Jump to content

Αll about Kymco


likoyrgos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασα να βαλω τις λαμπιτσες απο τα φλας πανω στο πισω φαναρι αλλα εχει διαφορετικες υποδοχες...λαμπες ιωδιου κολανε εκει ενω στα φλας ειναι αλλες...

Πρεπει ομως να συνδεσεις και τα καλλωδια απο τα φλας στο φαναρι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hondaglx/mariosol συναδερφοι απο την Ροδο ποτε θα συναντηθουμε να παμε καμια βολτα με τα jetix μας?? Και οι δυο ασπρα τα εχετε?

 

να αλλη μια φοτο απο το δικο μου....

 

http://img12.imageshack.us/img12/8554/039qkq.jpg

Link to comment
Share on other sites

οποτε θελετε μεσα ειμαι εγω..το μσν μου το εχετε οποτε^^

 

ωραιο το μπροστινο φτερο ολο βαμμενο ασπρο...

ποσο σου πηρε να το κανεις?...

Link to comment
Share on other sites

τα εχει ετοιμα συνδεδεμενα η kymco...

 

Μπραβο η Kymco:cool:στην εντελεια το χει το Jetix.Για αυτοκολητα καρμπον θα βρεις σε μαγαζια ειδη Μοto;)

 

tzanico:Ωραιο το Jetix σου:)

 

Παιδια μετα το καλοκαιρι εχω αποφασισει να βγαλω το διπλωμα για 33 αλογα....υπαρχει ενδεχομενο να αποχωριστω το πολυαγαπημενο μου nexxon:O για κατι αλλο εργοστασιακο.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα το καλοκαιρι εχω αποφασισει να βγαλω το διπλωμα για 33 αλογα....υπαρχει ενδεχομενο να αποχωριστω το πολυαγαπημενο μου nexxon:O για κατι αλλο εργοστασιακο.

 

κατι μυριζομε για το Ninja 250...καπου ειχα διαβασει οτι θες να παρεις αυτο?:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το μπροστινο δισκοφρενο οταν το παταω τριζει το τιμονι!Σημερα εγινε αυτο τισ αλλες μερες δεν γινοταν.Επισης οταν παω με 35 40 ακουω εναν ηχο σαν σφυριγμα .Ξερετε ποιο ειναι το προβλημα?

Κατι θα πεζει με τις δισκοπλακες θα παρω τηλεφωνο να του το πω να ελενξει

Επισης παρατηρησα πως οταν πατας το ποδοφρενο δεν αναβει το φαναρι απο πισω <-- δεν ηταν τπτ σπουδαιο το φτιαξε ο θειος μου

Link to comment
Share on other sites

βασικα και εμενα ετριζε το νεξον , αλλα ειδα οτι ειχε λασκαρει μια βιδα στην ροδα ,

γενικα καντε ενα τσεκ απ τις βιδες

Link to comment
Share on other sites

hondaglx: Αυτο το τριξιμο που λες δεν μου το εχει κανει ποτε μεχρι τωρα! Απο που το πηρες? Και οσο για το σφυριγμα (κανει λες και εχει χτυπησει μπιελα) μην σε νοιαζει...δεν ειναι τιποτα! Στην αλλαγη λαδιων στα 300 χλμ θα σταματησει να το κανει! Και σε μενα ετσι εκανε...
Link to comment
Share on other sites

hondaglx:1η συνηθισμενη περιπτωση:Οταν ειναι καινουργιο το παπι τα φρενα ειναι αρκετα σφιχτα και σφυρανε τα πρωτα 200-300 χλμ.Με τον καιρο γινετε ομοιομορφη φθορα των τακακιων με την επιφανεια της δισκοπλακας και σταματαει το σφυριγμα;) 2η ασυνηθιστη περιπτωση:Eλλατωματικη δισκοπλακα,οπως εχει αναφερει ο συμφορουμιτης stathis1992 κατοχος Jetix στη σελιδα 18 - δημοσιευση #267.

marioslol:Το σκεφτομουν για μια Kawasaki 250,αλλα με νοιαζει μετακινηση μεσα στην πολη λογω δουλειας.Οποτε το παπακι ειναι η καλυτερη επιλογη γιαυτη τη χρηση και σκεφτομαι να παρω ενα εργοστασιακο παπι (κοιταω το Crypton X).Θα δουμε παντως,ακομη ειναι νωρις για αλλαγες.

grigoriso:Θα το θελα πολυ φιλε,αλλα ειναι δυσκολο λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων (επιχειρηση βλεπεις:O).

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

το πηρα χτες και μου πε θα παραγειλει δισκοπλακα !

Ρε παιδια ο ανθρωπος μου ειπε να ερθω πρωτο σερβις στα 1000 χιλιομετρα οχι στα 300.Πειραζει αν παω σε αλλον μηχανικο και του πω να μου αλλαξει τα λαδια στα 300 ?εχω κανει 140 χιλ

Link to comment
Share on other sites

το πηρα χτες και μου πε θα παραγειλει δισκοπλακα !

Ρε παιδια ο ανθρωπος μου ειπε να ερθω πρωτο σερβις στα 1000 χιλιομετρα οχι στα 300.Πειραζει αν παω σε αλλον μηχανικο και του πω να μου αλλαξει τα λαδια στα 300 ?εχω κανει 140 χιλ

 

μεχρι τα 1000km ειναι το στρωσιμο;)

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τα 1000km ειναι το στρωσιμο;)

 

τα λαδια ομως για 1000 χιλιομετρα χωρις αλλαγμα θα ειναι ''καλα'' ?

Link to comment
Share on other sites

τα λαδια ομως για 1000 χιλιομετρα χωρις αλλαγμα θα ειναι ''καλα'' ?

 

μια χαρα θα ειναι κανονικα τα αλλαζεις στα 3000χλμ αντε 4000

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα ειναι κανονικα τα αλλαζεις στα 3000χλμ αντε 4000

 

ok thx σημερα περιμενω και την πινακιδα.Γριγορη ηρθες ροδο τελικα?

 

Παιδια το προβλημα με τον δισκο μπροστα ειναι οτι μπορει η ζαντα να ειναι στραβη.Αλλα πωσ γινεται να στραβωσε σε 2 μερες αφου τις πρωτες μερες δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα .Και αν η κατασκευη της ζαντας ειναι στραβη τοτε θα πρεπει να ναι και η πισω ζαντα στραβη.Ξερετε αν η αλλαγη ζαντων καλυπτεται απο την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

το πηρα χτες και μου πε θα παραγειλει δισκοπλακα !

Ρε παιδια ο ανθρωπος μου ειπε να ερθω πρωτο σερβις στα 1000 χιλιομετρα οχι στα 300.Πειραζει αν παω σε αλλον μηχανικο και του πω να μου αλλαξει τα λαδια στα 300 ?εχω κανει 140 χιλ

 

 

η πρωτη αλλαγη λαδιων γινεται στα 300 χλμ και υστερα καθε 1000 χλμ...εξαλλου το γραφει και στο manual του μηχανακιου...

Link to comment
Share on other sites

hondaglx:Στα 300χλμ αλλαζεις λαδια και μετα στα 1.000χλμ παλι αλλαζεις.Μετα καθε 1000χλμ αλλαζεις τακτικα;)Τα πρωτα λαδια στα 300χλμ τα αλλαζουμε επειδη το μοτερ δεν εχει δουλεψει καθολου οταν το παραλαβουμε,γιαυτο αν προσεξετε καλα οταν θα βγαινει το λαδι απο τα καρτερ μπορει να υπαρχουν μικρα γρεζια.Αυτα καλο ειναι να βγουν νωρις νωρις και οχι μετα απο τα πρωτα 1.000χλμ.Εξαλλου οπως ειπε πολυ σωστα ο φιλος tzanico το γραφει το manual του κατασκευαστη.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα kymco jetix 50cc θελω να του βαλω κινητηρα μεγαλητερο τι μπορω να του βαλω; Πεστε καμια μαρκα που να του τεριαζη.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε η εξατμηση protech και περαστικε στο μοτορι :lol:

Απο επιδοση μπορο να πω ελαχιστη , ο θορυβος ομως σκιζει :p

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε η εξατμηση protech και περαστικε στο μοτορι :lol:

Απο επιδοση μπορο να πω ελαχιστη , ο θορυβος ομως σκιζει :p

 

φιλε πια protech εβαλες??αν μπορεις ανεβασε μια foto να την δω:)

εκανες πολλη καλη επιλογη για εξατμισει:happy:

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να βαλω ψυγειο νερου η λαδιου στο μηχανακι για να μην υπερθερμενεται ο κινητηρας σε μεγαλες αποστασεις?

Δεν το σκεφτομαι αμεσα αλλα μολις εχω την οικονομικη αναγκη θα θελα να βαλω ενα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να βαλω ψυγειο νερου η λαδιου στο μηχανακι για να μην υπερθερμενεται ο κινητηρας σε μεγαλες αποστασεις?

Δεν το σκεφτομαι αμεσα αλλα μολις εχω την οικονομικη αναγκη θα θελα να βαλω ενα

 

μπορεις να βαλεις ψυγειο λαδιου:D

Link to comment
Share on other sites

φιλε πια protech εβαλες??αν μπορεις ανεβασε μια foto να την δω:)

εκανες πολλη καλη επιλογη για εξατμισει:happy:

 

ok θα βγαλω φοτο αυριο :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις ψυγειο λαδιου:D

 

το ψυγειο λαδιου ψυχει το λαδι την ωρα που ειναι ζεστος ο κινητηρας?η οταν σβηνω το μηχανακι τοτε ψυχει το λαδι?Και για 70 ι 100 κκ καλυτερα ειναι το μεγαλο ή το μικρο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...