Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω μεχρι 2 δεκαδικα γινετε ο υπολογισμος. πχ γεν βαθμος 16,81

Οποτε αν βγαινει 16,806 γινετε 16,81 ή αν ειναι 16,804 --> 16,8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κι ομως, ολοι οι βαθμοι μου ειχαν μονο ενα δεκαδικο ψηφιο...

τι να πω?

α! και με την ευκαιρια, ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια στη φυσικη;)

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είμαι πολύ απογοητευμένος απ' τον τρόπο που συμπεριφερθήκατε πολλοί απο έδω μέσα... Άρχισαν οι περισσότεροι (ονόματα δε λέω) να παραπονιούνται και να κατηγορούν τρίτους ή άσχετους για την αποτυχία τους στις εξετάσεις. Πολλοί αναφέρθηκαν στα σχολεία της επαρχίας κλπ. ΕΛΕΟΣ!!! Ο πραγματικός λόγος της αποτυχίας βρίσκεται βαθιά μέσα σας και μόνο εκεί μπορείτε να το βρείτε! Έπειτα εκνευρίστηκα με άλλους που έδειξαν έμπρακτα τη ζήλεια τους σε μέγιστο βαθμό για κάποιους που γράψανε άριστα στις εξετάσεις, λέγοντας ότι έγραφαν περιστασιακά στο site, χαζοχαρούμενα κλπ... Πραγματικά πλέον πιστεύω ότι το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων διαιωνίζει το στείρο ανταγωνισμό μεταξύ μας, αλλά το χειρότερο είναι πως εμείς, οι υποτίθεται προοδευτικοί και ρηξικέλεφθοι, γίναμε θύματα αυτού του συστήματος ακολουθώντας άκριτα και απρόσκοπτα τις επιταγές του!!!

Ελπίζω σ' ένα καλύτερο άυριο!

ΥΓ: Ευχαριστώ για τη στήριξη σας να ξεπεράσω τις φετινές μου δύσκολες στιγμές και πραγματικά εύχομαι σ' αυτούς που απέτυχαν αλλά και σ' αυτούς που απέτυχαν καλή σταδιοδρομία και τα καλύτερα για το μέλλον!

 

Συμφωνώ απόλυτα! Έλεος δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κανένα σίγουρο πρόγραμμα για τον υπολογισμό των μορίων.Γιατί όλα μου δίνουν διαφορετικά!

http://www.anatoliko.edu.gr/calculator/index_on.php

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ:ninja:

 

 

Δε νομιζεται οτι ειναι μια καλη ευκαιρια να ποσταρετε το αποτελεσμα σας;;:rolleyes:

Να δουμε πως τα πηγατε,,, η ακομα και ατομα που δινουν για 2η ή και για 3η φορα...

 

 

kalispera k apo mena paidia..

18.677 moria evgala sto 2o kai 4o pedio.

Mia opoiadipote mixanologia eixa ws stoxo,alla isws kai na dilwsw tous ilektrologous 8essalonikis..Vevaia an pesei i mixanologia A8inas 27 moria,tin pianw:p

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

Επειδή έγινε αναφορά στο όνομα μαυ θα ήθελα να αναφέρω τα εξής:

 

Στα μέσα του σεπτέμβρη έγινα κάτοχος ενός macbook, αλλα λόγο του γεγονότος πως ζω στην επαρχία και δεν έχω asdn έπρεπε να πάρω ένα modem-usb, το οποίο όμως δεν μου ήρθε ποτέ. Παρακολουθούσα καθημερινά το ποστ από το σχολείο αλλά δεν μπορούσα να ποστάρω.

 

Δεν θεωρώ πως μια τυχόν αποτυχία μπορεί να οφείλεται στο γεγονός πως κάποια άτομα ποσταραν, τα αίτια είναι βαθύτερα.

 

Τέλος πρέπει να αναφέρω πως κανένα είδος εξετάσεων δεν μπορεί να καθορίσει τη ζωή μας και κανένας δεν μπορεί να μας στερήσει τα ονειρά μας όσο εμείς μένουμε πιστοί σε αυτά.

 

Υ.Γ. Οι βάσεις σήγουρα θα πέσουν διότι οι περισσότεροι δεν έγραψαν καλά.;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα στραβα ενα 15 μονο στην εκθεση...

Το περιμενα παραπανω.... Τωρα θα χετε δικιο να μου πειτε πως περιμενεις βαθμο και στην εκθεση κιολας, αλλα πανω κατω ξεραμε νομιζω ολοι που ειμαστε....

Ολα τα αλλα δοξα το Θεο ηρθαν εκει που περιμενα...

 

Και μια ερωτηση... Ξερετε αν υπαρχει δυνατοτητα να δουμε το γραπτο μας??

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα στραβα ενα 15 μονο στην εκθεση...

Το περιμενα παραπανω.... Τωρα θα χετε δικιο να μου πειτε πως περιμενεις βαθμο και στην εκθεση κιολας, αλλα πανω κατω ξεραμε νομιζω ολοι που ειμαστε....

Ολα τα αλλα δοξα το Θεο ηρθαν εκει που περιμενα...

 

Και μια ερωτηση... Ξερετε αν υπαρχει δυνατοτητα να δουμε το γραπτο μας??

 

distixws oxi akoma.. to ypourgeio eipe oti kapoia stigmi 8a t kanei k auto... nmz t xronou

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τις βασεις δεν ξερω αν θα πεσουν. Καθε χρονο τα ιδια λενε οτι οι απετυχε η πλειοψηφια αλλα ολο ανεβαινουν οι ρημαδες. Μακαρι να πεσουν παντως
Link to comment
Share on other sites

Ναι, καταβαλοντας το ποσό των 50 ευρώ.

 

distixws oxi akoma.. to ypourgeio eipe oti kapoia stigmi 8a t kanei k auto... nmz t xronou

 

Ποιο απο τα δυο????:wacko:

 

Ειναι καποιος σιγουρος ή ειστε και οι δυο???:confused:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο τα δυο????:wacko:

 

Ειναι καποιος σιγουρος ή ειστε και οι δυο???:confused:

 

Egw pantws p eixa dei mia sinenteuxi t Stilianidi eipe auto oti apo t xronoun nmz oti 8a ginetai na deis to grapto s st internet... Twra auto me ta 50 eurw p leei o allos prwth fora t akouw...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκτος απο ΑΟΔΕ που εγραψα 17,2 (απιστευτο γιατι ακομη και μετριοι μαθητες εγραψαν 20, αλλά οταν χανεις 2 Σ-Λ και η ψυχολογια ειναι πεσμενη απο τα μαθηματικα κατευθυνσης, τι να περιμενεις?), στα άλλα μπορω να πω οτι εγραψα καλα και οπως περιπου τα περιμενα. Τα μαθηματικα κατευθυνσης βεβαια με εριξαν, αλλά ενταξει, το κακο δε νομιζω να ειναι τοσο μεγαλο. Το αποκορυφωμα ομως ηταν το 18,9 στην εκθεση στην οποια μαλιστα ο ενας βαθμολογητης με βαθμολογησε με 97%!! Μπορω να πω πως ειμαι μεσα στις σχολες που εχω στο μυαλο μου, αλλά θα πρεπει τωρα να τα βαλω κατω για να αποφασισω.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκτος απο ΑΟΔΕ που εγραψα 17,2 (απιστευτο γιατι ακομη και μετριοι μαθητες εγραψαν 20, αλλά οταν χανεις 2 Σ-Λ και η ψυχολογια ειναι πεσμενη απο τα μαθηματικα κατευθυνσης, τι να περιμενεις?), στα άλλα μπορω να πω οτι εγραψα καλα και οπως περιπου τα περιμενα. Τα μαθηματικα κατευθυνσης βεβαια με εριξαν, αλλά ενταξει, το κακο δε νομιζω να ειναι τοσο μεγαλο. Το αποκορυφωμα ομως ηταν το 18,9 στην εκθεση στην οποια μαλιστα ο ενας βαθμολογητης με βαθμολογησε με 97%!! Μπορω να πω πως ειμαι μεσα στις σχολες που εχω στο μυαλο μου, αλλά θα πρεπει τωρα να τα βαλω κατω για να αποφασισω.
Ωραιος και σπανιος! Δυσκολα ακομα και παιδια της θεωρητικης πιασανε πανω απο 18 στην Εκθεση.
Link to comment
Share on other sites

To tmima dioikisis epixeirisewn aigai stin Xio pou persi eixe 15700 8a katevei? egw evgala 15054 8a mporesw na t piasw?

Kai ginetai metagrafi metaxi tou tmimatos dioikisis epixeirisewn aigaiou stn xio me auto stn asoe stn A8hna? an eisai 3teknkos enow panta.. h dn dexetai foiththes?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος και σπανιος! Δυσκολα ακομα και παιδια της θεωρητικης πιασανε πανω απο 18 στην Εκθεση.

 

Πραγματικά απίστευτο!!! Και μια και είπες για τη θεωρητική, στο σχολείο αλλά και στο φροντιστήριο μου πέρσυ τους μεγαλύτερους βαθμούς στην έκθεση τους είχαν παιδιά θετικής/τεχνολογικής! Παράδοξο ε; :)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τις βασεις δεν ξερω αν θα πεσουν. Καθε χρονο τα ιδια λενε οτι οι απετυχε η πλειοψηφια αλλα ολο ανεβαινουν οι ρημαδες. Μακαρι να πεσουν παντως

 

θα συμφωνήσω σ αυτό!!! ισχύει ότι και πέρυσι έλεγαν για πτώσεις των βάσεων και σε πολλά τμήματα ανέβηκε κατά πολύ η βάση...

αυτό που θέλω να πω είναι να μην ελπίζεται ότι θα πέσουν οι βάσεις επειδή κάπου το ακούσατε... μακάρι να πέσουν και να περάσετε όλοι εκεί που θέλετε αλλά μην βασίζεστε σ'αυτό:!:

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω σ αυτό!!! ισχύει ότι και πέρυσι έλεγαν για πτώσεις των βάσεων και σε πολλά τμήματα ανέβηκε κατά πολύ η βάση...

αυτό που θέλω να πω είναι να μην ελπίζεται ότι θα πέσουν οι βάσεις επειδή κάπου το ακούσατε... μακάρι να πέσουν και να περάσετε όλοι εκεί που θέλετε αλλά μην βασίζεστε σ'αυτό:!:

 

συγνώμη συγκρίνεις τα περσινά θέματα με τα φετινά;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αναλυτικά τα μόρια δεν τα γράφει πουθενά. Στις βαθμολογίες που βγαίνουν στο σχολίο βγαίνουν οι βαθμοί των 2(3) βαθμολογητών σε κλιμακά των 100 και δίπλα ο τελικός βαθμός στην κλίμακα του 20. Τα μόρια θα τα βγάλεις μόνος σου (ή με τη βοήθεια κάποιου καθηγητή). Αυτό μπορεί να σε βοηθήσει:

 

http://www.propylaia.gr/index.php?option=com_facileforms&Itemid=48

 

ΟΧΙ ,δεν καταλαβες στο σχολειο υπηρχε σε καθε μαθημα διπλα μονο ο βαθμος στην εικοσαβαθμη κλιμακα,χωρις να αναφερεται πουθενα τι εβαλε ο καθε ενας βαθμολογητης(και ειναι σιγουρο αυτο γιατι ξαναπηγα να κοιταξω).Τα συνολικα μορια μου τα υπολογισα με ενα προγραμμα που εχω κατεβασει.ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...