Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δωσε πληροφοριες γιατι κατι τετοιο ψαχνω και εγω...;);)

Κι εγώ επίσης ενδιαφέρομαι για θήκη. Γίνεται να ανεβάσεις και καμιά φωτιγραφία να δούμε και πως εφαρμόζει?

 

Λύθηκε φίλε το πρόβλημα την επόμενη μόλις μέρα.

Δες εδώ.;)

Το Link που έδωσες δε μου ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Link που έδωσες δε μου ανοίγει.

Το link στο παραπάνω post διορθώθηκε.:)

 

:!:

Θα σε παρακαλούσα όταν θέλεις να προσθέσεις ή να τροποποιήσεις κάτι στο μήνυμά σου να πατάς το κουμπί http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif ώστε να αποφεύγεις τα συνεχόμενα posts.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλώ μήπως ξέρει καποιος πως μπορώ να ενώσω το κινητό με τηλεόραση το e51 μου? λέει οτι εχει av out αλλα δεν πρεπει να παιζει...τουλαχιστον απο το μενού...ξέρεις κανεις λύση?
Link to comment
Share on other sites

Το link στο παραπάνω post διορθώθηκε.:)

 

:!:

Θα σε παρακαλούσα όταν θέλεις να προσθέσεις ή να τροποποιήσεις κάτι στο μήνυμά σου να πατάς το κουμπί http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif ώστε να αποφεύγεις τα συνεχόμενα posts.

 

Το link κάποιο prob εχει γιατι το παράθυρο που ανοίγει δν εμφανίζει τα περιεχόμενα του μυνήματος:)

 

(Βασικά λάθος λειτουργεί το Link apla έπρεπε να κάνω sign in

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνεις εγγραφή στο forum!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η θηκούλα που σας έλεγα είναι στην παρακάτω φωτο

 

http://cocky.pictiger.com/images/15586642/

 

Εσωτερικά είναι επενδεδυμένη με μαλακό δερμα σουετ ενώ το εξωτερικό είναι από σκληρό πλαστικό με leather looking.

Υπάρχει το λογότυπο της ΝΟΚΙΑ και τα γνωστά κυκλάκια από την "ταπετσαρία" της ΝΟΚΙΑ.

 

Δεν είναι κάτι σπέσιαλ αλλά βολεύει πολύ.

 

 

Μια ερώτηση τώρα.

Έψαξα με αναζήτηση στο θέμα αλλά δεν βρήκα απάντηση.

 

Έκανα τις ρυθμίσεις για να λαμβάνω το pop mail μου αλλά έχω το εξής πρόβλημα. Ενώ στέλνω κανονικά δεν μπορώ να λάβω ούτε να κάνω ανάκτηση όσων μαιλσ έχουν ήδη ληφθεί από το laptop μου.

 

Οι ρυθμίσεις εισερχομένων που έχω κάνει είναι οι εξής:

ονομα χρηστη: κανονικα χωρις το παπακι και τον provider

Κωδικ. πρόσβασης : κανονικα

διακομ. εισερχομενων: smtp.mail.link.net

σημ προσβασης: να ερωτάμαι πάντα

ονομα γραμματοκ.: κανονικά

τύπος γραμμτοκιβ. pop3

ασφαλεια θύρες SSL/TLS

ΘΎΡΑ: προεπιλεγμένη γιαί δεν ξέρω τι πρέπει να βάλω

ΑΣΦΑΛΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑPOP: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΈΝΗ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η θηκούλα που σας έλεγα είναι στην παρακάτω φωτο

 

http://cocky.pictiger.com/images/15586642/

 

Εσωτερικά είναι επενδεδυμένη με μαλακό δερμα σουετ ενώ το εξωτερικό είναι από σκληρό πλαστικό με leather looking.

Υπάρχει το λογότυπο της ΝΟΚΙΑ και τα γνωστά κυκλάκια από την "ταπετσαρία" της ΝΟΚΙΑ.

 

Δεν είναι κάτι σπέσιαλ αλλά βολεύει πολύ.

 

 

Μια ερώτηση τώρα.

Έψαξα με αναζήτηση στο θέμα αλλά δεν βρήκα απάντηση.

 

Έκανα τις ρυθμίσεις για να λαμβάνω το pop mail μου αλλά έχω το εξής πρόβλημα. Ενώ στέλνω κανονικά δεν μπορώ να λάβω ούτε να κάνω ανάκτηση όσων μαιλσ έχουν ήδη ληφθεί από το laptop μου.

 

Οι ρυθμίσεις εισερχομένων που έχω κάνει είναι οι εξής:

ονομα χρηστη: κανονικα χωρις το παπακι και τον provider

Κωδικ. πρόσβασης : κανονικα

διακομ. εισερχομενων: smtp.mail.link.net

σημ προσβασης: να ερωτάμαι πάντα

ονομα γραμματοκ.: κανονικά

τύπος γραμμτοκιβ. pop3

ασφαλεια θύρες SSL/TLS

ΘΎΡΑ: προεπιλεγμένη γιαί δεν ξέρω τι πρέπει να βάλω

ΑΣΦΑΛΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑPOP: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΈΝΗ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

 

Όσα mail έχυν ήδη ληφθεί απο το laptop σου λογικό είναι να μην μπορείς να τα λάβεις καθώς εχουν κατέβει στο laptop σου και είναι αποθηκευμένα εκεί.Άντίστοιχα αν κατεβάσεις κάποια mail sto κινητό σου τότε αυτά δεν θα τα έχεις στο laptop σου..Ϊσως με κάποιο συγχρονισμό να μπορούν να περαστούν..Εγώ αυτό που κάνω είναι να μπαίνω στο hotmail (εφόσον έχω hotmail) και να βλέπω να mail που θέλω κ έπειτα να τα κατεβάζω στο pc για να τα έχω σε ένα μέρος μαζεμένα.

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Ε51 εδώ και 4 μήνες. Γενικά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος και έχω μόνο καναδυό "παράπονα" από αυτό. Παραδείγματος χάρην, αν σε μια επαφή βάλω γενέθλια δεν χτυπάει ειδοποίηση, ούτε εμφανίζεται κάτι στην αρχική οθόνη την ημερομηνία των γενεθλίων. Αντιθέτω, για τις επαφές που του πέρασα από το Outlook και είχαν δημιουργηθεί στην πλειοψηφία τους σε ένα Motorola Mpx220, οι ειδοποιήσεις γίνονται κανονικά, τόσο ηχιτικά, όσο και με σημείωση στην αρχική οθόνη. Μπορώ να κάνω κάτι για να υπάρχει ειδοποίηση για τα γενέθλια που περνάω στο ίδιο το Ε51; Αν όχι, μου κάνει λίγο "μαργαριτάρι" το θέμα... Καμιά ιδέα κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Ε51 εδώ και 4 μήνες. Γενικά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος και έχω μόνο καναδυό "παράπονα" από αυτό. Παραδείγματος χάρην, αν σε μια επαφή βάλω γενέθλια δεν χτυπάει ειδοποίηση, ούτε εμφανίζεται κάτι στην αρχική οθόνη την ημερομηνία των γενεθλίων. Αντιθέτω, για τις επαφές που του πέρασα από το Outlook και είχαν δημιουργηθεί στην πλειοψηφία τους σε ένα Motorola Mpx220, οι ειδοποιήσεις γίνονται κανονικά, τόσο ηχιτικά, όσο και με σημείωση στην αρχική οθόνη. Μπορώ να κάνω κάτι για να υπάρχει ειδοποίηση για τα γενέθλια που περνάω στο ίδιο το Ε51; Αν όχι, μου κάνει λίγο "μαργαριτάρι" το θέμα... Καμιά ιδέα κανείς;

Μήπως συγχρόνισες το Outlook με το ημερολόγιο του Ε51 και γι' αυτό χτυπάει η ειδοποιήση? Εγώ πάντως στο Ν95 μου έχω περάσει το Best Birthday και ό,τι γενέθλια έχω περάσει στις επαφές αυτομάτως περνάνε και στο ημερολόγιο και στο Best Birthday. θα το βρεις στο xxxxxxxx

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μήπως συγχρόνισες το Outlook με το ημερολόγιο του Ε51 και γι' αυτό χτυπάει η ειδοποιήση? Εγώ πάντως στο Ν95 μου έχω περάσει το Best Birthday και ό,τι γενέθλια έχω περάσει στις επαφές αυτομάτως περνάνε και στο ημερολόγιο και στο Best Birthday. θα το βρεις στο xxxxxxxxx

 

Mα το πρόβλημα δεν είναι ότι χτυπάει ειδοποίηση για τα γενέθλια που πέρασαν απ' το ημερολόγιο του Outlook. Αυτό ίσα ίσα το ήθελα!;) Το πρόβλημα είναι ότι δεν περνάν στο ημερολόγιο τα γενέθλια που αποθηκεύω πλέον στο ίδιο το κινητό και μένουν μόνο ως πεδίο στις επαφές...:!:

Link to comment
Share on other sites

Mα το πρόβλημα δεν είναι ότι χτυπάει ειδοποίηση για τα γενέθλια που πέρασαν απ' το ημερολόγιο του Outlook. Αυτό ίσα ίσα το ήθελα!;) Το πρόβλημα είναι ότι δεν περνάν στο ημερολόγιο τα γενέθλια που αποθηκεύω πλέον στο ίδιο το κινητό και μένουν μόνο ως πεδίο στις επαφές...:!:

 

Εννοείς οτι δεν ενημερώνεται αυτόματα το ημερολόγιο από τις επαφές.

Οκ, δεν είναι και φοβερό αυτό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Mα το πρόβλημα δεν είναι ότι χτυπάει ειδοποίηση για τα γενέθλια που πέρασαν απ' το ημερολόγιο του Outlook. Αυτό ίσα ίσα το ήθελα!;) Το πρόβλημα είναι ότι δεν περνάν στο ημερολόγιο τα γενέθλια που αποθηκεύω πλέον στο ίδιο το κινητό και μένουν μόνο ως πεδίο στις επαφές...:!:

Μάλλον δεν το διατύπωσα εγώ σωστά. Αυτό που ήθελα να πω είναι ό,τι στα S60 αν περάσεις στις επαφές το πεδίο "Γενέθλια" δεν δημιουργείται η αντίστοιχη καταχώρηση στο ημερολόγιο για να χτυπήσει ειδοποιήση. Αυτό μπορείς να το κάνεις μόνο αν περάσεις εφαρμογή όπως το Best Birthday.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το διατύπωσα εγώ σωστά. Αυτό που ήθελα να πω είναι ό,τι στα S60 αν περάσεις στις επαφές το πεδίο "Γενέθλια" δεν δημιουργείται η αντίστοιχη καταχώρηση στο ημερολόγιο για να χτυπήσει ειδοποιήση. Αυτό μπορείς να το κάνεις μόνο αν περάσεις εφαρμογή όπως το Best Birthday.

 

Aυτό ακριβώς!:) Δεν ήξερα ότι χρειάζονταν άλλη εφαρμογή για να ενημερώνεται το ημερολόγιο απ' τις εφαρμογές, αλλιώς είχα συνηθίσει...:rolleyes: Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνηση!:) Ψάρι είμαι ακόμα, θα μάθω...:p

Link to comment
Share on other sites

Aυτό ακριβώς!:) Δεν ήξερα ότι χρειάζονταν άλλη εφαρμογή για να ενημερώνεται το ημερολόγιο απ' τις εφαρμογές, αλλιώς είχα συνηθίσει...:rolleyes: Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνηση!:) Ψάρι είμαι ακόμα, θα μάθω...:p

Εγώ δεν στο εξήγησα σωστά απο την πρώτη στιγμή. Πάντως το Best Birthday είναι πολύ καλή εφαρμογή για αυτό που θες, να περνάνε τα γενέθλια από τις επαφές κατευθείαν στο ημερολόγιο και να δημιουργούνται ειδοποιήσεις και να εμφανίζονται στην οθόνη και έχει και πολλές άλλες επιλογές. Εγώ αυτό έχω στο Ν95 μου. Θα το βρεις στο xxxxxxx με μια αναζήτηση.:)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν στο εξήγησα σωστά απο την πρώτη στιγμή. Πάντως το Best Birthday είναι πολύ καλή εφαρμογή για αυτό που θες, να περνάνε τα γενέθλια από τις επαφές κατευθείαν στο ημερολόγιο και να δημιουργούνται ειδοποιήσεις και να εμφανίζονται στην οθόνη και έχει και πολλές άλλες επιλογές. Εγώ αυτό έχω στο Ν95 μου. Θα το βρεις στο xxxxxxx με μια αναζήτηση.:)

 

Έχει ήδη εγκατασταθεί!;) Thanks a lot!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... και πάλι θα σας ενοχλήσω ζητώντας μια απάντηση... τελικά το E51 έχει A/V Out (TV Out)? Μπορώ να το συνδέσω με την τηλεόραση και να δω DivX με τον CorePlayer? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να γίνει πολυπλεξία όπως στο N95? Ευχαριστώ και πάλι...
Link to comment
Share on other sites

@ bptuc

Καλησπέρα, όχι δεν έχει!

 

re guys ti na pw?exw psithei oso dn fantazeste na to agorasw kai egw...to mono p me stamataei einai to sar tou....!ti na kanw?logo ilikias(eimai 16)dn einai kai oti kalutero na kukloforo me to bluetooth san epixeirimatias!haha

Δεν έχει σημασία το τι είσαι.

Ούτε και εγώ είμαι επιχειρηματίας ή CEO,:p αλλά το Bluetooth hands free δεν το αποχωρούμαι ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όσα mail έχυν ήδη ληφθεί απο το laptop σου λογικό είναι να μην μπορείς να τα λάβεις καθώς εχουν κατέβει στο laptop σου και είναι αποθηκευμένα εκεί.Άντίστοιχα αν κατεβάσεις κάποια mail sto κινητό σου τότε αυτά δεν θα τα έχεις στο laptop σου..Ϊσως με κάποιο συγχρονισμό να μπορούν να περαστούν..Εγώ αυτό που κάνω είναι να μπαίνω στο hotmail (εφόσον έχω hotmail) και να βλέπω να mail που θέλω κ έπειτα να τα κατεβάζω στο pc για να τα έχω σε ένα μέρος μαζεμένα.

 

Ευχαριστώ φίλε μου.

Κατάφερα να κάνω να κάνω τις ρυθμίσεις σωστά.

Υπήρχαν 2 ενέργειες που δεν είχα κάνει.

Η πρώτη ήταν ότι έπρεπε να έχω απενεργοποιημένες την ασφάλεια (θύρες) και την ασφαλη σύνδ. ΑΡΟΡ

 

Η δεύτερη ενέργεια ήταν στις ρυθμίσεις του outlook έπρεπε να έχω επιλέξει να διατηρείται ενα αντίγραφο στο σερβερ μετά την ανάγνωση από το outlook.

 

Όσο ψάχνεται κανείς μαθαίνει. Και ειδικά όταν τα βρίσκεις μόνος σου σου μένουν.

Ρύθμισα και το gmail μου της google να στέλνει ένα αντίγραφο στο λογαριασμό που χρησιμοποιώ στον outlook, οπότε λαμβάνω στο κινητό μου όλα γενικά τα mail μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στην γραμμή που μας εμφανίζεται το εικονιδιο για το bluetooth μου έχει βγει ενα εικονίδιο που έχει 4 τετραγωνάκια..Στο manual μέσα λέει ότι "Εχουμε ορίσει το κινητό να κάνει αναζήτηση ασύρματων δικτύων κ επειδή έχει βρει κάποια γι αυτό εμφανίζει αυτό"Εγώ έχω απενεργοποιήσει την αναζήτηση δικτύων...

Έχετε καμία ιδέα πως να το βγάλω;;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Στην γραμμή που μας εμφανίζεται το εικονιδιο για το bluetooth μου έχει βγει ενα εικονίδιο που έχει 4 τετραγωνάκια..Στο manual μέσα λέει ότι "Εχουμε ορίσει το κινητό να κάνει αναζήτηση ασύρματων δικτύων κ επειδή έχει βρει κάποια γι αυτό εμφανίζει αυτό"Εγώ έχω απενεργοποιήσει την αναζήτηση δικτύων...

Έχετε καμία ιδέα πως να το βγάλω;;

Θα πας Ρυθμίσεις->Σύνδεση->Ασύρματο LAΝ και θα επιλέξεις Ποτέ στην Προβολή διαθεσιμ. WLAN.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

re guys ti na pw?exw psithei oso dn fantazeste na to agorasw kai egw...to mono p me stamataei einai to sar tou....!ti na kanw?logo ilikias(eimai 16)dn einai kai oti kalutero na kukloforo me to bluetooth san epixeirimatias!haha

Φίλε szlatan, bluetooth πρέπει να αγοράσεις ανεξαρτήτως του αν θα καταλήξεις στο e51 ή όχι. Εκτός κι αν δε σε απασχολεί το ζήτημα της ακτινοβολίας. Κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο να χρησιμοποιείς το E51 με bluetooth, αντί ένα οποιοδήποτε άλλο κινητό απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...