Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα μου πειτε τι πρεπει να κανω για να γινει διακοπη απο την telepassport?

παιρνω απο το πρωι στο 210 8209000 και δεν το σηκωνει κανεις! ουτε ΚΑΝ αναμονη!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

θα μου πειτε τι πρεπει να κανω για να γινει διακοπη απο την telepassport?

παιρνω απο το πρωι στο 210 8209000 και δεν το σηκωνει κανεις! ουτε ΚΑΝ αναμονη!!

 

Όταν λες διακοπή, εννοείς κατάργηση της προεπιλογής ή διαγραφή από την tp?

 

Αν έχεις προεπιλογή, πάρε τηλ στον οτε να στην καταργήσουν ή κάνε προεπιλογή με άλλη εταιρεία (αυτόματα καταργείται η πρώτη)

 

Αν δεν έχεις προεπιλογή, δεν σε απασχολεί. Απλά δεν πατάς τον 4ψήφιο κωδικό της tp.

Link to comment
Share on other sites

θα μου πειτε τι πρεπει να κανω για να γινει διακοπη απο την telepassport?

παιρνω απο το πρωι στο 210 8209000 και δεν το σηκωνει κανεις! ουτε ΚΑΝ αναμονη!!

 

η tp υπολειτουργεί.... γι'αυτο δεν απαντάει κανένας.:lol:

Σου συνιστώ να στείλεις fax στο 210 8209009 που να αναφέρεις το όνομα σου, τις γραμμές σου, το ΑΦΜ σου, και Α.Δ.Τ. Μην ξεχάσεις να υπογράψεις.

Αν θές σημείωσε πως θές να σε καλέσουν για επιβεβαίωση της παραλαβής που fax, διαφορετικα θα κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ επειδη το cc δεν απαντάει.

Link to comment
Share on other sites

η tp υπολειτουργεί.... γι'αυτο δεν απαντάει κανένας.:lol:

Σου συνιστώ να στείλεις fax στο 210 8209009 που να αναφέρεις το όνομα σου, τις γραμμές σου, το ΑΦΜ σου, και Α.Δ.Τ. Μην ξεχάσεις να υπογράψεις.

Αν θές σημείωσε πως θές να σε καλέσουν για επιβεβαίωση της παραλαβής που fax, διαφορετικα θα κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ επειδη το cc δεν απαντάει.

Όταν λες υπολειτουργεί... τι εννοείς;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γιατι να την κοψεις ρε bilakoss την tp?εγω ημουν ετοιμος να παω να κανω συνδεση.με την ευκαιρια ξερετε αν παιζει καμια καλη προσφορα για την tp?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1 ωρα το σηκωσαν. μου ειπαν να στειλω ενα φαξ στο 212 563889 και να τους παρω αυριο να μου πουν αν παρελαβαν το φαξ.

ετσι απλα?

μονο το ονοματεπωνυμο και κωδικο πελατη μου ειπαν να γραψω και το τηλεφωνο.

εντομεταξυ μου λεει η ξυπνια ποιο ειναι το νουμερο μου! ε απο συνηθεια ειπα τα 6 νουμερα χωρις το 2310 και μου λεει "να μου λεγατε και τον κωδικο σας....καλα θα ηταν" με πολυ ειρωνια! α μωρη μπουρμπουλια κι εσυ!:mad:

@ tp:σιγα να μη κανω καταγγελια ρε συ...τι μου φταινε? καποτε θα τους βρω!

@venividivici:το κοβω γιατι μου φαινονται αρκετα αλλα θελω να δοκιμασω και την forthnet για 1 μηνα.ειδαλλως θα κρατησω τον πΟΤΕ και τελειωσε. να'ναι καλα τα κινητα να μιλαμε με τις ωρες και να πληρωνουμε λιγα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εκτός απο το πάγιο πρέπει να μιλήσουμε 3 λεπτά για να έχουμε χαμηλότερη τιμή. Υπάρχουν και πολύ καλύτερα προγράμματα.

 

Ενεργοποίηση ΑΜΕΣΑ στο 13800. Ξέχασες να μας πείς ΤΙ ΤΡΑΒΑΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ :mad: :mad:

Και αφού τα καταφέρει να ζητήσει διακοπή, η διακοπή θα γίνει ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.:mad: :mad: :mad:

 

Επιβεβαιώνω τα παραπάνω καθώς όντας παλιότερα συνδρομητής στο Tellas My Greece, όταν θέλησα να διακόψω διότι δεν είχα πια ανάγκη το πρόγραμμα, εκτός του ότι μου ζαλίσανε γιατί,πως,που,τι έφταιξε κλπ όντως η διακοπή πήρε αρκετό καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες υπολειτουργεί... τι εννοείς;

 

-Το τηλεφωνικό κέντρο 'αγνοείται'.... Δες τι έλεγε ο billakosss. Πρέπει να περιμένεις ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολυ ώρα για να απαντήσει κάποιος και αν...

-Στο cc οι γνώσεις τους και η ευγένια (ορισμένων) βρίσκεται στο υπόγειο... (Εκει που και γεωγραφικά βρίσκεται το cc. στο υπόγειο του κτηρίου)

-Το δίκτυο MLM, τελείωσε (μεταφράστε το όπως θέλετε) και μαζι του "αποχώρησαν" πολλά στελέχη.

Το οτι τελειωσε το MLM σημαίνει οτι έφυγε μαζί ενας ΜΕΓΑΛΟΣ όγκος πελατών κυρίως γιατί αρκετοί συνεργάτες πήγαν σε άλλες εταιρίες και κυρίως στην aphone και επειδή πολλοί παράτησαν τα πελατολόγια με αποτέλεσμα να εχουν διαρροή πελατων και να μην τους νοιάζει ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.

-Προς το παρόν πελάτες βρίσκει με τα αποκρουστικά τηλ. κέντρα που κάνουν τηλεφωνικες εγγραφές και αραδιάζουν ενα σωρο ψέματα (για χρεώσεις ανα δευτερόλεπτο κλπ). Επειδή ξέρω... οι εγγραφές είναι αρκετές αλλα και οι διαγραφές πέφτουν βροχή!!!

 

εχω να πω πολλά. Θα κουράσω και δεν θέλω.

Ισως κάποια στιγμη να βγάλω συνέντευξη τύπου. :lol:

Link to comment
Share on other sites

@ tp:σιγα να μη κανω καταγγελια ρε συ...τι μου φταινε? καποτε θα τους βρω!

 

Βρε δεν σου είπα να κάνεις καταγγελία. Μια απειλή μόνο για να επιταχύνουμε λίγο την διαδικασία :)

 

Παράκληση. Μην με λέτε tp ούτε tps. Το έχω επαναλάβει αμέτρητες φορές οτι το nick μου δεν σημαίνει telepassport αλλα έχει σχέση με το επώνυμο μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

ωχχχχχχχχ καταλαβα,αν ειναι ετσι απληρωτοι αυτοι....για να μου κοψουν την tp θα μου ζητησουν κανενα φακελακι! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

-Το τηλεφωνικό κέντρο 'αγνοείται'.... Δες τι έλεγε ο billakosss. Πρέπει να περιμένεις ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολυ ώρα για να απαντήσει κάποιος και αν...

-Στο cc οι γνώσεις τους και η ευγένια (ορισμένων) βρίσκεται στο υπόγειο... (Εκει που και γεωγραφικά βρίσκεται το cc. στο υπόγειο του κτηρίου)

-Το δίκτυο MLM, τελείωσε (μεταφράστε το όπως θέλετε) και μαζι του "αποχώρησαν" πολλά στελέχη.

Το οτι τελειωσε το MLM σημαίνει οτι έφυγε μαζί ενας ΜΕΓΑΛΟΣ όγκος πελατών κυρίως γιατί αρκετοί συνεργάτες πήγαν σε άλλες εταιρίες και κυρίως στην aphone και επειδή πολλοί παράτησαν τα πελατολόγια με αποτέλεσμα να εχουν διαρροή πελατων και να μην τους νοιάζει ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.

-Προς το παρόν πελάτες βρίσκει με τα αποκρουστικά τηλ. κέντρα που κάνουν τηλεφωνικες εγγραφές και αραδιάζουν ενα σωρο ψέματα (για χρεώσεις ανα δευτερόλεπτο κλπ). Επειδή ξέρω... οι εγγραφές είναι αρκετές αλλα και οι διαγραφές πέφτουν βροχή!!!

 

εχω να πω πολλά. Θα κουράσω και δεν θέλω.

Ισως κάποια στιγμη να βγάλω συνέντευξη τύπου. :lol:

Πάντα το έλεγα ότι κάτι δε μου αρέσει στην Τelepassport.

Άλλη μια εταιρία-πληγή για το χώρο λοιπόν, από αυτές που κάνουν τον Έλληνα να λέει "ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ"...

Ελπίζω να λήξει άμεσα το θέμα της εξαγοράς της από τη Forthnet, για να βγει και κάτι καλό από αυτήν την εταιρία (το πανελλαδικό δίκτυο κόμβων που έχει στήσει να το αποκτήσει ένας σοβαρός ISP).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παράκληση. Μην με λέτε tp ούτε tps. Το έχω επαναλάβει αμέτρητες φορές οτι το nick μου δεν σημαίνει telepassport αλλα έχει σχέση με το επώνυμο μου...:cool:

Τρελή σύμπτωση πάντως αυτό που μας λες. Δηλαδή σε λένε Τελεπασπορτίδη; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω τα παραπάνω καθώς όντας παλιότερα συνδρομητής στο Tellas My Greece, όταν θέλησα να διακόψω διότι δεν είχα πια ανάγκη το πρόγραμμα, εκτός του ότι μου ζαλίσανε γιατί,πως,που,τι έφταιξε κλπ όντως η διακοπή πήρε αρκετό καιρό...

Στην περίπτωση αυτή δεν ανοίγεις κουβέντα μαζί τους. Εγώ όταν θέλησα να διακόψω, τους έστειλα απευθείας, όχι ένα φαξ... αλλά τρία! και μετά τους πήρα τηλέφωνο την επόμενη μέρα να ρωτήσω εάν το έλαβαν.

Η διακοπή του προγράμματος έγινε σε λιγότερο από μία εβδομάδα.

 

Μου έκαναν βέβαια την άλλη απατεωνιά... επειδή άλλαξαν το πρόγραμμα από My Greece στο απλό 1738 με χρέωσαν 2 ευρώ για την αλλαγή προγράμματος. Τους έχω ήδη καταγγείλει στην ΕΕΤΤ και περιμένω απάντηση καθώς δεν αναφέρουν πουθενά στον τιμοκατάλογο τους για τέλος αλλαγής προγράμματος.

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ειμαι ενταξει ελαβαν το φαξ μου κανονικα. θα πληρωσω και το τελευταιο που θα ερθει...και γεια σας.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Mia apo ta idia re paideia exw k egw me thn TrELLAS!

Exw kanei ta panta esteila fax ekana ksana proepilogh me ton Ote kai ta sunafh,ma akoma nomizw pws sto spiti exw Tellas:(

Pws mporw na mathw poion paroxo exw auth th stigmh?

 

Ews pote Nomika prepei na plhrwsw sthn Tellas kai pote na tous pw **** off?;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Καλέστε στο cc και ρωτήστε το. Όσον αφορά στο πρόγραμμα αυτό, κατά τη γνώμη μου δεν συμφέρει. Αν μιλήσεις λιγο θα χρεωθείς 0.09 €.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να λήξει άμεσα το θέμα της εξαγοράς της από τη Forthnet, για να βγει και κάτι καλό από αυτήν την εταιρία (το πανελλαδικό δίκτυο κόμβων που έχει στήσει να το αποκτήσει ένας σοβαρός ISP).

 

Ρε παιδιά, που λέει ότι η Forthnet θα εξαγοράσει την Telepassport???

Βάλτε κανένα σχετικό Site να ενημερωθούμε... :confused: :confused:

 

Εγώ διάβασα ότι αυτό το κάνει η Lannet... :!:

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο την εμπειρια σας:

-ποιος ειναι ο φθηνοτερος παροχος για κλησεις προς κινητα ΤΙΜ?

Link to comment
Share on other sites

kp2409:

Αυτό που είπες ότι και καλά χρεώνεσαι ακόμα και να μην απαντήσει είναι τελείως άκυρο!Αν δεν ξέρεις καλύτερα να μην παραπλανείς ή αν το κάνεις επίτηδες.......σταμάτα το!!!Γιατί μου φαίνεται πολύ παράξενο που του προτείνει ένα πρόγραμμα εντελώς γελοίο και ασύμφορο αυτή την στιγμή!Άκου εδώ και πάγιο!Εδώ πέρα κάνουμε αμάν να γλυτώσουμε το πάγιο του ΟΤΕ κι εσύ μας μιλάς και για άλλα![/QUO΄

 

Ισχύει. Δούλευα στην Tellas και μια πελάτισσα ήθελε να επιστρέψει στην τελλας λόγω του ότι χρεωνόταν ακόμα κι αν δεν απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση αυτή δεν ανοίγεις κουβέντα μαζί τους. Εγώ όταν θέλησα να διακόψω, τους έστειλα απευθείας, όχι ένα φαξ... αλλά τρία! και μετά τους πήρα τηλέφωνο την επόμενη μέρα να ρωτήσω εάν το έλαβαν.

Η διακοπή του προγράμματος έγινε σε λιγότερο από μία εβδομάδα.

 

Μου έκαναν βέβαια την άλλη απατεωνιά... επειδή άλλαξαν το πρόγραμμα από My Greece στο απλό 1738 με χρέωσαν 2 ευρώ για την αλλαγή προγράμματος. Τους έχω ήδη καταγγείλει στην ΕΕΤΤ και περιμένω απάντηση καθώς δεν αναφέρουν πουθενά στον τιμοκατάλογο τους για τέλος αλλαγής προγράμματος.

 

Οι 2 πρώτες αλλαγές προγράμματος δεν χρεώνται. Από την 3η αλλαγή προγράμματος η χρέωση είναι 2 € + ΦΠΑ. Κανονικά έπρεπε να σε ενημερώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Mia apo ta idia re paideia exw k egw me thn TrELLAS!

Exw kanei ta panta esteila fax ekana ksana proepilogh me ton Ote kai ta sunafh,ma akoma nomizw pws sto spiti exw Tellas:(

Pws mporw na mathw poion paroxo exw auth th stigmh?

 

Ews pote Nomika prepei na plhrwsw sthn Tellas kai pote na tous pw **** off?;)

 

Αν έχεις βγάλει την προεπιλογή φορέα της Τελλας και έχεις το απλό πρόγραμμα χωρίς πάγιο, τι σε νοιάζει. Αν δεν καλείς με το 1738 πριν από κάθε κλήση δεν θα λαμβάνεις λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Κακώς μπλέξατε εξαρχής με την Tellas κατά τη γνώμη μου...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κακώς μπλέξατε εξαρχής με την Tellas κατά τη γνώμη μου...

Κοίτα εγώ την έχω από παλιά κομμένη, αλλά συνεχίζω να την κρατώ γιατί μου δίνει 2 ώρες αστικές το μήνα δωρεάν χωρίς καμιά υποχρέωση... Και δέχομαι κάτι λογαριασμούς 1€, 2€... :D Όλα τα ντιλίβερι τηλέφωνα που είναι μικρής διάρκειας γίνονται μέσω 1738 και ουσιαστικά δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...