Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Kαι όμως ο φίλος παραπάνω καλά τα έλεγε... ;)

 

Το SAR της συσκευής είναι όντως 1.69 το οποίο και βρίσκω απλά ψυστήρι... :nuke:

 

http://www.sonyericsson.com/downloads/K770i__SAR_ROW_R3A_Multilingual.pdf

 

Η χρήση του κινητού χωρίς handsfree είναι απλά απαγορευμένη για ανθρώπους που μιλάνε για παραπάνω από 5' την ημέρα.

 

Εδώ εγώ με το W610 που έχω (με SAR 1.31) αν μιλήσεις 7-8' το κεφάλι σου αρχίζει και ψήνεται αισθητά. Προσωπικά αν και μιλάω συνήθως με bt, υπάρχουν και στιγμές που δεν το κάνω για αυτό και έχω αρχίσει να ψάχνομαι για καινούργιο κινητό. Προτιμώ το κεφαλάκι μου στον ατμό από ότι στο τηγάνι... :lol:

 

Σοβαρά πάντως η SE έχει ξεφύγει σε αυτό το θέμα (μαζί με μερικά άλλα) και θέτει μαζί με εμάς και το όνομα της σε κίνδυνο... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαι όμως ο φίλος παραπάνω καλά τα έλεγε... ;)

 

Πράγματι... :O

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Tι ανάλυση οθόνης έχει?240Χ320?

Είναι πιο μικρή από την οθόνη του w910?

 

εχει σαν του w880 που φανταζομαι θα εχεις δει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο e-shop στην τιμή των 279 ευρώ,έναντι 369 που κοστίζει το΄Τ650(στην ουσία το ίδιο μοντέλο,αλλά σε άλλη συσκευασία....).Συνεπώς,πιο πολύ αξίζει τα λεφτά του το Κ770,ακτόε και αν καποιου του αρέσει το Τ650 πιο πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το Κ770! :D

 

Το Κ610 που είχα πριν, σήμερα το πρωί πέθανε :cry: με αποτέλεσμα να πάω στη Vodafone για να πάρω τον αντικαταστάτη του. Μολις το είχανε παραλάβει. Δεν διαφέρει και πολύ λειτουργικά από το Κ610. Απλά έχει καλύτερη φωτογραφική και ράδιο. Από εμφάνιση αδιάφορο, με μια μικρή μόνο καινοτομία το μακρόστενο καπάκι της φώτο.

 

Το πιο σημαντικό από όλα όμως είναι το παρακάτω που θα σας αναφέρω.

 

Το πήρα όπως σας είπα το πρωί και επιτόπου βάζω την κάρτα sim μέσα στο κατάστημα της Vodafone για να το δούμε μαζί με τον πωλητή. Έπειτα από τρία όλοκληρα :blink: λεπτά χρήσης μου βγάζει sim error! To κλείνουμε, βγάζουμε την μπαταρία, βγάζω ξαναβάζω τη sim, restart, όλα οκ και μετά πάλι από 3 λεπτά πάλι sim error :what: .

To παίρνει ο υπάλληλος στα χέρια του, με το κουτί του. DOA μου λέει. Τι DOA του απαντάω :blink: . Dead On Arrival μου λέει, και πάει και μου φέρνει ένα καινούριο κουτί από μέσα.

Για να μην πολυλογώ το δοκιμάσαμε και αυτό και μέχρι τώρα 6 ώρες μετά όλα πάνε καλά.

 

Συμπέρασμα; Ποτέ ξανά κινητό "πρώτης φουρνιάς".

 

Περισσότερα αύριο.

Να είστε πάντοτε ικανοί να νιώσετε όσο πιο βαθιά γίνεται οποιαδήποτε αδικία που διαπράττεται κατά του οποιουδήποτε σ'οποιοδήποτε μέρος του κόσμου. Είναι η πιο όμορφη αρετή ενός επαναστάτη

 

Ερνέστο Γκεβάρα:this:

Link to comment
Share on other sites

Πριν το παρω, ειχα αποφασισει να παρω ενα V640i που παρ'όλη την απλοικη καμερα και 176Χ220 οθονη, διαθετει HSDPA. Μολις διαπιστωσα οτι εχει την "εκπληκτικη" :tease: νεα πλατφορμα της SE (αυτη που δημιουργει ΠΟΛΛΑ προβληματα στα Κ850 και W910) σκεφτηκα οτι θα εχω προβλημα! Το δοκιμασα και η συσκευη παγωνε και μαυριζε η οθονη της καθε ενα λεπτο. Μου το αντικατεστησαν αμεσα με δευτερο κομματι που ΔΕΝ αναψε ποτε!!! Τοτε τους ειπα να τριψουν την νεα πλατφορμα στα μουτρα της SE και να μου δωσουν τελικα το Κ770 και δεν το μετανοιωσα.

:lol::lol: Καλό,καλό!Εμ,έτσι είναι!Οι αγοραστές της αγίας τριάδας(Κ850i,W910i,V640i)είναι οι beta-testers...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καθαρες φωτογραφιες..μαλιστα ειχαμε πει οχι τα καλυτερα λογια γι'αυτο το κινητο..και οπως δειχνει φαινεται να ειναι πολυ σταθερο κινητο.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Έχω επιδότηση για νέο κινητό εδώ στα ξένα που είμαι και αμφιταλαντεύομαι μεταξύ του SE K770i & NOKIA 6300.....

 

Τώρα έχω ήδη 2 SE, το Κ610i & το Z710i......με μια κάρτα Μ2 1GB και για τα 2 (βάλε-βγάλε):lol:

 

Αξίζει να περάσω στην ΝΟΚΙΑ?? Είναι και κατά 45% φθηνότερο, έχει μεγαλύτερη & καλύτερη οθόνη......(320€ αρχική τιμή για το SE, 220€ για το ΝΟΚΙΑ)

 

Γνώμες plz...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα κι εγω. Ωραιο ειναι... Λεπτο, με "τακτοποιημενη" πισω οψη και πρωτοτυπο χρωμα.

Το μονο που με χαλασε ειναι το οτι η καρτα μνημης δεν εχει εξωτερικη προσβαση:down:

Προσωπικα βεβαια το απερριψα για χαρη του Κ800 λογω του υψηλοτατου SAR. :(

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ κατέβηκα από Πλαίσιο σήμερα και το έπιασα στα χέρια μου.

 

Τα θετικά του. Καλή ποιότητα (από πρώτη όψη), αρκετά μαζένο, ωραίο slider για την κάμερα και λογική τιμή.

 

Τα αρνητικά του. Μικρή οθόνη (ας είχε τουλάχιστον 2"), το χρώμα του (μα καλά τι καινούργια μόδα θέλουν να φέρουν με το καφέ?), η θέση της κάρτας μνήμης και φυσικά το υψηλό του SAR.

Link to comment
Share on other sites

Lipon paidia ime neos sto site kai afto ine to proto mou post. Os fan tis sony ericsson agorasa to k770i. 8a i8ela na po kati geniko prin arhiso omos. O ka8enas mas otan agorazi kinito kitai na kalipsi tis anages tou. O enas 8eli smartphone me o8oni 5 stremata, o allos 8eli miniatoura ktlp, ktlp. Ehi na kani panda me tin hrisi tou kinitou. Ida polous na grafoun ehi mikri o8oni gia paradigma ktlp...mikri o8oni ehi gia kapion pou den 8eli ena mikromeseo (se mege8os kinito), pou vgazi oreotates fotografies, ehi megali diarkia batarias kai kalo sima.

 

San hristis tou tilefonou boro na po pos i o8oni tou se shesi me ta paleotera sony ericsson (vlepe pro w880i) ine simandika anava8mizmeni. Ena apo ta pleonektimata ine i kaliteri analysi sta graphics opos custom wallpapers gia paradigma. Poli simantika, i sony ericsson ekane mia geri anava8misi sto pos fenete/andapokrinete i o8oni kato apo to fos tou hliou (poli simandiko gia tin ellada). Edo milao apo empbiria epidi to kalokairi hrisimopiousa to w610i kai pragmatika den evlepa tipota--milame gia miden!

 

To mege8os tou ine kalo---diladi, ine arketa lepto ala kai aneto sto heri tou hristi kai me anesi to ehis stin tsepi sou horis na ni8is oti kouvalas kati extra epano sou. To pliktrologio ine alli mia eksipni kinisi tis sony ericsson gia atoma (san emena) pou iha piksi apo tis grames ---- sto pliktrologiou pou ihe to w610i. Grafis aneta horis na patas dio koubia mazi---ara grigorotero texting kai ligotera neura. Episis to pliktrologio kai genikotero style tou kinitou girnai piso sto klasiko sony ericsson.

 

I kamera tou ine kali. Isaksia me afti tou k810i. 8a mou pite omos lipi to xenon falsh...ama 8es to xenon flash pare to touvlaki k810i gia na ehis pragmatika ena kinito pou ine kai digi cam! Yparhi diafora mege8ous. Giati leo touvlaki? Epidi ine! (se shesi me to k770i). Ama paris to k810i pas se ali klasi kinitou to opio ine dedicated super photo phone epidi ehi kai tehnologia best pic!!!. To k770i ine stin ousia i anava8mismeni ekdosi tou k750i pou toso oli agapisame (ala kai misisame gia to joystcick!!!) ondas stin oikogenia tis cybershot ala mia klasi piso apo ta super cybershot pou parehoun kai to xenon flash (vlepe to k800i kai k810i). Ine i mesi lisi....

 

Apo logismiko pano kato ta idia. Se kapious afto 8a aresi kai se kapious ka8olou. Emena me volevi. To vrisko fovera praktiko na kataferno mesa se 10 lepta na eho metaferi phonebook kai memory card apo to w610i sto k770i gai paradigma. Es8ita ehi anava8misti 8a elega to flow tou menu, pou dihni pio grigoro.

 

To 8ema SAR: Ondos ta teleftea kinita tis sony ericsson ehoun ipsilo SAR. Kapios pio pano ipe oti ine 0.5 i kati tetio. Distihos in 1.6. To epitrepto apo tin evropaiki enosi ine 2.0 (to T650i pou ine ksadefraki tou ehi 1.8). Prepi omos i hristes na katalavoun oti stin hiroteri ton periptoseon ine 1.6. Diladi otan den iparhi sima kai to kinito hrisimopii perisotera tin keraia gia na min ha8i i sindesi. Episis otan den milai o hristis to SAR den ine 1.6...afto ginete mono stin hiroteri periptosi kai otan milao o hristis me to kinito. Episis, re paidia, poso kairo sto kato , kato 8a to kratisi kapios to kinito. Max ena hrono pistevo etsi opos alazi i tehnologia ala kai i apaitesis. Den 8a pe8ani kai kanis...kanoume polli hirotera pragmata emis i ellinares ston eafto mas (vlepe kapnizma!!!!)

 

Gia na kliso na po oti afto pou mou ekane arnitiki endiposi ine i kaki piotia video omos. (Kapios nomizo rotise gia to 8ema) San video den pi8i. Ine mallon poli kseperasmeno to sistima kai den katalaveno to giati.

 

Apo foto features omos ine poli kalo (panda gia tin klasi tou). Ehi tin nea tehnologia tis sony ericsson pou legete auto fix (kani adjust fotinotita, noise ktlp mesa se merika deftera an to epileksete afou par8i i photo) kai ehi kai auto focus. Episis otan ine sto camera mode to keypad ehi hrisimes sintomefsis apano opos zoom, night mode,timmer kai ala pou den hriazete o hristis na beni pia sto camera menu na hrisimopiisi.

 

Me sihorite gia to megalo post...opios 8eli na rotisi kati allo gia to kinito 8a parakolou8iso to post.

 

Me ektimisi,

 

Elias

Link to comment
Share on other sites

Τα λες μια χαρα αλλα μεχρι να το διαβασω μου βγηκαν τα ματια :wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να το κάνεις φίλε μου. Τόσο μεγάλα μηνύματα με greeklish λίγοι θα μπουν στον κόπο να τα διαβάσουν.
Link to comment
Share on other sites

Ehis dikio sorry, 8a arhiso na grafo ellinika! 8a pari kairo na to sini8iso omos....

Γραψε με Ελληνικα και ας κανεις και λαθος! ειναι προτιμοτερο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ. Προσωπικά πλέον απλά δεν διαβάζω μυνήματα σε greeklish (σήμερα έκανα μια εξαίρεση μετά από πολύ καιρό).

 

 

 

Τώρα όσον αφορά την γνώμη σου, .εχω να πω οτί συμφωνώ σε γενικές γραμμές. Εκτός από 2 πράγματα.

 

1) Πιστεύω οτί στις 1.9" είναι πολύ μικρή η οθόνη. Αφού έχει την 2άρα που φοράνε τα W580/S500/Κ800/Κ810 γιατί δεν την βάζει; Την πέρνει άνετα χωρίς να αλλάξει το πλάτος του κινητού. Και αν νομίζεις οτί η διαφορά του 0.1" είναι μικρή, να σου πω οτί στην πράξη δεν είναι. Παρόλα αυτά η οθόνη του είναι πολύ καλή.

 

2) Ως πρώην κάτοχος W610 (το οποίο είχε 1.31 αντί για 1.69 του Κ770) μπορώ και εγώ να σου πω οτί ποτέ πριν δεν είχα ασχοληθεί με το SAR στα κινητά. Αλλά πλέον το κοιτάω. Αν και τις περισσότερες φορές μιλάω με bt όταν χρειάστηκε να το κάνω χωρίς, το κεφάλι μου έβραζε μετά από 7-8' ομιλίας. Δεν μιλάμε για το "κακό" που μπορεί να κάνει στο μέλλον, αλλά το ότι είναι ενοχλητικό τώρα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αληθεια δεν εχω νιωσει το κεφαλι μου να βραζει ακομα. Πριν απο το κ770 ειχα το w610 και εγω. Οπως ειπα και στο review ειναι καθαρα θεμα σηματος. Μου εχει τυχη με αλλα κινητα αλλα οχι με τα δυο αυτα, αλλα σιγουρα ειναι ενοχλητικο οταν συμβαινει. (το πρωτο μου post στα ελληινικα ειναι πραγματικοτιτα---παει το greenglish lol!!!) Ευχαριστω οσους διαβασανε το κειμενο!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις μεγάλες αντοχές στην ακτινοβολία... :p

 

Εγώ πάντως στο W610 και στο Κ550 που έχω δοκιμάσει (έχουν παραπλήσιο SAR, γύρω στο 1.3) το κεφαλάκι βράζει μετά από 7-8 λεπτά ομιλίας.

 

 

Είδες τι ωραία είναι να γράφεις στα ελληνικά...? :)

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω πως σου φαινετε το w580. Εισαι ευχαριστημενος; Λεω να το παρω δωρο για την κοπελα μου αλλα ειχα διαβασει κατι κουφα για τα κουμπια του...sorry, ξερω οτι ειναι off topic αλλα αν θελεις απαντας. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω πως σου φαινετε το w580. Εισαι ευχαριστημενος; Λεω να το παρω δωρο για την κοπελα μου αλλα ειχα διαβασει κατι κουφα για τα κουμπια του...sorry, ξερω οτι ειναι off topic αλλα αν θελεις απαντας. Ευχαριστω!

στις νεες εκδοσεις εχει λυθει το προβλημα! τωρα ειναι να μην σου "κατσει" :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο πίσω μέρος του κινητού, στο καπάκι δηλαδή, υπάρχουν 2 οριζόντιες γραμμές που φωτίζονται με led λευκά;

 

Ας μας πεί κάποιος που το έχει, ποιά η λειτουργία τους;

 

Αναβοσφήνουν σε αναπάντητες και μη αναγνωσμένα sms ή απλά μόνο όταν ανοίγει το κάλλυμα της κάμερας;

 

Και πάνω αριστερά, απέναντι απο το 3G, είναι το φωτόμετρο για την οθόνη ή κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...