Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τη διάρκεια των κλήσεων πηγαίνεις στο Μητρώο > Διάρκεια κλήσεων.

Για τα μηνύματα δεν υπάρχει κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

 

Εχω τραβήξει με infrared ενα αρχειάκι, το οποίο το εγκατέστησα στο κινητό και όλα μια χαρά. Το πρόβλημα ξεκίνησε όταν θέλησα να το στείλω και σε ένα άλλο κινητό. Πως? Μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει?

Το πήρα από τα message folders με έναν file manager και το έβαλα στο others της SD, αλλά πάλι όταν πάω να το στείλω μου λέει ότι είναι locked.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

Άλλαξε του την κατάληξη (κάντη πχ .txt) και στείλτο

Μετά, ο παραλήπτης θα ξαναλλάξει την κατάληξη σε .sis (ή ότι είναι τέλος πάντων) και θα το εγκαταστήσει.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να το στειλεις απευθειας απο τον x-plore
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε του την κατάληξη (κάντη πχ .txt) και στείλτο

Μετά, ο παραλήπτης θα ξαναλλάξει την κατάληξη σε .sis (ή ότι είναι τέλος πάντων) και θα το εγκαταστήσει.;)

 

 

Απλό, εύκολο και δούλεψε. Ευχαριστώ.:!:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να το στειλεις απευθειας απο τον x-plore

Afto to programma de me volepse pote. Xrisimopoio mono Y-browser.

Απλό, εύκολο και δούλεψε. Ευχαριστώ.:!:

 

Parakalo.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε βόλεψε ο Χ-plοre. Μου κάνει εντύπωση. Με τις αμέτρητες συντομεύσεις του, ο χειρισμός του είναι κορυφαίος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε βόλεψε ο Χ-plοre. Μου κάνει εντύπωση. Με τις αμέτρητες συντομεύσεις του, ο χειρισμός του είναι κορυφαίος.

 

Και γω έχω την εντύπωση ότι ο Y-browser είναι καλύτερος... :)

Link to comment
Share on other sites

παιδες αν και παρακολουθω το φορουμ εχω ξεχάσει, ζητω συγγνωμη.

πόσο πάει η αλλαγη της μπροστινης προσοψης?

θυμιστε μου αν αλλάζει σκετο το ασημί πληκτρο, η πάει μαζι με ολο το πληκρτολογιο και σε τι κοστος αν θυμάστε...

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

 

btw σημερα μετα απο καιρο διαπίστωσα οτι δεν μου παιζουν τα κινουμενα εικονιδια στο μενου...

αρχικα ειπα μηπως φταιει η γραμματοσειρα, αλλα έβαλα την μαμα και τιποτα. με το που πατάω ενεργοποιημενα με πετάει στην οθονη αναμονης.

σιγα το πράγμα βεβαια, αλλα any ideas?

Link to comment
Share on other sites

παιδες αν και παρακολουθω το φορουμ εχω ξεχάσει, ζητω συγγνωμη.

πόσο πάει η αλλαγη της μπροστινης προσοψης?

 

Είχα πάρει πλήρες σετ από το e-bay (αν θυμάμαι καλά) και είχα πληρώσει κάπου 15-20 ευρώ. Μιλάμε για πρόσοψη, πλάτη και καπάκι μπαταρίας καθώς και πληκτρολόγιο. Από κει και πέρα, μπορείς να πας σε ένα Nokia shop να σου πουν.

 

θυμιστε μου αν αλλάζει σκετο το ασημί πληκτρο, η πάει μαζι με ολο το πληκρτολογιο και σε τι κοστος αν θυμάστε...

 

Πάει με όλο το πληκτρολόγιο. Όσον αφορά το κόστος, βλέπε παραπάνω.

 

btw σημερα μετα απο καιρο διαπίστωσα οτι δεν μου παιζουν τα κινουμενα εικονιδια στο μενου...

αρχικα ειπα μηπως φταιει η γραμματοσειρα, αλλα έβαλα την μαμα και τιποτα. με το που πατάω ενεργοποιημενα με πετάει στην οθονη αναμονης.

σιγα το πράγμα βεβαια, αλλα any ideas?

 

Δεν κάνεις κανά restart;

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις κανά restart;
οοοοοουυυυ πολλά. Μέχρι και ultrex δοκιμασα χαχα! Οκ μωρε δεν ειναι και τιποτα, απλά μου κινησε την περιεργεια.

 

δειτε κι αυτο να μου πειτε γνωμες, δεν ειδα να απαντησε κανεις.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2682638#post2682638

Link to comment
Share on other sites

παιδες αν και παρακολουθω το φορουμ εχω ξεχάσει, ζητω συγγνωμη.

πόσο πάει η αλλαγη της μπροστινης προσοψης?

θυμιστε μου αν αλλάζει σκετο το ασημί πληκτρο, η πάει μαζι με ολο το πληκρτολογιο και σε τι κοστος αν θυμάστε...

 

Εγώ πριν από 2 εβδομάδες που άλλαξα μόνο πρόσοψη σε Club Nokia, την πλήρωσα 10€...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

οοοοοουυυυ πολλά. Μέχρι και ultrex δοκιμασα χαχα! Οκ μωρε δεν ειναι και τιποτα, απλά μου κινησε την περιεργεια.

 

δειτε κι αυτο να μου πειτε γνωμες, δεν ειδα να απαντησε κανεις.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2682638#post2682638

 

Δοκίμασε να αλλάξεις το θέμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορω να κάνω αναβάθμιση του λογισμικού του κινητού μεσω ΟΤΑ ή μέσω του wifi που έχει η συσκευή και τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω? Εχω AP στο χώρο μου..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορω να κάνω αναβάθμιση του λογισμικού του κινητού μεσω ΟΤΑ ή μέσω του wifi που έχει η συσκευή και τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω? Εχω AP στο χώρο μου..

 

Καλύτερα με το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

και μεσω wi-fi που εχω κανει μια χαρα ηταν!

 

Μια χαρά μπορεί να ήταν, καλύτερα με το καλώδιο όμως καθώς είναι πιο αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγαλο προβλημα :

Εκανα hard format το κινητο και απο τοτε δεν μπορω να το συνδεσω με το pc .Μου γραφει κανονικα το menu που πρεπει να επιλεξω pc suite η μεταφορα δεδομενων αλλα δεν βγαζει το συμβολακι που σημαινει οτι ειναι συνδεδεμενο ουτε το pc το καταλαβαινει.Και το καλωδιο ειναι μια χαρα....:(:(:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, είμαι νέος χρήστης του Ε51 και ήθελα τα ΄φωτα σας για το εξής:

 

εκεί που κάθεται όμορφα και ωραία σε standby, ξαφνικά μου ανοίγει την οθόνη αναζήτησης access point, χωρίς να έχω πατήσει κάτι.... και επιπλέον,αν το κάνω cancel το παραθύρι ξαναανοίγει 2 φορές ακόμα.... να είναι κάποια λειτουργία που θέλει πρόσβαση αλλα δεν με ρωτάει πρώτα??

Μια φορά το έδωσα σύνδεση από το wifi μου, για αν δω ποιό πρόγραμμα θα χρησιμοποιήσει τη σύνδεση αλλά νομίζω οτι δεν ξεκίνισε τίποτα (εστειλε 5,5 κβ μέσα σε 5 λεπτά που είχε ανοικ΄τη σύνδεση).

 

καμμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγαλο προβλημα :

Εκανα hard format το κινητο και απο τοτε δεν μπορω να το συνδεσω με το pc .Μου γραφει κανονικα το menu που πρεπει να επιλεξω pc suite η μεταφορα δεδομενων αλλα δεν βγαζει το συμβολακι που σημαινει οτι ειναι συνδεδεμενο ουτε το pc το καταλαβαινει.Και το καλωδιο ειναι μια χαρα....:(:(:(:(:(:(:(:(

Κατά πάσα πιθανότητα δεν ευθύνεται ο υπολογιστής και όχι το κινητό.

Για αρχή ξεκίνα από τα βασικά. Κατέβασε την τελευταία έκδοση του PC Suite, άλλαξε τη θύρα που το συνδέεις και βλέπουμε.

 

 

καλησπέρα, είμαι νέος χρήστης του Ε51 και ήθελα τα ΄φωτα σας για το εξής:

 

εκεί που κάθεται όμορφα και ωραία σε standby, ξαφνικά μου ανοίγει την οθόνη αναζήτησης access point, χωρίς να έχω πατήσει κάτι.... και επιπλέον,αν το κάνω cancel το παραθύρι ξαναανοίγει 2 φορές ακόμα.... να είναι κάποια λειτουργία που θέλει πρόσβαση αλλα δεν με ρωτάει πρώτα??

Μια φορά το έδωσα σύνδεση από το wifi μου, για αν δω ποιό πρόγραμμα θα χρησιμοποιήσει τη σύνδεση αλλά νομίζω οτι δεν ξεκίνισε τίποτα (εστειλε 5,5 κβ μέσα σε 5 λεπτά που είχε ανοικ΄τη σύνδεση).

 

καμμιά ιδέα???

Καλορίζικο.

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Ασύρματο LAN > Προβολή διαθέσιμων WLAN (Ποτέ).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τότε κάποια εφαρμογή προσπαθεί να συνδεθεί κάθε τόσο.

Ψάξε και βρες τη βλέποντας τις ρυθμίσεις κάθε μίας, διότι αν συνεχίσει έτσι η αυτονομία θα είναι ελάχιστη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

και μεσω wi-fi που εχω κανει μια χαρα ηταν!

 

Μήπως μπορείς να μου πεις πως γίνετε η αναβάθμιση ΟΤΑ μέσο wifi στο Ε51?

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορω να κάνω αναβάθμιση του λογισμικού του κινητού μεσω ΟΤΑ ή μέσω του wifi που έχει η συσκευή και τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω? Εχω AP στο χώρο μου..

και μεσω wi-fi που εχω κανει μια χαρα ηταν!

Μήπως μπορείς να μου πεις πως γίνετε η αναβάθμιση ΟΤΑ μέσο wifi στο Ε51?

Βρε παιδιά το E51 δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω FOTA.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εκεί που κάθεται όμορφα και ωραία σε standby, ξαφνικά μου ανοίγει την οθόνη αναζήτησης access point, χωρίς να έχω πατήσει κάτι....

Το ίδιο γινόταν και σε μένα με Ε51 και Ε90. Δεν το πολυέψαξα στην αρχή γιατί όντως δεν συνέβαινε τίποτα και το είχα ψιλοσυνηθίσει. Τελικά, ήταν το Worldmate που το προκαλούσε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...