Jump to content

LG KE500


My_Immortal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.men24.gr/ast/cov/lg/lgke500_sd_b.jpg

 

Με το KE500, η LG τηρεί τη δέσμευσή της για συσκευές που προσφέρουν λειτουργικότητα και διακρίνονται για το design τους.

 

Η εντυπωσιακή και εξαιρετικά λεπτή συσκευή, με τη μεταλλική όψη και την πληθώρα δυνατοτήτων χρήσης, προσφέρει μια μεγάλη ποικιλία από εφαρμογές, ενώ έχει κατασκευαστεί για όλους εκείνους που αγαπούν την τεχνολογία και επιζητούν μεγάλες επιδόσεις και ευκολία χρήσης.

 

Οι χρήστες μπορούν να κρατήσουν για πάντα ζωντανές, τις αγαπημένες τους στιγμές με φωτογραφίες υψηλής ποιότητας, χάρη στη 2Mpixel κάμερα που διαθέτει το LG KE500. Η εξαιρετικής ευκρίνειας κάμερα του LG KE500 έχει ακόμα αυτόματο ψηφιακό 4x zoom, για να εστιάζει κανείς εύκολα, στο σημείο ακριβώς που τον ενδιαφέρει.

 

Για την αποθήκευση των φωτογραφιών, αλλά και όλων των αρχείων πολυμέσων, το ΚΕ500 διαθέτει 70ΜΒ εσωτερική μνήμη η οποία μπορεί να επεκταθεί μέσω κάρτας MicroSD.

 

Το νέο LG KE500 μπορεί να υπερηφανεύεται για την υψηλής ποιότητας 2.0’’ έγχρωμη οθόνη, με τεχνολογία Mobile-XD Engine, που ζωντανεύει τις εικόνες και ενεργοποιείται άμεσα από το user interface.

 

Η εξωτερική όψη της συσκευής αποπνέει ένα εκλεπτυσμένο και λιτό ύφος, ενώ η μαύρη LCD οθόνη λειτουργεί και ως καθρέφτης, γεγονός που κάνει το LG KE500 ιδανικό για όλους τους φίλους της κομψότητας. Με το άνοιγμα της συσκευής, τα μπλε LED πλήκτρα πλοήγησης ενεργοποιούνται μέσω λέιζερ και στην οθόνη εμφανίζονται όλες οι διαθέσιμες προς το χρήστη λειτουργίες.

 

Το νέο στυλάτο κινητό διαθέτει και ΜP3 player το οποίο υποστηρίζει ένα μεγάλο εύρος αρχείων πολυμέσων ενώ αποθηκεύει και tunes, που έχει κατεβάσει κανείς από το internet, προσαρμόζοντάς τα σε ring tones. Επιπλέον, η συσκευή διαθέτει menu λειτουργιών ειδικά προσαρμοσμένο για μουσική και FM ραδιόφωνο.

 

Άλλα χαρακτηριστικά που διαθέτει το LG KE500, είναι η υποστήριξη Bluetooth 2.0 καθώς και η δυνατότητα σύνδεσης με υπολογιστή μέσω USB σύνδεσης (plug-and-play).

 

Τέλος, το LG KE500 διαθέτει λειτουργία Flight Mode, για την αναπαραγωγή multimedia αρχείων κατά τη διάρκεια αεροπορικής πτήσης.

 

Η τιμή του LG KE 500 θα κυμανθεί στα 230 ευρώ περίπου (χωρίς συμβόλαιο).

 

Χαρακτηριστικά

 

• EDGE Tri-Band

• Έγχρωμη οθόνη 2.0’’ QCIF, 262K color, 176x220

• Φωτισμός που σβήνει βαθμιαία και ενεργό flash User Interface

• Μεταλλική όψη και Οθόνη – καθρέφτης LCD

• MP3 player με αυτόματη play list, λειτουργίες list up, repeat & random play.

• Υποστήριξη MP3, MPEG4, AAC, WMA, RA, H.263

• 2 Μpixel κάμερα CMOS με λειτουργίες Flash, Auto Focus, Ψηφιακό zoom έως 4x, κτλ.

• Εσωτερική μνήμη 70 Mb με δυνατότητα επέκτασης με MicroSD κάρτα μνήμης

• Mobile XD που αναβαθμίζει την καθαρότητα της λήψης

• Fm radio με RDS

• Speaker 13x18

• Wap (2.0), JAVA (2.0), Video MMS

• Flight Mode και λειτουργίες BGM

• Bluetooth 2.0, Plug & Play USB 2.0, Mass Storage

• Διαστάσεις (χιλ.): 97x 47x 14,9

• Βάρος : 90 γραμμάρια

• Μπαταρία : 800mAh με διάρκεια σε κατάσταση ομιλίας 180 λεπτά και σε κατάσταση αναμονής 220 ώρες

• Δύο χρόνια εγγύηση

 

[Πηγή: ΜΕΝ 24]

Link to comment
Share on other sites

to epomeno mou kinito.kserei kaneis ean exei erthei k poso?

 

Το εχει ο Γερμανος στο καινουριο του φυλλαδιο, αλλα δεν λεει τιμη, ρωτα στο γερμανο

kOstAkhS
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα είναι διαθέσιμο εδώ στο Ελλάδα; :lol:

 

Απο την εβδομαδα που μας ερχεται αν δεν κανω λαθος.

kOstAkhS
Link to comment
Share on other sites

Τιμη?????

 

Λιγο πιο κατω!!!!!!!!

 

Συγγνώμη, αλλά τι εννοείς; :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξέρει κανείς που είναι η ρύθμιση ώστε με το που κλείνει το slide-up να βγαίνει από το μενού και να κλειδώνει αυτόματα το κινητό όπως γινόταν για παράδειγμα στο chocolate;
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος κάτοχος του ΚΕ500 πόσο είναι το SAR που αναγράφεται στις οδηγίες χρήσης;

 

Το κοίταξα αλλά και πάλι δεν το καλοθυμάμαι. 'Η πλησιάζει το 0,5 ή είναι κοντά στο 0,7. Ξέρω ότι δεν πολυβοηθάω. :O

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωρίζει κανείς εάν κυκλοφούν firmware updates για το κινητό (πχ σαν την on-line αναβάθμιση που κάνει κανείς στα ericsson) ή μόνο η αντιπροσωπεία αναλαβμάνει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε stelios μπες στα sonyericsson και μπες στο θεμα `οτι χρειαζεστε για Κ750 κλπ κλπ`. Εχουν την ιδια αναλυση οθονης και πιθανον να σου παιζουν αρκετα. Εγω που εχω το Shine δοκιμασα στο θεμα 240χ320 και παιζουν αρκετα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό θα ήθελα να ξέρω κάποια πράγματα:

1.- Στα sms πόσους χαρακτήρες δέχεται.

2.- Διάρκεια μπαταρίας

3.- Αν υπάρχει δυνατότητα για αλλαγή θεμάτων

4.- Ποιότητα αναπαραγωγής βίντεο.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό θα ήθελα να ξέρω κάποια πράγματα:

1.- Στα sms πόσους χαρακτήρες δέχεται.

2.- Διάρκεια μπαταρίας

3.- Αν υπάρχει δυνατότητα για αλλαγή θεμάτων

4.- Ποιότητα αναπαραγωγής βίντεο.

Σας ευχαριστώ

 

Καλημερα.

1.Τα sms ειναι 160 χαρακτήρων

2.Η μπαταρια του κραταει περιπου 2 ημερες (με χρηση 2 περιπου ωρων σε ραδιοφωνο και mp3 και γυρω στα 30 λεπτα ομολιας για αυτο το διαστημα)

3.Οχι δεν εχει αυτην την δυνατοτητα(δεν ξερω αν μπορει να γινει με καποια java εφαρμογη).

4.Το προηγουμενο κινητο μου δεν ηταν και οτι καλυτερο και δεν μπορω να εχω μετρο συγκρισης.

Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά, καλή ανάσταση κ όλας. Μία φίλη μου έχει το εν λόγω κινητό με κάρτα q αλλά δε μπορεί λέει να κάνει ανανέωση άλλα ούτε να ακούσει το υπόλοιπό της :/ Πήγε σε καταστήματα και της είπαν ότι φταίει το κινητό. Ξέρει κανείς τι παίζει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω το LG KE500.Δεν μπορώ να το βάλω στο pc έτσι ώστε να παίρνω τραγούδια,photo κλπ.

Μόλις συνδέω το USB με το PC κάνει κανονικά εγκατάσταση,το βρίσκει το τηλέφωνο κανονικότατα αλλά στο "Ο Υπολογιστής μου" δεν μου εμφανίζει 2 αφαιρούμενους δίσκους όπως θα έπρεπε.Θα πρέπει επίσης να πω ότι στη "Διαχείρηση Συσκευών" τους βλέπει κανονικότατα!Έχω βάλει φυσικά τους drivers και προσωρινά χρησιμοποιώ το Sync program που είχε το cd για να βάζω κανένα τραγουδάκι.Μόνο που δεν είναι δουλειά αυτή...Ούτε παιχνίδια μπορώ να βάλω,ούτε video.Μόνο τραγούδια.Από το πρόγραμμα πάντα...

Τι μπορώ να κάνω??????

Σκέφτηκα να βρω κανένα άλλο Sync program που να έχει επιλογή και για video και για παιχνίδια.Γενικά να έχω πρόσβαση στη μνήμη του κινητού μου...

Καμμιά ιδέα???????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...