Jump to content

Έφαγα πόρτα... - Η υποδοχή των νυχτερινών μαγαζιών...


E_jay
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά εφόσον είσαι πελάτης σε ένα μαγαζί και ακουμπάς τα λεφτά σου (όσα κι αν είναι αυτά), πρέπει να σε δέχονται με θερμή υποδοχή. Αφού τα μαγαζιά απο εμάς βγάζουν λεφτά. Αν κάποιος "φάει" πόρτα απο κάποιο τότε απλά δεν ξαναπατάει εκεί. Έπειτα πέφτει η δυσφήμηση μέσα από στις παρέες, forums (καλή ωρα) και το μαγαζί, ας πουμε τωρα, "στιγματίζεται" και αποκτά μια εν μέρει κακή φήμη, κατι που δε θέλουν αυτοι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 205
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λυκοι θα υπαρχουν οσο υπαρχουν προβατα

 

+1000

 

ΕΓΡΑΨΕΣ!!

Πάω να βρω το τραγουδάκι του Noti.

Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιξεις μαγαζι κλαμπ η οτιδηποτε θα καταλαβεις γιατι τα κανουν ολα αυτα!

 

Επειδή από τη μία δε σκοπεύω να ανοίξω μαγαζί κι από την άλλη το φιλοπερίεργο πνεύμα μου διατηρείται πάντοτε αδηφάγο, θα μπορούσες να δώσεις ένα hint;

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

λυκοι θα υπαρχουν οσο υπαρχουν προβατα
Σωστά, να προσθέσω πως είναι και θέμα νοοτροπίας
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

-Έλα κυρ-αστυνόμε.Έφαγα πόρτα στο ENVY.Θα στείλεις ένα περιπολικό?

- Τουτ...τουτ....τουτ...

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

την αστυνομια την φοβουνται αλλα σιγα μην χανω τον χρονο μου

παντος και στην κρηνη τα ιδια και χειροτερα κανουν

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Επειδή από τη μία δε σκοπεύω να ανοίξω μαγαζί κι από την άλλη το φιλοπερίεργο πνεύμα μου διατηρείται πάντοτε αδηφάγο, θα μπορούσες να δώσεις ένα hint;

Kαι καλά να ''προστατευτεί'' ο καλός κόσμος του μαγαζιού από τον κάθε ''βρωμιάρη''/''λιγούρη"/''μπακούρη".Αυτό θα σου πουν αν μιλήσεις με τον ιδιοκτήτη.

Link to comment
Share on other sites

την αστυνομια την φοβουνται αλλα σιγα μην χανω τον χρονο μου

παντος και στην κρηνη τα ιδια και χειροτερα κανουν

 

Ναι στα σίγουρα! Ειδικά σε ένα μαγαζί που άνοιξε τελευταία και θέλει να κάνει όνομα...

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ θα επιμείνω πως δε μετράνε τόσο τα ακριβά ρούχα όσο το φύλο.

 

Ακόμα θέλω να προσθέσω πως επικρατεί μια περίεργη περηφάνια σε όσους μπαίνουν στο μαγαζί. Λες και έκαναν κάτι σημαντικό. Η κατάσταση πλέον είναι έλεος.

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

ακραιο δεν ειναι γιατι ειναι στα δικαιωματα σου.

το θεμα ειναι το εξης για μενα:αντε και την καλεις και καθεσαι τελικα στο μαγαζι!βασιζεσαι στο αν σου ριξουν κατι στον καφε?

Αν τελικά με αφήσουν και περάσω ,μολις μπω ή θα σταθώ λίγο και θα βγω πάλι έξω ή θα παραγγείλω κοκα-κολα (είναι πιο δύσκολο να βάλουν κατι μεσα).΄

Παιδιά , η ατιμωρησία είναι που τους έχει γιγαντώσει όλους αυτούς και νομίζουν ότι είναι κάποιοι.

Επίσης ,θυμηθείται τι είδους αυτοκίνητα αφήνουν να σταθμέυσουν έξω από τέτοιοα μαγαζιά.Για πήγαινε εσύ με το απλό αυτοκινητάκι σου ,που δεν θα έχει βγει πριν από λίγο από το πλυντήριο, να παρκαρεις μπροστα στο μαγαζί ,πάλι πόρτα θα φας !

Link to comment
Share on other sites

εΓΩ ΠΆΝΤΩς ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΠΟΡΤΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΜΟΝΟ αξιοπρεπή ντύσιμο.(οχι μάρκες)

 

Εντάξει τώρα να είναι και μπάτε σκύλοι αλέστε και να μπαίνει ο κάθε τραγικός με φανελάκι δε γουστάρω.

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση :) ποιος σου πε να φορας gucci κτλ?

δεν ειπα οτι ειναι αναλογα τι φορας και η αξια τους..επισης,αν γνωριζεις..τα περισσοτερα κομματια αυτων των επωνυμιών που ανέφερες ειναι διακριτικά σχετικα ,εκτος αν πας απο τους μαυρους που εχουν ενα G (gucci κ καλα) σαν τη παλαμη τους για να νομιζουν οι αλλοι(αυτοι που δεν ξερουν και πολλα) οτι φορας επωνυμα..

απλα να σαι αξιοπρεπως ντυμενα,κοινως εμφανησιμα!πως να στο πω!δεν σημαινει οτι ειναι ακριβο ειναι κ ωραιο!αυτα!;)

Έλα ρε Κωστάκη. Σε παρακαλώ πολύ. Δεν μιλάς με ηλιθίους!

Δεν είπε κανένας ότι θα πάει με τη φόρμα να μπει στο club ούτε με το φούτερ που πάει στο super market.

Δλδ τι θα γίνει; Πρέπει να σέρνουμε παντού τη γκόμενα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι στα σίγουρα! Ειδικά σε ένα μαγαζί που άνοιξε τελευταία και θέλει να κάνει όνομα...

 

koita esena kai mena mporei oxi

alla ton filo mou stin sxoli aksimatikwn astinomias eklanan mentes akoma kai sto casa la femme;)

 

to face controll mexri ena simeio einai themito, alla se polla club einai tragiko.

as min miliso gia to venue stin athina, exei kleisei twra, alla kai to bondage sto kolonaki

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά με αφήσουν και περάσω ,μολις μπω ή θα σταθώ λίγο και θα βγω πάλι έξω ή θα παραγγείλω κοκα-κολα (είναι πιο δύσκολο να βάλουν κατι μεσα).΄

Παιδιά , η ατιμωρησία είναι που τους έχει γιγαντώσει όλους αυτούς και νομίζουν ότι είναι κάποιοι.

Επίσης ,θυμηθείται τι είδους αυτοκίνητα αφήνουν να σταθμέυσουν έξω από τέτοιοα μαγαζιά.Για πήγαινε εσύ με το απλό αυτοκινητάκι σου ,που δεν θα έχει βγει πριν από λίγο από το πλυντήριο, να παρκαρεις μπροστα στο μαγαζί ,πάλι πόρτα θα φας !

 

tha vreis na parkareis ekkei:lol::lol::lol:

pantos kati tetoio den paratirisa stin leoforo nikis, isos sti krini, alla ekkei diploparkanoun

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιξεις μαγαζι κλαμπ η οτιδηποτε θα καταλαβεις γιατι τα κανουν ολα αυτα!
Kostaki αυτό που λες είναι εντελώς άκυρο.

Και τον ληστή αν παω κάποτε να ληστέψω θα τον καταλάβω, όπως και τον βιαστή, αλλά αυτό τι να λέει;

Btw δε μου αρέσει να βλέπω λέτσους άντρες-γυναίκες γύρω μου, αλλά βρίσκω απαράδεκτο αυτό που γίνεται με τους πορτιέρηδες.

 

ps. Αληθεύει οτι το Goldfish έχει ανοίξει ξανά χωρίς άδεια;

Link to comment
Share on other sites

ειναι στανταρ πως θα φας πορτα αν εισααι με μεγαλη αντροπαρεα?

δεν μου εχει τυχει ως τωρα σε νυχτερινες εξοδους...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εΓΩ ΠΆΝΤΩς ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΠΟΡΤΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΜΟΝΟ αξιοπρεπή ντύσιμο.(οχι μάρκες)

 

Εντάξει τώρα να είναι και μπάτε σκύλοι αλέστε και να μπαίνει ο κάθε τραγικός με φανελάκι δε γουστάρω.

ε κατι τετοιο εννοω κι εγω!

 

Έλα ρε Κωστάκη. Σε παρακαλώ πολύ. Δεν μιλάς με ηλιθίους!

Δεν είπε κανένας ότι θα πάει με τη φόρμα να μπει στο club ούτε με το φούτερ που πάει στο super market.

Δλδ τι θα γίνει; Πρέπει να σέρνουμε παντού τη γκόμενα;

οπως και να ναι,οταν πας εξω ντυνεσε καλυτερα απο τις αλλες φορες..δεν ειπα φορμα αλλα δεν ειπα και gucci!η γκομενα ειναι ισως μια ευκολη λυση για να μπεις :)

 

Kostaki αυτό που λες είναι εντελώς άκυρο.

Και τον ληστή αν παω κάποτε να ληστέψω θα τον καταλάβω, όπως και τον βιαστή, αλλά αυτό τι να λέει;

Btw δε μου αρέσει να βλέπω λέτσους άντρες-γυναίκες γύρω μου, αλλά βρίσκω απαράδεκτο αυτό που γίνεται με τους πορτιέρηδες.

 

ps. Αληθεύει οτι το Goldfish έχει ανοίξει ξανά χωρίς άδεια;

αυτο που εννοω ειναι οτι,ο μαγαζατορας ,θελει να χει μεσα κοσμο(οποιουδηποτε ειδους ματσο,μη κτλ),..θελει το μαγαζι του να εχει ενα συγκεκριμενο υφος..συνηθως μερικοι πελατες ειναι πολυ τακτικοι..και αν δουν κατι που να τους στραβωσει..ισως αλλαξουν γνωμη για το μαγαζι..δλδ ενας απο το πανοραμα,που ναι κ ψηλομύτης(:p) (οχι παντα ομως)

αν δει κανεναν απο ευοσμο με χαιτες ,παπακι να που η εξατμιση να ακουγεται μεχρι το επομενο τετραγωνο ενταξει..ξενερωνει οσο να ναι..ελπιζω να καταλαβες τι εννοω και προς θεου δεν υποτιμω κανεναν!απλα ειναι μαγαζια που μαζευουν συγκεκριμενου ειδους κοσμο!αυτα!

 

το goldfish ανοιξει κανονικα με αδεια :)

και φιλε johner για να καταλαβεις τι εννοω..θα πηγαινες ποτε στο Bo στη παραλια????

Link to comment
Share on other sites

ολα τα νυχτερινα κλαμπ εχουν πορτες,οποτε αυτοι π λετε δεν παω πουθενα με πορτα την βγαζετε σε μπαρ?

5μυρια κοσμο στην αθηνα κ λετε να εχουν αναγκη απο τα λεφτα αυτων π τρωνε πορτα καθε βραδυ ,ενω απο πισω περιμενει ουρα για να μπει?¨

 

οσο για την κοπελα στην 1η σελιδα,μηπως η πορτα ηταν λογο ηλικιας?παραλιακο καφε με πορτα δεν υπαρχει παντως...

Link to comment
Share on other sites

ειναι στανταρ πως θα φας πορτα αν εισααι με μεγαλη αντροπαρεα?

δεν μου εχει τυχει ως τωρα σε νυχτερινες εξοδους...

 

Aν πας στο Lido, όχι! :p

Αν πας σε κανα καλό club παραλιακής το καλοκαίρι/ κηφισίας το χειμώνα (ονόματα δε λέμε), ναι!

 

Εξαρτάται πάντα από το στυλ του μαγαζιού αλλά και από τον κόσμο που έχουν μέσα. Συνήθως οι πορτιέρηδες θέλουν να βάζουν άντρες-γυναίκες σε σωστή αναλογία ώστε να μένουν και οι μεν και οι δεν ικανοποιημένοι από την αναλογία των ατόμων.

 

Σκέψου το έτσι: Αν πας σε ένα club και μέσα είναι 20 κοπέλες και καμιά 100 μπάκουρες, τι εντύπωση θα σου μείνει;;

 

Πως πήγες σε ένα μπακουρο-κλαμπο. :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Aν πας στο Lido, όχι! :p

Αν πας σε κανα καλό club παραλιακής το καλοκαίρι/ κηφισίας το χειμώνα (ονόματα δε λέμε), ναι!

 

Εξαρτάται πάντα από το στυλ του μαγαζιού αλλά και από τον κόσμο που έχουν μέσα. Συνήθως οι πορτιέρηδες θέλουν να βάζουν άντρες-γυναίκες σε σωστή αναλογία ώστε να μένουν και οι μεν και οι δεν ικανοποιημένοι από την αναλογία των ατόμων.

 

Σκέψου το έτσι: Αν πας σε ένα club και μέσα είναι 20 κοπέλες και καμιά 100 μπάκουρες, τι εντύπωση θα σου μείνει;;

 

Πως πήγες σε ένα μπακουρο-κλαμπο. :lol:

ερχεσε στα λογια μου!!

ασχετο αλλα το goldfish εχει περισσοτερη αναλογια απο κοπελες παρα αντρες :D

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Κωστάκη. Σε παρακαλώ πολύ. Δεν μιλάς με ηλιθίους!

Δεν είπε κανένας ότι θα πάει με τη φόρμα να μπει στο club ούτε με το φούτερ που πάει στο super market.

Δλδ τι θα γίνει; Πρέπει να σέρνουμε παντού τη γκόμενα;

 

Ο άλλος ειχε μπει σε κλάμπ με φόρμα του Άρη :confused:

 

THEOS.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

 

 

αυτο που εννοω ειναι οτι,ο μαγαζατορας ,θελει να χει μεσα κοσμο(οποιουδηποτε ειδους ματσο,μη κτλ),..θελει το μαγαζι του να εχει ενα συγκεκριμενο υφος..συνηθως μερικοι πελατες ειναι πολυ τακτικοι..και αν δουν κατι που να τους στραβωσει..ισως αλλαξουν γνωμη για το μαγαζι..δλδ ενας απο το πανοραμα,που ναι κ ψηλομύτης(:p) (οχι παντα ομως)

αν δει κανεναν απο ευοσμο με χαιτες ,παπακι να που η εξατμιση να ακουγεται μεχρι το επομενο τετραγωνο ενταξει..ξενερωνει οσο να ναι..ελπιζω να καταλαβες τι εννοω και προς θεου δεν υποτιμω κανεναν!απλα ειναι μαγαζια που μαζευουν συγκεκριμενου ειδους κοσμο!αυτα!

 

το goldfish ανοιξει κανονικα με αδεια :)

και φιλε johner για να καταλαβεις τι εννοω..θα πηγαινες ποτε στο Bo στη παραλια????

Ξέρω τι θέλει να κάνει ο μαγαζάτορας, αλλά από τη στιγμή που το κάνει παρανομώντας είναι απαράδεκτο.

Και εγώ αν ήμουν μαγαζάτορας αυτό θα ήθελα να πετύχω, αλλά οι τρόποι που το πετυχαίνουν είναι αθέμιτοι και ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα.

Θυμάμαι ήταν μια φορά να πάμε στο Crystal (αν θυμάμαι καλά το όνομα) πίσω από το εμπορικό "Πλατεία".

Έξω μεγάλη ουρα και να περιμένουν και ο πορτιέρης να δηλώνει γεμάτο. Μια φίλη μου ήξερε εναν εκεί και μπήκαμε χωρίς να περιμένουμε. Το μαγαζί άδειο κάτω. Όπως μπήκαμε έτσι βγήκαμε!:p

Μου έκανε εντύπωση όμως οτι ο κόσμος που περίμενε πάνω δεν ήταν κακοντυμένος, οι περισσότεροι τουλάχιστον, απλά ήθελαν να δείξουν οτι και καλά πάει κόσμος κτλ.

Έτσι φύγαμε και εμείς και πήγαμε KissFish όπου πραγματικά είχε κόσμο!:D

 

Όσο για τον κάγκουρα από τον Εύοσμο δε νομίζω να έχει την απαίτηση να πάει στο cloud level 9. Yπάρχουν πολύ καλύτερα μέρη που μπορείς να πας και να σου φέρονται όπως αρμόζει σε έναν πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

παραλιακο καφε με πορτα δεν υπαρχει παντως...

 

ble στον Αλιμο οπως κ πολλα αλλα

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Κωστάκη. Σε παρακαλώ πολύ. Δεν μιλάς με ηλιθίους!

Δεν είπε κανένας ότι θα πάει με τη φόρμα να μπει στο club ούτε με το φούτερ που πάει στο super market.

Δλδ τι θα γίνει; Πρέπει να σέρνουμε παντού τη γκόμενα;

υπερβολη στο μεγαλειο της...οτι ο κοστακης μπαινει σε κλαμπ επειδη συνοδευεται απο την "γκομενα"δε σημαινει πως αυτο ειναι κανονας...

αλλωστε ο κοστας μπορει να τρωει πορτα και λογω ηλικιας;)

αν εισαι εσυ σωστος,αξιοπρεπως ντυμενος(οχι με το σορτσακι και το αθλητικο,αλλα ουτε και με σμοκιν) δε θα φας πορτα πουθενα.και αν φας ρωτησε τον λογο...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

υπερβολη στο μεγαλειο της...οτι ο κοστακης μπαινει σε κλαμπ επειδη συνοδευεται απο την "γκομενα"δε σημαινει πως αυτο ειναι κανονας...

αλλωστε ο κοστας μπορει να τρωει πορτα και λογω ηλικιας;)

αν εισαι εσυ σωστος,αξιοπρεπως ντυμενος(οχι με το σορτσακι και το αθλητικο,αλλα ουτε και με σμοκιν) δε θα φας πορτα πουθενα.και αν φας ρωτησε τον λογο...

 

αμ δε πηγαινε, στο casa la femme, στο lido,το καλοκαιρινο κυριως, δεν ειναι σιγουρο οτι θα μπεις. για αλλου το γνωστο παραλιακο κλαμπ κοντα στο ΒΟ, οχι πολυ πορτα μονο τις μεγαλες παρεες.

 

αμα φυσικα εισαι κοπελα, και εισαι και λιγο εμφανισιμη δεν τρως ποτε πορτα.

 

εγω απο την αλλη οταν βγαινω με ενα φιλο μου, με εμφανιση φωτομοντελου θελουν να μας βαλουν να καθισουμε μπροστα στο μαγαζι, αρα υπαρχει διακριση, γιατι τις αλλες αντροπαρεες τις βαζουν πισω πισω.

 

σε αλλα μαγαζια συνηθως μικρα το κανουν μονο με τις μικρες ηλικιες που φυσικα δεν αφηνουν τα ιδια λεφτα στο μαγαζι με εναν 30-50.

 

απο την αλλη δεν θελω να πηγαινω σε κλαμπ με κοπελα, για να βρω εκκει;)

απο την αλλη στα μπουζουκια με μπακουροπαρεα ποτε

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...