Jump to content

[S60 3rd Edition] Next Gen N-Gage games


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το ιδιο και σε μενα παω να κανω install και τιποτα δεν γινεται ..... Εχω N82 με v31 .

λεει κατι η απλα δε ξεκιναει ποτε ? γιατι εγω το εχω κανει σε N82 με v31 εχεις κανει το χακαρισμα με installserver?

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λεει κατι η απλα δε ξεκιναει ποτε ? γιατι εγω το εχω κανει σε N82 με v31 εχεις κανει το χακαρισμα με installserver?

 

μου λεει Αδυναμία εγκατάστασης, Ενσωματομένο μέρος.

 

εχω κανει το χακαρισμα που δινεται στο xxxxxxxxxxx , μαλλον ειναι αυτο που λες , επισης δεν με αφινει να γραψω unsigned εφαρμογες .....

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

μου λεει Αδυναμία εγκατάστασης, Ενσωματομένο μέρος.

 

εχω κανει το χακαρισμα που δινεται στο xxxxxxxxxxxxx , μαλλον ειναι αυτο που λες , επισης δεν με αφινει να γραψω unsigned εφαρμογες .....

το installserver θελει στο C/SYS/BIN OK ΑΝ εχεις fp2 συσκευη θελει αλλο τροπο οχι installserver σορυ ν82 εχεις

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Επισης Μηπως εχεις γραψει το trk ????? για να μπορεις να κανεις install τα ngage παιχνιδια ??? παω να το γραψω και ενω παει να κανει install μου βγαζει η εγκατασταση απετυχε .....

 

αν ναι μηπως εχεις τα αρχεια που εγκατεστησες ή να μου πεις που τα βρηκες για να τα κατεβασω και εγω ....

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Επισης Μηπως εχεις γραψει το trk ????? για να μπορεις να κανεις install τα ngage παιχνιδια ??? παω να το γραψω και ενω παει να κανει install μου βγαζει η εγκατασταση απετυχε .....

 

αν ναι μηπως εχεις τα αρχεια που εγκατεστησες ή να μου πεις που τα βρηκες για να τα κατεβασω και εγω ....

δε χρειαζεσαι τιποτα πλεον και n-gage τα εγκαθηστα installserver ολλα τα n-gage οποιο θες βαλε οκ στο γνωστο καταστημα θα τα βρεις πηγαινε να δεις

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο ενα firmware update καποια παιχνιδια χαθηκαν δε ξερω γιατι παω να τα ανοιξω και μου βγαζει unable to read-error 46,τι να κανω για να μην φαινονται στην εφαρμογη και να τα ξαναπερασω?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί!!! διαβάζω διαβάζω κ άκρη δε βγάζω!

έχω το Ν96, υπάρχει ένας απλός τρόπος να περάσω κανα-δυό παιχνιδάκια που να δουλεύουν? Αλλά να μην πληρώσω για αυτό!

 

μόνο μέσω N-gage μπορώ να εγκαταστήσω παιχνίδια???

τα .Jar κλπ δεν μπαίνουν?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μπορείς να βάλεις και java παιχνίδια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο ενα firmware update καποια παιχνιδια χαθηκαν δε ξερω γιατι παω να τα ανοιξω και μου βγαζει unable to read-error 46,τι να κανω για να μην φαινονται στην εφαρμογη και να τα ξαναπερασω?
παιδιά κανείς;
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο ενα firmware update καποια παιχνιδια χαθηκαν δε ξερω γιατι παω να τα ανοιξω και μου βγαζει unable to read-error 46,τι να κανω για να μην φαινονται στην εφαρμογη και να τα ξαναπερασω?

πηγαινε διαχειρηση εφαρμογων και διεγραψετα

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι δεν τα εμφανίζει τα παιχνίδια στη διαχείριση εφαρμογών,δεν υπάρχουν τί να κάνω;
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε πανω στο εικονιδιο και πατα το C ή δοκιμασε να ξανατρεξεις το εκτελεσιμο να κανεις εγκατασταση από την αρχη. :O
http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι δεν τα εμφανίζει τα παιχνίδια στη διαχείριση εφαρμογών,δεν υπάρχουν τί να κάνω;

βαλε τα παιχνιδια στο φακελο n-gage και καντα reinstall --- μηπως, στη διαχείριση, εφαρμογών υπαρχουν, καποια apps, με το ονομα, π.χ. 2000ca1.sis, or .ngage, αν ναι διεγραψετα.

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν εφαρμογες με ονοματα n-cage kai n-cage application, να τα διαγραψω και τα δυο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kaλησπερα παιδια

πριν λιγο καιρο σας ειχα πει οτι για καποιο περιεργο λογο δε μπορς να κανω update το Ν82 μου.

τα δοκιμασα ολα τιποτα...

τωρα ειδα κατι πολυ περιεργο και θελω να μου πειτε τη γνωμη σας

ολα στο κινητο δουλεουν μια χαρα με εξαιρεση το εξης

πλεον ολα τα ngage παιχνιδια που ειχα στην καρτα μνημης, ολα ομως, δεν υπαρχουν. τα επαιζα κανονικα.

κατι λετε να εγινε με την αναβαθμιση που προσπαθει να αναβαθμισει το κινητο? μηπως η νοκια ειδς σπασμενο το ngage application και σταματα το update?

εχετε καμια ιδεα? μου φαινεται εντελως κουλο αυτο.

 

επισης ενα αλλο προβλημα ειναι οτι οποτε ανοιγω να παιξω το παιχνιδι chuck norris και μονο αυτο, μολισ το κλεισω, τοτε το κουμπι * δεν ανταποκρινεται και πρπει να κανω ρισταρτ.

αν εχετ καμια ιδεα τι να κανω θα ημουν ευγνωμον. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο επαθα φιλε ετσι ξαφνικα και δεν ειχα σπασμενο το n-cage
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν εφαρμογες με ονοματα n-cage kai n-cage application, να τα διαγραψω και τα δυο?

κοιτα πρωτα προβολη στοιχειων να δεις τι ειναι ,, αλλα μαλον απ το n-gage ειναι, εγω πρωσοπικα θα τα εκανα delete

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ξέρει ας βοηθήσει, έκανα το χακ (3ος τρόπος) με βέρσιον 31. Πάω να εγκαταστήσω NGAGE παιχνίδια από το "μαγαζί" οι οποίες γράφουν ότι είναι σπασμ... αλλά δεν δουλεύουν, βγαίνουν όλα corrupted και στο ngage αναφέρονται σαν trial.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ξέρει ας βοηθήσει, έκανα το χακ (3ος τρόπος) με βέρσιον 31. Πάω να εγκαταστήσω NGAGE παιχνίδια από το "μαγαζί" οι οποίες γράφουν ότι είναι σπασμ... αλλά δεν δουλεύουν, βγαίνουν όλα corrupted και στο ngage αναφέρονται σαν trial.

εβαλες το insatallserver.exe στο φακελο C\sys\bin, τα παιχνιδια ειναι full ας λεει trial , υπαρχει patch που φευγει το trial

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

εβαλες το insatallserver.exe στο φακελο C\sys\bin, τα παιχνιδια ειναι full ας λεει trial , υπαρχει patch που φευγει το trial

Εννοείς αυτήν την διαδικασία;

For N-Gage 2.0 compatible phones (N81, N81-8gb, N82, N95, N95-8gb, 5320 XpressMusic) (firmware must be updated to the latest version), download the latest version on the official website for your phone, then follow these steps:

1. Install the official N-Gage 2.0 Launcher on your phone.

2. Follow all steps in Chapter 1.

3. Follow Chapter 2 - Step 2 ONLY.

4. Follow all steps in Chapter 3.

νόμιζα ότι δεν θα χρειαζόταν αφού το τηλέφωνο είναι σπασμένο!

τέλος πάντων πριν το φορμάτ είχα ακολουθήσει μια πολύ πιο εύκολη διαδικασία με ένα πρόγραμμα secman αυτή δεν δουλεύει πλέον;

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ξέρει ας βοηθήσει, έκανα το χακ (3ος τρόπος) με βέρσιον 31. Πάω να εγκαταστήσω NGAGE παιχνίδια από το "μαγαζί" οι οποίες γράφουν ότι είναι σπασμ... αλλά δεν δουλεύουν, βγαίνουν όλα corrupted και στο ngage αναφέρονται σαν trial.

 

Εισαι σιγουρος οτι εχεις προσβαση στα αρχεια συστηματος οτι δηλαδη εγινε σωστα το hack? αν ναι τοτε να προσεξεις τα εξης:

1) χρησιμοποιεις το σωστο installserver

2) οτι εχεις ενεργο το caps on οταν εγκαθιστας το ngage game

3) να ενεργοποιησεις το caps off (να κλεισεις δηλαδη τη προσβαση σε αρχεια συστηματος) πριν ανοιξεις οποιοδηποτε ngage game μετα την εγκατασταση και πριν ανοιξεις το game, αλλιως καταστεφεται το game!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αυτήν την διαδικασία;

For N-Gage 2.0 compatible phones (N81, N81-8gb, N82, N95, N95-8gb, 5320 XpressMusic) (firmware must be updated to the latest version), download the latest version on the official website for your phone, then follow these steps:

1. Install the official N-Gage 2.0 Launcher on your phone.

2. Follow all steps in Chapter 1.

3. Follow Chapter 2 - Step 2 ONLY.

4. Follow all steps in Chapter 3.

νόμιζα ότι δεν θα χρειαζόταν αφού το τηλέφωνο είναι σπασμένο!

τέλος πάντων πριν το φορμάτ είχα ακολουθήσει μια πολύ πιο εύκολη διαδικασία με ένα πρόγραμμα secman αυτή δεν δουλεύει πλέον;

Να στο πω τελειος απλα πρεπει να βρεις το installserver.exe,αυτο ειναι αρχειο ,πρεπει,να το κατεβασεις, που ειναι για συσκευες [s60, v3, 9.1, os, fp1] το Ν82 π.χ., και να το κανεις copy στη διαδρομη του κινητου σου : C\sys\bin + αυτα που σου γραφει ο [ aristotelhs2060 ]---------------------------------:: Εισαι σιγουρος οτι εχεις προσβαση στα αρχεια συστηματος οτι δηλαδη εγινε σωστα το hack? αν ναι τοτε να προσεξεις τα εξης:

1) χρησιμοποιεις το σωστο installserver

2) οτι εχεις ενεργο το caps on οταν εγκαθιστας το ngage game δηλαδη, να μην φαινονται τα κρυφα αρχεια,οταν πας να ανοιξεις, καποιον file-manager

3) να ενεργοποιησεις το caps off (να κλεισεις δηλαδη τη προσβαση σε αρχεια συστηματος) πριν ανοιξεις οποιοδηποτε ngage game μετα την εγκατασταση και πριν ανοιξεις το game, αλλιως καταστεφεται το game!

Υ/Γ : μην πειραξεις κανενα αρχειο και το κανεις π.χ. read only , or , system, τοτε δε σου ανοιγει κανενα game n-gage ,το μονο που μπορεις να κανεις τα αρχεια ειναι hide [ κρυφα ] αν χρειαστει βεβαια .και μια φωτο αν την κανεις read only , or , system, θα εχεις προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία συστήματος τα βλέπω.

Θα κάνω την διαδικασία που αναφέρατε.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία συστήματος τα βλέπω.

Θα κάνω την διαδικασία που αναφέρατε.

οταν κανεις εγκατασταση n-gage games δεν πρεπει να φαινονται, πρεπει να ειναι κρυφα, να μην μπορεις να τα δεις, τα αρχεια συστηματος, καταλαβες,αλιως δεν θα κανεις τιποτα παλι..ουτε οταν παιζεις n-gage

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Ναι το κατάλαβα, αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως το είχα κάνει πριν κανα 8μηνο και δεν είχε χρειαστεί να ασχοληθώ τόσο πολύ. Δυο προγράμματα είχα περάσει και έπειτα απλός έβαζα τα παιχνίδια στον φάκελο ngage και παίζανε!

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...