Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πέρασα στη μηχανικών πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών στη Κοζάνη. Ποια η γνώμη σας για αυτή τη σχολή;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν τα λετε καλα...

 

Ο καθενας εχει δικαιωμα να δωσει 3 φορες Πανελληνιες Εξετασεις, οχι οσες φορες θελει! ;)

 

 

Πληροφοριες για Λαμια?

Τι λεει σαν πολη ειναι καλα?

 

Δεν ισχύει αυτό..

Ξέρω κοπέλα που έδωσε 4 φορές Πανελλήνιες για να περάσει στην Αστυνομία που ήθελε πάντα...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας δίνει πανελλαδικές όσες φορές θέλει. :)

Ξέρω άτομο που δίνει από το 1999!!! :lol:

 

 

 

 

-petros

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας δίνει πανελλαδικές όσες φορές θέλει. :)

Ξέρω άτομο που δίνει από το 1999!!! :lol:

 

 

 

 

-petros

 

καλά 10 χρονια δίνει?

πάντως όσες φορες θελεις μπορεις να δώσεις.:)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

Geia sas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ti kanete?????????Twra mpika k egw na sas sigxarw gia tin epitixia k tin prospatheia sas!!!!Egw katafera na piasw tin prwti epilogi mou k mpainw POLITIKWN ERGWN IPODOMIS PATRWN k petaw sta sinnefa gt epiasa tin prwti epilogi mou k to oneiro mou!!!!(pali kala glitwsa ti logistiki)....:w00t::yahoo::clap::dance::mobile:

Twra zafo90 mou sxeika me tin kozani egw exw akousei ta kalitera gia tis sxoles mas....to panepistimio tis kozanis einai apo ta kalitera apo kathe apopsi asxeta pou polloi to snomparoun gt einai "stin kozani"...se pliroforw oti i kozani an ksereis na diaskedazeis einai SUPER!Episis k to tei einai apo ta kalitera gt einai poli organomano k me poli kalous kathigites...Paidia mi snomparete poleis i sxoles prin na zisete katastaseis...min eimaste k axaristoi...Polla paidia meinane ap'eksw k emeis griniazoume?Ntropi....

Link to comment
Share on other sites

Twra zafo90 mou sxeika me tin kozani egw exw akousei ta kalitera gia tis sxoles mas....to panepistimio tis kozanis einai apo ta kalitera apo kathe apopsi asxeta pou polloi to snomparoun gt einai "stin kozani"...se pliroforw oti i kozani an ksereis na diaskedazeis einai SUPER!Episis k to tei einai apo ta kalitera gt einai poli organomano k me poli kalous kathigites...Paidia mi snomparete poleis i sxoles prin na zisete katastaseis...min eimaste k axaristoi...Polla paidia meinane ap'eksw k emeis griniazoume?Ntropi....

Όχι selini μου παρεξήγησες.Δεν σνόμπαρα ούτε τη πόλη ούτε το πανεπιστήμιό της.Απλώς ονειρευόμουνα να περάσω αεροναυπηγός στη πάτρα και έχασα τη σχολή για λίγα μόρια και από μια μλκ μου.Από την άλλη με τα μόριά μου ήμουν σίγουρος ότι περνάω κοζάνη και έτσι δεν χάρηκα όταν είδα τις βάσεις.Είχα χαρεί όμως όταν πήρα τους βαθμούς και σιγουρεύτηκα ότι και πάτρα να μην περάσω περνάω σίγουρα κοζάνη οπότε εκείνη τη στιγμή χάρηκα.Χτες ήμουν χάλια,αλλά σήμερα είμαι πολύ καλύτερα.Θα πάω και θα γραφτώ και να δω πώς είναι από κοντά.Ελπίζω να είναι καλά.:)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι να βλέπω κίνηση προς Πάτρα!!!!

Δεν πέρασε κανένας άλλος; :worry:

 

 

Kι εγώ Πάτρα πέρασα. Αλλά το σκέφτομαι για μεταγραφή Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ Πάτρα πέρασα. Αλλά το σκέφτομαι για μεταγραφή Αθήνα.

 

Αν προτιμάς να είσαι μες το νέφος, να χάνεις λεωφορεία γιατί έρχονται κάθε τρία τέταρτα, τότε κάνε τη μεταγραφή :p

 

Στην Πάτρα, είναι λες και είσαι διακοπές και από συγκοινωνίες είμαστε πέρφεκτ.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Αν προτιμάς να είσαι μες το νέφος, να χάνεις λεωφορεία γιατί έρχονται κάθε τρία τέταρτα, τότε κάνε τη μεταγραφή :p

 

Στην Πάτρα, είναι λες και είσαι διακοπές και από συγκοινωνίες είμαστε πέρφεκτ.

 

Αθήνα μένω ήδη γι αυτό το σκέφτομαι. Όμως, αν είναι να κάνω τη μεταγραφή θα νοικιάσω άλλο σπίτι μόνος μου, δε μένω άλλα πόσα χρόνια στο ίδιο. :p

Αλλά ακούω από όλο και περισσότερους ότι Πάτρα είναι πολύ ωραία οπότε θα το σκεφτώ καλά. :p

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα μένω ήδη γι αυτό το σκέφτομαι. Όμως, αν είναι να κάνω τη μεταγραφή θα νοικιάσω άλλο σπίτι μόνος μου, δε μένω άλλα πόσα χρόνια στο ίδιο. :p

Αλλά ακούω από όλο και περισσότερους ότι Πάτρα είναι πολύ ωραία οπότε θα το σκεφτώ καλά. :p

 

Έχεις περάσει ΤΕΙ ή Πανεπιστήμιο στην Πάτρα; Γιατί αν έχεις περάσει ΤΕΙ, τότε μην το σκέφτεσαι καθόλου για την Αθήνα. Οι αντίστοιχες σχολές είναι αρκετά κατώτερες σε επίπεδο απ'ότι στην Πάτρα :down:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Τα έχει.Το αναφέρει καθαρά στην ιστοσελίδα από τη στιγμή που εγκρίθηκε από το Σ.Α.Π.Ε(Συμβούλιο Ανώτατης Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) η μετονομασία του από μηχανικών διαχείρισης ενεργειακών πόρων σε μηχανολόγων μηχανικών.Αυτό άλλωστε ήταν κάτι που άργησε να γίνει μιας και το τμήμα άλλαξε εδώ και 3 χρόνια τον οδηγό σπουδών για να τον κάνει ίδιο με όλα τα τμήματα μηχανολόγων μηχανικών.Θα πάω να γραφτώ για να δω πώς έχει η κατάσταση και μετά βλέπουμε.:)

Βασικά ναι αυτό για τη μετονομασία της σχολής ισχύει απόλυτα! Και ακριβώς θα μετονομαστεί σε τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών Ενέργειας, κάτι που αναμφισβήτητα θα δώσει και πολύ μεγαλύτερο κύρος στη σχολή. Έχω ένα γνωστό απόφοιτο περσινό απο κει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ναι αυτό για τη μετονομασία της σχολής ισχύει απόλυτα! Και ακριβώς θα μετονομαστεί σε τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών Ενέργειας, κάτι που αναμφισβήτητα θα δώσει και πολύ μεγαλύτερο κύρος στη σχολή. Έχω ένα γνωστό απόφοιτο περσινό απο κει.

Βασικά θα μετονομαστεί σε σκέτο μηχανολόγων μηχανικών χωρίς το ενέργειας.Η ονομασία μηχανολόγων μηχανικών ενέργειας προτάθηκε από την ίδια τη σχολή αλλά το ΤΕΕ για αποφυγή σύγχυσης με τα υπόλοιπα τμήματα μηχανολόγων και για την πλήρη κατοχύρωση των επαγγελματικών τους δικαιωμάτων πρότεινε να μετονομαστούν σε σκέτο μηχανολόγους μηχανικούς.Ακόμα καλύτερα:D

zafo mou sou euxomai opws k se olous iperoxi foititiki zwi!!!!!!!!!!!alla k diavasma e!skepsou oti ta exeis ola konta...thessaloniki,giannena,nisia...xalkidiki!!!

Και συ να έχεις καλή φοιτητική ζωή αλλά αυτό είναι σίγουρο.Η πάτρα άκουσα από πολλούς ότι είναι τέλεια.Και γω πάτρα είχα για πρώτη επιλογή αλλά τί να κάνουμε..και κει που πέρασα καλά είναι:)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει ΤΕΙ ή Πανεπιστήμιο στην Πάτρα; Γιατί αν έχεις περάσει ΤΕΙ, τότε μην το σκέφτεσαι καθόλου για την Αθήνα. Οι αντίστοιχες σχολές είναι αρκετά κατώτερες σε επίπεδο απ'ότι στην Πάτρα :down:

 

Στους ηλεκτρολόγους. Και είναι κι αυτός ένας λόγος που το σκέφτομαι για τη μεταγραφή.

Link to comment
Share on other sites

ειναι 3 χρονια....γ' λυκειου και οι δυο επομενες χρονιες....δλδ αν καποιος εδωσε το Μαιο του 2008 για πρωτη φορα,θα μετραει ο προφορικος και για το 2009 και για το 2010!!!!

Χωρις προφορικο βαθμο πεφτουν κατα πολυ τα μορια?

Δηλαδη πιανεται σαν 0 ο προφορικος?

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@ Nick δεν δηλωνουμε σχολες για να εχουμε κυρος.Δηλωνουμε αυτο που μας αρεσει.Εσυ περασες ΣΣΑΣ Ιατρικη (συγχαρητηρια) και δεν προκειται να καταλαβεις τι σημαινει ανεργια.Ειναι απιστευτο το ποσοι γιατροι και μηχανικοι ειναι ανεργοι στην χωρα μας.
Link to comment
Share on other sites

Χωρις προφορικο βαθμο πεφτουν κατα πολυ τα μορια?

Δηλαδη πιανεται σαν 0 ο προφορικος?

Όχι (αν μέτραγε σαν 0 θα έριχνε την τελική βαθμολογία :p ).

Δεν υπολογίζεται καθόλου και άρα ο ΒΠ κάθε μαθήματος βγαίνει αποκλειστικά από τον γραπτό στις πανελλαδικές. :)

 

 

 

-petros

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Έχει μπει κανένας ΟΔΕ ΑΣΟΕΕ με μετεγγραφή από ΟΔΕ Χίου;

(δε ρωτάω αυτούς που πέρασαν φέτος και σκοπεύουν να κάνουν μετεγγραφή :p )

 

Αν υπάρχει κανένας ας μου στείλει ΠΜ να ρωτήσω κάποια πράγματα για τη διαδικασία της μετεγγραφής. :)

 

 

Thanks!

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπαίνεις http://www.aegean.gr που είναι η ιστοσελίδα του πανεπιστημίου Αιγαίου και να δεις από κει τα χαρτιά..;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπαίνεις http://www.aegean.gr που είναι η ιστοσελίδα του πανεπιστημίου Αιγαίου και να δεις από κει τα χαρτιά..;

Τα χαρτιά τα ξέρω. Ωστόσο έχω απορίες όπως: γιατί το Πανεπιστήμιο Αιγαίου δεν ζητάει ιατρικές εξετάσεις ενώ η ΑΣΟΕΕ ζητάει;

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση, πρέπει να τις παραδώσω όταν πάω να κάνω τη μετεγγραφή στην ΑΣΟΕΕ ή δε τις ζητάνε καθόλου;

Επίσης ο χρόνος που εγκρίνεται η μετεγγραφή κ.α. απορίες που μπορεί να μου έλθουν αργότερα. :)

 

 

 

-petros

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Τα χαρτιά τα ξέρω. Ωστόσο έχω απορίες όπως γιατί το Πανεπιστήμιο Αιγαίου δεν ζητάει ιατρικές εξετάσεις ενώ η ΑΣΟΕΕ ζητάει. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση, πρέπει να τις παραδώσω όταν πάω να κάνω τη μετεγγραφή στην ΑΣΟΕΕ ή δε τις ζητάνε καθόλου;

Επίσης ο χρόνος που εγκρίνεται η μετεγγραφή κ.α. απορίες που μπορεί να μου έλθουν αργότερα. :)

 

 

 

-petros

 

Γιατί προφανώς είναι εξελιγμένο... Οι ιατρικές εξετάσεις (συγκεκριμένα η γνωστή σε όλους ακτινογραφία θώρακος) έχει "ξεμείνει" σε πολλά ΑΕΙ και ΤΕΙ από προπολεμικά μην σου πω.. γιατί η φυματίωση κάποτε - μεταδοτική ασθένεια- ήταν μάστιγα.. κι αν είχες σε "στέλνανε"...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς για την θέση που έχεις μπει, εγώ πέρυσι είχα πάρει τηλ σ'ένα από αυτά τα νούμερα και με τον κωδικό υποψηφίου μου είπαν την θέση μου.

 

2103442702

2103442684

2103442099

 

Νομίζω στο πρώτο είχα πάρει(δεν θυμάμαι σίγουρα).Δεν ξέρω αν ισχύουν φέτος.Ας δοκιμάσει κάποιος και ας πει.:)

 

Τελικά παιδιά τα νούμερα ισχύουν και φέτος,πήρε ένας φίλος μου που ξαναέδινε και έμαθε σε ποια θέση μπήκε.Άρα όσοι ενδιαφέρεστε πάρτε!:)

Αλλά πρέπει να λειτουργούν μέχρι τις 14.00 αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά τα νούμερα ισχύουν και φέτος,πήρε ένας φίλος μου που ξαναέδινε και έμαθε σε ποια θέση μπήκε.Άρα όσοι ενδιαφέρεστε πάρτε!:)

Αλλά πρέπει να λειτουργούν μέχρι τις 14.00 αν δεν κάνω λάθος.

οντως ισχυουν..αν και εγω πηρα και μου ειπαν οτι τωρα ενημερωνουν μονο για το που περασαμε..την σειρα μας λεει μπορουμε να την μαθουμε απο την δευτερα και επειτα..δεν ξερουν τι τους γινεται....παντως στις λιστες των σχολειων δεν γραφει ακομα σειρα..

Link to comment
Share on other sites

οντως ισχυουν..αν και εγω πηρα και μου ειπαν οτι τωρα ενημερωνουν μονο για το που περασαμε..την σειρα μας λεει μπορουμε να την μαθουμε απο την δευτερα και επειτα..δεν ξερουν τι τους γινεται....παντως στις λιστες των σχολειων δεν γραφει ακομα σειρα..

 

Σοβαρά μιλάς?Ο φίλος μου πήρε σήμερα κατα τις 12-1 και του είπαν κανονικά τη σειρά..Έλεος..Μάλλον βαριούνται..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πέρασααααα :)

Στο Τεχνών Ήχου και Εικόνας Ιονίου Πανεπιστημίου Κέρκυρα... κανείς άλλος εκεί;

Συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν και βουνά κουράγιο σε όσους θα ξαναδώσουν (μην ξεχνάτε ότι χαμένος δεν είναι αυτός που χάνει, αλλά που τα παρατάει...;))

 

A bientot!

Θέλω απεγνωσμένα να phone home!:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...