Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1.10.38 σαβ.β' σελ.149.(+κοίτα το1το παρ.βιβλ. στο θεμελ. νομο στροφ.)

2.21.11 σελ.339 β' τομ.

3.παρ.10.4 σελ.201 σαβ. τομ.α'.

4.15.14 σαβ. σελ 323. ( α'τομ)

5.13.13, 13.73 (α'τομ)

6.φθ. ταλ/σεις. α.τον τύπο που ο λόγος είναι σταθερός. σαβ.5.4 + οπωσδήποτε την ασκ.βιβλ. στις φθιν. ταλ.

 

 

Αλλά προκειτε για σαββαλα. Θες γενικά να ξαναπω;

Link to comment
Share on other sites

Τις 2 παραπάνω του βιβλ. + το παραδειγμα στη συμβολή + το παρ. 4.13+το παρ. στον υπολ. της ροπής αδράνειας.:heat:

Ποιες 2 παραπανω εννοεις?? Το παραδειγμα της συμβολης στο βιβλιο εννοεις το λυμενο?

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία παιδιά.

Και να θυμάστε, η φυσική είναι εύκολη αρκεί να σκέφτεστε λογικά και συνδυαστικά.:)

 

livtylerfan:Να το κάνεις επάγγελμα ρε συ :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

GOOD LUCK SE OLOUS PAIDIA K KALA APOTELESMATA!!! XALARAAAAAAA... Entelws pliroforiaka i foititiki zwi ektos polis monimis katoikias k genika ektos twn astikwn kentrwn einai polu polu super...! Protimiste to!
Link to comment
Share on other sites

liv τί να πω εισαι τρομερος τί να πω με εχεις εντυπωσιασει!!!!!!!!!!! επιασα το 2ο ολοκληρο μονο απο αυτα που μου ειπες της τελευταιας στιγμης ,ελυσα και το 3α και το 4 αλλα αυτα θα ειναι λαθος μαλλον δεν εχω δει ακομα λυσεις, .το 2 ειναι ομως σιγουρο!!!!! και κατι απο το 1ο το δεκαρακι το πιασα .μπραβο φιλε ειμαι υποχρεωμενος!!!!!!!ΣΩΣΤΟ ΤΟ 3Α ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΟ ΛΑΘΟς ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΜΑΖΩΝ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΑΣΚΗΣΗ ΜΕ ΛΑΘΟς ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙς ΠΟΣΑ ΜΟΡΙΑ ΘΑ ΧΑΣΩ?
Link to comment
Share on other sites

Ευκολα τα θεματα... ειδικα το 4ο θεμα ελαστικη κρουση που ειναι απλη εφαρμογη των τυπων...

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε θέλω να το γκαντεμιάσω αλλά αν δεν έχω κάνει καμιά πατάτα πήγα πολύ καλά.Υπάρχουν πουθενά στο ίντερνετ τα θέματα με τις απαντήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Το κακο με τα ευκολα θεματα ειναι οτι θα γραψουνε καλα πολλοι μαθητες και οι βασεις θα ανεβουν.

 

zafos ττις απαντησεις θα βρεις στο http://www.neodynamiko.gr/panelinies2008.htm

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Τις είδα τις απαντήσεις.95 μόρια:):D

Μόνο το πρώτο από τα πολλαπλής έχασα και πάλι στην αρχή το είχα σωστά και μετά το άλλαξα:cry:

Link to comment
Share on other sites

σήμερα τα θέματα ήταν πολύ εύκολα εώς γελοία για καλά προετοιμασμένους μαθητές.

Προσωπική μου άποψη είναι πως ένας καλά διαβασμένος έγραφε άνετα πάνω απο 18.

Τώρα βέβαια δεν ξέρω πως θα επιρεάσει αυτό τις βάσεις στο 40 πεδίο, μετά και τα παλούκια στα Μαθηματικά.

 

Αχ, που είναι οι εποχές που έδινα εγώ Φυσική το 2005 με το απίστευτο εκείνο 4ο θέμα!!!!

Αυτά είναι παιδικά μπροστά σε εκείνα τα θέματα!!!

 

Καλή συνέχεια σε όλους.... και δεν πειράζει αν δεν γράψατε καλά σήμερα... άκουσα πως ακόμη και σήμερα πολλοί πάτωσαν!

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

και δεν πειράζει αν δεν γράψατε καλά σήμερα... άκουσα πως ακόμη και σήμερα πολλοί πάτωσαν!

Σαν εμενα...που (βριστε με...πειτε με αχρηστο...πειτε οτι δεν εχω ιδεα απο φυσικη...) δεν μπορουσα να βρω το 4α...:( με συνεπεια να χαθει το μισο 4... βασικα σχεδον ολο το 4 γιατι ουτε τα επομενα ηξερα πολυ καλα εκτος απο λιγο το 4γ. :wacko:

 

Αχ ρε LC...με εκαψες που δεν μπηκες....Ελα ρε ΑΟΘ να μας σωσεις.........!

Link to comment
Share on other sites

σήμερα τα θέματα ήταν πολύ εύκολα εώς γελοία για καλά προετοιμασμένους μαθητές.

Προσωπική μου άποψη είναι πως ένας καλά διαβασμένος έγραφε άνετα πάνω απο 18.

Τώρα βέβαια δεν ξέρω πως θα επιρεάσει αυτό τις βάσεις στο 40 πεδίο, μετά και τα παλούκια στα Μαθηματικά.

 

Αχ, που είναι οι εποχές που έδινα εγώ Φυσική το 2005 με το απίστευτο εκείνο 4ο θέμα!!!!

Αυτά είναι παιδικά μπροστά σε εκείνα τα θέματα!!!

 

Καλή συνέχεια σε όλους.... και δεν πειράζει αν δεν γράψατε καλά σήμερα... άκουσα πως ακόμη και σήμερα πολλοί πάτωσαν!

Παιδια εγω μετα τα μαθηματικα τα παρατησα μιας και δεν εβγαζα τα μορια που θα ηθελα οσο και να εγραφα στα αλλα,,για μηχανολογια ηθελα Αθηνα,,,για του χρονου τωρα σκεφτομαι ΑΕΙ ή ΤΕΙ μηχανολογιας,ειμαι σε μεγαλο διλλημα(οποιος ειναι απο ΑΕΙ ας με βοηθησει) ΤΕΣΠΑ ελπιζω οι υπολοιποι να περασετε εκει που θελετε...

 

Υ.Γ.: zlaths ειδα στο blog σου εχεις τις ατακες μας απο το αντιστοιχο θεμα απο τους αριστεροχειρες:shifty::p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

εύκολα τα θέματα...κ εγώ στη χειρότερη περίπτωση υπολογίζω 90...σήμερα εύκολα περιμέναμε μετά από το χαμό που έγινε με τα μαθηματικά. Αλλά και πάλι οι βάσεις θα πέσουν τραγικά, διότι μην ακούτε για την έκθεση που πολλοί είπανε ότι γράψανε πολύ καλά...ο μέσος όρος κυμαίνεται απο 11-13. Και πρέπει να αναλογιστείτε ότι η έκθεση ήταν πρώτο μάθημα και δεν είχε γίνει ακόμα ο χαμός με τα μαθηματικά, οπότε πρέπει να βαθμολόγησαν αυστηρά...

 

Σχετικά με τα μαθηματικά, σε βαθμολογικό κέντρο που διόρθωνε γραπτά από Αθήνα, ο μεγαλύτερος βαθμός ήταν 70/100.

 

Στα μαθηματικά γενικής, όπως και στη βιολογία γενικής και κατεύθυνσης υπήρχαν παγίδες.

 

οπότε μία φυσική δεν ανεβάζει βάσεις, ειδικά στο 4ο πεδίο. Άρα ακόμα ελπίζουμε!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...