Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γραψε μες ποιες εφαρμογες εχεις κανει εγκατασταση στην συσκευη σου και ισως μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

CorePlayer

R.Viewer

Mobitubia

Weather

CapsOn - CapsOff - HelloCarbide

PySystem

X-plore

JbakTaskMan

rotateMe

Screenshot

Blacklist

CallCheater

FSCaller

Zip

MsgExport

Opera Mini

Messenger

Skype (BETA)

Skyfire

Χάρτες Google

Slick

fring

eBuddy

mig33

UtaIRC

Best Calc

Εορτολόγιο

PanoMan

Energy Profiler

Την φωνή του Πέτρου για "Ομιλία"

...και οι εφαρμογές που είχε η συσκευή

 

Να γράψω και τα παιχνίδια? :O

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τρεχει το:

 

Blacklist

FSCaller

rotateMe

 

?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. Από αυτά τα 3 μόνο το rotateMe χρησιμοποιώ που και που για να παίξω παιχνίδια gba.. αλλά και πάλι, μετά μπαίνω στην εφαρμογή και κάνω κανονική έξοδο.

 

Συνήθως από τον taskMan βλέπω πολλές φορές οτι τρέχουν το Μητρώο, οι Επαφές και φυσικά η μουσική. Τα κλείνω και αφήνω μόνο την μουσική και κλείνω και τον taskMan.. αλλά αν πει να μην συνδεθεί με τον υπολογιστή, τότε μόνο με επανεκκίνηση συνδέεται!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι καποια εφαρμογη που τρεχει οταν την ανοιξεις. Εαν θελεις δοκιμασε τες ολες και θα την βρεις εγω σου ειπα ποιες υποψιαζομουν αλλα μπορει να ειναι και λαθος!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia Shop.

Αλλά πριν δοκίμασε να βγάλεις για 5 λεπτά τη μπαταρία, να τη βάλεις ξανά και να το ανοίξεις.

Αν δεν γίνει τίποτα δοκίμασε hard format.

Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα, τότε πήγαινε το στο service.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Nokia N81-3 (RM-223): 1.15 W/kg.

Nokia N81-1 “8GB” (RM-179): 0.96 W/kg.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..Σκεφτομαι να πεταξω μεσα μια καρτουλα 16gb να την φουλαρω μουσικη..Τι λετε,

ειναι καλη ιδεα ή θα κανει 10 μερες να μου ανοιγει τους φακελους?

(Κυριως για μουσικη το χρησιμοποιω)

διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις 16αρα κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..Σκεφτομαι να πεταξω μεσα μια καρτουλα 16gb να την φουλαρω μουσικη..Τι λετε,

ειναι καλη ιδεα ή θα κανει 10 μερες να μου ανοιγει τους φακελους?

(Κυριως για μουσικη το χρησιμοποιω)

Έχω 8άρα σε Ν78 με 600 mp3 υψηλής ανάλυσης και δεν έχω παρατηρήσει την παραμικρή καθυστέρηση. Ειδικά στο Ν81, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

καταλαθος διεγραψα σημαντικα σμσ απο το κινητο μου. κοιταξα καλα στο google και βρηκα το προγραμμα feexplorer. μπορεις λεει να πας στο φολτερ c:\system\mail και εκει θα βρεις τα διαγραμμενα sms. εκανα αυτη την διαδικασια αλλα δεν βρηκα κανενα sms. οπως λεει αυτο το σαιτ κτλπ..

This is a handy tip that allows you to recover and read the content of any important SMS text message(s) that you many have inadvertently deleted from the Inbox of your Nokia S60 3rd Edition mobile device.

 

1) Download and install FExplorer or any other explorer

2) Navigate to C:\ or any other drive depending on where you have chosen to save the SMS messages and browse to the System\Mail folder

3) Here you will find different folders such as 0010001_s, 00100001_s, etc which in turn will contain certain files such as 00100000, 00001000, etc. These are the actual deleted messages.

4) To view the contents of a message, open the file with the built-in Hex/Text Viewer of FExplorer by going to Options—>File—>Hex/Text Viewer.

 

5) Now you can save this file for future reference to a secure location on your mobile phone or alternatively, transfer it to your desktop computer via PC Suite.

 

Note: You will have to manually go through the contents of each file in order to find what you are looking for.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 8άρα σε Ν78 με 600 mp3 υψηλής ανάλυσης και δεν έχω παρατηρήσει την παραμικρή καθυστέρηση. Ειδικά στο Ν81, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

 

thanx παιδια γιατι ενας βλαξ στη wind μου ελεγε μην παρω 16 να παρω 4 (μαλλον γιατι ειχαν μονο 4εκεινη τη στιγμη..) γιατι θα μου .."κολλαει" συνεχεια :mad:

διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

Όλοι τα ίδια λένε.

Μη κάθεσαι και ακούς τους πωλητές, τόσα ξέρουν τόσα λένε.

 

ΥΓ: Για να σου δώσω ένα παράδειγμα... πριν από μια βδομάδα που πήρα το 5800 η πωλήτρια μου λέει ΠΡΟΣΟΧΗ! να το βάλεις για φόρτιση πρώτα για 8 ώρες και μετά να το χρησιμοποιήσεις.

Ό,τι να ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

χαχα και εμενα για το ν81 αυτο μου ειπαν!!!!8ωρες!!!

:lol::lol:

μαλλον μπερδευτηκαν οτι πηρα το sl45!!!!!:lol::lol:

διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

καταλαθος διεγραψα σημαντικα σμσ απο το κινητο μου. κοιταξα καλα στο google και βρηκα το προγραμμα feexplorer. μπορεις λεει να πας στο φολτερ c:\system\mail και εκει θα βρεις τα διαγραμμενα sms. εκανα αυτη την διαδικασια αλλα δεν βρηκα κανενα sms. οπως λεει αυτο το σαιτ κτλπ..

 

Eαν δεν υπαρχουν τοτε εχουν διαγραφει ολοκληρωτικα.

 

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ρυθμισεις τον διαχ. αρχειων που χρησημοποιησες να βλεπει τα κρυφα αρχεια και να ξαναψαξεις το φακελο. Επισης ψαξε για καποιο προγραμα επαναφορας διαγραμμενων αρχειων. Ελπιζω να εισαι τυχερος!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό μου έφαγε την πρώτη του τούμπα απο την τσέπη του μπουφάν μου κάτω.. Έκανε γερό θόρυβο με τόσο βάρος που έχει :p

 

Με το που το βλέπω κάτω λέω "ωχ.. πάει.. θα έσπασε καμιά οθόνη". Τελικά δεν έπαθε τίποτα.. ούτε καν έκλεισε. Μόνο το καπάκι από πίσω βγήκε αλλά μου έκανε εντύπωση που δεν έκλεισε.. έστω να κάνει μια επανεκκίνηση! Το w800i που είχα με το παραμικρό χτύπημα ανοιγόκλεινε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά, μια ερώτηση, στο N73 δημιουργούσα ένα φάκελο στην Κάρτα μνήμης με ονομασία temp, και ότι έβαζα μέσα δεν φαινότανε στην έκθεση, στο N81 που έχω τώρα πως μπορεί να γίνει αυτό; σας ευχαριστώ πολύ, καλό βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα αυτό.. δημιούργησα ένα φάκελο με το όνομα temp μέσα στον φάκελο images και τα εμφάνιζε κανονικά στην έκθεση.

 

 

Εν τω μεταξύ έβαλα αρκετές φωτογραφίες στο κινητό και όταν πάω να τις ανοίξω από την έκθεση μου λέει οτι η μνήμη είναι πλήρης.. και να κλείσω πρώτα κάποιες εφαρμογές (ενώ δεν τρέχω καμία) και κάποιες εικόνες τις εμφανίζει θολές!

 

Η ram φταίει? Δηλαδή μέχρι πόσες εικόνες μπορώ να έχω στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά, μια ερώτηση, στο N73 δημιουργούσα ένα φάκελο στην Κάρτα μνήμης με ονομασία temp, και ότι έβαζα μέσα δεν φαινότανε στην έκθεση, στο N81 που έχω τώρα πως μπορεί να γίνει αυτό; σας ευχαριστώ πολύ, καλό βράδυ.

 

Μόλις το δοκίμασα αυτό.. δημιούργησα ένα φάκελο με το όνομα temp μέσα στον φάκελο images και τα εμφάνιζε κανονικά στην έκθεση.

 

 

Εν τω μεταξύ έβαλα αρκετές φωτογραφίες στο κινητό και όταν πάω να τις ανοίξω από την έκθεση μου λέει οτι η μνήμη είναι πλήρης.. και να κλείσω πρώτα κάποιες εφαρμογές (ενώ δεν τρέχω καμία) και κάποιες εικόνες τις εμφανίζει θολές!

 

Η ram φταίει? Δηλαδή μέχρι πόσες εικόνες μπορώ να έχω στο κινητό?

 

Δουλεύει το κόλπο με τον φάκελο temp. Μόνο που πρέπει να τον κάνεις στο root της κάρτας μνήμης(Ε: ).

 

Navi55 πέρασες τις φώτο όλες μαζί και μετά άνοιξες την έκθεση? Νομίζω φταίει το ότι πέρασες πάρα πολλές μαζί. Η έκθεση δημιουργεί μικρογραφίες των φώτο κάθε φορά που προσθέτεις νέα φωτογραφία. Προφανώς επειδή πέρασες πολλές μαζί μπούκωσε. Αν τις βάλεις λίγες λίγες ίσως λυθεί. Η αλλιώς αν δοκιμάσεις μερικές φορές να ανοίξεις την έκθεση. Μετά δεν θα έχεις πρόβλημα καθώς κρατάει αποθηκευμένες τις μικρογραφίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...