Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πηρα και εγω σημερα για 2συσκευη.

ειναι τελειο και κομψο.

η μπαταρια πανω-κατω ποσο σας κραταει??

καμια θηκουλα εχετε να προτεινετε??

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα μου κρατά 3 μέρες με το βράδυ να το έχω στο προφίλ Εκτός Σύνδεσης.

Η αλήθεια είναι πως δεν το ξεσκίζω...

Τα κλασσικά. Να μιλήσω περίπου 1 ώρα και κάτι μέσα στις τρεις αυτές μέρες, καμιά 30 sms και λίγο WiFi...

Αυτά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ok...καλα ειναι τοτε.

ευχαριστω!!

και χρονια πολλα!!:D

 

p.s.το πληκτρο on/off ειναι τοσο σκληρο??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...η μπαταρια πανω-κατω ποσο σας κραταει??...

 

ε κακομεταχείρηση της μπαταρίας του εδώ και 1,5 χρόνο διαρκεί από 3-5 μέρες ανάλογα τη χρήση. Είναι ελάχιστες όμως οι φορές που την έχω εκφορτίσει πλήρως, να μου βγάλει μήνυμα δηλαδή οτι θέλει φόρτισμα. Συνήθως στις μία δύο γραμμές το βάζω για φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη το ξεσκιζω γενικως aka προσφορα με τα 1000 λεπτα σε wind και whatsup με sim cloning μου κραταει 1 μερα γι αυτο και θελω να παρω μια ακομη μπαταρια.

 

Επισης για δευτερη φορα που το πηρα απο το service, αυτος που βιδωσε τις βιδες στο πισω καλυμα πρεπει να ειναι εντελως ασχετος γιατι απο τον λαθος τροπο βιδωματος, εχουν εμφανιστει ρωγμες δεξια και αριστερα. Το θεμα ειναι οτι την πρωτη φορα ειχαν κανει το ιδιο λαθος και το πηγα για αλλαγη. Την δευτερη φορα απλα το προβλημα εμφανιστικε λιγο αργοτερα.. Φαινετε δεν εχουν δουλεψει βιδωτικο ποτε στη ζωη τους.

 

Οποτε, ενα πισω καλυμα original ποσο παει και απο που μπορω να το παρω? Ειδα μια διευθυνση περιπου 4-5 σελιδες πριν, αλλα λεει ελαχιστη παραγγελεια 30 ευρω (ελεος).

Οποιος ξερει κατι ας πει.

Link to comment
Share on other sites

Για όσα χρόνια έχω ΝΟΚΙΑ στην κατοχή μου δεν νομίζω πως έχει γίνει ποτέ φόρτιση μέσω του υπολογιστή. Αν δεν κάνω λάθος αυτό το πλεονέκτημα το έχει η SE :rolleyes:

 

Σωστή η απάντηση, αλλλά μη το λες έτσι γιατί όλα τα υπόλοιπα τηλέφωνα όλων των κατασκευαστών που ξέρω φορτίζουν μέσω usb , όπως επίσης και πλήθος άλλων συσκευών (mp3, pda κλπ κλπ).

Πρόκειται επομένως για μεονέκτημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα ότι είναι μειονέκτημα αλλά θέμα επιλογής της εταιρίας. Πολλοί χρήστες δεν επιθυμούν να φορτίζει το κινητό τους όταν το συνδέουν με το καλώδιο usb. ΑΝ κάνεις μια βόλτα από τα θέματα των nokia συσκευών που έχουν αυτή την δυνατότητα, θα δεις ότι πολλοί χρ΄σητες ρωτούν συνεχώς αν μπορούν να απενεργοποιήσουν την συγκεκριμένη δυνατότητα.

 

Όπως και να έχει, καλό είναι να δίνεται η δυνατότητα στον χρήστη να επιλέξει αν θέλει να φορτίζει η συσκευή του από την θύρα usb ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το βρισκω θετικο που δεν φορτιζει μεσω usb διοτι τοσες φορες που το συνδεω στο pc το κινητο η μπαταρια τωρα θα ηταν για πεταμα. Στο motorola που ειχα, το οποιο φορτιζε μεσω usb, αμαν καναμε για να το απενεργοποιησουμε..
Link to comment
Share on other sites

Επισης για δευτερη φορα που το πηρα απο το service, αυτος που βιδωσε τις βιδες στο πισω καλυμα πρεπει να ειναι εντελως ασχετος γιατι απο τον λαθος τροπο βιδωματος, εχουν εμφανιστει ρωγμες δεξια και αριστερα. Το θεμα ειναι οτι την πρωτη φορα ειχαν κανει το ιδιο λαθος και το πηγα για αλλαγη. Την δευτερη φορα απλα το προβλημα εμφανιστικε λιγο αργοτερα.. Φαινετε δεν εχουν δουλεψει βιδωτικο ποτε στη ζωη τους.

 

Οποτε, ενα πισω καλυμα original ποσο παει και απο που μπορω να το παρω? Ειδα μια διευθυνση περιπου 4-5 σελιδες πριν, αλλα λεει ελαχιστη παραγγελεια 30 ευρω (ελεος).

Οποιος ξερει κατι ας πει.

 

Οι ρωγμές αυτές που αναφέρεις, που ακριβώς είναι;

Link to comment
Share on other sites

ε κακομεταχείρηση της μπαταρίας του εδώ και 1,5 χρόνο διαρκεί από 3-5 μέρες ανάλογα τη χρήση. Είναι ελάχιστες όμως οι φορές που την έχω εκφορτίσει πλήρως, να μου βγάλει μήνυμα δηλαδή οτι θέλει φόρτισμα. Συνήθως στις μία δύο γραμμές το βάζω για φόρτιση.

 

!!!!!

 

3-5 μέρες? Σε 2G προφανώς! Σε 3G ούτε σε αναμονή να το αφήσω δεν μου βγάζει 3-5 μέρες!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οι ρωγμές αυτές που αναφέρεις, που ακριβώς είναι;

Οπως βλεπεις σε κατοψη το κινητο απο την πισω μερια εχουμε 4 βιδες, 2 κατω και 2 πανω.

Οι 2 πανω βιδες εχουν βιδωθει επιλεγοντας υψηλη ροπη στο μηχανιμα, με αποτελεσμα οι κεφαλες απο τις βιδες να εχουν διεισδυσει για λιγο στο πλαστικο. Αποτελεσμα να "φουσκωσει" το κινητο στο πλαι στα συγκεκριμενα σημεια και να εμφανιστουν ρωγμες επιφανειακες.

Το συγκεκριμενο θεμα το ειχα την πρωτη φορα που πηρα το κινητο απο το service. Ομως τοτε το διαπιστωσα αμεσα και την επομενη το πηγα πισω για αλλαγη. Οταν το ξαναπηρα δεν ειχε σημαδια αν και ηταν παλι καπως φουσκομενο.

Λογο εξεταστικης δεν ειχα χρονο να ασχοληθω με το κινητο (περασμα καταλογου κλπ) οποτε για περιπου 1 μηνα δεν το δουλευα. Τωρα ομως που το χρησιμοποιω εμφανιστικαν και παλι οι ρωγμες.

 

Τεσπα, και πισω να το παω και φασαρια να κανω, ο ιδιος ασχετος θα το μονταρει παλι γι αυτο ψαχνω μονο το πισω καπακι να το περασω μονος. Ειδα οτι το εχουν περιπου 6 ευρω original αλλα δεν εκτελουν παραγγελειες κατω των 30 ευρω......

 

Εχεις καμια ιδεα? Ειναι κριμα να το βλεπω ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα ότι είναι μειονέκτημα αλλά θέμα επιλογής της εταιρίας. Πολλοί χρήστες δεν επιθυμούν να φορτίζει το κινητό τους όταν το συνδέουν με το καλώδιο usb. ΑΝ κάνεις μια βόλτα από τα θέματα των nokia συσκευών που έχουν αυτή την δυνατότητα, θα δεις ότι πολλοί χρ΄σητες ρωτούν συνεχώς αν μπορούν να απενεργοποιήσουν την συγκεκριμένη δυνατότητα.

 

Όπως και να έχει, καλό είναι να δίνεται η δυνατότητα στον χρήστη να επιλέξει αν θέλει να φορτίζει η συσκευή του από την θύρα usb ή όχι.

 

Εγω το βρισκω θετικο που δεν φορτιζει μεσω usb διοτι τοσες φορες που το συνδεω στο pc το κινητο η μπαταρια τωρα θα ηταν για πεταμα. Στο motorola που ειχα, το οποιο φορτιζε μεσω usb, αμαν καναμε για να το απενεργοποιησουμε..

 

Από την πείρα μου, δεν προκαλείται κανένα πρόβλημα στην μπαταρία.

Φαντάζομαι ότι έχετε την ίδια άποψη, αφού και εσείς είστε ιδιαίτερα έμπειροι.

Περισσότερο ψυχολογικό είναι το θέμα (για τον κάτοχο) παρά πραγματικό.

Σε κάθε περίπτωση, η δυνατότητα επιλογής είναι η καλύτερη λύση.

Σόρρυ αν είμαι εκτός θέματος.:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

!!!!!

 

3-5 μέρες? Σε 2G προφανώς! Σε 3G ούτε σε αναμονή να το αφήσω δεν μου βγάζει 3-5 μέρες!

 

Σε 2G με μέτρια χρήση φτάνει το 5θήμερο σε 3G και μέτρια χρήση το 3ήμερο. Πάντως ποτε δεν έχει εξαντληθεί σε λιγότερο από 3 μέρες ακόμη κι όταν η καθημερινή ομιλία είναι γύρω στη 1ώρα! Αλλά απ ότι έχω προσέξει δεν είναι η ομιλία αυτό που γονατίζει τη μπαταρία αλλά το BT και ειδικά όταν αυτό επικοινωνεί με κάποιο ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε παιδια, χρόνια ολόκληρα οι ίδιες διαφωνίες.

θυμάμαι και απο το 6600 που ειχα, άλλοι λέγαν κρατάει 4-5 μέρες, άλλοι 1, ότι ναναι, εμένα σκέτη αναμονή μου κράταγε 3 μέρες, χωρίς να το πειράξω καθόλου.

4-5 μέρες το Ε51 δεν μου έχει βγάλει ποτέ, κάτω απο οποιεςδηποτε συνθήκες/δίκτυο, και η αίσθηση που μου δίνει (ειδικα τώρα, 1,5 χρόνο μετά) ειναι οτι και σκέτη αναμονή να το αφήσω, 4 μέρες αν τις βγάλει θα είναι με το υπερζόρι.

Και ειδικά να βγάλει με 1 ώρα ομιλίας κάθε μέρα 3 μέρες...?ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα.Με μία ώρα ομιλίας, φτάνει δεν φτάνει για να γυρίσω την επόμενη απο τη δουλεια.

Για το 3G τι να πουμε... μιλας 5 λεπτα και η μπαταρία γινεται σαν πυροτουβλο. Στις αρχές ακόμα που ηταν στα πολυ καλά της η μπαταρία, με το που το έβγαλα απο το φορτιστή και με εβγαλε μόνο 39λεπτά βιντεοκλήσης...και το κινητο να ζεματάει.

Προς Θεου δεν ισχυριζομαι οτι κάποιος λέει ψέμματα, απλά μου κάνουν εντύπωση τόσο μεγάλες αποκλίσεις, πιστευω πως δεν δικαιολογούνται απλά με την ποιότητα του δικτυου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τι να πω. Ακριβώς τα ίδια και εγώ. :confused:

Δεν ξέρω πως κρατάει τόσο στους φίλους εδώ. Εμένα ποτέ δεν μου κράτησε 3 μέρες. (Αν μου κρατούσε τόσο δεν είχα λόγο να το έχω σαν δεύτερο). Τρεις μέρες για παράδειγμα δεν μου βγάζει ούτε σε αναμονή. Οι μετακινήξσεις μόνον και τα handover του φτάνουν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απλως ανεφερα το usb σαν φορτιση διοτι οσο πιο αργα φορτιζεται μια μπαταρια τοσο πιο αξιοπιστη γινεται στο μελλον..και φυσικα δεν αλλαζει κατα πολυ η λειτουργια της αλλα οπως εμαθα απο το σχολειο οσο πιο αργη φορτιση εχουμε τοσο πιο αξιοπιστη λειτουργια εχει
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

4-5 μέρες και σε μένα σε 2G δίκτυο και μέτρια χρήση :)

 

Και κλειστό το βράδυ?

 

τι να πω ρε παιδια, χρόνια ολόκληρα οι ίδιες διαφωνίες.

θυμάμαι και απο το 6600 που ειχα, άλλοι λέγαν κρατάει 4-5 μέρες, άλλοι 1, ότι ναναι, εμένα σκέτη αναμονή μου κράταγε 3 μέρες, χωρίς να το πειράξω καθόλου.

4-5 μέρες το Ε51 δεν μου έχει βγάλει ποτέ, κάτω απο οποιεςδηποτε συνθήκες/δίκτυο, και η αίσθηση που μου δίνει (ειδικα τώρα, 1,5 χρόνο μετά) ειναι οτι και σκέτη αναμονή να το αφήσω, 4 μέρες αν τις βγάλει θα είναι με το υπερζόρι.

Και ειδικά να βγάλει με 1 ώρα ομιλίας κάθε μέρα 3 μέρες...?ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα.Με μία ώρα ομιλίας, φτάνει δεν φτάνει για να γυρίσω την επόμενη απο τη δουλεια.

Για το 3G τι να πουμε... μιλας 5 λεπτα και η μπαταρία γινεται σαν πυροτουβλο. Στις αρχές ακόμα που ηταν στα πολυ καλά της η μπαταρία, με το που το έβγαλα απο το φορτιστή και με εβγαλε μόνο 39λεπτά βιντεοκλήσης...και το κινητο να ζεματάει.

Προς Θεου δεν ισχυριζομαι οτι κάποιος λέει ψέμματα, απλά μου κάνουν εντύπωση τόσο μεγάλες αποκλίσεις, πιστευω πως δεν δικαιολογούνται απλά με την ποιότητα του δικτυου.

 

Παιδιά, έτσι είναι. Με έντονη χρήση (πολύ ομιλία και 2 λογαρισμούς mail να ενημερώνονται κάθε μισή ώρα) σε 3G και με bt ακουστικό μου βγάζει μιάμιση μέρα με κλειστό το βράδυ.

Συγκριτικά, το e71 με την ίδια χρήση μου βγάζει πάνω κάτω 3 μέρες με κλειστό το βράδυ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απλως ανεφερα το usb σαν φορτιση διοτι οσο πιο αργα φορτιζεται μια μπαταρια τοσο πιο αξιοπιστη γινεται στο μελλον..και φυσικα δεν αλλαζει κατα πολυ η λειτουργια της αλλα οπως εμαθα απο το σχολειο οσο πιο αργη φορτιση εχουμε τοσο πιο αξιοπιστη λειτουργια εχει

 

Απ τη μια ναι, απ την αλλη καθε φορτιση που δεχεται η μπαταρια εστω και για μικρο χρονικο διαστημα μετραει σαν κυκλος φορτισης. Οποτε κερδιζεις απο καπου, χανεις ομως απο αλλου.

Αν θες να φορτιζει αργα το κινητο, παρε ενα φορτιστη με χαμηλοτερα mha πχ τον AC-3E. Με αυτον το κινητο μου φορτιζει σε 4+ ωρες...

 

Παντως αρχικα μου κρατουσε με μετρια χρηση 4-5 μερες χωρις να το κλεινω το βραδυ, μιλαμε για 1 χρονο+ πριν. Τωρα 1 μερα+ με χρηση αλλιως βγαζει το 2ημερο.

 

Ψαχνομαι γενικως να παρω μια μπαταρια γιατι αρχικα ελεγα να περιμενω το Ε52 αλλα τελικα μαλλον δεν αξιζει να δωσω 300ευρω για κατι σχεδον ιδιο με το Ε51. Θα το αφησω να αποσβεσει και αλλο.

Για ριξτε μια ματια σε αυτη την μπαταρια και πειτε μου γνωμες:

http://cgi.ebay.co.uk/New-Genuine-Nokia-BP-6MT-BP6MT-Battery-E51-N81-8GB-6270_W0QQitemZ250457473784QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item3a506dc2f8&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A2136|293%3A1|294%3A50

Πηγα στο πλαισιο και την πουλουσαν 37ευρω, ελεος..

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα «πόσο κρατάει η μπαταρία» οποιουδήποτε κινητού, είναι αρκετά σχετικό. Είναι συνδιασμός πολλών παραγόντων, όπως:

 

1. Η χωρητικότητα της μπαταρίας

 

2. Πως διαχειρίζεται την μπαταρία το κινητό, δηλαδή το λογισμικό

 

3. Αν είμαστε σε 2G ή 3G δίκτυο

 

4. Η κάλυψη του Χ δικτύου στην Ψ περιοχή

 

5. Οι κλήσεις που κάνουμε

 

6. Τα SMS που στέλνουμε

 

7. Πόσο χρησιμοποιούμε ΒΤ και WiFi

 

8. Πόσο χρησιμοποιούμε το κινητό για διασκέδαση (ράδιο, μουσική, φωτογραφίες, βίκτεο κτλ)

 

9. Τι ρυθμίσεις έχουμε κάνει στο κινητό μας. Για παράδειγμα, η φωτεινότητα της οθόνης, σε πόση ώρα μπαίνει ο screensaver, πόση ώρα μένη αναμένη η οθόνη κτλ.

 

10. Πως συμπεριφερόμαστε στην μπαταρία. Την προσέχουμε ή την ταλαιπωρούμε;

 

11. Ακόμα και το πως κρατάμε το κινητό μας, έχει σημασία. Για παράδειγμα, εγώ έχω την συνήθεια να καλύπτω την κεραία με τα δάχτυλά μου, άρα το κινητό θα «ζοριστεί» περισσότερο για να επικοινωνήσει με το δίκτυο, άρα θα κάψει και περισσότερο ρεύμα.

 

12. Το θέμα που χρησιμοποιούμε. Αν, για παράδειγμα, έχουμε εγκαταστήσει ένα θέμα της τάξης των 3-4 ΜΒ, λογικό είναι το κινητό να καταναλώσει περισσότερη ενέργεια για να αναπαράγει τα αλλαγμένα εικονίδια, τα γραφικά, τις ταπετσαρίες κτλ

 

Μπορούμε να προσθέσουμε και άλλους παράγοντες, απλά θεωρώ ότι δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Αυτό που για μένα έχει σημασία είναι να καταλάβουμε ότι πάντα θα διαβάζουμε αποκλίσεις γιατί όπως είναι φανερό δεν χρησιμοποιούμε όλοι τα κινητά μας με τον ίδιο τρόπο, ούτε ζούμε στις ίδιες συνθήκες.

 

Προσωπικά, είμαι της άποψης ότι η αυτονομία του Ε51 είναι αρκετά καλή, αρκεί να ξέρει κανείς και πως να την πάρει. Δεν γίνεται να μιλάει κανείς π.χ. μία ώρα την ημέρα, να έχει μονίμως ανοιχτό ΒΤ και WiFi, να το σκαλίζει συνέχεια γενικώς, να έχει φορτώσει ένα «βαρύ» θέμα και να έχει και απαίτηση να του κρατάει μία βδομάδα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ με τα περισσότερα που αναφέρεις, αλλά κακά τα ψέματα το 3G το ξεζουμίζει. Γι' αυτό και η μπαταρία του ζεματάει έτσι και μιλήσεις κανένα μισάωρο συνεχώς. Τώρα BT και όλα τα συναφή, τα βλέπω αμελιτέα ποσότητα συγκριτικά. Για να δούμε το 52 τι έχει να μας πει.:worry:

 

Σε 2G με μέτρια χρήση φτάνει το 5θήμερο σε 3G και μέτρια χρήση το 3ήμερο. Πάντως ποτε δεν έχει εξαντληθεί σε λιγότερο από 3 μέρες ακόμη κι όταν η καθημερινή ομιλία είναι γύρω στη 1ώρα! Αλλά απ ότι έχω προσέξει δεν είναι η ομιλία αυτό που γονατίζει τη μπαταρία αλλά το BT και ειδικά όταν αυτό επικοινωνεί με κάποιο ακουστικό.

 

Τι να πω φίλε μου. Μιλάς σε 3G συνολικά γύρω στις 3 ώρες, + την αναμονή + οτιδήποτε άλλο κάνεις για 3 μέρες και 2 βράδια, πριν το φορτήσεις! Εξαιρετική διάρκεια για την μπαταρία μετά από 1,5 χρόνο κακομεταχήρισης. Πραγματικά εξαιρετική!:!:

 

 

EDIT: Sorry για τα δύο ποστ!!! Έχεις απόλυτο δίκιο. Πραγματικά δεν το σκέφτηκα καθόλου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εμενα αναμονη μου κραταει 3 μηνες χωρις να το κλεινω το βραδυ σε 2g. αυτο ειναι σιγουρο. τωρα γενικα δεν κραταει οσο θα ηθελα αλλα δε μπορεις να τα εχεις και ολα δικα σου. νομιζω οτι απο θεμα μπαταριας εισαι καλυμενος
Link to comment
Share on other sites

εμενα αναμονη μου κραταει 3 μηνες χωρις να το κλεινω το βραδυ σε 2g. αυτο ειναι σιγουρο. τωρα γενικα δεν κραταει οσο θα ηθελα αλλα δε μπορεις να τα εχεις και ολα δικα σου. νομιζω οτι απο θεμα μπαταριας εισαι καλυμενος

 

μια χαρά σε κόβω...:p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι? ψάχνω απεγνωσμένα το handycar και handWallet για e51 και δε μπορώ να τα βρώ πουθενά.

 

Μήπως κανένα παλικάρι τα έχει???

 

οσο για την μπαταρία.... 48 ώρες το πολύ. αλλά με αρκετή χρήση και μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...