Jump to content

Asus P750


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο τι ειναι?Τι κανω?Πανω η κατω???

 

Ανάλογα με τον τύπο του αρχείου που θα κατεβάσεις κρατάς το joystick πάνω ή κάτω. Για τις μη επίσημες το κρατάς κάτω, για τις επίσημες πάνω.

Με τον όρο φλασάρισμα εννοούμε την αλλαγή ρομ.

Ελληνική έκδοση δεν υπάρχει για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Η πιο καλή ρομ (λειτουργικό δηλαδή για WM τηλέφωνα σαν αυτό) είναι κατά τη γνώμη μου η 0.22 του Sorg η οποία είναι μη επίσημη(άρα κάτω το joystick). Κατέβασέ την από τη σελίδα που ποστάρησες και ακολούθησε τις οδηγίες που σου έδωσα για να την εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανάλογα με τον τύπο του αρχείου που θα κατεβάσεις κρατάς το joystick πάνω ή κάτω. Για τις μη επίσημες το κρατάς κάτω, για τις επίσημες πάνω.

Με τον όρο φλασάρισμα εννοούμε την αλλαγή ρομ.

Ελληνική έκδοση δεν υπάρχει για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Η πιο καλή ρομ (λειτουργικό δηλαδή για WM τηλέφωνα σαν αυτό) είναι κατά τη γνώμη μου η 0.22 του Sorg η οποία είναι μη επίσημη(άρα κάτω το joystick). Κατέβασέ την από τη σελίδα που ποστάρησες και ακολούθησε τις οδηγίες που σου έδωσα για να την εγκαταστήσεις.

 

OK ευχαριστω πολυ φιλε μου.

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλήμερα παιδιά έχω πάρει το P750 εδώ και μια βδομάδα υπάρχει περιπτώσει να μπορώ να βάλω windows mobile ελληνικά? η τουλάχιστον ελληνική γλώσσα γραφής!!! Ευχαριστώ :O
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω στην κατοχη μου το παρον τηλεφωνο.

Τι μπορω να κανω με αυτο?Ο,τι και στο mio navigator που εχω στο αμαξι?δηλαδη να του περασω παιχνιδια και τετοια?το θελω για το στρατο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω στην κατοχη μου το παρον τηλεφωνο.

Τι μπορω να κανω με αυτο?Ο,τι και στο mio navigator που εχω στο αμαξι?δηλαδη να του περασω παιχνιδια και τετοια?το θελω για το στρατο.

 

αν το πηρες για τον στρατο,να το βαλεις στο κουτι του κ να πας να παρεις ενα φτηνοτερο για να βγαλεις την θητεια σου κ μετα το ξαναβγαζεις απο το κουτι κ τρως κανα 2μηνο μεχρι να το μαθεις.αλλα οταν το μαθεις θα το χαρεις αφανταστα γιατι ειναι γαματο κατα τ'αλλα.αντε,καλη θητεια κ καλος πολιτης.:D:ninja:

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω στην κατοχη μου το παρον τηλεφωνο.

Τι μπορω να κανω με αυτο?Ο,τι και στο mio navigator που εχω στο αμαξι?δηλαδη να του περασω παιχνιδια και τετοια?το θελω για το στρατο.

 

Ότι θέλεις κάνεις. Αυτό εξαρτάται από εσένα. Είναι συμβατό με τις περισσότερες εφαρμογές και παιχνίδια που προορίζονται για Windows Mobile λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βαλω ελληνικα?φυσικα δεν μιλαω για το μενου,ισα ισα μου αρεσει στα αγγλικα αλλα για τον καταλογο των ονοματων καθως και για τα μηνυματα?υπαρχει καποιο προγραμμα?

εχω εμπειρια γενικα απο ηλεκτρονικες συσκευες οποτε δεν χρειαζεται να μου τα πειτε βημα βημα,απλως το προγραμμα.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Για να γράφεις ελληνικά βάλε το πολύ καλό Finger Keyboard 2.1 (ψάξε το στο Google).

 

Για την μπάρα ίσως χρειαστείς πρόγραμμα αλλά δεν το λέω με σιγουριά αφού έχει καιρό να ασχοληθώ με Windows Mobile

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΕΧΟ ΚΑΙ ΕΓΟ ΕΝΑ ASUS P 750 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ Η ΟΘΩΝΗ Η ΠΡΟΤΗ ΤΟ TOYCH.

ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ASUS 160 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΗ.ΤΟ EXPANSYS ΤΟ ΕΧΕΙ

230 ΕΥΡΩ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ Η ΟΘΩΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ Η ASUS 160 ΕΥΡΩ.ΕΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ

ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ EXPANSYS 230 ΕΥΡΩ. ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟ touch Η ΕΞΩ ΟΘΩΝΗ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟ ΚΑΠΟΥ ΑΛΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΑ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΟ ΚΑΙ ΕΓΟ ΕΝΑ ASUS P 750 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ Η ΟΘΩΝΗ Η ΠΡΟΤΗ ΤΟ TOYCH.

ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ASUS 160 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΗ.ΤΟ EXPANSYS ΤΟ ΕΧΕΙ

230 ΕΥΡΩ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

Καταρχήν καλό θα ήτανε να γράφεις με μικρά γιατί στα φόρουμ όταν κάποιος γράφει με κεφαλαία είναι σαν να φωνάζει. Γι΄αυτό που ρώτησες κατ΄εμέ ή αγοράζεις καινούργιο με 230€ ή αγοράζεις οθόνη με περίπου 20€ και την βάζεις μόνος σου από εδω:http://cgi.ebay.com/LCD-Screen-Touch-Screen-For-ASUS-P750-NEW-OEM_W0QQitemZ270449898924QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3ef811f5ac

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστο για τη βοηθεια για τα κεφαλεα γραμματα δεν το ηκσερα:X:X

 

Είναι από τα λάθη που κάνουν οι περισσότεροι που ξεκινάνε να γράφουν σε ένα φόρουμ:)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

καλησπερα!

 

θα σας παρακαλουσα να μου πειτε αν γνωριζετε πως μπορω να κανω update στο media player της συσκευης μου

εχω ενα v1520-asus-solaris εδω και 2 χρονια το οποιο δε θελω να αποχωριστω γιατι ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο.

Εδω και λιγο καιρο ομως δεν χτυπαει και γενικα δεν αναπαραγει κανεναν ηχο

ενω λεει πως ειναι κατεστραμμενο το αρχειο του media player σε οποια επιλογη κι αν πατησω ειτε για τραγουδι , ειτε για κουδουνισμα κλπ.

 

Δεν εχω τα cd εγκαταστασης και δεν θυμαμαι καν αν ειχε η συσκευασια..

προσπαθησα να βρω στο νετ αλλα ο υπολογιστης δεν τα κατεβαζει (vaio vgn-cs 315) και λογικα ουτε απο το κντο θα μπορω να κανω update μια που εχω αλλαξει εταιρεια μολις πριν δυο μερες και ξερω πως επειδη η συσκευη ειναι vodafon

δεν θα μπορω να μπω στο νετ με το νεο παροχο ...

 

εχετε να μου προτεινετε καποια λυση??

σας ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλημερα,μετα απο πολυ καιρο και αν ακουει καποιος...ξερει κανεις πως κλειδωνει η οθονη οταν μιλαμε στο τηλεφωνο?οποτε μιλαω κ ακουμπαει το αυτι μου στην οθονη πατιουνται διαφορα κ μερικες φορες κλεινει κιολας.ακομα πως θα κανω τις φωτογραφιες των επαφων να ειναι μεγαλες οταν καλουν ή καλω εγω?μεχρι στιγμης φαινετε η φοτο πολυ μικρη πανω δεξια στην οθονη. θενξ :D

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,μετα απο πολυ καιρο και αν ακουει καποιος...ξερει κανεις πως κλειδωνει η οθονη οταν μιλαμε στο τηλεφωνο?οποτε μιλαω κ ακουμπαει το αυτι μου στην οθονη πατιουνται διαφορα κ μερικες φορες κλεινει κιολας.ακομα πως θα κανω τις φωτογραφιες των επαφων να ειναι μεγαλες οταν καλουν ή καλω εγω?μεχρι στιγμης φαινετε η φοτο πολυ μικρη πανω δεξια στην οθονη. θενξ :D

 

Για την πρώτη ερώτηση η απάντηση είναι από το πλαινό κουμπί lock-unlock.

Για το δεύτερο πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα σαν το Inesoft Phone το οποίο σου δίνει πολλές επιπλέον δυνατότητες αναφορικά με τον dialer της συσκευής: http://www.inesoft.com/eng/index.php?in=phone.html

Link to comment
Share on other sites

Για την πρώτη ερώτηση η απάντηση είναι από το πλαινό κουμπί lock-unlock.

Για το δεύτερο πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα σαν το Inesoft Phone το οποίο σου δίνει πολλές επιπλέον δυνατότητες αναφορικά με τον dialer της συσκευής: http://www.inesoft.com/eng/index.php?in=phone.html

 

Κατ'αρχην να σε ευχαριστησω για την απαντηση.Το κλειδωμα απο το πλαι ηταν το πρωτο που δοκιμασα.Εξαλλου οταν με παιρνουν το τηλ ειναι κλειδωμενο απο το πλαι,δεν το ξεκλειδωνω για να μιλησω,οποτε δεν ειναι αυτη η λυση.Οταν το κλεινω,ειναι στην καλυτερη περιπτωση πατημενο το start πανω αριστερα,στην χειροτερη κλεινει(πατιεται ο τερματισμος με το μαγουλο :wacko: )

Οσο για το 2ο θα το δοκιμασω.Εχω βεβαια περασει το SPB αλλα θα δοκιμασω κ αυτο.

Αν εχεις απαντηση για την πρωτη ερωτηση καλως.Οπως κ να'χει,σ'ευχαριστω που ασχοληθηκες,να'σαι καλα.

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην να σε ευχαριστησω για την απαντηση.Το κλειδωμα απο το πλαι ηταν το πρωτο που δοκιμασα.Εξαλλου οταν με παιρνουν το τηλ ειναι κλειδωμενο απο το πλαι,δεν το ξεκλειδωνω για να μιλησω,οποτε δεν ειναι αυτη η λυση.Οταν το κλεινω,ειναι στην καλυτερη περιπτωση πατημενο το start πανω αριστερα,στην χειροτερη κλεινει(πατιεται ο τερματισμος με το μαγουλο :wacko: )

Οσο για το 2ο θα το δοκιμασω.Εχω βεβαια περασει το SPB αλλα θα δοκιμασω κ αυτο.

Αν εχεις απαντηση για την πρωτη ερωτηση καλως.Οπως κ να'χει,σ'ευχαριστω που ασχοληθηκες,να'σαι καλα.

 

Δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς, γι' αυτό είναι τα φόρουμ:).

Στη θέση σου θα έκανα με το AE Button Plus αντιστοίχιση κάποιου πλήκτρου που δεν χρησιμοποιείς συχνά στην επιλογή να ανάβει και να σβήνει η οθόνη. Εγώ θυμάμαι επειδή δεν με βόλευε το πλαινό διακοπτάκι είχα αντιστοιχίσει το κάτω αριστερά πλήκτρο ακριβώς κάτω από την αποδοχή κλήσης και αναβόσβηνα την οθόνη από εκεί. Έτσι κάθε φορά που με έπαιρνε κάποιος αφού το σήκωνα πατούσα το πλήκτρο αυτό και έσβηνε.

Έχω δε την εντύπωση ότι από τις ρυθμίσεις υπάρχει δυνατότητα να το κάνεις και χωρίς το AE Button αλλά επειδή δεν έχω αυτή τη στιγμή κινητό με WM στην κατοχή μου δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά:(.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τετοια επιλογη στο μενου?εχω ψαξει αρκετα το κινητο αλλα δεν βρηκα κατι τετοιο.:blink:κ κατι αλλο.υπαρχει επιλογη να αλλαζεις απο wm σε asus λειτουργικο?κ αν ναι που θα το βρω?ζηταω πολλα? :rolleyes::D

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τετοια επιλογη στο μενου?εχω ψαξει αρκετα το κινητο αλλα δεν βρηκα κατι τετοιο.:blink:κ κατι αλλο.υπαρχει επιλογη να αλλαζεις απο wm σε asus λειτουργικο?κ αν ναι που θα το βρω?ζηταω πολλα? :rolleyes::D

 

Για το πρώτο θα σου απαντήσω αμέσως μόλις πέσει κινητό με WM στα χέρια μου γιατί αυτή τη στιγμή δεν το θυμάμαι. Δοκίμασε όμως με το AE Button Plus που είναι και δωρεάν στο ίντερνετ:http://ae.inc.ru/aebplus.php.

Στην δεύτερη ερώτηση η απάντηση λυπάμαι αλλά είναι κατηγορηματικά όχι. Η συσκευή σχεδιάστηκε για WM και δεν παίρνει λειτουργικό της εταιρείας (που δεν υπάρχει άλλωστε).

Edited by tsourisg
Link to comment
Share on other sites

ok θα περιμενω.θα δοκιμασω κ το αε κουμπι κ αν εχω αποριες θα σε ρωτησω.κ παλι ευχαριστω.κ αν εχεις κανενα τιπ η κανενα ελευθερο προγραμμα απο καποια σελιδα,ποσταρε την εδω.να σαι καλα.

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

ok θα περιμενω.θα δοκιμασω κ το αε κουμπι κ αν εχω αποριες θα σε ρωτησω.κ παλι ευχαριστω.κ αν εχεις κανενα τιπ η κανενα ελευθερο προγραμμα απο καποια σελιδα,ποσταρε την εδω.να σαι καλα.

 

Εκατοντάδες freeware προγράμματα εδω:http://www.freewarepocketpc.net/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus P750

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...