Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από κάποιο σημείο και μετά η όλη διαδικασία είναι διασκεδαστική. Το έχω κάνει τόσες φορές που το χέρι πια πάει μόνο του. :)

 

Εξάλλου, για να διευκολύνεις τον εαυτό σου, μπορείς να έχεις ΟΛΑ τα απαραίτητα αρχεία στην κάρτα μνήμης (sis, φακέλους εφαρμογών, κλειδιά ενεργοποίησης, patches κτλ) και μετά το φορματ είναι όλα θέμα μερικών λεπτών. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ώρες ώρες η μπαταρία σαν να ζεσταίνεται αρκετά. Αυτό συνήθως το κάνει αν μιλάω πολλή ώρα, ή αν παίζω παιχνίδια, είμαι στο ίντερνετ για αρκετή ώρα κλπ.. Πάντως δεν φαίνεται να έχει φουσκώσει καθόλου.

Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος? :O

Link to comment
Share on other sites

Είναι απολύτως λογικό να ζεσταίνεται η μπαταρία στις περιπτώσεις που αναφέρεις, και ειδικά με το WiFi.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όλο θέλω να το ρωτήσω.. και όλο το ξεχνάω! :p

Είχα κάνει πριν καιρό format στο κινητό και είχα κρατήσει back up κάποια κομμάτια που είχε μέσα από τότε που το αγόρασα. Επανέφερα τα κομμάτια αλλά είναι ένα που δεν το παίζει, το γνωστό πλέον :p In my heart το οποίο έχει μορφή .dcf

Όταν πάω να το ανοίξω μου εμφανίζει το εξής μήνυμα:

Δεν διατίθεται κλειδί ενεργοποίησης για 'In my heart'. Λήψη κλειδιού?

 

Αν πατήσω ναι με πηγαίνει σε μια σελίδα που δεν βγάζω άκρη. Είχα κάνει και παλιότερα format αλλά όταν ξαναπέρασα αυτά τα κομμάτια δεν υπήρχε πρόβλημα. Βασικά όχι κι όλας οτι καίγομαι.. απλά το συγκεκριμένο κομμάτι το είχε και ως επιλογή ήχου για την παρουσίαση των φωτογραφιών και μου άρεσε. Επίσης πέρα από αυτό είμαι και περίεργος να μάθω τί μπορεί να φταίει :D

Link to comment
Share on other sites

Απλά μετά το φορμάτ χάθηκε το κλειδί της ενεργοποίησης. Θέλει το κλειδί για να μπορεί να παίξει το τραγούδι, όπως η ταινία spiderman στο Ν95 8GB.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Που κολλάς και εσύ...:p

Βρες στο internet και κατέβασέ το σε μορφή mp3.

 

ΥΓ: αν το θέλεις το έχω...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι εντάξει.. δεν κολλάω. :D Γι' αυτό άλλωστε το ρωτάω μετά από τόσο καιρό!! Απλά από περιέργεια ρώτησα επειδή δεν μου έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο και μου φαίνεται λίγο περίεργο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Γεια σας παιδια...εχω το Ν81 1χρονο σχεδον διαβασα αρκετα απο αυτα που εχετε πει για τα προβληματα του και εχω να πω και εγω κατι...Πριν περιπου 3μηνες μου εσπασε στο ΝΟ ενα κομματι της προσοψης και τα κουμπακια επανω για τα παιχνιδια..Παραγκειλα προσοψη απο εξω και ηταν τελειος μουφα χαλασαν τα ηχεια του δεν κουμπωνει καλα διοτι εχει παρα πολλα κολλημενα μερη επανο το κινητο οπως φλας και αλλα..Τωρα ζηταω αν ξερει κανεις ποσο κανει μια γνησια προσοψη και που να παω να παρω και ηχειακια...ξερω οτι εκανα βλακεια που το πειραξα και τωρα το μετανιωνω..
Link to comment
Share on other sites

για cover δες εδω

 

λογικα και στο ιδιο site θα βρεις ηχειο

 

εδιτ: μολις εψαξα για ηχειο και δεν βρηκα, αλλα αν θελεις ριξε και συ μια ματια

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μου ειναι να ειναι γνησια για να ταιριαζουν διοτι την μουφα την πηρα και δεν καθετε καλα πανω στο κιν
Link to comment
Share on other sites

γραφει οτι ειναι original.... και μαλλον πρεπει να ειναι.... αν θες, κανε ενα τηλ και ρωτα. βεβαια μπορεις να πας να ρωτησεις και σε ενα nokia shop.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γραψε μας αναλυτικα τι θελεις να κανεις για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η νεότερη έκδοση λογισμικού;

 

Πληκτρολογεις το product code της συσκευης σου ,εδω, και βλεπεις ποια ειναι

η τελευταια εκδοση..

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/device-software-update/can-i-update :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογεις το product code της συσκευης σου ,εδω, και βλεπεις ποια ειναι

η τελευταια εκδοση..

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/device-software-update/can-i-update :rolleyes:

Ευχαριστώ.:) Την τελευταία έχω.

Ποιά σελίδα μου προτείνετε για θέματα; κάνω αναζήτηση στο Google αλλά δεν βρήσκω κάτι καλό.:(

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πρόβλημα με το N81 κάτι που μου χει συμβεί μια φορά στο παρελθόν.

Το κινητό έκανε κάτι παλαβά το πρωί του τύπου σαν να κάποιος να πάταγε πλήκτρα στο κινητό. Φαντάστηκε ότι τα χε παίξει το software οπότε το κλεισα και του έκανα restart . Εκεί όμως τελείωσαν όλα το κινητό έκλεισε και παραμένει ανοιχτό μονο το D-Pad LED.......... ακόμα και αν βγάλω την μπαταρία και την ξαναβάλω το LED μένει στάσιμα ανοιχτό και το κινητό δεν ανάβει. Το χε ξαναπάθει παλιότερα αλλά μέσα σε κανά 2 ώρες ξεκόλλησε μόνο του. Τώρα από το πρωί και δεν το βλέπω να ξεκολλάει. Έχει κανείς καμιά ιδέα.???

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πρόβλημα με το N81 κάτι που μου χει συμβεί μια φορά στο παρελθόν.

Το κινητό έκανε κάτι παλαβά το πρωί του τύπου σαν να κάποιος να πάταγε πλήκτρα στο κινητό. Φαντάστηκε ότι τα χε παίξει το software οπότε το κλεισα και του έκανα restart . Εκεί όμως τελείωσαν όλα το κινητό έκλεισε και παραμένει ανοιχτό μονο το D-Pad LED.......... ακόμα και αν βγάλω την μπαταρία και την ξαναβάλω το LED μένει στάσιμα ανοιχτό και το κινητό δεν ανάβει. Το χε ξαναπάθει παλιότερα αλλά μέσα σε κανά 2 ώρες ξεκόλλησε μόνο του. Τώρα από το πρωί και δεν το βλέπω να ξεκολλάει. Έχει κανείς καμιά ιδέα.???

Αν κάνεις αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

πως θα κάνω αναβάθμιση. Αφού το κινητό δεν ανοίγει καθόλου. Δεν το βλέπει και το PC
Link to comment
Share on other sites

πως θα κάνω αναβάθμιση. Αφού το κινητό δεν ανοίγει καθόλου. Δεν το βλέπει και το PC

Όταν ανοίξει...

Έχω μερικά προβλήματα: Όταν πάω στο N-Gage δεν μπορώ να παίξω παιχνίδια και δεν ανάβουν τα φωτάκια!Όταν βγαίνω ανάβουν για κάνα λεπτό. Τι συμβαίνει; Επίσης ο τρχός Navi δεν δουλεύει... (είναι ενεργοποιημένος από τις "Ρυθμίσεις")

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα ΝΟΚΙΑ Ν81, αγορασμένο από Πλαίσο 4-9-2008. Χτές σταμάτησε να ανταποκρίνεται το κουμπί με το "4" και βεβαίως και τα γράμματα που εμφανίζει και ο αριθμός 4. Το περίεργο είναι ότι παίζοντας sudoku, μόνο του!!! έβαλε το 4 σε ένα τετραγωνάκι!!!!!, το έσβυσα πατώντας το 4 ξανά(ανταποκρίθηκε) και μετά από αυτό κοιμήθηκε δια παντός. Ξέρει κανείς αν αλλάζει το πληκτολόγιο ή μόνο το κουμπί; Θα το πάω ΝΟΚΙΑ αφού έχει ακόμη 11 μήνες εγγύηση, αλλά ρωτάω αν επισκευάζεατι και αν είναι μεγάλη ζημιά. Οχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά για να μην με τρελλάνουν στις δικαιολογίες στην αντιπροσωπεία, κάτι που συνηθίζεται όταν πας για βλάβη κυρίως μέσα στην εγγύηση.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα ΝΟΚΙΑ Ν81, αγορασμένο από Πλαίσο 4-9-2008. Χτές σταμάτησε να ανταποκρίνεται το κουμπί με το "4" και βεβαίως και τα γράμματα που εμφανίζει και ο αριθμός 4. Το περίεργο είναι ότι παίζοντας sudoku, μόνο του!!! έβαλε το 4 σε ένα τετραγωνάκι!!!!!, το έσβυσα πατώντας το 4 ξανά(ανταποκρίθηκε) και μετά από αυτό κοιμήθηκε δια παντός. Ξέρει κανείς αν αλλάζει το πληκτολόγιο ή μόνο το κουμπί; Θα το πάω ΝΟΚΙΑ αφού έχει ακόμη 11 μήνες εγγύηση, αλλά ρωτάω αν επισκευάζεατι και αν είναι μεγάλη ζημιά. Οχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά για να μην με τρελλάνουν στις δικαιολογίες στην αντιπροσωπεία, κάτι που συνηθίζεται όταν πας για βλάβη κυρίως μέσα στην εγγύηση.

Για να φτιαχτεί το 4 πρέπει να σου αλλάξουν την πλακέτα του πληκτρολογίου. 45+ θα σου κοστίσει.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν μπορεί να διορθωθεί με απλό καθάρισμα. Εμένα που είχε πρόβλημα το κόκκινο πλήκτρο τερματισμού.. μου το καθάρισαν και μου πήραν 30 ευρώ. Βέβαια είναι και ανάλογα το κατάστημα που θα το πας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...