Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5610 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re paidia , kai edo dn mporeis na xoriseis ta tragoudia se diaforetikes theseis ? diladi otan kapios tha exei 250+ tragoudia tha psahnei 5 lepta na vrei ena tragoudi anamesa se auta ? kai diladi otan stelnoune kati ola pane mono se ena arxeio kai dn metakinounte ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re paidia , kai edo dn mporeis na xoriseis ta tragoudia se diaforetikes theseis ? diladi otan kapios tha exei 250+ tragoudia tha psahnei 5 lepta na vrei ena tragoudi anamesa se auta ? kai diladi otan stelnoune kati ola pane mono se ena arxeio kai dn metakinounte ?

 

μετακινουνται κανονικοτατα και μπορεις να τα χωρισεις και σε φακελους και στον player στα χωριζει σε διαφορες κατηγοριες (πχ καλιτεχνη , ειδος κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Δε μου αρέσει να ξεκινάω με γκρίνια αλλά δυστυχώς αυτο το τηλέφωνο μου έχει τσακίσει τα νεύρα. Ενώ τα χαρακτηριστικά του και οι δυνατότητές του είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα ... με έχει ταράξει στις επανεκκινήσεις.

 

Διαβάζοντας είδα ότι δεν είμαι ο μόνος με το πρόβλημα. Αυτό αρχικά με ηρέμησε κάπως γιατί πίστεψα ότι θα υπάρχει λύση αν το πρόβλημα είναι γενικό. Ψάχνω από το ελληνικό site για το πρόγραμμα αναβάθμισης αλλά όπως φαντάζομαι όλοι γνωρίζετε, επειδή δεν υπάρχει σελίδα για το 5610 στο ελληνικό site nokia, κατέβασα το αγγλικό. Οταν ζήτησα να κάνει την αναβάθμιση, δε μου έδωσε καμμιά προειδοποίηση για το ότι θα πάει να κάνει αναβάθμιση στα αγγλικά σε ένα κινητό με ελληνικό μενού. Μετά την αναβάθμιση ανακάλυψα ότι υπάρχουν άπειρες γλώσσες αλλά όχι ελληνικά. Ετσι κατέβασα το updater για κάποιο άλλο κινητο από το ελληνικό site ελπίζοντας ότι θα δουλέψει (που ευτυχώς δούλεψε). Τώρα όμως τα πράγματα είναι χειρότερα. Οι επανεκκινήσεις επιμένουν, και τώρα δεν είναι μόνο τυχαίες. Δε μπορώ πλέον να διαλέξω την επιλογή Bluetooth->Αξιόπιστες συσκευές χωρίς να κλείσει. Ετσι δε μπορώ να ρυθμίσω την επικοινωνία με το bluetooth mp3 player στο αυτοκίνητο, που μου είναι απαραίτητο. Δε ξέρω που θα πάει αυτή η δουλειά. Εχει κανείς ανάλογη εμπειρία; και κατάφερε να κάνει κάτι; υπάρχει περίπτωση κάτι να έχει επηρεάσει αρνητικά τη διαδικασία αναβάθμισης, ώστε αν την επαναλάβω να διορθώσει τα πράγματα; ή ακόμα καλύτερα μπορώ να βάλω κάποιο προηγούμενο firmware στο κινητό;

 

Ευχαριστώ και καλημέρα

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κανονικοτατα

@Tzoykas για την αναβαθμιση του κινητου εχω γραψει 2-3 σελιδες πιο πριν αναλυτικες οδηγιες πως να του αλλαξεις product code και να βαλεις την Ελληνικη γλωσσα

Τωρα εαν οι επανεκκινησεις επιμεινουν εχεις δυο χρονια εγγυηση...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε δύο πράγματα:

1.Πόσο κρατάει η μπαταρία.

2.Ανάμεσα στο 5610 και το SE W580 ποιό προτείνετε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει την ενταση του 6233 (το εχω) αλλα ειναι , κατα τη γνωμη μου , πιο ποιοτικο ..

varsamis,μιας και απο οτι διαβασα ειχες το 6233(που ειναι το κινητο που εχω),θα ηθελα να σε ρωτησω για μερικα πραγματακια,επειδη το κινητο μου αρεσει πολυ και σκεφτομαι να το παρω.

1)Την ενταση του ηχου στα mp3 μεσω των ακουστικων(δεν με ενδιαφερει το ηχειο και ΟΚ,το ηχειο του 6233 ηταν περιπτωση:p),πως θα την χαρακτηριζες σε σχεση με του 6233?Αν ειναι στο ιδιο επιπεδο θα ειμαι ικανοποιημενος,αν και λιγο δυνατοτερα δεν θα εκανε κακο..Απο ποιοτητα υποθετω οτι δεν τιθεται θεμα,το 5610 ειναι σιγουρα καλυτερο.

2)Μπαταρια..Πολυ σημαντικο.Μιας και το ειχες,το 6233 ειναι σκυλι απο μπαταρια..Το 5610 πως τα παει σε αυτον τον τομεα?Αν μπορεις,πες μου ποσο περιπου σου κραταει και με τι χρηση(sms,τηλεφωνα,mp3)

3)Αν και το slider ειναι πολυ βολικο σαν κατασκευη,ο φοβος μου ειναι μηπως στην πρωτη σαβουρα μου μεινει στο χερι...Εχει πεσει σε κανεναν κατω και αντεξε την πτωση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Wael !

 

1)Πιο δυνατη ενταση απο ακουστικα και πιο πιοτικο βεβαια ..

 

2)Πραγματι το 6233 ειχε καλη μπαταρια , στο 5610 ειναι ικανοποιτικη ..

2,5 ή 2 μερες με 15-20 μηνυματα , 20-30 λεπτα ομιλια , αρκετη ωρα τραγουδια και περιπου 10 λεπτα παιχνιδια / ανα μερα ..

Ειναι ικανοποιητικη , οχι κατι φοβερο παντως ..

 

3)Μεχρι τωρα εχει πεσει περιπου 4-5 φορες (στις 3 απο αυτες η δικια μου το εριξε ,γυναικες :p)

κανενα προβλημα μεχρι τωρα ..

Εμπιζω να μην μου βγαλει τιποτα :)

Link to comment
Share on other sites

:thanks: varsamis. Παιδιά, τα 4GB πόσα τραγούδια χωράνε γιατί έμαθα από κάποιον 500 ενώ εγώ ξέρω για 2500-3000. Ποιό είναι το σωστό guys???:lol::thanks:
Link to comment
Share on other sites

:thanks: varsamis. Παιδιά, τα 4GB πόσα τραγούδια χωράνε γιατί έμαθα από κάποιον 500 ενώ εγώ ξέρω για 2500-3000. Ποιό είναι το σωστό guys???:lol::thanks:

 

Ένα τραγούδι είναι είναι κάπου στα 4MB, οπότε περίπου 1000 τραγούδια.

Link to comment
Share on other sites

:thanks: varsamis. Παιδιά, τα 4GB πόσα τραγούδια χωράνε γιατί έμαθα από κάποιον 500 ενώ εγώ ξέρω για 2500-3000. Ποιό είναι το σωστό guys???:lol::thanks:

 

Παρακαλω ..

 

Περιπου 1000 οπως λεει και ο φιλος πιο πανω ..

 

βρε παιδια να ρωτησω οσοι εχετε το 5610 ειστε ευχαριστημενοι απο το κινητο?

 

Αρκετα ικανοποιημενος .

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειχε product code 0552212 που ειναι εισαγωγης ενω το product code 0552290 ειναι το ελληνικο. Οι διαφορες ειναι στις εγκατεστημενες γλωσσες και στην διαταξη του πληκτρολογειου (εμενα δεν γραφει τους Ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογειο)

Επομενως οταν εκανα αναβαθμιση το updater ειδε οτι ειναι το εισαγωγης και στην ενημερωση εβαλε τις γλωσσες της Ευρωπης με λατινκους χαρακτηρες...

Τωρα για να αλλαξεις το product code (εαν δεν εχεις το Ελληνικο) θα πρεπει να κατεβασεις το Nemesis απο εδω http://www.b-phreaks.co.uk/files/NSS/NSS103812.zip

και ακολουθα τις οδηγιες για αλλαη product code εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2111406#post2111406

η εδω: http://rapidshare.com/files/4555828/N73_to_N73_Music_Edition.zip.html

Και βαζεις product code το 0552290

 

Απολογούμαι για τους προηγούμενους πειραματισμούς:sorry:Αυτό που ήθελα να πω είναι πως δεν κατάφερα να βρω τις οδηγίες για να αλλάξω τον κωδικό του 5610 σε Ελληνικό.Ας με βοηθησει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Απολογούμαι για τους προηγούμενους πειραματισμούς:sorry:Αυτό που ήθελα να πω είναι πως δεν κατάφερα να βρω τις οδηγίες για να αλλάξω τον κωδικό του 5610 σε Ελληνικό.Ας με βοηθησει κάποιος

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0552290.

  • Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.
  • Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΆΣΩ

 

Αν έχω το Pc suite είμαι καλυμμένος όσον αφορά το UPDATER της NOKIA,σωστά;Που εμφανίζεται ο προηγούμενος κωδικός.

 

Γιατί δεν εμφανίζονται οι κωδικοί αφού πατήσω read?

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα θα πατησεις Skan και μετα Read εαν δεν σου εμφανισει το product code βαλε ενα τικ στο Enable και ξαναπατησε Read :)

 

Yπαρχει και η http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Θέλω να ρωτήσω το εξής:έχω το ΝΟΚΙΑ 5310 και το ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν ακούγεται δυνατά ο ήχος κλήσης και μηνύματος(sms).Απ' ότι μου έχουν πει,είναι θέμα ρύθμισης(set up)από την ίδια την ΝΟΚΙΑ.Το 5610 έχει τέτοιο πρόβλημα;Αν όχι,τότε μήπως γνωρίζετε αν θα μπορούσα να περάσω στο 5310 τις ρυθμίσεις από το 5610;(ή από κάποιο άλλο κινητό).Η κατάσταση είναι εκνευριστική πλέον,χάνω πολλές κλήσεις(δεν τις ακούω)και απαντώ καθυστερημένα στα μηνύματα.Έχω δοκιμάσει διάφορα 'τρικς'(=έχω περάσει δικούς μου ήχους κλήσης σε μια απέλπιδα προσπάθεια να 'ενισχύσω' τον ήχο αλλά...μάταια) :(

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Στο 5610 δεν τιθεται τετοιο θεμα ,το εχω στο 3ο απο τα 5 βηματα στην ενταση γιατι

με τρομαζει αν το βαλω πιο δυνατα .. Τωρα στο 5310 δε το εχω δοκιμασει ..

 

Αν οντως συμβαινει ανεβασε την ενταση σε καποιο επιλεγμενο τραγουδι ως ηχο κλησης ..

Link to comment
Share on other sites

Στο 5610 δεν τιθεται τετοιο θεμα ,το εχω στο 3ο απο τα 5 βηματα στην ενταση γιατι

με τρομαζει αν το βαλω πιο δυνατα .. Τωρα στο 5310 δε το εχω δοκιμασει ..

 

Αν οντως συμβαινει ανεβασε την ενταση σε καποιο επιλεγμενο τραγουδι ως ηχο κλησης ..

 

 

Μπα...Δεν γίνεται τίποτα!Έχω δοκιμάσει ως ήχο κλήσης πολύ δυνατά τραγούδια,με πολύ καθαρό ήχο αλλά και πάλι τίποτα!Είναι θέμα ρύθμισης της συσκευής.

Βρήκα αυτό το site στο ίντερνετ (http://europe.nokia.com/A4579163)

και σκέφτομαι να κατεβάσω το αντίστοιχο download για το 5310 μήπως και δω καμιά αλλαγή.Λέτε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα;Γνωρίζετε μήπως αν θα χάσω τους ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα;

Link to comment
Share on other sites

Μπα...Δεν γίνεται τίποτα!Έχω δοκιμάσει ως ήχο κλήσης πολύ δυνατά τραγούδια,με πολύ καθαρό ήχο αλλά και πάλι τίποτα!Είναι θέμα ρύθμισης της συσκευής.

Βρήκα αυτό το site στο ίντερνετ (http://europe.nokia.com/A4579163)

και σκέφτομαι να κατεβάσω το αντίστοιχο download για το 5310 μήπως και δω καμιά αλλαγή.Λέτε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα;Γνωρίζετε μήπως αν θα χάσω τους ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα;

Αν το κινητό σου είναι παρα-εισαγωγή τότε θα τα χάσεις τα Ελληνικά.

Αν είναι ελληνικό τότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, προχώρα άφοβα.

 

Για να σιγουρευτείς αν είναι ελληνικό, κοίτα το πληκτρολόγιο αν έχει ελληνικούς χαρακτήρες. Αν έχει είναι σίγουρα ελληνικό, αν δεν έχει τότε θα τα χάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...