Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5610 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει ενας γνωστός μου το κινητο,πληκτρολογησε λαθος κωδικο συσκευης(οχι αυτος) πολλες φορες και κλειδωσε,κ τωρα που βάζει το κωδικο δεν το δεχεται..τι μπορει να γίνει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχει ενας γνωστός μου το κινητο,πληκτρολογησε λαθος κωδικο συσκευης(οχι αυτος) πολλες φορες και κλειδωσε,κ τωρα που βάζει το κωδικο δεν το δεχεται..τι μπορει να γίνει?

Τι κωδικό έγραψε λάθος; Κωδικό Ασφάλειας; Κωδικό Pin?

Link to comment
Share on other sites

μουσικη παιζει δυνατα?? αν το εχει καποιος σας παρακαλω να μου πει :blink:

 

Γενικά είναι μια άψογη πηγή με αρκετά δυνατό ηχειάκι. Με ακουστικά, ειδικά αν πάρεις κάποια καλύτερα, έχει πολύ μεγάλη ένταση και καλή ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες προβλημα ζηταει λυση :confused:

 

πηρα ενα 5610 ροζ για την "κυρα" μιας κ ηταν απο εξω του αλλαξα product code κ του περασα το ελληνικο firmware για να στελνει κανα καταλαβηστικο μυνημα.. τι το ηθελα ο αμιρος.. το firmware για κακη μου τυχη δεν ειχε τα ροζ θεματα (αυτα τα ρημαδια τα .nth) που μπορω να βρω τα original themes του κινητου? (μην αναφερετε τα γνωστα μαγαζακια τα εχω ξεσκωνισει απο χτες)

Link to comment
Share on other sites

παιδες προβλημα ζηταει λυση :confused:

 

πηρα ενα 5610 ροζ για την "κυρα" μιας κ ηταν απο εξω του αλλαξα product code κ του περασα το ελληνικο firmware για να στελνει κανα καταλαβηστικο μυνημα.. τι το ηθελα ο αμιρος.. το firmware για κακη μου τυχη δεν ειχε τα ροζ θεματα (αυτα τα ρημαδια τα .nth) που μπορω να βρω τα original themes του κινητου? (μην αναφερετε τα γνωστα μαγαζακια τα εχω ξεσκωνισει απο χτες)

 

Εδώ έψαξες;

Link to comment
Share on other sites

παιδες προβλημα ζηταει λυση :confused:

 

πηρα ενα 5610 ροζ για την "κυρα" μιας κ ηταν απο εξω του αλλαξα product code κ του περασα το ελληνικο firmware για να στελνει κανα καταλαβηστικο μυνημα.. τι το ηθελα ο αμιρος.. το firmware για κακη μου τυχη δεν ειχε τα ροζ θεματα (αυτα τα ρημαδια τα .nth) που μπορω να βρω τα original themes του κινητου? (μην αναφερετε τα γνωστα μαγαζακια τα εχω ξεσκωνισει απο χτες)

 

 

 

 

του εκανες update???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... αντιμετωπιζω ξαφνικα ενα προβλημα με το 5310... εντελως ξαφνικα η μιση οθονη εγινε μαυρη σχεδον και με σπαστες γραμμες... αν την πιεσω με το δακτυλα δειχνει για καποια δευτερολεπτα και μετα παλι το ιδιο... δεν εχει πεσει ουτε και εχει βραχει και την εχω περιπου 6 μηνες χωρις κανενα αλλο προβλημα.... ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει και τι προτεινει να κανω; ευχαριστω......

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρομοιο προβλημα με το παλιο μου νοκια κ σε μενα δεν ειχε βραχει δεν ειχε πεσει αλλα μου ειπαν οτι εγινε απο υγρασια κ χαλασε η οθονη κ θεωρησαν οτι ειναι εκτος εγγυησης κ πληρωσα κανονικοτατα

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρομοιο προβλημα με το παλιο μου νοκια κ σε μενα δεν ειχε βραχει δεν ειχε πεσει αλλα μου ειπαν οτι εγινε απο υγρασια κ χαλασε η οθονη κ θεωρησαν οτι ειναι εκτος εγγυησης κ πληρωσα κανονικοτατα

Και πως αποδεικνυουν οτι ειναι σπο υγρασια; ετσι στην τυχη η για να αποφυγουν την δωρεαν επισκευη; καθολου σωστο δεν μου φαινεται αυτο...

σε ευχαριστω πολυ παντως....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Και πως αποδεικνυουν οτι ειναι σπο υγρασια; ετσι στην τυχη η για να αποφυγουν την δωρεαν επισκευη; καθολου σωστο δεν μου φαινεται αυτο...

σε ευχαριστω πολυ παντως....

 

Δεν ξερω πως το αποδεικνουν..εμενα παντως δεν με πιστεψαν σε οσα τους ελεγα..τετοια ζημια ειπαν στην οθονη ειναι μονο απο υγρασια..τι να πω!μουφα η εγγυηση

τεσπα αυτα στην δικη μου περιπτωση..εσυ ισως εχεις αλλο προβλημα...:worry:

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ηδη οση ωρα μιλαμε εχει φτιαξει κατα 10% περιπου... μηπως θυμασαι ποσο ειχες πληρωσει για την επισκευη;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

οπως σου ειπα δεν ηταν για το νοκια αυτο.. ηταν για την οθονη αλλου νοκια κ πληρωσα 40 ευρω..

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

οπως σου ειπα δεν ηταν για το νοκια αυτο.. ηταν για την οθονη αλλου νοκια κ πληρωσα 40 ευρω..

 

Thanks Λενακι......

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ξερω πως το αποδεικνουν..εμενα παντως δεν με πιστεψαν σε οσα τους ελεγα..τετοια ζημια ειπαν στην οθονη ειναι μονο απο υγρασια..τι να πω!μουφα η εγγυηση

τεσπα αυτα στην δικη μου περιπτωση..εσυ ισως εχεις αλλο προβλημα...:worry:

 

Ιδια περιπτωση με εμενα και ενα 6280.Περυσι το καλοκαιρι και ενω ηταν σε εγγυηση(10 μηνες το ειχα) αρχισε το τηλ να κανει restart και να γραφει στην οθονη με κοκκινα γραμματα ''TEST MODE'' και μετα την επανεκκινηση ''καρτα sim απερριφθη''.Το τηλ δεν ειχε παρει ουτε υγρασια ουτε ειχε φαει καμια γερη τουμπα,το προσεχα και το ειχα με θηκη.Το παω σε Nokia shop το στελνουν στην alpha copy και μετα απο 1 εβδομαδα περνουν τηλ.και μου λενε οτι εχει παρει υγρασια και ειναι εκτος εγγυησης,μαλιστα μου ειπαν οτι η τιμη της καινουργιας πλακετας για επισκευη ειναι στα πλαισια του να παρεις ενα καινουργιο και ως εκ'τουτου δεν συμφερει η επισκευη.Στον διαλογο που ειχα για το πως μπορει να μου αποδηξει οτι εχει παρει υγρασια μου ειπε οτι εσωτερικα εχει σημαδια απο οξειδωση και εαν θελω να μου το στειλει λυμενο για να το δω.Σε 2 ημερες το ειχα σε ενα σακουλακι σμπαραλια στα χερια μου χωρις να εχει καποιο σημαδι απο υγρασια-οξειδωση κ.λ.π.Οταν το ειδα με τον τυπο στο nokia shop μου ειπε ''φιλε μου εαν θελεις να το ξαναστειλουμε κεντρικα να το ξαναδουνε''.Ε εκει ξενερωσα γιατι ηδη ημουν μια εβδομαδα χωρις τηλ και το μονο που εκανα ειναι να το πεταξω στον καδο και να παω για καινουργιο.Ακρη ΔΕΝ εβγαλα οσο και να τους εκραξα!

Παντως δεν ειναι οτι ο τεχνικος που θα το δει εχει προηγουμενα μαζι μας και δεν θα το επισκευασει αλλα η πολιτικη του service που εχει η αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εχτές το αγόρασα κι εγώ!!Προς το παρόν κανένα πρόβλημα και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!:D

 

Μια ερώτηση βρε παιδιά.... το 5610 είναι μόνο 3G ή και HSDPA??????Γιατί στο e-shop λέει HSDPA και στις υπόλοιπες σελίδες μόνο 3g.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εχτές το αγόρασα κι εγώ!!Προς το παρόν κανένα πρόβλημα και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!:D

 

Μια ερώτηση βρε παιδιά.... το 5610 είναι μόνο 3G ή και HSDPA??????Γιατί στο e-shop λέει HSDPA και στις υπόλοιπες σελίδες μόνο 3g.:blink:

 

Καλοριζικο !

http://www.forum.nokia.com/devices/5610_XpressMusic

Network Data Support:

WCDMA

EGPRS

GPRS

HSCSD

CSD

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παντως μηνυματα σαν το παρακάτω

Το έχει ενας γνωστός μου το κινητο,πληκτρολογησε λαθος κωδικο συσκευης(οχι αυτος) πολλες φορες και κλειδωσε,κ τωρα που βάζει το κωδικο δεν το δεχεται..τι μπορει να γίνει?

 

εγω τα αντιμετωπιζω λιγο επιφυλακτικα...καταλαβαινετε τι εννοω, και επειδη βλέπω συχνα τετοια σε φόρουμ από χρηστες που έχουν ποστάρει 1-2 αντε 2 μηνυματα...δεν ξερω.. οι mods τι λενε επι τουτου?

το περιμενω σημερα το δικό μου απ το πλαίσο :lol::rolleyes::ninja:

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να το βάλω στα χέρια μου και να ορίστε πρόβλημα.:mad:

Το αγόρασα την Πέμπτη και σήμερα εκεί που έγραφα μήνυμα μου έσβηνε η οθόνη, μια έγραφα μήνυμα μια έσβηνε!(δείχνει να έχει κάποιο φως αλλά μέχρι εκεί...)

Λέω κι εγώ θα το κλείσω και θα φτιάξει!

Έλα μου όμως που από τότε δεν ξανα έδειξε τίποτε η οθόνη.Μόνο πότε πότε παθαίνει διαλείψει και δείχνει μια οθόνη με μικρές πολύχρωμες κουκίδες!!

 

 

Παιδιά τι να κάνω???

 

Λέω μήπως φταίει στην καλύτερη περίπτωση το λογισμικό γιατί άλλαξε και ο ήχος κλήσης!!

πάντως το ανοιγοκλείνω κανονικά, βάζω και το pin, παίρνω τηλ δέχομαι αλλά δεν βλέπω τίποτα:(

Link to comment
Share on other sites

καποιο προβλημα με το hardware ή το software.καλυτερα να πας στην νοκια να το δουνε.ή να το πας εκει που το αγορασες και ισως σου δωσουν καινουργια συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε επιτέλους ως 5610-d-1 (RM-242)

με την 660 firmware? Ειναι λογικό αυτό?

 

Ερώτηση 2 το slide button ΄παίζει κ σε εσάς λίγο?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

καλημερα to slide button παιζει σε ολα τα κινητα κ ειναι αρκετα ευαιστητο...οποτε το μονο σιγουρο ειναι οτι καποια στιγμη θα σου φυγει τελειως...δυο φορες εχω παει στην νοκια κ αγορασα το button...αναθεματο τι θελανε κ το βαλανε...

 

να ρωτησω κατι αλλο εγω αν το εχει παθει κανεις αλλος γιατι θα με τρελανει το κινητακι....στα καλα καθουμενα απο εχτες δεν με αφηνει να μπω με τπτ σε κανενα παιχνιδι ''βγαζει το μηνυμα αρχειο υποστηριξης τιποτα προς προβολη....κ εκτος απο αυτο δεν μου εμφανιζει την αριθμομηχανη μεσα στην ατζεντα....του κανα επαναφορα αλλα δεν εστρωσε....ξερει κανεις τπτ η να το δυνδεσω με το pc για αναβαθμιση???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλη πατατα και αυτο.

πηγα σημερα να το παρω με ανανεωση του συμβολαιου μου απο wind.

παω σπιτι,το ανοιγω,δεν επαιρνε pin με τιποτα ουτε εμπαινε χωρις σιμ.το παω στο μαγαζι,και το πανε στο club nokia που ηταν ακριβως απεναντι.λενε "αφηστε το να το παρετε αυριο".φυσικα δε δεχτηκα και τους ζητησα να το αλλαξουν επι τοπου."αα το καταστημα θα σας το αλλαξει".το καταστημα εκανε τη παπια και πεταξε το μπαλακι στη νοκια.τελικα ακυρωσα την αναβαθμιση και τους το δωσα να το κανουν οτι θελουν.αυτα ειναι τα καραγκιοζηλικια της nokia που δινει στην αγορα beta προιοντα με ανυπαρκτο quality control.

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...