) θελω να το φτιαξω λιγο να μην ανοιξω το μοτερ (για λογους αξιοπιστιας) και να μην αυξηθει η καταναλωση

Link to comment
Share on other sites

Ειναι must να βαλεις γιατι με φιλτρο και την εξατμιση ο κινητηρας θα αναπνεει καλυτερα αρα θελει και την παραπανω βενζινη.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι must να βαλεις γιατι με φιλτρο και την εξατμιση ο κινητηρας θα αναπνεει καλυτερα αρα θελει και την παραπανω βενζινη.

 

εσυ τι προτεινεις να κανω??... σχετικα με αυτα που εχω πει και πιο πανω;)

Link to comment
Share on other sites

εσυ τι προτεινεις να κανω??... σχετικα με αυτα που εχω πει και πιο πανω;)

 

γιατι αμαξι μιλαμε?? cc? hp? και τετια!

Link to comment
Share on other sites

fiat seicento sporting 1100

 

καποιοι που ξερουν μου ειπαν οτι με φ π ε ανεβαζει απο 5 με 15 αλογα οχι παραπανω (σε ατμοσφαιρα) αν φτανουν καλος αν οχι ριξτε ολα τα λευτα σε αμοτρισερ και ελατηρια να γουσταρεις το αμαξι σου.

Link to comment
Share on other sites

καποιοι που ξερουν μου ειπαν οτι με φ π ε ανεβαζει απο 5 με 15 αλογα οχι παραπανω (σε ατμοσφαιρα) αν φτανουν καλος αν οχι ριξτε ολα τα λευτα σε αμοτρισερ και ελατηρια να γουσταρεις το αμαξι σου.

 

εμενα απο ο,τι μου εχουν πει μπορει να παρει γυρο στα 5-7hp το δικο μου

θα το ψαξω λιγο ακομα το θεμα και αν δω οτι δεν συμφερει να βαλω... θα το φτιαξω ετσι οπως λες και εσυ...

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε το! το μονο που σε συμφερει να βαλεις ειναι μια χοανη μπροστα για να αγριεψει το μοτερ σε θορυβο;) φιλος που εβαλε στο παλιο το fiesta 1250cc ειδε και λιγο νευρο παραπανω ολα αυτα γυρο στα 25ευρω
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε το! το μονο που σε συμφερει να βαλεις ειναι μια χοανη μπροστα για να αγριεψει το μοτερ σε θορυβο;) φιλος που εβαλε στο παλιο το fiesta 1250cc ειδε και λιγο νευρο παραπανω ολα αυτα γυρο στα 25ευρω

 

δεν ξερω για χοανη αλλα εξατμιση θα μπει 100%:D

Link to comment
Share on other sites

Τσαμπα λεφτα θα δωσεις.Αν βαλεις ολα αυτα που λες,ζητημα θα ειναι να παρεις 2 αλογα ψηλα.Που να βρεθουν τα 7 και τα 10 αλογα απο τα 1100?Για ποσο % αυξηση μιλαμε?Το σκεφτηκες?10 αλογα ειναι 20% αυξηση !Ασυλλυπτο νουμερο.Απλα δεν παιζει...

 

Κρατα τα χρηματα σου καλυτερα,και οταν μαζεψεις αρκετα,δωσε το αμαξι σου οσο πιανει και παρε κατι πιο γρηγορο...Μην ακουτε τους βελτιωτες,για να πουλησουν σου λενε οτι θες να ακουσεις....

Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...