Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μένα έχει τζόγο.. Βασικά έτσι είναι όλα τα Ν81. Τώρα πώς σφίγγει δεν ξέρω.

Αν καταφέρεις να κάνεις κάτι πες μας!

 

Tελικα δεν εκανα τιποτα...:(μαλλον μονο με αλλαγη του slide:mad:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως μπορω να ξανα στησω το λειτουργικο του Ν81 μου???Θελω να γινει οπως την πρωτη μερα που το πειρα.Απολυτος αδειο και απιραχτο...
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση firmware για N81 και N81 8GB : 21.0.010

 

Διαθέσιμη από το NSU και για τα ελληνικά product codes

 

http://www.cellomania.com/wp/?p=442

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση firmware για N81 και N81 8GB : 21.0.010

 

Διαθέσιμη από το NSU και για τα ελληνικά product codes

 

http://www.cellomania.com/wp/?p=442

 

Αυτή την έκδοση την είχε ανεβάσει για κάποιες μέρες, πριν απο 4-5 μήνες, το επίσημο site της ΝΟΚΙΑ, για update. Περιέργως χάθηκε μέσα σε λίγες μέρες. Την έχω ήδη εγκαταστήσει απο τότε. Μπορώ να σας πω ότι έχω περισσότερα κολλήματα στο Ν81 2ΓΙΓΑ από πριν, με την προηγούμενη έκδοση. Δεν παρατήρσησα καμμιά βελετίωση πουθενά, μόνο παραπάνω κολλήματα. Το άλλο Ν81 των 8ΓΙΓΑ της γυναίκας μου που την είχε μαμίσια, τράβηξε μια και καλλή ένα κόλλημα και χρειάστηκε hardreset για να φτιάξει. Ευτυχώς είχα ήδη κάνει buckup των καρτών και της μνήμης.

Οπότε όσοι πιστοί, προσέξτε.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ήταν η ίδια; ή μήπως η 21.0.008;
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούριο firmware και άλλαξαν μόνο τα τελευταία νούμερα? Γιατί όντως πριν μερικούς μήνες είχε βγει η 21.0.008 την οποία ευτυχώς δεν την πέρασα!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181599&page=82

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ήταν η ίδια; ή μήπως η 21.0.008;

 

Δίκαιο έχεις. Ηταν η .008. Μάπα update. Ολο προβλήματα και κολήματα. Θα δοκιμάσω την .010

edit: Μια απο τα ίδια. Αρχισαν κιόλας τα πρώτα κολλήματα. Ρε παίδες τι κάνουν εκεί στην ΝΟΚΙΑ; Παίζουν; Οι πρώτες αναβαθμίσεις στο Ν81 2ΓΙΓΑ κάτι έφτιαχνα καινούργιο/ Απο την .008 και την .010 το μόνο που κάνουν καινούργιο είναι κολλήματα. Και το Ν81 8ΓΙΓΑ της γυναίκας μου που φοράει κάποια έκδοση της 20..... παρουσίασε κολλήματα. Και με τα προβλήματα των νέων updates δεν θέλει να ακούσει για αναβάθμιση. Φοβάται τα χειρότερα

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω μεγαλο προβλημα με την εσωτερικη μνημη.

Λογω της μικρης μνημης δεν μπορω ουτε καν να απεγκαταστησω ενα προγραμμα...

και παλι προσπαθω, και αφερειται και οση μνημη υπαρχει. Με αποτελεσμα αυτη την στιγμη να εχω 0 κβ...

Τι μπορω να κανω γι αυτο?

Και επισης μπορω να μεταφερω τα μηνυματα απο την μνημη της συσκευης στην καρτα μνημης?

Και αν ναι? πως?

 

 

EDIT:

Εκανα ενα hard format μετα απο 1 χρονο...και ολα Οκ...

Αλλα χαθηκαν τα μηνυματα....

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα σήμερα!! Μετά τις 12 το βράδυ άλλαξα την ώρα.. και όταν έπεσα να κοιμηθώ την άλλαξε και το κινητό αυτόματα και ήταν 1 ώρα πιο μπροστά από αυτή που ισχύει τώρα.

Ξύπνησα στις 11 και το κινητό μου έδειχνε 12.

 

Κανονικά δεν θα έπρεπε να σε ειδοποιεί ότι άλλαξε η ώρα?

Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα σήμερα!! Μετά τις 12 το βράδυ άλλαξα την ώρα.. και όταν έπεσα να κοιμηθώ την άλλαξε και το κινητό αυτόματα και ήταν 1 ώρα πιο μπροστά από αυτή που ισχύει τώρα.

Ξύπνησα στις 11 και το κινητό μου έδειχνε 12.

 

Κανονικά δεν θα έπρεπε να σε ειδοποιεί ότι άλλαξε η ώρα?

 

Ούτε εμένα με ειδοποίησε το Ν82 μου. Δε νομίζω ότι ειδοποιούν πλέον οι συσκευές.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πει...

Πλέον είναι αυτονόητο. Στις 2:59 αντί για 3:00πμ έγινε κατευθείαν 4:00πμ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το τελευταιο λογισμικο στο κινητο.

Αλλα εχω προβλημα με τους χαρακτηρες...εχει περιορισμο μεχρι 70! τι να κανω?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το τελευταιο λογισμικο στο κινητο.

Αλλα εχω προβλημα με τους χαρακτηρες...εχει περιορισμο μεχρι 70! τι να κανω?

Θα πας στην διαδρομή Ρυθμίσεις > Σύντομο μήνυμα > Κωδικοπ. χαρακτήρων και θα επιλέξεις περιορισμένη υποστήριξη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το τελευταιο λογισμικο στο κινητο.

Αλλα εχω προβλημα με τους χαρακτηρες...εχει περιορισμο μεχρι 70! τι να κανω?

 

Μιας και έβαλες την τελευταία έκδοση.. για πες μας.. Έχεις δει καμία σημαντική αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην διαδρομή Ρυθμίσεις > Σύντομο μήνυμα > Κωδικοπ. χαρακτήρων και θα επιλέξεις περιορισμένη υποστήριξη.

Thanks :)

Μιας και έβαλες την τελευταία έκδοση.. για πες μας.. Έχεις δει καμία σημαντική αλλαγή?

Δεν το ειχα ξανακανει αναβαθμιση απο τοτε που το πηρα!

Για να καταλαβεις ειχα την 10 ή 11 και εβαλα την 21 :p

Ειδα διαφορες.

Ας πουμε εβγαλε το "κοινο ονλινε" στην κεντρικη οθονη αναμονης.

Ενα πραγμα που δεν μου αρεσει καθολου ομως. Ειναι οτι οταν κανω ανανεωση στα τραγουδια (για να προστεθουν ή να αφαιρεθουν και αλλα) κολλαει. και κανει περισσοτερη ωρα σε σχεση με πριν.

οταν "φορτωνει" κατι (ας πουμε προγραμμα κτλ) πανω δεξια εμφανιζεται ενα κυκλακι που γυρναει γυρω γυρω :p

και τα παραθυρα οταν αλλαζουν ειναι σαν να βγαινει σελιδα απο κατω αριστερα προς τα πανω!

Κυριως εφφε ειναι η καινουργια αναβαθμιση απο οτι ειδα....

Σε σχεση με αυτην που ειχα....

Εμενα αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι κολλαει πολυ στα τραγουδια

και ενω με την παλιοτερη version γινοταν αρκετα γρηγορα σε αυτη τωρα περιμενω πολυ πειρσσοτερο.

:)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 20.0.056.. και σε μένα κολλάει λίγο όταν κάνω προσθήκη νέων τραγουδιών. Αυτό με το κυκλάκι το έχει και σε μένα όπως και αυτό με τα εφέ το οποίο καλό μεν.. αλλά καθυστερεί κάποιες λειτουργίες του κινητού. :O

Συγκεκριμένα.. επειδή χρησιμοποιώ την εφαρμογή "advanced device locks" με την οποία έχω κλειδώσει τα μηνύματα.. είχα ένα προβληματάκι όσο είχα ενεργοποιημένα τα εφέ, γι' αυτό και τα απενεργοποίησα. Κάθε φορά που πήγαινα να μπω στα μηνύματα αργούσε να μου εμφανίσει το πεδίο για να βάλω τον κωδικό γύρω στα 4-5 δευτερόλεπτα.. ενώ τώρα που τα απενεργοποίησα βάζω κατευθείαν τον κωδικό και ανοίγει! Αλλά και γενικότερα είναι πιο γρήγορη η πλοήγηση στο μενού με απενεργοποιημένα τα εφέ.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μεσα 1000 φωτογραφιες γινεται να κανω μεταβαση στην 500η χωρις να πηγαινω με το βελακι μια μια;Ακομα πως γινεται να κανω να μην φορτωνονται ολες οι εικονες αυτοματα στην εκθεση γιατι κολλαει κάπως.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Με το που ανοίγεις την έκθεση αυτή ανιχνεύει και σου βγάζει όλες τις φωτο που βρίσκονται στο τηλέφωνο και στην μνήμη. Βάλε το resco photo viewer και θα σωθείς.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω μηπως ξερεις πως κανουμε install αρχεια τυπου .n-gage?

Οποτε τα ανοιγω μεσα από το NGAGE και προσπαθω να τα κανω install μου λεει οτι ειναι Corrupted.

Link to comment
Share on other sites

Έχει σταματήσει να κυκλοφορεί. Εκτός αν το βρεις να το αγοράσεις από πουθενά online..

 

 

Παιδιά σκέφτομαι να το κάνω ένα φορματ (όταν θα έχω πολύυυυυ χρόνο..) και λέω να το κάνω και αναβάθμιση. Τί λέτε? Αξίζει? Ρωτάω γιατί διαβάζω παράπονα για κολλήματα κλπ. Τί είδους κολλήματα τρώει?

 

Έχω την έκδοση 20.0.056. Η 21.0.010 δεν είναι η τελευταία? Πάντως από την "διαχείριση συσκευής" που κάνω αναζήτηση ενημέρωσης δεν βρίσκει νεότερη έκδοση. Μόνο στο NSU είναι διαθέσιμη?

 

Επίσης αρχίζω να έχω πρόβλημα με την μνήμη του τηλεφώνου. 3mb ελεύθερα έχω. Μόνο κάτι μικρές απαραίτητες εφαρμογές έχουν περαστεί στην μνήμη του τηλεφώνου. Πώς γίνεται να μειώθηκε τόσο πολύ?

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγω το κινητο μου, μου βγαζει μια μπαρα και μου λεει εγκατασταση.

και μετα απο λιγο μου εμφανιζει ενα μηνυμα που λεει η καρτα μνημης περιεχει μη αξιοπιστο λογισμικο. Τι μπορω να κανω για να μην εμφανιζεται καθολου αυτο το μηνυμα?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνήθως οφείλεται σε κάποιο θέμα που έχεις εγκαταστήσει στη κάρτα μνήμης, οπότε απλά διέγραψε το(α) θέματα που έχεις σε αυτή.

Ή αλλιώς πάρε ο,τι δεδομένα θέλεις από τη κάρτα μνήμης (εικόνες, βίντεο, μουσική κλπ) και κάνε της μορφοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...