Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους! Εδώ και 2 μέρες είμαι κάτοχος του Ε51 και αρκετά ικανοποιημένος μέχρι στιγμής. Το software που φοράει είναι το 100.34.20 29-09-2007 Ξέρει κάποιος αν είναι το τελευταίο ή αν κυκλοφορεί καινούριο στα NokiaServise

Δες εδώ. Βάλε το product code της συσκευής σου και θα σου βγάλει την τελευταία αναβάθμιση που υπάρχει διαθέσιμη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τσέκαρα στο site και τη λέει για τελευταία αλλά το site της Nokia ενημερώνεται πολύ αργότερα από τα Nokia Service! Ευχαριστώ για την απάντηση ;)
Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα στο site και τη λέει για τελευταία αλλά το site της Nokia ενημερώνεται πολύ αργότερα από τα Nokia Service! Ευχαριστώ για την απάντηση ;)

Έψαξα και βρήκα ό,τι η τελευταία έκδοση για Ε51 είναι:

 

100.34.20

29-09-2007

RM-244

Nokia E51 (226.02)

 

Έχει ακουστεί και για μία έκδοση 150.34.15 αλλά από ό,τι κατάλαβα είναι για τα παρακάτω δίκτυα και products codes: Vodafone / Orange branded for product code 0557239 / 0560707

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εμένα λέει

100.34.20

29-09-2007

RM-244

Nokia E51 (07.1)

Τι διαφορά είναι είναι αυτή;

Link to comment
Share on other sites

εμένα λέει

100.34.20

29-09-2007

RM-244

Nokia E51 (07.1)

Τι διαφορά είναι είναι αυτή;

Αν δεν κάνω λάθος έχει να κάνει με το product code. Σε όσα site που έψαξα πάντως το τελευταίο firmware είναι αυτό που έχεις εσύ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Είσαι άψογος!!! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και το χρόνο που αφιέρωσες ;)
Link to comment
Share on other sites

Είσαι άψογος!!! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και το χρόνο που αφιέρωσες ;)

 

Είναι δυνατόν να μην έχει βγεί ένα update τόσο καιρό?:worry:

Υπάρχουν 2-3 προβληματάκια που απαιτούν λύση

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Aγόρασα το κινητό πριν 2-3 μέρες και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τις λειτουργίες του. (ακόμα το εξερευνώ) Μπορεί κάποιος να μου πει που στο μενου πάω για να το συγχρονίσω με bt handsfree?

Ευχαριστώ

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Aγόρασα το κινητό πριν 2-3 μέρες και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τις λειτουργίες του. (ακόμα το εξερευνώ) Μπορεί κάποιος να μου πει που στο μενου πάω για να το συγχρονίσω με bt handsfree?

Ευχαριστώ

 

Καλοριζικο !

Θα βρεις το εικονιδιο του bluetooth στο Ε51,open και:

ενεργοποιηση ,δεξια το πολυπληκτρο ->επιλογες ->Νεα αξιοπιστη συσκευη.

Θα ανοιξεις και το bt handsfree ενεργοποιοντας το pairing mode.

Στην συνεχεια εφοσων βρεθουνε μεταξυ τους, θα πληκτρολογησεις

τον κωδικο του bt handsfree.

 

Για περισσοτερα ,διαβαζεις τα manual

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο !

Θα βρεις το εικονιδιο του bluetooth στο Ε51,open και:

ενεργοποιηση ,δεξια το πολυπληκτρο ->επιλογες ->Νεα αξιοπιστη συσκευη.

Θα ανοιξεις και το bt handsfree ενεργοποιοντας το pairing mode.

Στην συνεχεια εφοσων βρεθουνε μεταξυ τους, θα πληκτρολογησεις

τον κωδικο του bt handsfree.

 

Για περισσοτερα ,διαβαζεις τα manual

 

Ευχαριστώ το σύνδεσα :) Εϊναι η πρώτη μου symbian συσκευή και αλλαγή από το μενου της se σε nokia με έχει μπερδέψει λγάκι.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή θα παιδευτείς λιγάκι, αλλά μετά θα διαπιστώσεις πως είναι αιώνες μπροστά η Series 60.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

4η μέρα χρήσης σήμερα και δεν ανάβει ο φωτισμός του πληκτρολογίου :X

Έχει παρατηρηθεί και σε άλλους η εγώ μόνο είμαι ο γκαντέμης; :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε σκοτεινό περιβάλλον δεν ανάβει;

Αν όχι τότε είσαι γκαντέμης...

Πήγαινέ το για service σε Nokia Shop ή από εκεί που το πήρες για να στο αντικαταστήσουν εφόσον είναι μόνο τεσσάρων ημερών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε σκοτεινό περιβάλλον δεν ανάβει;

Αν όχι τότε είσαι γκαντέμης...

Πήγαινέ το για service σε Nokia Shop ή από εκεί που το πήρες για να στο αντικαταστήσουν εφόσον είναι μόνο τεσσάρων ημερών.

 

Καλά έμεινα μακάκας :lol:

Που να φανταστώ ο βλαχάκος ότι έχει προχωρήσει τόσο πολύ η τεχνολογία!!! :X

Σε σκοτεινό περιβάλλον δουλεύει μια χαρά!

Μέχρι σήμερα είχα φθηνά κινητά και δεν έχω σχέση με την υψηλή τεχνολογία :O

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ... μα τόσο γκαντέμης!:p

Πρόκειται για εξαιρετική συσκευή η οποία μέχρι στιγμής δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα.:)

 

Τώρα όσο αφορά το φωτισμό του πληκτρολογίου οφείλεται στον αισθητήρα φωτός που έχει δίπλα από το ακουστικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι κάτοχος του Ε51 πριν από 4 μέρες και ενώ μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις σαν κινητό,μου έχει βγάλει όμως και ένα σοβαρό πρόβλημα.Κάνει restart όταν πατάω το voice call (όχι πάντα) και μερικές φορές μου ρίχνει την γραμμή όταν με καλούν την στιγμή που εγώ πατάω για να μιλήσω.Μήπως ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει και να μας δώσει καμιά λύση?

Και κάτι αρκετά σημαντικό.Το κινητό το πήρα από κατάστημα wind (λόγω επιδότησης)και ενώ μου ανέφερε ο πωλητής ότι αν μου παρουσιάσει οποιοδήποτε πρόβλημα σε διάστημα 7 ημερών μπορεί να γίνει αντικατάσταση,όταν το πήγα την επόμενη ημέρα στο κατάστημα μου ανέφεραν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα διότι είχα μιλήσει στο κινητό πάνω από το επιτρεπόμενο όριο που έχει η αντιπροσωπία της nokia.Το επιτρεπόμενο όριο είναι 30 λεπτά και εγώ είχα μιλήσει 32.Δηλαδή για 2 λεπτά διαφορά!!Αν είναι δυνατόν!!!!!!Τα παιδιά είναι η αλήθεια ότι ήταν αρκετά εξυπηρετικά και μου είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι θέμα αναβάθμισης.Αν βέβαια δεν λυθεί το πρόβλημα αναλαμβάνουν να το πάνε σε δικό τους service.Αναβάθμιση ακόμα η nokia δεν έχει βγάλει και ενώ το κινητό είναι αρκετό καιρό στην αγορά.Έλπίζω να βγάλουν σύντομα.!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο πρόβλημα και δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί ξανά.

Και το δικό μου το έχω πάρει από κατάστημα Wind και όταν γράψω *#0000# δίνει:

 

100.34.20

29-09-2007

RM-244

Nokia E51(07.1)

 

Έλεγξε το δικό σου και πες μας.

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι κάτοχος του Ε51 πριν από 4 μέρες και ενώ μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις σαν κινητό,μου έχει βγάλει όμως και ένα σοβαρό πρόβλημα.Κάνει restart όταν πατάω το voice call (όχι πάντα) και μερικές φορές μου ρίχνει την γραμμή όταν με καλούν την στιγμή που εγώ πατάω για να μιλήσω.Μήπως ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει και να μας δώσει καμιά λύση?

Και κάτι αρκετά σημαντικό.Το κινητό το πήρα από κατάστημα wind (λόγω επιδότησης)και ενώ μου ανέφερε ο πωλητής ότι αν μου παρουσιάσει οποιοδήποτε πρόβλημα σε διάστημα 7 ημερών μπορεί να γίνει αντικατάσταση,όταν το πήγα την επόμενη ημέρα στο κατάστημα μου ανέφεραν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα διότι είχα μιλήσει στο κινητό πάνω από το επιτρεπόμενο όριο που έχει η αντιπροσωπία της nokia.Το επιτρεπόμενο όριο είναι 30 λεπτά και εγώ είχα μιλήσει 32.Δηλαδή για 2 λεπτά διαφορά!!Αν είναι δυνατόν!!!!!!Τα παιδιά είναι η αλήθεια ότι ήταν αρκετά εξυπηρετικά και μου είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι θέμα αναβάθμισης.Αν βέβαια δεν λυθεί το πρόβλημα αναλαμβάνουν να το πάνε σε δικό τους service.Αναβάθμιση ακόμα η nokia δεν έχει βγάλει και ενώ το κινητό είναι αρκετό καιρό στην αγορά.Έλπίζω να βγάλουν σύντομα.!!

Δεν πειράζει που δεν έχει βγει νέα αναβάθμιση. Απλά ξαναπέρασε το τελευταίο firmware μέσω του NSU (Nokia Software Updater) ή αν θες πηγαινέ το σε ένα κοντινό nokia shop να στο περάσουν αυτοί. Πριν το πας μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις και φορμάτ πατώντας *#7370# στην οθόνη αναμονής και πριν το κάνεις κράτα ό,τι θες από την μνήμη του κινητού, γιατί θα σβηστούν αυτά που έχεις αποθηκεύσει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@ pravo

 

Εκτός από αυτά που σου είπε ο stendor θα σου πρότεινα να αλλάξεις και sim, διότι το κόλλημα που περιγράφεις πολλές φορές οφείλεται κατά 99% σε παλιά/προβληματική sim.

 

Το κινητό το έχω ένα μήνα τώρα και δεν έχει κολλήσει ποτέ!:D

 

Και το δικό μου το έχω πάρει από κατάστημα Wind και όταν γράψω *#0000# δίνει:

 

100.34.20

29-09-2007

RM-244

Nokia E51(07.1)

 

Έλεγξε το δικό σου και πες μας.

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις λύσεις.

Φίλε Σάκη και εγώ όταν πατάω *#0000# μου βγάζει ακριβώς αυτήν την έκδοση.

100.34.20

29-09-2007

RM-244

Nokia E51(07.1)

 

Stendor έχω κάνει hard reset στο κινητό και συνέχισε το πρόβλημα.Θα δοκιμάσω πάντως και το format.

Το πιο λογικό και που δεν το είχα σκεφτεί είναι η λύση του Itchrist86.Η sim κάρτα είναι όντως αρκετά παλιά.Είχα ρωτήσει τον πωλητή όταν πήρα το κινητό ότι η κάρτα μου γράφει TIM και μήπως χρειάζεται να την αλλάξω και αυτός μου έδειξε το δικό του κινητό όπου και σε αυτόν η οθόνη του κινητού του έγραφε TIM και μου ανέφερε ότι δεν παίζει κανένα ρόλο αυτό.Στην αρχή είχα τις αμφιβολίες μου μήπως έφταιγε το bluetooth (samsung) αλλά έκανα αρκετά test και χωρίς το αυτό και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε να την αλλάξει φίλε, δεν το συζητώ αυτή δημιουργεί το πρόβλημα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

http://www.imageshack.gr/files/9m5uhuwlcnt0qodfc6zg.png

 

Μόλις είδα πως υπάρχει νέα έκδοση λογισμικού για το E51.

Σπεύδω για αναβάθμιση, λεπτομέρειες/αλλαγές μετά!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Μέτά το update θα πρέπει να κάνουμε πάλι από την αρχή εγκατάσταση των προγραμμάτων??????

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://www.imageshack.gr/files/9m5uhuwlcnt0qodfc6zg.png

 

Μόλις είδα πως υπάρχει νέα έκδοση λογισμικού για το E51.

Σπεύδω για αναβάθμιση, λεπτομέρειες/αλλαγές μετά!:)

Ωραία περιμένουμε σχόλια και εντυπώσεις :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...