Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πάλι όμως, φίλε apatieleos, με αυτή την ρύθμιση θα πηγαίνουν μεν στην κάρτα μνήμης αλλά θα είναι μέσα στο μενού μηνύματα. Θα πρέπει κάθε φορά να ανοίγεις τα εκάστοτε μηνύματα και να τα αποθηκεύεις στην κάρτα μνήμης ή, εναλλακτικά, να χρησιμοποιείς το Inbox του X-plore.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερώτηση, είναι το πρώτο κινητό που έχω με Wifi και δεν ξέρω αν χρειάζεται κάποια ρύθμιση για να λειτουργήσει, γιατι ήμουν σε μέρος με ασύρματο δίκτυο ανοιχτό και όταν προσπαθούσα να μπω οπουδήμοτε και μου έβγαζε σφάλμα ιστού κάτι σχετικό με θύρα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο.

Απλά βρίσκεις τα διαθέσιμα δίκτυα και επιλέγεις αυτό που θέλεις.

Αν έχει κωδικό απλά τον εισάγεις, αλλιώς πας αυτόματα στον Ιστό και πλοήγησε.

 

Απλά να ξέρεις πως επειδή το δίκτυο δεν προστατεύεται με κωδικό δεν πάει να πει πως δεν υπάρχει κάποια άλλη πολιτική προστασίας όπως πχ το mac filtering κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Noμίζω ότι σε ασύρματο δίκτυο απλά ορίζεις το σημείο πρόσβασης και τίποτα περισσότερο φίλε μου...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα N81 8Gb και εδω και 2 μερες δεν αλλαζει profile.ειναι μονιμως στο γενικο.εκανα update και παλι τιποτα.Παταω τους κωδικους για format(*#7370#) και απλα κανει επανεκκινηση.Καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κάνεις εκκίνηση χωρίς την sim. Όσο και αν σου φαίνεται κουφό, μπορεί να βρίσκεται εκεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και δεν εγινε τιποτα.Καμια αλλη ιδεα?Προσπαθω να κανω και το φορματ που γινεται πατωντας το πρασινο κουμπι +*+3 και δε κανει τιποτα

 

Τελικα το καταφερα.Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να εγκαταστησω ελληνικα.Ακολουθησα τον οδηγο που ειναι sticky αλλα τιποτα.κατεβαζω και το πακετο απο τη νοκια και μολις το εγκαθιστω μοθ λεει install base package first.??????

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πάς σε ένα Nokia Club να στο φτιάξουν και να τελειώνεις;Μέσα στην εγγύηση δεν είναι;
Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Μου χάλασε το κουμπί που βρίσκεται εμπρός πάνω απο την οθόνη, ανάμεσα στην μπροστινή κάμερα και το λογότυπο Ν81. Ρώτησα 6 σημεία servis της ΝΟΚΙΑ. Οι δύο, Αγία Παρασκευή 10 ευρώ, Κατεχάκη 5 ευρώ(τόσο μου πήραν στην τελική και τόσο μου είχαν πει απο το τηλέφωνο) Οι άλλοι 4 ζητούσαν απο 35 ευρώ αν είναι μόνο το πλαστικό κουμπακι του ΕΝΟΣ ευρώ κόστους!!!!!!!!!, έως 45 ευρώ αν είναι πιο μεγάλη η βλάβη. Και για να μην παρεξηγηθώ, στον έναν κοντά μου το πήγα και το είδε, οι άλλοι κατάλαβαν, αλλά δεν είχαν εύκαιρο το ανταλλακτικό.

Ελεος ρε παιδιά. Πόση απάτη πιά; Να καταλάβω την διαφορα 5 με 10 ευρώ, αλλά 45;;;;;:!: Για κάτι που κοστίζει 1 ευρώ και επισκευάζεται σε λιγώτερο απο 3 λεπτά; Τόσο χρόνο του πήρε να μου το φτιάξει ο άνθρωπος.

Θέλω πραγματικά να τονίσω την τιμιότητα του servis της ΝΟΚΙΑ στην Κατεχάκη 51. Πιστεύω ότι τους έντιμους πρέπει να τους δείχνουμε. Για τους άλλους πρέπει να τους ελέγχει περιστασιακά και αιφνιδιαστικά η ΝΟΚΙΑ, αφού άθελά της την εξευτελίζουν. Δυστυχώς για να πω ποιοί είναι, έπρεπε να έχω μαγνητοφωνήσει τις συνομιλίες μου, πράγμα που απαγορεύεται. Καλό είναι ΝΑ ΜΗΝ αποδέχεστε το κόστος που σας λένε με την πρώτη. Να ψάχνεστε λίγο.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Apo mera se mera tha ginw kai egw idioktitis enws N81!thelw na mou peite ti na proseksw ti mporei na tou katevasei tin apodosei ti mporei na to katastrepsei!

 

Episis kserei kaneis an me to n81 mporw na mpw sto youtube eite me to wi-fi eite mesw tis cosmote???To wi-fi tou einei kalo?

[/sIGPIC]To XrEpI mOu!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. :)

 

Προς το παρον το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι η συσκευη που θα παρεις να μην ειναι παραεισαγωγη.

 

Δεν το καταστεφει τιποτα ορεξη να εχεις και να πειραματιζεσαι. Εαν δημιουργηθει καποιο προβλημα που ειναι σχεδον απιθανο η συσκευη σου θα μπορει ευκολα να ερθει στην αρχικη της κατασταση με ενα hard format. Οσο για την αποδοση εαν βαλεις εφαρμογες που πρεπει να τρεχουν για να λειτουργουν ισως να δεις καποια διαφορα στην ταχυτητα - μπαταρια αλλα αυτο συμβαινει σε ολα τα συστηματα.

 

Για αρχη καλο θα ειναι να διαβασεις το παρακατω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

Θα σου λυθουν αρκετες αποριες που λογικα θα συναντησεις στο μελλον.

 

Υ.Γ.

Επισης καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες. Ειναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish και καθιστουν την αναζητηση αχρηστη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω αν N81 και καθε φορα που παω να ανοιξω τις επαφες μου λεει "παρουσιαστηκε προβλημα. Δοκιμαστε ξανα". Οσες φορες και να δοκιμασω τα ιδια. Καμμια ιδεα;;
Link to comment
Share on other sites

Έκανες επανεκκίνηση στην συσκευή σου; Δοκίμασε να βγάλεις την κάρτα μνήμης. Κάποια εφαρμογή πρέπει να σου δημιουργεί το πρόβλημα.

 

Δοκίμασε να το συνδέσεις με το pc suite και δες αν απο κει φαίνονται κανονικά οι επαφές σου. Αν ναι, κράτα και ένα αντίγραφο των επαφών σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν φαίνονται, κράτα αντίγραφο για να είσαι σίγουρος οτι δεν θα χαθούν σε καμια περίπτωση.

 

Και αν δεις οτι δεν σου στρώνει, κάνε φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι από βδομάδα να αγοράσω το Ν81 sd. Θα ήθελα βέβαια κάποιο νεότερο μοντέλο nokia.. αλλά δεν μου αρέσει κανένα, εκτός από κάποια που είναι ακριβά για μένα!

Η οθόνη απ' ότι βλέπω δεν έχει αισθητήρα φωτισμού :mad:.. Παρ' όλα αυτά τί λέτε? Αποδίδει καλά όταν είσαι έξω?

Επίσης σκέφτομαι να το αγοράσω από τον γερμανό. Δεν πιστεύω να είναι παραεισαγωγής.. Είχα πάει να το δω, αλλά μου είπαν οτι δεν το έχουν στο κατάστημα και θα πρέπει να το παραγγείλουν.. οπότε μην κάνω την παραγγελία και μου βγει παραεισαγωγής.. Μήπως να προτιμήσω κάποιο άλλο κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθόν ο Γερμανός έχει δώσει δείγματα παράλληλης εισαγωγής.

Το πιο έμπιστο είναι το Πλαίσιο. Πέρνα και μια βόλτα από Nokia Shop.

Πάντως μπορείς και μόνος σου να διαπιστώσεις αν είναι παράλληλης εισαγωγής ή της alpha copy παρατηρώντας αν έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω, απλά δεν το είχαν εκείνη τη στιγμή να το δω. Το Nokia Shop το ξέχασα τελείως :X (Αν και έπρεπε πρώτα εκεί να πήγαινα..) Θα περάσω κι από εκεί..

 

Μήπως μπορεί να μου απαντήσει κάποιος και για την οθόνη..? :)

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι πάρα πολύ καλή. Φωτεινότατη και αποδίδει πολύ ζωντανά τα χρώματα. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ακόμα και κάτω απο έντονο ήλιο. Το Ν81 φοράει μια απο τις καλύτερες οθόνες που έχουμε δει σε N series.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.. ειμαι κατοχος εδω και περιπου ενα εξαμηνο ενος νοκια ν81 8 γιγα...

 

ευχαριστημενος απο το κινητο..μεχρι που το πληκτρολογιο βαρεσε διαλυση.....

το κυριως πληκτρολογιο δλδ... και εννοω τα κουμπια δεξι βελος κατω βελος στοπ(μουσικης) πανω δεξια επιλογη.. αυτα απο οσο θυμαμαι.. εχει συμβει σε κνν αλλον??

 

παντως τωρα ειναι στη νοκια.. εδω και 5 μερες.. καλα ποσο θελουν να αλλαξουν ενα πληκτρολογιο?????

 

μια ακομα ερωτηση.. γινεται και αναβαθμιση μαζι με το σερβις??δν εχω κανει απο τοτε που το πηρα..

 

και κατι ακομα.. διαφορα τιπς για το κινητακι μας που θα βρω,, ξερετε..κολπακια και σχετικα π κανουν τη ζωη ευκολοτερη:-) :-)

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...