Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω με 15766 περνάω ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ λέτε? Περσυ ηταν γυρω στο 15220

 

λογικά περνάς..έχεις μια αρκετή διαφορά...και τα ΤΕΙ δύσκολα να ανέβουν 500 μόρια...

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Sygxarhtiria k s sas.. na rwthsw kati apo sas sta epal kai ta tee pairnoun ena pososto mono i opoios piasei tn vash mpainei sigoura kapou? dn exw katalavei...

 

Το σίγουρο είναι οτι έχουμε διαφορετικές βάσεις απο τα ενιαία.Αυτό με το δέκα εχω φίλο που πέρασε με δέκα στην Θήβα

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια λετε να περναω πουθενα η θα δωσω και για 4 φορα?αντε να δουμε,αστυφυλακων ηθελα αλλα τα πηγα πολυ χαλια,ειδ εγραψα 11,4.. μαθ 14.. και εκθ 14,7 :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε φίλε δίνεις 3η φορά κ ακόμη δεν μπήκες εκεί που ήθελες?

Γιατί όλοι θέλετε να σπουδάσετε ρε παιδιά, υπάρχουν τόσα ωραία επαγγέλματα που δεν χρειάζονται σπουδή. Άντε να δώσεις 2η φορά, αλλά όταν δίνεις 3η φορά και δεν μπαίνεις κάπου καλά κατά τη γνώμη μου πρέπει να ψαχτείς αλλού.

Μην παρεξηγήσετε τα λεγόμενά μου αλλά έχουμε μάθει όλοι να σπουδάζουμε ενώ η χώρα μας χρειάζεται κ όλα τα άλλα επαγγέλματα που δεν χρειάζονται σπουδή (αγροτικά κλπ).

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια λετε να περναω πουθενα η θα δωσω και για 4 φορα?αντε να δουμε,αστυφυλακων ηθελα αλλα τα πηγα πολυ χαλια,ειδ εγραψα 11,4.. μαθ 14.. και εκθ 14,7 :-)

 

lol...Άκουσα στις ειδήσεις χθες ότι μάλλον αυτές οι σχολές στο άμεσο μέλλον θα αποκοπούν από τις πανελλήνιες....Κάτσε και περίμενε μέχρι τότε:whistle:

Link to comment
Share on other sites

lol...Άκουσα στις ειδήσεις χθες ότι μάλλον αυτές οι σχολές στο άμεσο μέλλον θα αποκοπούν από τις πανελλήνιες....Κάτσε και περίμενε μέχρι τότε:whistle:

 

Αν είσαι από ΤΕΕ δέν έχεις δικαίωμα για 4η φορά γιατί από του χρόνου θα δίνουν ως Επαλ και θα έχουν πιό πολλά μαθήματα.Γενικα τέλος οι πανελλήνιες των ΤΕΕ.Όσο για τον φίλο που λέει γιατί να δίνεις πανελλήνιες, εγώ έδωσα για 3η φορά και φέτος πιστεύω να περάσω.Για δύο χρόνια τα πήγαινα χάλια στην έκθεση αλλά φέτος έγραψα ένα 14.7.Μπορεί να μην του αρέσει τίποτα του παιδιού και να ήθελε αστυνομία.

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίνε τα παιδιά που δίνουν

Οι γονείς φταίνε και γενικότερα όλος ο οικογενειακός κύκλος που πιέζει

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε φίλε δίνεις 3η φορά κ ακόμη δεν μπήκες εκεί που ήθελες?

Γιατί όλοι θέλετε να σπουδάσετε ρε παιδιά, υπάρχουν τόσα ωραία επαγγέλματα που δεν χρειάζονται σπουδή. Άντε να δώσεις 2η φορά, αλλά όταν δίνεις 3η φορά και δεν μπαίνεις κάπου καλά κατά τη γνώμη μου πρέπει να ψαχτείς αλλού.

Μην παρεξηγήσετε τα λεγόμενά μου αλλά έχουμε μάθει όλοι να σπουδάζουμε ενώ η χώρα μας χρειάζεται κ όλα τα άλλα επαγγέλματα που δεν χρειάζονται σπουδή (αγροτικά κλπ).

Δεν μου αρεσει που το λεω αυτο αλλα συμφωνω με την αποψη σου,,,δεν μπορουν ολοι να γινουν προφεσορες,,,,ολα τα επαγγελματα ειναι χρησιμα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω εσεις που λετε οτι δεν χρειαζεται ολοι να σπουδασουν , εχετε παρει ενα πτυχιο η σπουδαζετε.. Τι περιεργο... Αλλα σε αυτο δεν φταιει κανεις απο εμας, μονο το εκπαιδευτικο συστημα που μας οδηγει σε μονοδρομους που σε δυνδιασμο με την τωρινη διαμορφωμενη κοινωνια τα κανει ακομα χειροτερα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσει που το λεω αυτο αλλα συμφωνω με την αποψη σου,,,δεν μπορουν ολοι να γινουν προφεσορες,,,,ολα τα επαγγελματα ειναι χρησιμα..:)

 

Αυτο το λεει ο μελλοντας μηχανολογος εμπ;

trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Φίλε μου νομίζω δεν έχει σχέση τι θέλουμε να γίνουμε, ένα γεγονός είναι αυτό που αναφέραμε, ότι όλοι οι μαθητές σήμερα ονειρεύονται να σπουδάσουν, λες και από το κόσμο χάθηκαν οι γεωργοί, οι βοσκοί κλπ!

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Φίλε μου νομίζω δεν έχει σχέση τι θέλουμε να γίνουμε, ένα γεγονός είναι αυτό που αναφέραμε, ότι όλοι οι μαθητές σήμερα ονειρεύονται να σπουδάσουν, λες και από το κόσμο χάθηκαν οι γεωργοί, οι βοσκοί κλπ!

 

Egw pisteuw oti oloi 8eloun na spoudasoun gt 8eloun na exoun estw ta efodia.. na poun oti kati ekanan... Anergia yparxei akoma kai gia autous pou exoun ptyxio ..

 

Kai einai kai oi foititikh zwh pou oloi mas lene poso gamata einai.. (twra an einai ontws etsi 8a t diapistwsoume apo tn Xeimwna.. :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το λεει ο μελλοντας μηχανολογος εμπ;

Aυτο το λεει η λογικη:D

 

Egw pisteuw oti oloi 8eloun na spoudasoun gt 8eloun na exoun estw ta efodia.. na poun oti kati ekanan... Anergia yparxei akoma kai gia autous pou exoun ptyxio ..

 

Kai einai kai oi foititikh zwh pou oloi mas lene poso gamata einai.. (twra an einai ontws etsi 8a t diapistwsoume apo tn Xeimwna.. :lol: )

Καπως ετσι ειναι, επισης πολλοι θελουν να σπουδασουν γιατι τους κανουν πλυση εγκεφαλου το στενο τους περιβαλλον,,,επισης παιδια που παιρνουν με το ζορι σε καλες σχολες μονο και μονο για να λενε (οι γονεις περισσοτερο) οτι το παιδι τους μπηκε καπου με αποτελεσμα να μην καταφερνουν να τελειωσουν τη σχολη τους..

..τεσπα δεν ειναι θεμα για συζητηση αυτο τωρα, απλα κανενα επαγγελμα δεν ειναι ντροπη γιατι ολα τα επαγγελματα ειναι απαραιτητα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Λίγος σεβασμός στην προσπάθεια του άλλου.. Και τι έγινε που δίνει 3η φορά?

Το σύστημα σε καλεί μέσα σε 3 φριχτές ώρες να αποδείξεις τι αξίζεις.. Δεν έρχονται όλα όπως τα θέλουμε πάντα. Και στην συγκεκριμένη περίπτωση μπορεί το παλικάρι σαν αστυφύλακας να είναι πάρα πολύ καλός επαγγελματίας αλλά στις πανελλήνιες να κολλάει.. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να το βάλει κάτω και να γίνει βοσκός? :p

 

Εν ολίγοις, το αν γράφεις καλά στις πανελλήνιες δεν σημαίνει πάντα πόσο ικανός είσαι για κάποιο επάγγελμα..

Έλα όμως που πρέπει να γράψεις καλά.. Καταραμένο σύστημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Το να πάει κάτι λάθος φίλε μου στις πανελλήνιες συμβαίνει μία, άντε το πολύ 2 φορές (κ πάλι 2 συνεχόμενες το αποκλείω). Άμα δίνεις 3 φορές κ πας χάλια νομίζω αυτό πρέπει να σου σηκώσει τη σημαία ότι δεν είσαι για πανεπιστήμιο.

3 φορές αποτυχία εκτός από 3 χρόνια που χάνεις από τη ζωή σου είναι κ 3 ψυχολογικές τούμπες.

Υπάρχουν πολλοί επιτυχημένοι ασπούδαστοι, το βοσκός ήτανε παράδειγμα. Υπάρχουν μάστορες ασπούδαστοι πολύ γνωστοί κ επιτυχημένοι.

Link to comment
Share on other sites

Άρα πιστεύεις ότι Αποτυχία Πανελληνίων = Ανικανότητα για σπουδές ?

Δεν θα συμφωνήσω.. Ακόμα και στην περίπτωση που έχεις δίκιο όμως, λίγος σεβασμός στον κόπο του άλλου δεν βλάπτει, ειδικά όταν δεν γνωρίζεις με ποιο άτομο μιλάς (Τι του έτυχε, τι έχει περάσει κ.α.)

Link to comment
Share on other sites

Άρα πιστεύεις ότι Αποτυχία Πανελληνίων = Ανικανότητα για σπουδές ?

Δεν θα συμφωνήσω.. Ακόμα και στην περίπτωση που έχεις δίκιο όμως, λίγος σεβασμός στον κόπο του άλλου δεν βλάπτει, ειδικά όταν δεν γνωρίζεις με ποιο άτομο μιλάς (Τι του έτυχε, τι έχει περάσει κ.α.)

Σκεψου το λιγο διαφορετικα, φαντασου ενα παιδι που διαβαζει μονο 6 μαθηματα και δεν μπορει να γραψει καλα σε αυτα,,,ωραια,χανει την πρωτη χρονια, χανει τη δευτερη,,χανει και την 3η,,,αυτο δειχνει οτι δεν μπορει να παρει γνωσεις ,,,βεβαια θα μου πεις οτι σε καποιες σχολες που δεν εχει πολυ διαβασμα απο βιβλια κτλ θα τα παει καλυτερα αλλα δεν ειναι ετσι ακριβως,,,,

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Άρα πιστεύεις ότι Αποτυχία Πανελληνίων = Ανικανότητα για σπουδές ?

Δεν θα συμφωνήσω.. Ακόμα και στην περίπτωση που έχεις δίκιο όμως, λίγος σεβασμός στον κόπο του άλλου δεν βλάπτει, ειδικά όταν δεν γνωρίζεις με ποιο άτομο μιλάς (Τι του έτυχε, τι έχει περάσει κ.α.)

 

Εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!! Δε σημαίνει πως δεν μπορεί να αφομοιώσει τη γνώση και πως δεν είναι για το πανεπιστήμιο! Πάντα πρέπει να υπάρχει και η τύχη, όπως ξέρουμε και το γευτήκαμε όλοι στις πανελλήνιες!!! Η γώση είναι για όλους και όλοι μπορούν να τα καταφέρουν! Αφού προσπάθησε για τρίτη φορά, σημαίνει πως νιώθει την ανάγκη να μάθει, άρα μπορεί να μάθει! Η γνώση είναι κάτι υλικό! Δεν υπάρχει σε αυτό δεν μπορώ, υπάρχει δε θέλω! Αφού το παιδί προσπαθεί, σημαίνει πως θέλει! Εγώ πάντως τον θαυμάζω για την υπομονή του 3 χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...