Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Νέος στο σάιτ...

Θέλω να βάλω ίντερνετ στο k770i

και θα ήθελα να πάρω κάποιες γνώμες απο εσάς,

έχω cosmote / whats up

και έψαξα λίγο και έμαθα για το cosmote my view και ένα προγραμμα που σου δίνει 40 mb για 4 ευρό??

Αν ξέρει κάπιος ας απαντήσει,

ευχαριστώ προκαταβολικά!

http://www.cosmote.gr εκεί θα πατήσεις στο μενού πάνω πάνω το "Cosmote my view" (http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal;jsessionid=JXGZtc2LxbgdLzybJKJ16SWzv32WxR1JWgstM4THGrgspQm2J7ty!-1615805544?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=my_view_index) για πληροφορίες.. πάντως με 4 ευρώ μπορείς να έχεις ιντερνετ μέχρι 40 mb το μήνα... Επειδή και εγώ θα το ενεργοποιήσω, θα πάω σε κατάστημα Cosmote...με λογική χρήση είναι αρκετό!!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paidia mia erotisi ...pos mporo me tin camera apo K770 na tin kano web kai na tin xrisimopoiw sto msn .....kserete kanena programma ?

 

eyxaristw

Κατι ειχα διαβασει παλιοτερα,αλλα θυμαμαι οτι δεν ειχε δουλεψει καλα! βεβαια σε αλλο κινητο αυτη η διαδικασια.

δεν αξιζει καν ο κοπς να σχοληθεις με κατι τετοιο :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παίδες!

 

Είμαι νέος στο φόρουμ και είμαι κατοχος ενός SE K770i. Ισως θεωρήσετε την ερώτηση γελοία αλλα ως ασχετος ρωτάω...το τηλ αυτο (Κ770ι) θεωρείτε smartphone; Ρωτάω γιατί έχω ενα δεκτη gps με bluetooth και θέλω να ρωτησω αν γινεται να εγκαταστησω ενα απο τα λογισμικα πλοηγησης (garmin, mls για symbian) να συνδέσω και τον δεκτη και να δουλευει σαν gps. Επίσης το τηλ είναι ενός χρόνου και έχει πανω την τελευταια ενημέρωση. Τον Ιουνη που έχω ξανα επιδότηση λέω να το πουλήσω λόγω υψηλού SAR (καλύτερα να προσέχουμε για να έχουμε...), ξέρετε ποσο πιανει στην αγορα περίπου;

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παίδες!

 

Είμαι νέος στο φόρουμ και είμαι κατοχος ενός SE K770i. Ισως θεωρήσετε την ερώτηση γελοία αλλα ως ασχετος ρωτάω...το τηλ αυτο (Κ770ι) θεωρείτε smartphone; Ρωτάω γιατί έχω ενα δεκτη gps με bluetooth και θέλω να ρωτησω αν γινεται να εγκαταστησω ενα απο τα λογισμικα πλοηγησης (garmin, mls για symbian) να συνδέσω και τον δεκτη και να δουλευει σαν gps. Επίσης το τηλ είναι ενός χρόνου και έχει πανω την τελευταια ενημέρωση. Τον Ιουνη που έχω ξανα επιδότηση λέω να το πουλήσω λόγω υψηλού SAR (καλύτερα να προσέχουμε για να έχουμε...), ξέρετε ποσο πιανει στην αγορα περίπου;

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Φυσικά και ΔΕΝ είναι smartphone, συνεπώς δεν μπορείς να εγκαταστήσεις καμία εφαρμογή αυτού του τύπου. Τώρα στην αγορά πόσα να πιάνει, το πολύ κανά 50ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ που το είχε 3,5 μήνες,όταν το πούλησα το έδωσα κομπλέ με εγγυήση 100ευρώ.Εσένα που είναι ενός χρόνου και κάτι και έχει και χρήση αρκετή,πιστεύω ότι 60-70 ευρώ είναι οκ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα Κ770i στο οποίο χρησιμοποιώ 2 SIM. Μετά απο μια αλλαγή SIM, όταν ξαναέβαλα την μπαταρία το κινητό δεν ανάβει. Αντί αυτού όταν πατάω το power button το λαμπάκι της μπαταρίας αναβοσβήνει 5 φορές και δεν κάνει τίποτα άλλο...

 

Δέν είναι πρόβλημα μπαταρίας σίγουρα, αυτό που μάλλον συνέβη είναι πως βίαστηκα να βγάλω την μπαταρία πρίν κλείσει η συσκευή και η EROM έφαγε φρίκη :cry:

 

Καμμία συμβουλή για να το επαναφέρω στη ζωη?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με ένα παλιό μου SE. Μετά από αρκετό ψάξιμο σε διάφορα forum το μόνο που βρήκα είναι ότι ίσως λειτουργήσει μετά από επιδιόρθωση με το Emma, ένα πρόγραμμα για flashαρισμα της SE. Επειδή όμως θέλει μέρες για να κάνεις registration και να πάρεις κωδικό, δεν ξέρω αν θα πιάσει. Αν λειτουργήσει θα σου πω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με ένα παλιό μου SE. Μετά από αρκετό ψάξιμο σε διάφορα forum το μόνο που βρήκα είναι ότι ίσως λειτουργήσει μετά από επιδιόρθωση με το Emma, ένα πρόγραμμα για flashαρισμα της SE. Επειδή όμως θέλει μέρες για να κάνεις registration και να πάρεις κωδικό, δεν ξέρω αν θα πιάσει. Αν λειτουργήσει θα σου πω.

 

Κανένα νέο επι του θέματος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα Κ770i στο οποίο χρησιμοποιώ 2 SIM. Μετά απο μια αλλαγή SIM, όταν ξαναέβαλα την μπαταρία το κινητό δεν ανάβει. Αντί αυτού όταν πατάω το power button το λαμπάκι της μπαταρίας αναβοσβήνει 5 φορές και δεν κάνει τίποτα άλλο...

 

Δέν είναι πρόβλημα μπαταρίας σίγουρα, αυτό που μάλλον συνέβη είναι πως βίαστηκα να βγάλω την μπαταρία πρίν κλείσει η συσκευή και η EROM έφαγε φρίκη :cry:

 

Καμμία συμβουλή για να το επαναφέρω στη ζωη?

 

Δοκίμασες να του κάνεις επανεγκατάσταση λογισμικού με την υπηρεσία αναβάθμισης;Προσοχή όμως,γιατί διαγράφονται τα πάντα!!

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με ένα παλιό μου SE. Μετά από αρκετό ψάξιμο σε διάφορα forum το μόνο που βρήκα είναι ότι ίσως λειτουργήσει μετά από επιδιόρθωση με το Emma, ένα πρόγραμμα για flashαρισμα της SE. Επειδή όμως θέλει μέρες για να κάνεις registration και να πάρεις κωδικό, δεν ξέρω αν θα πιάσει. Αν λειτουργήσει θα σου πω.

 

Δεν μπορείς να κάνεις registration!Πρέπει να είσαι εξουσιοδοτημένος από την SE!Τα μόνα εξουσιοδοτημένα είναι τα service points τα οποια έχουν ήδη κωδικούς!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να του κάνεις επανεγκατάσταση λογισμικού με την υπηρεσία αναβάθμισης;Προσοχή όμως,γιατί διαγράφονται τα πάντα!!

 

Στην περίπτωση μου (συσκευή εντελώς νεκρή) δεν γίνεται να το κάνω. Το δοκίμασα αλλα χωρίς αποτέλεσμα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα Κ770i στο οποίο χρησιμοποιώ 2 SIM. Μετά απο μια αλλαγή SIM, όταν ξαναέβαλα την μπαταρία το κινητό δεν ανάβει. Αντί αυτού όταν πατάω το power button το λαμπάκι της μπαταρίας αναβοσβήνει 5 φορές και δεν κάνει τίποτα άλλο...

 

Δέν είναι πρόβλημα μπαταρίας σίγουρα, αυτό που μάλλον συνέβη είναι πως βίαστηκα να βγάλω την μπαταρία πρίν κλείσει η συσκευή και η EROM έφαγε φρίκη :cry:

 

Καμμία συμβουλή για να το επαναφέρω στη ζωη?

 

Στο Κ750 το είχα συναντήσει αυτό και διορθωνόταν μόνο έβγαζα την κάρτα μνήμης. Αν ήταν ξεφόρτιστο, το άφηνα λίγο να φορτίσει πρώτα.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

παιδιά μια ερώτηση :

θέλω να επισκευάσω ένα κ770i που έχει τα εξής προβληματάκια σπασμένη οθονίτσα και σπασμένη κάμερα .. έχει κανείς ιδέα για ανταλλακτικά (όσον αφορά display οκ έχω άκρες..) αυτό που με καίει περισσότερο είναι η καμερούλα..

έχει χοντρές ζημιές η αλήθεια είναι .. απλά επειδή ασχολούμαι γενικότερα με επισκευές κτλ .. είπα να κάνω μια εξυπηρέτηση σε ένα παιδάκι που το θέλει κ δεν έχει πολλά λεφτά για να το δώσει σε ειδικούς, κτλ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση :

θέλω να επισκευάσω ένα κ770i που έχει τα εξής προβληματάκια σπασμένη οθονίτσα και σπασμένη κάμερα .. έχει κανείς ιδέα για ανταλλακτικά (όσον αφορά display οκ έχω άκρες..) αυτό που με καίει περισσότερο είναι η καμερούλα..

έχει χοντρές ζημιές η αλήθεια είναι .. απλά επειδή ασχολούμαι γενικότερα με επισκευές κτλ .. είπα να κάνω μια εξυπηρέτηση σε ένα παιδάκι που το θέλει κ δεν έχει πολλά λεφτά για να το δώσει σε ειδικούς, κτλ.

Δεν αξιζει ο κοπος! το κοστος αγγιζει τα 80 ευρο!

46 ευρο εχει η καμερα και 30 ευρο η οθονη (αυθεντικα ανταλλακτικα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα ,

 

θα ηθελα ν ρωτησω αν υπαρχει διαφορα μεταξυ του K770 και του Κ770i , η μηπως ειναι το ιδιο πραγμα ;

Ευχαριστω

 

Το ίδιο είναι. Το i το χρησιμοποιούσε η SE παλαιότερα στις ονομασίες των κινητών της αλλά πλέον δεν το χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά δεν υπάρχει καμία, πρόκειται για το ίδιο μοντέλο απλά έχουν παραλήψει το γράμμα.

 

Τα γράμματα απλά συμβολίζουν την αγορά για την οποία προορίζεται το κινητό.

Τα c είναι για την κινεζική,

τα a για την λατινοαμερικανική

και τα i για τον υπόλοιπο κόσμο

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας !

Εχω ενα sony ericsson k770i truffle brown απο το οποιο μεχρι τωρα δεν ειχα και κανενα παραπονο ...

Μπορει ομως καποιος να μου δωσει ακριβης οδηγιες σχετικα με το πως να το κανω να περνει flash themes ! ???

Το ξερω οτι υπαρχουν πολλα topic αλλα θελω να μου πει καποιος πως ειναι τα βηματα ακριβως !

Επισης αν το κανω αυτο θα χασω την εγγυηση ?

 

thanks !

:!: ____________________________________________
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος ενως k770i (το καφε εχω εγω ....)

Το κινητο ειναι μια χαρα και μετα απο ενα χρονο διαπιστωνω οτι δεν μου εχει βγαλει ουτε την παραμικρη βλαβη :cool: ...

Αξιζει τα χρηματα που εδωσα γιαυτο το κινητο ...

Δεν ήταν οτι καλυτερο πριν εναν χρονο αλλα ήταν το πιο φθηνο και με διαφορα κινητο που συγκεντρωνε ολα αυτα τα στοιχεια μαζι ... :D!

Ακομα ενα χρονακι το βγαζει χαλαρωτατα ...μετα θα παω για καποιο αλλο ....!

:!: ____________________________________________
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος ενως k770i (το καφε εχω εγω ....)

Το κινητο ειναι μια χαρα και μετα απο ενα χρονο διαπιστωνω οτι δεν μου εχει βγαλει ουτε την παραμικρη βλαβη :cool: ...

Αξιζει τα χρηματα που εδωσα γιαυτο το κινητο ...

Δεν ήταν οτι καλυτερο πριν εναν χρονο αλλα ήταν το πιο φθηνο και με διαφορα κινητο που συγκεντρωνε ολα αυτα τα στοιχεια μαζι ... :D!

Ακομα ενα χρονακι το βγαζει χαλαρωτατα ...μετα θα παω για καποιο αλλο ....!

 

Nαι συμφωνω με οσα λες...αλλα εμενα με προβληματησε αρκετα το υψηλο του sar και το εδωσα..:(

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι ...

 

Αλλα ενταξη ... σε γενικες γραμμες δεν μιλαω πολυ , και με καλυπτει ανετα αυτο το κινητο ...!

:!: ____________________________________________
Link to comment
Share on other sites

παιδια sorry Που ρωταω σε εσας απλα χρειαζομαι βοηθεια...

υπαρχει προγραμμα αναβαθμησεις ....με φλασαρισμα??αν ναι που θα το βρω?

εχω το w580i ρωτισα στο σντιστιχο θεμα αλλα δεν υπαρχει κινιτικοτιτα....

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Βασικα φιλε δεν ξερω και εγω απ'αυτα πολλα !

Αλλα ενα προγραμματακι ειναι το xs++ !

Βασικα δες αυτο και ισως σε βοηθησει !

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=159294

:!: ____________________________________________
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το κινητό αυτό, δεν μπήκα στον κόπο να διαβάσω όλες τις σελίδες για να δω μήπως κάποιος ακόμα έχει παρόμοιο πρόβλημα. Παραθέτω το πρόβλημα μου. Το κινητό το έχω 1 χρόνο τώρα. Έχει περίπου ένα μήνα που παρατηρώ σε άκυρες ώρες και στιγμές στο μέρος που θα έπρεπε να αναγράφεται το όνομα της κινητής μου τηλεφωνίας την λέξη "Αναζήτηση" με φουλ γραμμές σήμα ή το όνομα της εταιρίας μου και μηδέν γραμμές σήμα. Ύστερα που το ξεκλείδωνα έκανε επανεκκίνηση μόνο του και μετά είχα κανονικά σήμα. Τώρα τελευταία βλέπω ότι κάνει επανέκκινηση σε άκυρες στιγμές μονο του. Μου πρότειναν την λύση της αναβάθμισης αλλά από φίλο που είχε το ίδιο πρόβλημα σε άλλο μοντέλο της SE έκανε αναβάθμιση και μετά από κάποια στιγμή ξάνα επανήλθαν οι επανεκκινήσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...