Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το υπέγραψα εγώ, δοκίμασε να το εγκαταστήσεις...

QuickOffice Premier Upgrade v4.5.14.8

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ...με εσωσες :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

an sas einai eukolo tha pmorousa na exw kai egw ena pistop.?

http://rapidshare.com/files/78636200/vasilis.rar

to kinito mou einai n82 kai xreiazetai na egatasthsw orismenes

anagaies gia mena efarmoges pou xreiazontai sign

 

Oριστε φιλε μου :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο που έχεις το Ν82 (θα το πάρω κι εγώ, περιμένω να το φέρει η Alpha Copy :) ), ορίστε το πιστοποιητικό σου.

Το αρχείο .cer που χρειάζεσαι για τις υπογραφές σου βρίσκεται στο παρακάτω αρχείο.

 

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 23/12/2010 !!! :)

 

Edit:

panagis_89 με πρόλαβες :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα καλα χριστουγενα.

εαν θελει καποιος θα ημουν υποχρεως.:)

http://rapidshare.com/files/78825111/abc.rar.html

ευχαριστω...

 

Ορίστε φίλε μου.

Καλές γιορτές :)

 

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 23/12/2010.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Xronia polla se olous.mhpws mporei kaneis na mou kanei to nokmote 352255015511623 mou eixe ftiaksei kapote enas filos enan fakelo gia na kanw sign ths efarmoges alla den ton exw pia.Euxaristw :)
Link to comment
Share on other sites

Xronia polla se olous.mhpws mporei kaneis na mou kanei to nokmote 352255015511623 mou eixe ftiaksei kapote enas filos enan fakelo gia na kanw sign ths efarmoges alla den ton exw pia.Euxaristw :)

Χρονια πολλα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2110655#post2110655

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα στο βημα 2 δεν μπορω να εγκαταστησω το προγραμμα μηπως φταινε τα vista ?υπαρχη καποιος αλλος τροπος ?
Link to comment
Share on other sites

Eγκατεστησε την νεωτερη version του DevCert Request τα αλλα καντα οπως ειναι στο παραπανω link :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2135130#post2135130

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@panosz75

 

Θα σου στείλω σε pm το ΙΜΕΙ μου, γιατί δε μπορώ να εγκαταστήσω καμία έκδοση του προγράμματος AN MΠΟΡΕΙΣ, φυσικά, να μου φτιάξεις ένα πιστοποιητικό! Ελπίζω μετά να μπορώ να κάνω μόνος μου sign με το πιστοποιητικό κατεβάζοντας τα απαραίτητα αρχεία όπως βλέπω πιο πανω έτσι; Ευχαριστώ πολύ!

 

EDIT: Xίλια ευχαριστώ στον panagis_89 ! Mου έφτιαξε τον φάκελο:)

Link to comment
Share on other sites

@panosz75

 

Θα σου στείλω σε pm το ΙΜΕΙ μου, γιατί δε μπορώ να εγκαταστήσω καμία έκδοση του προγράμματος AN MΠΟΡΕΙΣ, φυσικά, να μου φτιάξεις ένα πιστοποιητικό! Ελπίζω μετά να μπορώ να κάνω μόνος μου sign με το πιστοποιητικό κατεβάζοντας τα απαραίτητα αρχεία όπως βλέπω πιο πανω έτσι; Ευχαριστώ πολύ!

 

EDIT: Xίλια ευχαριστώ στον panagis_89 ! Mου έφτιαξε τον φάκελο:)

 

Τώρα είδα το post σου.

Έχεις pm :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπάθησα να κάνω εγγραφή στο symbiansigned και μου έβγαλε τα γνωστά με rejected email. Τελικά έβαλα πραγματικό email της σχολής μου (με πραγματικά μου στοιχεία δηλαδή) που τελικά και δέχτηκε. Το θέμα είναι ότι μιας και οι εφαρμογές που θα κάνω signed δεν είναι απαραίτητα όλες "νόμιμες", θέλω να ρωτήσω αν παίζει πρόβλημα προστασίας. Επιπλέον θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις από όσους ξέρουν περί του site αυτού και του σκοπού του (το faq του δεν με βοήθησε και ιδιαίτερα) μιας και με ενδιαφέρει η δημιουργία εφαρμογών και τα συναφή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπάθησα να κάνω εγγραφή στο symbiansigned και μου έβγαλε τα γνωστά με rejected email. Τελικά έβαλα πραγματικό email της σχολής μου (με πραγματικά μου στοιχεία δηλαδή) που τελικά και δέχτηκε. Το θέμα είναι ότι μιας και οι εφαρμογές που θα κάνω signed δεν είναι απαραίτητα όλες "νόμιμες", θέλω να ρωτήσω αν παίζει πρόβλημα προστασίας. Επιπλέον θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις από όσους ξέρουν περί του site αυτού και του σκοπού του (το faq του δεν με βοήθησε και ιδιαίτερα) μιας και με ενδιαφέρει η δημιουργία εφαρμογών και τα συναφή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλές γιορτές!

Χρόνια πολλά!

Μη σε πειράζει φίλε μου το αν οι εφαρμογές είναι νόμιμες ή μη...

Φυσικά μπορείς να υπογράψεις τις εφαρμογές που φτιάχνεις μόνος σου, αλλά μπορείς να τις εγκαθιστάς μόνο στο κινητό με το συγκεκριμένο imei. Αν θέλεις να τις βάλεις σε άλλα κινητά θα πρέπει να φτιάχνεις για κάθε κινητό και διαφορετικό πιστοποιητικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπάθησα να κάνω εγγραφή στο symbiansigned και μου έβγαλε τα γνωστά με rejected email. Τελικά έβαλα πραγματικό email της σχολής μου (με πραγματικά μου στοιχεία δηλαδή) που τελικά και δέχτηκε. Το θέμα είναι ότι μιας και οι εφαρμογές που θα κάνω signed δεν είναι απαραίτητα όλες "νόμιμες", θέλω να ρωτήσω αν παίζει πρόβλημα προστασίας. Επιπλέον θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις από όσους ξέρουν περί του site αυτού και του σκοπού του (το faq του δεν με βοήθησε και ιδιαίτερα) μιας και με ενδιαφέρει η δημιουργία εφαρμογών και τα συναφή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλές γιορτές!

 

Φίλε να είσαι καλά τόσο καιρό έψαχνα να βρω μαιλ για να κάνω εγγραφή και δεν είχε περάσει από το νού μου να βάλω του πανεπιστημίου!!!!

*Εύχομε χρόνια ΄καλά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δε μου δεχεται κανενα email εμενα ,ουτε τις οτενετ .

υπαρχει καποιος αλλος τροπος να παρακαμφθει αυτη η διαδικασια ?

κ τι στοιχεια πρεπει να δοσω για μου κανει καποιος sighn καποια εφαρμογη .

τουλαχιστον μετα θα μπορω να περασω κ αλλες με το ιδιο αρχειο η πρεπει καθε φορα να κανω sighn ?

ας πει κανενας 2 3 πραγματα γιατι τα χω δει λιγο σκουρα

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δε μου δεχεται κανενα email εμενα ,ουτε τις οτενετ .

υπαρχει καποιος αλλος τροπος να παρακαμφθει αυτη η διαδικασια ?

κ τι στοιχεια πρεπει να δοσω για μου κανει καποιος sighn καποια εφαρμογη .

τουλαχιστον μετα θα μπορω να περασω κ αλλες με το ιδιο αρχειο η πρεπει καθε φορα να κανω sighn ?

ας πει κανενας 2 3 πραγματα γιατι τα χω δει λιγο σκουρα

 

Φίλε μου Χρόνια Πολλά..:):)

Δεν νομίζω να μπορείς να παρακάμψεις την διαδικασία..Ακολούθησε τον οδηγό αυτό του leftezi μέχρι να δημιουργήσεις το αρχείο με κατάληξη .csr και μετά ανέβασε το εδώ. Θα σου στείλουμε το αρχείο με κατάληξη .cer και θα μπορέσεις να κάνεις την εφαρμογή που θέλεις sign. Το πιστοποιητικό αυτό θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να κάνεις και άλλες εφαρμογές sign..

Ακολούθησε τον οδηγό και εάν έχεις κάπου πρόβλημα εδώ είμαστε..:):)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να εγκαταστησω το προγραμμα που αναφερεται στο βημα 2 του οδηγου .

(εχει ενα εικονιδιο με ενα κλειδι κ πατωντας διπλο κλικ δε κανει τπτ απολυτως

 

απογοητευτικα δεν τρεχει με τπτ αυτο το .exe

εκανα κ ρισταρτ το ξανακατεβασα το κατεβασα κ απο αλλου τα ιδια....

 

ενταξει τελικα βρηκα ενα που δουλεψε κ εφτασα μεχρι το βημα 9 ( τα 4 αρχεια)

τωρα τι πρεπει να στειλω για να μου κανει καποιος sighn ?

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

ενταξει τελικα βρηκα ενα που δουλεψε κ εφτασα μεχρι το βημα 9 ( τα 4 αρχεια)

τωρα τι πρεπει να στειλω για να μου κανει καποιος sighn ?

 

Ανέβασε κάπου το αρχείο .csr να σου δώσουμε το .cer.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι

 

πες μου ανμπορεις και την διαδικασια να το ksanaxrhsimopoiw to idio cert ...

 

κ κατι αλλο τα 3 αρχεια που κατεβασα στην αρχη κ εβαλα στο φακελο δε τα χρησημοποιησα πουθενα πειραζει ?

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το αρχείο σου, είναι μέσα στο .zip.

 

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 27/12/2010!!! :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται οτι τωρα πλεον εχεις το auto_signsis.bat, το *.cer και το *.key.

με αυτα κανεις sign την εφαρμογη σου. οπως γραφει στον οδηγο κανεις edit το bat αρχειο και γραφεις αυτα...

signsis app_Unsigned.sis app_signed.sis xxx.cer xxx.key xxxxx(κωδικος του key αν εχει)

 

τα σημαντικοτερα για εμενα σε αυτα ειναι, να μην αλλαξεις το ονομα της unsigned εφαρμογης, την signed ονομασε τη οπως θες και να εχεις γραψει το σωστο κωδικο του key. τα υπολοιπα εννοουνται.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...