Jump to content

Ποιό πακέτο να προτιμήσω; Προτάσεις για νέα σύνδεση DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω πακέτο ADSL που να συνδυάζει κατά σειρά προτεραιότητας τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

  • Δυνατότητα πληρωμής ανα μήνα από τον πρώτο μήνα (ή όσο πιο γρήγορα γίνεται), ώστε να αποφύγω να δώσω πολλά μαζεμένα λεφτά
  • Γρήγορη ενεργοποίηση
  • Όσο πιο φτηνό γίνεται
  • Να περιέχει προσφορά για δωρεάν τηλέφωνα

 

ΔΕ ΘΕΛΩ ιδιόκτητο, γιατί δεν καλύπτομαι από κανένα. Έχει κανείς να προτείνει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πιο κοντινο σε αυτά που ζητάς είναι νομίζω το connx talk. Πληρώνει τους 2 πρωτους μήνες μόνο, έχει γρήγορη ενεργοποίηση και με το talk έχεις και δωρεάν τηλέφωνα. Σου προτείνω αυτό επειδή πληρώνεις το μικρότερο αρχικό ποσό
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να βάλεις Forthnet 2Play? Παίζει και μέσω Α.Ρ.Υ.Σ. το adsl και με προεπιλογή η τηλεφωνία. Βέβαια θα πληρώνεις και το πάγιο του ΟΤΕ...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

paides exw ena provlima. menw ligo eksw apo 8essaloniki k den exw grammi tou ote, gia peite m simferei na parw kapoio paketo ap tis kinites tilefwnies i k kati allo k an nai pio.

dld asirmato internet ap auta p pairnoun ta forita alla me usb. me pagio girw sta 30 eurw 8a mai super..

Link to comment
Share on other sites

Το πιο κοντινο σε αυτά που ζητάς είναι νομίζω το connx talk. Πληρώνει τους 2 πρωτους μήνες μόνο, έχει γρήγορη ενεργοποίηση και με το talk έχεις και δωρεάν τηλέφωνα. Σου προτείνω αυτό επειδή πληρώνεις το μικρότερο αρχικό ποσό

 

+1 apo mena.kai go mallon me to conn-x talk tha kano sindesi dsl

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά..Θα ήθελα κάποιος να μου πει αν υπάρχει προπληρωμένο πακέτο για adsl για 12 μήνες κι αν ναι ποιο;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα!Εδω και ενα χρονο εχω συνδεση απο την otenet και τωρα που εληξε το συμβολαιο θελω να το διακοψω για να παω σε καποια λυση που να εχει τηλεφωνο και Internet.Ετσι σκεφτομουν forthnet 2 play και on telecoms 3 play.θελω να μου πειτε αποψεις για την on και να μου προτεινετε ποιο πακετο να επιλεξω μεταξυ των δυο.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η τιμη του(35 το μηνα εναντι 39.90 της forthnet χωρις τηλεοραση)και οτι σε οσα καταστηματα εχω παει δεν εμπορευονται on αλλα μου λενε να καλεσω 13801.Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επειδή τις επόμενες μέρεσ σκεφτομαι να την κάνω με ελαφρά πηδηματακια από την Forthnet θα ήθελα τη γνώμη σας για το τι μου προτείνετε να διαλέξω μεταξύ των 3 εταιριών. Να σημειώσω ότι δε με πολυκαίει το θέμα ΙPTV. Περισσότερο η ποιότητα επικοινωνίας και η ταχύτητα κατεβάσματος αρχείων από το δίκτυο με ενδιαφέρει.

 

πείτε μου και για Tellas από ότι βλέπω έχει και αυτή ανταγωνιστικές τιμές και μηδενικο κοστος ενεργοποίησης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά. Βασικά στο σπίτι μου δεν υπάρχει τηλεφωνική γραμμή ενεργοποιημένη αλλα θέλω να βάλω([αρα και internet]βάλε Finaaa:p)...Τι πρέπει να κάνω? Με ενδοιαφέρει το πακέτο 2play της Forthnet, πρέπει να βάλω πρώτα γραμμή Ο.Τ.Ε.? Ή η Forthnet περνάει δικιά της γραμμή?

Πείτε μου οτι χρειάζεται(που να απευθηνθώ,πως κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Γειά. Βασικά στο σπίτι μου δεν υπάρχει τηλεφωνική γραμμή ενεργοποιημένη αλλα θέλω να βάλω([αρα και internet]βάλε Finaaa:p)...Τι πρέπει να κάνω? Με ενδοιαφέρει το πακέτο 2play της Forthnet, πρέπει να βάλω πρώτα γραμμή Ο.Τ.Ε.? Ή η Forthnet περνάει δικιά της γραμμή?

Πείτε μου οτι χρειάζεται(που να απευθηνθώ,πως κλπ)

 

Η Forthnet δεν βάζει νέα γραμμή. Μπορείς όμως να επιλέξεις HOL, Vodafone, On Telecoms, Tellas, Netone ή Vivodi (αν και τη συγκεκριμένη δεν τη συστήνω). Αυτές κάνουν νέα ενεργοποίηση. Αρκεί να υπάρχει σταθερή γραμμή στο σπίτι (δηλ. καλωδίωση, έστω και ανενεργή χωρίς ΟΤΕ) και να έχεις κάλυψη από το ιδιόκτητο τους. Απευθύνεσαι στα αντίστοιχα τμήματα εξυπηρέτησης πελατών.

 

HOL 13844, Vodafone 13830, ΟΝ 13801, Tellas 13800 και Vivodi 13880.

 

Περιοχή?

Link to comment
Share on other sites

Η Forthnet δεν βάζει νέα γραμμή. Μπορείς όμως να επιλέξεις HOL, Vodafone, On Telecoms, Tellas, Netone ή Vivodi (αν και τη συγκεκριμένη δεν τη συστήνω). Αυτές κάνουν νέα ενεργοποίηση. Αρκεί να υπάρχει σταθερή γραμμή στο σπίτι (δηλ. καλωδίωση, έστω και ανενεργή χωρίς ΟΤΕ) και να έχεις κάλυψη από το ιδιόκτητο τους. Απευθύνεσαι στα αντίστοιχα τμήματα εξυπηρέτησης πελατών.

 

HOL 13844, Vodafone 13830, ΟΝ 13801, Tellas 13800 και Vivodi 13880.

 

Περιοχή?

 

Aμπελόκηποι..Έχω δει μια "πρίζα" για τηλέφωνο στο σπίτι μου. Αρα δηλαδή μπορώ να πάω αμέσως στη Forthnet ή χρειάζεται να πάω πρώτα στον Ο.Τ.Ε. να ενεργοποιήσω την γραμμή?ΟΕΟ?

Link to comment
Share on other sites

Aμπελόκηποι..Έχω δει μια "πρίζα" για τηλέφωνο στο σπίτι μου. Αρα δηλαδή μπορώ να πάω αμέσως στη Forthnet ή χρειάζεται να πάω πρώτα στον Ο.Τ.Ε. να ενεργοποιήσω την γραμμή?ΟΕΟ?

 

Aυτό λέω. Η Forthnet δεν κάνει νέες ενεργοποιήσεις, μόνο φορητότητες. Αν θέλεις δηλαδή forthnet θα πρέπει πρώτα να βάλεις ΟΤΕ. Aν θέλεις όμως κάποια από τις άλλες που ανέφερα μπορείς κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας,

Είμαι κάτοχος του Telefonet της Vivodi στο σπίτι μου και σκέφτομαι σιγά σιγά λόγω της άθλειας εξυπηρέτησης που έιχα από την εταιρεία να άλλαξω πάροχο.

Ειλικρινά σκεφτομαι να επιστρέψω στον ΟΤΕ αλλά πάλι...

Μηπώς ξέρει κάποιος, κάποιο πρόγραμμα άλλης εταιρείας που να παρέχει Πάγιο σταθερού τηλεφώνου και Χαμηλής "ADSL" χωρίς κατ' αναγκην δωρεάν χρόνο ομιλίας με περίπου 15-20 ευρώ το μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να βάλεις HOL με 21,90€ τον μήνα που περιλαμβάνει adsl έως 24 mbps και αστική χρέωση προς τα σταθερά.Μπες για info στο http://www.hol.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας,

Είμαι κάτοχος του Telefonet της Vivodi στο σπίτι μου και σκέφτομαι σιγά σιγά λόγω της άθλειας εξυπηρέτησης που έιχα από την εταιρεία να άλλαξω πάροχο.

Ειλικρινά σκεφτομαι να επιστρέψω στον ΟΤΕ αλλά πάλι...

Μηπώς ξέρει κάποιος, κάποιο πρόγραμμα άλλης εταιρείας που να παρέχει Πάγιο σταθερού τηλεφώνου και Χαμηλής "ADSL" χωρίς κατ' αναγκην δωρεάν χρόνο ομιλίας με περίπου 15-20 ευρώ το μήνα;

 

Έχεις δεί μήπως σε καλύπτει vodafone στην περιοχή σου;

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα σας, θα ήθελα τα "φώτα" των ποιο έμπειρων πάνω στο ερώτημα ποια εταιρία με συμφέρει να βάλω που θα μου παρέχει καλή γραμμή Adsl κ απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, θα ήθελα τα "φώτα" των ποιο έμπειρων πάνω στο ερώτημα ποια εταιρία με συμφέρει να βάλω που θα μου παρέχει καλή γραμμή Adsl κ απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά.

Ψάξε πρώτα ποιες ιδιωτικές σε καλύπτουν. Καλαμάτα νομίζω μόνο η forthnet έχει δίκτυο.

Ψάξε και πες μας τι επιλογές έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα πρώτον ΟΤΕ και δεύτερον Forthnet...Βέβαια για να είσαι καλυμένος ρώτα και κανέναν γείτονα τι έχει και αν είναι ικανοποιημένος!Ποτε δεν ξέρεις!
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Πλεον μετά την μείωση των τιμών του ΟΤΕ ολα πάνω κατω στα ιδια είναι απλώς να ρωτήσεις αν σηκώνει τα mbps που έχεις κάνει σύνδεση η περιοχή σου
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας :)

και μένω επαρχία και συγκεκριμένα Χαλκίδα!!! Έχω σύνδεση Οτε και στο ίντερνετ Οτενετ στα 1mb.!!! τα έβαλα κάτω πάγια, τηλεφωνήματα κλπ και είδα ότι πληρώνω περισσότερα από μια σύνδεση..... double play! Με ενδιαφέρει σαφώς λίγο μεγαλύτερη ταχύτητα συνδέσεως, (δεν είμαι υπερβολικός αλλά στα 8 είμαι υπέρ ικανοποιημένος!!!) και φυσικά με δωρεάν τηλέφωνα σταθερά υπεραστικά (διεθνή δεν με ενδιαφέρουν) και όχι πάγια οτε κλπ....

Στρέφομαι στην Φόρτεμ και στην Τελλάς... Όποιοι είστε από Χαλκίδα και γενικά από επαρχία, τι προτείνεται;;;;; Αυτές οι εταιρίες έχουν οπτική ίνα;;; Κάποιος μου είπε ότι δεν έχουν και έχει μόνο ο Οτε και ή hol!!! Αληθεύει;;;;

"Ξέρω" τα κατά της κάθε εταιρείας από συζητήσεις κλπ. με σχεδόν ανύπαρκτη τεχνική εξυπηρέτηση κλπ, απλά ζητάω ΠΟΙΑ είναι η καλύτερη πάντα στην Χαλκίδα και επιτέλους να πληρώνω πιο λίγο στο ΟΤΕ!!!!

Τέλος εσείς που έχετε κάνει αυτή την σύνδεση, τα sms από σταθερό μπορεί να την καλύψει;;;; (αυτό σαν 2ον κριτήριο το έχω)

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε την γνώμη σας;;;;;:dance::dance:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με το ποιο Double Play να διαλέξω.

Απλά ήθελα να σας πω ότι έχω εμπειρία από Tellas - Forthnet από φίλους, οι οποίες είναι πραγματικά καλές, αλλά εδώ και έξι μήνες έχω βάλει της HOL. Δε μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, γιατί αν εξαιρέσουμε το ίντερνετ που πιάνει τα 14Κbps αρκετά ικανοποιητικά, η ποιότητα της τηλεφωνίας είναι τραγική. Πολύ χαμηλή σε σημείο να μην ακούς τον άλλον και κάποια παράσιτα. Άλλαξα splitter αλλά τα ίδια. Για να μην πω για την εξυπηρέτηση πελατών της, που σε κάνει να κατανοείς μερικές φορές γιατί κάποιοι άνθρωποι γίνονται δολοφόνοι και δε γεννιούνται. Αγένεια και ασχετοσύνη τηλεφωνητριών και τεχνικών μου στοίχισαν σχεδόν 14 ώρες αναμονής με την εκνευριστική μουσική τους.

Τελοσπάντων εκεί που θέλω να καταλήξω είναι μήπως φταίει το VoIP, μήπως αν έβαζα Tellas - Forthnet με το επίγειο δίκτυο να γλίτωνα. Ή αλλιώς μήπως να βάλλω Lannet που έχει και αυτή VoIP αλλά είναι φθηνότερη.

Τέλος τι γίνεται με την Tellas και το laptop αξίζει να μην έχεις απεριόριστη τηλεφωνία έτσι όπως πάει το πράγμα σήμερα και να κάνεις 24μηνη σύμβαση για να πάρεις ένα laptop. Ποια είναι η γνώμη σας????

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μετά τον ΟΤΕ πάει η Forthnet, μακριά από Tellas!!!!

η Forthnet όσο περνάει ο καιρός σταθεροποιείται!!!! εγώ αυτή τη στιγμή συνδέομαι με 19Mbps

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Ενδιαφέρομαι για σύνδεση adsl στη περιοχή του Παγκρατίου. Ξέρει κανείς ποιες εταιρείες έχουν καλύτερο δίκτυο στη περιοχή;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...