Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τις προσφορές της HOL τι λέτε;

 

Συμφέρουν;

 

Γενικά χαρακτηριστικά

Τιμολογιακή πολιτική

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος απο εμπειρια ποια εταιρεια θεωρειται καλυτερη στο θεμα της ποιοτητας και καθαροτητας ηχου κατα την κληση? Ενδιαφερομαι για προγραμμα απεριοριστης διαρκειας με 10 ευρωλεπτα.

 

Και η altectelecom και η teledome μια χαρα ειναι .Τις ειχα παλια και τις δυο.Τωρα εχω teledome unlimited 2.:) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για τις προσφορές της HOL τι λέτε;

 

Συμφέρουν;

 

Γενικά χαρακτηριστικά

Τιμολογιακή πολιτική

 

Kατι παιζει με την σελιδα και δεν δειχνει τις τιμες. Ισως να κανουν τιποτα μειωσεις :whistle:

Aν θυμαμαι καλα εχει ενιαια τιμη για αστικα-υπεραστικα και ακριβα κινητα.

Αν κανεις 'σταθερα' αρκετα τηλεφωνηματα μαλλον σε συμφερει καποιο προπληρωμενο πακετο αλλης εταιριας. :O

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος απο εμπειρια ποια εταιρεια θεωρειται καλυτερη στο θεμα της ποιοτητας και καθαροτητας ηχου κατα την κληση? Ενδιαφερομαι για προγραμμα απεριοριστης διαρκειας με 10 ευρωλεπτα.

 

Με την Altec Telecoms ειχα προβλημα τους 2 μηνες που χρησιμοποιησα το flat rate προγραμμα της. Συγκεκριμενα έβγαζε σημα κατελλειμενου και επιανα γραμμη μετα απο 1-2 redial ;)

 

Η ποιοτητα του ηχου παντως 'παιζει' αναλογα και με την περιοχη που καλεις καθως εφαρμοζεται συμπιεση απο ολες τις εταιριες. :O

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα κι εγω στον χορο των εναλλακτικων κι εβαλα Altec.Εντυπωσεις απο καποιον που την χρησιμοποιει?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Για τις προσφορές της HOL τι λέτε;

 

Συμφέρουν;

 

Γενικά χαρακτηριστικά

Τιμολογιακή πολιτική

 

Κατα τη γνωμη μου εχει τις καλυτερες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Kατι παιζει με την σελιδα και δεν δειχνει τις τιμες. Ισως να κανουν τιποτα μειωσεις :whistle:

Aν θυμαμαι καλα εχει ενιαια τιμη για αστικα-υπεραστικα και ακριβα κινητα.

Αν κανεις 'σταθερα' αρκετα τηλεφωνηματα μαλλον σε συμφερει καποιο προπληρωμενο πακετο αλλης εταιριας. :O

 

εχει συγκρινει καποιος τη cosmoline με hol ?

τι συμπερασμτα εχει βγαλει

 

To site συνεχιζει να εχει το ιδιο προβλημα. ;)

Ελπιζω να το φτιαξουν να δουμε επιτελους τις τιμες :(

 

Χοντρικα

Αν γενικα κανεις λιγα και μικρα σε διαρκεια τηλεφωνηματα (αστικα-υπεραστικα) τοτε μαλλον σε συμφερει η ΗΟL, αλλιως η Cosmoline.

Αν κανεις πολλες κλησεις προς κινητα τοτε σιγουρα συμφερει η Cosmoline. :O

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα κι εγω στον χορο των εναλλακτικων κι εβαλα Altec.Εντυπωσεις απο καποιον που την χρησιμοποιει?

 

Καλή είναι η Altec, αν κάνεις κλήσεις μεγάλης διάρκειας. Εγώ την έχω συστήσει σε αρκετό κόσμο. Τον τελευταίο καιρό μόνο ώρες ώρες ο ήχος φτάνει σε κύματα, αλλά αυτό γίνεται για 2-3 δευτερόλεπτα μόνο. Πάντως εγώ είμαι γενικά ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα επικοινωνίας συγκρίνοντας Cosmoline-Forthnet η Cosmoline νομίζω είναι πολύ καλύτερη. Και καθαρή γραμμή και η κλήση γίνεται αμέσως χωρίς καθυστέρηση. Εγώ μόλις έβγαλα την προεπιλογή της Forthnet για Cosmoline με πήραν από Forthnet και μου έδωσαν 4 ώρες αστικά δωρεάν. Αλλά τελικά το άφησα Cosmoline με 2 ώρες δωρεάν χωρίς πάγιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι η Altec, αν κάνεις κλήσεις μεγάλης διάρκειας. Εγώ την έχω συστήσει σε αρκετό κόσμο. Τον τελευταίο καιρό μόνο ώρες ώρες ο ήχος φτάνει σε κύματα, αλλά αυτό γίνεται για 2-3 δευτερόλεπτα μόνο. Πάντως εγώ είμαι γενικά ευχαριστημένος.

 

Και ποσο πληρωνεις ανα κληση?Ο πατερας μου πηρε την αποφαση να βαλει Altec και μου ειχε πει οτι ειναι και χωρις παγιο και δεν εχει χρονοχρεωση.Ποιο προγραμμα ειναι αυτο?Μηπως υπαρχει καπου online...?:O

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Για το ιδιο προγραμμα μιλατε :O

το Σταθερη διαρκειας το οποιο σε συμφερει οταν κανεις αστικες και υπεραστικες κλησεις μεγαλης διαρκειας

 

Παρομοιο προσφερει και η Teledome ενω παλιοτερα και η Telepassport

 

απ'οτι βλεπω στο site η Altec το πλασαρει με την τιμη χωρις Φ.Π.Α...τς τς τς..:whip:

Link to comment
Share on other sites

Για το ιδιο προγραμμα μιλατε :O

το Σταθερη διαρκειας το οποιο σε συμφερει οταν κανεις αστικες και υπεραστικες κλησεις μεγαλης διαρκειας

 

Παρομοιο προσφερει και η Teledome ενω παλιοτερα και η Telepassport

 

Η Telepassport μάλιστα το προσέφερε και χωρίς την υποχρέωση προεπιλογής φορέα ή μου φαίνεται; (H telepassport έχει κλείσει τελείως ή υπάρχει ακόμα???)

 

Κάποια άλλη εταιρεία που να προσφέρει ένα αντίστοιχο πρόγραμμα χωρίς υποχρέωση προεπιλογής φορέα υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πληρωνεις γυρω στα 12 λεπτα την κληση ανεξαρτητως διαρκειας?

 

Συγκεκριμενα:

 

Teledome -> 0,11781 €

Αltec -> 0,1166 €

Τelepassport -> 0,11543 €

 

...κλικ :O

Link to comment
Share on other sites

Η Telepassport μάλιστα το προσέφερε και χωρίς την υποχρέωση προεπιλογής φορέα ή μου φαίνεται; (H telepassport έχει κλείσει τελείως ή υπάρχει ακόμα???)

 

Κάποια άλλη εταιρεία που να προσφέρει ένα αντίστοιχο πρόγραμμα χωρίς υποχρέωση προεπιλογής φορέα υπάρχει;

 

Aκριβως, η Telepassport το προσφερει και με Π.Φ. και χωρις. Υπαρχει ακομα σαν εταιρια αλλα η εξαγορα της απο τη Lannet προβλεπει την απορροφηση της απο τη δευτερη. Δηλαδη ως εταιρια η Telepassport δεν θα υφισταται ;)

 

Η Altec το προσφερει μονο με Π.Φ. ενω η Teledome το προσφερει μονο μεσω LLU πια αν και σε καποιο αλλο θρεντ εχει αναφερθει πως μπορεις να το βαλεις και μεσω ΟΤΕ αν στην αρχη επιλεξεις καποιο αλλο προγραμμα και μετα κανεις αναβαθμιση.

Επισης εχει αναφερθει πως παρολο που προσφερεται με Π.Φ., αν την κοψεις εσυ μετα δεν μεταφερεσαι στο βασικο οπως γινεται στην Altec αλλα παραμενεις στο ιδιο προγραμμα. :O

 

Αντιστοιχο προγραμμα προς το παρον δεν προσφερει αλλη εταιρια :O

Link to comment
Share on other sites

Παντως την ευχρηστια και την απλοτητα δεν την εχουν προσεγγισει ακομα οι εταιρειες..

 

Για ποιο πραγμα μιλας; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια χαζη ερωτηση.Πηρα χθες ενα ασυρματο τηλεφωνο και ως εναλλακτικο παροχο εχω την Altec.Την αναγνωριση κλησης ομως απο τον ΟΤΕ πρεπει να την ενεργοποιησω?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

φυσικά. Ο ΟΤΕ σου φέρνει τις εισερχόμενες κλήσεις
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
PAOK Telephony

η πιο φθηνη

 

Πολυ πλασαρονται αυτα τα προγραμματα τωρα τελευταια :mad: ...το κακο εχει παραγινει...ΑΕΚ, Ολυμπιακος, ΠΑΟΚ και δεν ξερω γω ποιος αλλος κανουν συνεργασιες μιας και μυριστηκαν πολλα € στη σταθερη τηλεφωνια ;)

Γιατι να μην βγαλουν λεφτα λοιπον απο τους φιλαθλους που λιγο πολυ ειναι κολλημενοι με την 'ομαδα'; (δεν απευθυνομαι σε σενα προσωπικα Bayern4, το ξεκαθαριζω :) )

 

Οσον αφορα το προγραμμα της Columbia (PAOK Τelephony) οπως ηταν αναμενομενο ειναι ακριβο ;)

(την εχει καταβρει η Columbia με τις ομαδες!)

 

Συντομα αναφερω:

 

1. Αστικες ανα λεπτο (ειναι της μοδας τελευταια ως νεο τερτιπι για να φαινεται φθηνο το προγραμμα)

2. Υπεραστικες τις Κυριακες (που χρεωνονται σαν αστικες) ανα λεπτο

3. Βημα χρεωσης στα κινητα 30" (περαν της ελαχιστης χρεωσης των 60") (αυτο ειναι εξωφρενικο!)

4. Ακριβα διεθνη

5. Ακριβα προγραμματα με παγιο (Αsty και Family) (σε στυλ των αντιστοιχων της Cosmoline)

 

...παντα σε σχεση με το γενικο κλιμα τιμολογιακης πολιτικης που υπαρχει στο χωρο της σταθερης τηλεφωνιας. (και οχι σε σχεση με συγκεκριμενη εταιρια/ες...εκει η λιστα μεγαλωνει!).

 

Εε, αφου παιρνεις την αυθεντικη φανελα του ΠΑΟΚ μονο με 15€..

...μιλαμε για υπερπροσφορα :p

Link to comment
Share on other sites

file fabo114 ανεφερα οτι ειναι φθηνη, επειδη την συγκρινα με την telepassport(νομιζω αυτη ειναι δευτερη ποιο φθηνη-αν υπαρχει αλλη, παρακαλω να αναφερθει)

και απανταω στις αριθμητικες σημειωσεις σου

1)ανα λεπτο για τις αστικες ισχυει ΚΑΙ στην telepassport

2) το ιδιο με το 1)

3) το ιδιο με το 1)

4) το ιδιο με το 1)

5) δεν εχει προγραμματα, απλα προσφερει 80λεπτα δωρεαν για αστικες κλησεις

 

αν καποιος γνωριζει ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ εταιρια ας το αναφερει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εγω ενδιαφερομαι να εχω φθηνες χρεωσεις επι το πλειστον σε κινητα και μετα ελαχιστα σε υπεραστικα μιας και με την τελεπασπορτ εχω λογω των γνωστων προβληματων πολλες δυσκολιες...εαν ειναι δυνατον να μου προτεινεται την πιο φθηνη απο την εμπειρια σας...

 

ευχαριστω;)

 

τελικα απο μια ματια που εριξα διεπιστωσα οτι η συμφερουσα εταιρια ειναι η q-telecom ...εχω δικιο (μιλαμε παντα κλησεισ για κινητα & υπεραστικα)??

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα αποφάσισα να πάρω στην altec και να κάνω το σταθερή διαρκείας.

Πιστεύω ότι με συμφέρει μιας και ο έρωτας :love: :love: βρίσκεται Θεσ/νικη και οι δικοί μου εκτός Αθηνών!

Τώρα, που έχω ΟΤΕ ο λογαριασμός μου έρχεται περίοπυ 70 ευρώ.

 

Η γνώμη σας?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...