Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Γιατί είναι σίγουρο ότι όλες οι στρατιωτικές σχολές θα ανέβουν?Η ΣΤΥΑ πχ που είναι στο 4 πεδίο γιατί να ανέβει σίγουρα από τη στιγμή που αναμένεται πτώση βάσεων στο 4 πεδίο.Εγώ πιστεύω πως η βάση της ΣΤΥΑ φέτος θα κυμαίνεται μεταξύ 16400-16700.Για μηχανοσυνθέτης θέλεις?

 

Εγώ το σκεφτικά αλλιώς.Οτι αν κάποια παιδιά που πηγαίναν για ΣΜΑ δεν έγραψαν καλά η επομένη επιλογή τους είναι η ΣΤΥΑ αρά αυτόματα η βάση ανεβαίνει.Βάλε και το πλήθος των ατόμων που δηλώνουν στρατιωτικές σχόλες συμπεραίνεις ότι πιο πιθανό είναι να ανέβουν.Βασικά σκέφτομαι για Ηλεκτρολόγος ή Μηχανικός Τηλεπικοινωνιών γιατί αυτά μου αρέσουν αλλά βλέπεις δεν αποφασίζεις μονό εσύ.Για αυτό θα ήθελα να μπω με κάλο βαθμό μέσα.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για ΣΜΥ πως το κοβετε?

 

ΣΜΥ τέλειωσε μια φίλη μου...καλύτερα δε θα μπορούσε να έχει περάσει...

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σκεφτικά αλλιώς.Οτι αν κάποια παιδιά που πηγαίναν για ΣΜΑ δεν έγραψαν καλά η επομένη επιλογή τους είναι η ΣΤΥΑ αρά αυτόματα η βάση ανεβαίνει.Βάλε και το πλήθος των ατόμων που δηλώνουν στρατιωτικές σχόλες συμπεραίνεις ότι πιο πιθανό είναι να ανέβουν.Βασικά σκέφτομαι για Ηλεκτρολόγος ή Μηχανικός Τηλεπικοινωνιών γιατί αυτά μου αρέσουν αλλά βλέπεις δεν αποφασίζεις μονό εσύ.Για αυτό θα ήθελα να μπω με κάλο βαθμό μέσα.:)

Νομίζω ότι σε ένα βαθμό κάνεις λάθος διότι δε σημαίνει ότι ένα παιδί που ήθελε ΣΜΑ και δε τα κατάφερε θα βάλει μετά ΣΤΥΑ.Είναι εντελώς παράλογο να βγάλεις 18000 μόρια και να πας σε μια δυετή σχολή(χωρίς να θέλω να την υποβιβάσω) και να τραβιέσαι για ένα χιλιάρικο από τη στιγμή που μπορείς να μπεις σε ένα καλό πολυτεχνικό τμήμα.Και εγώ για παράδειγμα αν δεν είχα μυωπία πάνω από το όριο θα έδινα για ΣΜΑ και αν δε τα κατάφερνα δε θα δήλωνα ΣΤΥΑ θα προτιμούσα ένα πολυτεχνείο.

Όσο για την ειδικότητα που θες τις περισσότερες φορές οι σπουδαστές τα βρίσκουν μεταξύ τους και διαλέγουν ο καθένας την ειδικότητα που θέλει.Πολύ σπάνια θα πάει σπουδαστής σε διαφορετική από αυτή που θέλει ειδικότητα.Μη τα κοιτάς αυτά που λέει στην ιστοσελίδα της πολεμικής αεροπορίας ότι κατατάσσονται ανάλογα με τις εκάστοτε ανάγκες της πολεμικής αεροπορίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετα το τελος των εξετάσεων μπορούμε να μιλάμε πλέον κ για τις σχολες πιο άνετα και ρεαλιστικά. Εγώ θέλω να μπώ στους ηλεκτρολόγους στο πολυτεχνέιο και κοιτάζω και προς σμα, αν και δεν είμαι σιγουρος για τη βαθμολογία μου. Κανένας άλλος για ΗΜΜΥ; Πάντως αυτή η σχολή παίρνει φέτος 20 λιγοτερα άτομα από πέρυσι και βλέπω τις βάσεις να απογειώνονται στο 19100+ , αλλές εκτιμήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετα το τελος των εξετάσεων μπορούμε να μιλάμε πλέον κ για τις σχολες πιο άνετα και ρεαλιστικά. Εγώ θέλω να μπώ στους ηλεκτρολόγους στο πολυτεχνέιο και κοιτάζω και προς σμα, αν και δεν είμαι σιγουρος για τη βαθμολογία μου. Κανένας άλλος για ΗΜΜΥ; Πάντως αυτή η σχολή παίρνει φέτος 20 λιγοτερα άτομα από πέρυσι και βλέπω τις βάσεις να απογειώνονται στο 19100+ , αλλές εκτιμήσεις;

 

 

Εγω θελω για ημμυ αλλα πατρας. Τωρα για να λες τετοια σχολη πρεπει να μιλας με σιγουρια, εννοω για πανω απο 18900 19000 μορια. Αληθεια μαθηματικα κατ πως πηγες; Ξερω πως ειναι πολυ απαιτητικες σχολες και δυσκολο να τις βγαλεις αλλα αν σου αρεσει οπως κι εμενα μην το σκεφτεσαι. σμα ηθελα κι εγω αλλα δεν μου πολυαρεσε η ιδεα να κλειστω επαγγελματικα για 11-12 χρονια.

trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι λενε, μαλλον 3ο θεμα θα ειναι ΑΕΠ

θυμαστε περυσι τι ειχαν βαλει απο θεωρια?

ειχε μπει το ΑΕΠ ως δεικτης οικονομικης ευημεριας?

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι λενε, μαλλον 3ο θεμα θα ειναι ΑΕΠ

θυμαστε περυσι τι ειχαν βαλει απο θεωρια?

ειχε μπει το ΑΕΠ ως δεικτης οικονομικης ευημεριας?

 

Αυτο μπηκε περυσι. Το ΑΕΠ ες δεικτης οικονομικη ευημεριας. Τωρα φετος...

 

Για 4 θεμα τι ακουγεται? 5 κεφαλαιο...?

Link to comment
Share on other sites

περυσι μπηκαν οι αδυναμιες του ΑΕΠ για θεωρια. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΞΑΝΑ γιατι ειναι 100% σιγουρο(καλα 99%) οτι θα βαλουν Σ-Λ ή πολλαπλης απο αυτο το κομματι.

Σχετικα ''δυσκολη'' θα ηταν να βαλουν ΑΕΠ στο 3ο με δυο διαφορετικα αγαθα, ενω 4ο ως συνηθως θα ειναι ενας συνδιασμος 2-4-5.(προσφορα επιχειρησης σημειο ισορροπιας , καπελο)

Αλλα μαλλον για 3ο θα πεσει καμια απλη απο το 1ο κεφαλαιο..

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

no way jose (οχι οτι εχω κατι με τα σωματα ασφαλειας:p)

ξαναδινω 3η φορα φετος καθως περυσι εχασα το οικονομικο πανεπιστημιο για 7 (ολοκληρα) μορια:lol:

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

απο το πρωτο αν βαλουν κατι θα ειναι οι συντελεστες παραγωγης. Και ασκηση και θεωρια απο το 1ο ειναι κομματακι δυσκολο παντως να βαλουν...

Ωστοσο αν θελουν να κανουν κηδεια βαζουν το οικονομικο κυκλωμα που θα το εχουν διαβασει λιγοι γιατι επεσε αν δεν κανω λαθος στα κοινα θεματα των φροντιστηριων.

Συνηθως η θεωρια ειναι απο 7-9

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

no way jose (οχι οτι εχω κατι με τα σωματα ασφαλειας:p)

ξαναδινω 3η φορα φετος καθως περυσι εχασα το οικονομικο πανεπιστημιο για 7 (ολοκληρα) μορια:lol:

 

Για ποιο τμήμα θέλεις;

Χαρά στο κουράγιο και την υπομονή σου.

Μπράβο!:)

Link to comment
Share on other sites

ανεργια ειχε πεσει την πρωτη χρονια που εδωσα(2006) οποτε βγαινει εξω.

Ολα τα αλλα παιζουν ανετα. Συνεπειες πληθωρισμου σε συνδιασμο με στασιμοπληθωρισμο θα ηταν ωραιο θεματακι

 

thnx andreas_dimit. Τη διοικητικη επιστημη και τεχνολογια ηθελα αλλα δεν το βλεπω. Ειτε διοικηση ειτε το οικονομικο. Τωρα αν θα το πιασω ειναι αλλο θεμα...(ευελπιστω τουλαχιστον )

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

ανεργια ειχε πεσει την πρωτη χρονια που εδωσα(2006) οποτε βγαινει εξω.

Ολα τα αλλα παιζουν ανετα. Συνεπειες πληθωρισμου σε συνδιασμο με στασιμοπληθωρισμο θα ηταν ωραιο θεματακι

 

thnx andreas_dimit. Τη διοικητικη επιστημη και τεχνολογια ηθελα αλλα δεν το βλεπω. Ειτε διοικηση ειτε το οικονομικο. Τωρα αν θα το πιασω ειναι αλλο θεμα...(ευελπιστω τουλαχιστον )

 

Έχασες το ΔΕΤ για 7 μόρια;:cry:

 

Καλή Επιτυχία.:)

Link to comment
Share on other sites

oχι ρε τρελε. Αν εχανα το ΔΕΤ για 7 μορια απλα θα πηγαινα στην διοικηση και θα ειχε τελειωσει το θεμα , σιγα μην εδινα 3η φορα :p

το διεθνων και ευρωπαικων οικονομικων σπουδων εχασα για 7 μορια

 

Σε ευχαριστω πολυ, καλα αποτελεσματα και σε εσενα :)

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μπηκε περυσι. Το ΑΕΠ ες δεικτης οικονομικη ευημεριας. Τωρα φετος...

 

Για 4 θεμα τι ακουγεται? 5 κεφαλαιο...?

 

 

Nai... Egw pisteuw AEP 8a pesei sigoura askisi... exei na pesei apo to 2005 se geniko likeio.. Kai st esperino simera dn evalan AEP.. opote ..... kai apo 8ewria pisteuw 8a pesei mikrooikonomiki analisi... tin makro tn exoun xetinaxei ta teleutaia 5 xronia san 8ewria.. Isws an 8eloun na t diskolepsoun ligo na valoun AEP se sindiasmo me to 9o(pli8ismos , anergia ktl)

Link to comment
Share on other sites

Οντως!

Απο 9 ξερεις τι παιζει πιο πολυ?

 

9 to 8ewrw antisos (2002,2003,2004,2005) exoun valei sinexomena to 9.. Eleos pia to exantlisan :p

 

PAntws vgale teleiws tous kyklous pou epesan propersi..

 

Apo 8ewria se makro , to mono pou isws paizei einai diakrisi makro-mikro kai to sfalma sin8esis pou exei na pesei apo tis Desmes... 2001 nmz.

Link to comment
Share on other sites

Bαλε και το 1κεφαλαιο μεσα...αν και επεσαν οι συνετελστες παραγωγης...αλλα..

 

Kala apo 8ewria eipa oti mikro paizei pio poly fetos...

 

K egw gia 1o to kovw pio poly h kanena prosdioristiko paragonta zitisis i prosforas...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...