Jump to content

[Εφαρμογή] Εορτολόγιο Greek Today Screen


WindowsNT
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουτε και σε μενα δεν ανοιγει καθολου για να μπορω να κανω ρυθμισεις στο Καιζερ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελέγχει αυτόματα ανα κάποιες μέρες αν είσαι συνδεδεμένος στο Internet, και αν ναι, σε ρωτάει για Update.

Thanx WindowsNt, χρησιμο και αυτο, υπαρχει πουθενα το changelog της εφαρμογης, στο site δεν ειδα κατι?

Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος εχει παλιοτερη εκδοση 1.0 rc1 η 0.9993 γιατι στις καινουργιες εκδοσεις δεν μπορεις να μπεις στις ρυθμησεις

pm please

Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος εχει παλιοτερη εκδοση 1.0 rc1 η 0.9993 γιατι στις καινουργιες εκδοσεις δεν μπορεις να μπεις στις ρυθμησεις

pm please

 

Καλημερα:)Για δοκιμασε εδω :http://rapidshare.com/files/100655527/eortsetup.cab.html

Link to comment
Share on other sites

Φιλε WindowsNT μήπως θα έπρεπε να ξανασκεφτείς καμιά προσθήκη της ώρας που ανατέλλει και δύει ο ήλιος. Νομίζω ότι είναι πολύ πιο χρήσιμο σε σχέση με τις φάσεις της σελήνης. Ανεξάρτητα από ότι κάνεις συνέχισε έτσι, έχεις δημιουργήσει μια από τις πιο χρηστικές εφαρμογές που υπάρχουν.
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα windows mobile 6 και εγκατεστημενο το Spb Mobile Shell 2 στην today προσθεση το eortologio μαζι με τα αλλα tabs.Το μικρο προβληματακι που εχω ειναι οτι το εορτολογιο οταν παω να ανοιξω καποιo αλλο tab στεκεται απο πανω και αναγκαστικα πρεπει να το κανω manually minimaze....δεν ξερω αν εγινα κατανοητος....:confused::confused::confused::worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε WindowsNT μήπως θα έπρεπε να ξανασκεφτείς καμιά προσθήκη της ώρας που ανατέλλει και δύει ο ήλιος. Νομίζω ότι είναι πολύ πιο χρήσιμο σε σχέση με τις φάσεις της σελήνης. Ανεξάρτητα από ότι κάνεις συνέχισε έτσι, έχεις δημιουργήσει μια από τις πιο χρηστικές εφαρμογές που υπάρχουν.

 

+1

 

Επίσης... μήπως θα μπορούσε να υπάρχει μια ρύθμιση που να ορίζουμε το χρώμα του κειμένου; Θα μου ήταν πολύ χρήσιμο προσωπικά! :happy:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φιλε WindowsNT μήπως θα έπρεπε να ξανασκεφτείς καμιά προσθήκη της ώρας που ανατέλλει και δύει ο ήλιος. Νομίζω ότι είναι πολύ πιο χρήσιμο σε σχέση με τις φάσεις της σελήνης.

 

+1000 kai apo mena... :shifty:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε WindowsNT μήπως θα έπρεπε να ξανασκεφτείς καμιά προσθήκη της ώρας που ανατέλλει και δύει ο ήλιος. Νομίζω ότι είναι πολύ πιο χρήσιμο σε σχέση με τις φάσεις της σελήνης. Ανεξάρτητα από ότι κάνεις συνέχισε έτσι, έχεις δημιουργήσει μια από τις πιο χρηστικές εφαρμογές που υπάρχουν.

Συμφωνώ, μέχρι τότε έχω βάλει το Sun'n'Moon γι' αυτή τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό εξαρτάται από τις τρεχουσες γεωγραφικές συντεταγμένες. Ήθελα να το βάλω στο TGPS αλλά δεν γνωρίζω τον σχετικό αλγόριθμο για το πως από την τρέχουσα ημερομηνία και τις τρέχουσες συντεταγμένες μπορούμε να υπολογίσουμε την ανατολή και την δύση του ηλίου.

 

Αν κάποιος έχει σχετικές πληροφορίες για τον αλγόριθμο, τις χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πρόβλημα με το "πάγωμα" μετά την τελευταία αναβάθμιση έχει λυθεί; Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ παλαιότερη έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό εξαρτάται από τις τρεχουσες γεωγραφικές συντεταγμένες. Ήθελα να το βάλω στο TGPS αλλά δεν γνωρίζω τον σχετικό αλγόριθμο για το πως από την τρέχουσα ημερομηνία και τις τρέχουσες συντεταγμένες μπορούμε να υπολογίσουμε την ανατολή και την δύση του ηλίου.

 

Αν κάποιος έχει σχετικές πληροφορίες για τον αλγόριθμο, τις χρειάζομαι.

 

Calculator: Click here

 

2 freeware Delphi Components (θα σε βοηθήσουν αρκετά)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Update 1.0 Final.

 

- Προσθήκη γραμμής για ανατολή/δυση ηλίου αφού ρυθμιστούν οι γεωγραφικές συντεταγμένες.

Link to comment
Share on other sites

Update 1.0 Final.

 

- Προσθήκη γραμμής για ανατολή/δυση ηλίου αφού ρυθμιστούν οι γεωγραφικές συντεταγμένες.

Καλα εισαι αψογος δεν προφταινουμε να σκεφτουμε κατι και αμεσως το φτιαχνεις.Αν μπορουσες να κανεις να μπορουμε να αλλαζουμε χρωμα και στην γραμματοσειρα ισως βολευε καποιους απο εμας.Ευχαριστουμε Πολυ

Link to comment
Share on other sites

Θα το δώ και αυτό την επόμενη εβδομάδα πλέον.

Αρχίζω να ανησυχώ όμως για το μέγεθος, δεν θέλω το DLL να ξεπεράσει τα 100KB μέγεθος και 3-4 KB μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δώ και αυτό την επόμενη εβδομάδα πλέον.

Αρχίζω να ανησυχώ όμως για το μέγεθος, δεν θέλω το DLL να ξεπεράσει τα 100KB μέγεθος και 3-4 KB μνήμη.

Επειδή έχω το Toshiba g900 με ανάλυση οθόνης 800Χ480, οι χαρακτήρες φαίνονται μικροί. Μπορούμε να επιλέγουμε να γίνονται Bold; Αυτό θα ήταν μια πολύ μεγάλη αναβάθμιση για ppc με τέτοιες οθόνες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να επιλέξουμε να εμφανίζεται η υπενθύμιση της γιορτής ενός ονόματος μόνο την ημέρα που γιορτάζει? Γιατί τώρα με ενημερώνει 4 μέρες πριν (όσες μέρες βλέπω δηλαδή). Ή ακόμα καλύτερα να έχουμε επιλογή πόσες μέρες πριν θέλουμε να ενημερώνει, π.χ. την ήμερα της γιορτής και την προηγούμενή της.
In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Update 1.0 Final.

 

- Προσθήκη γραμμής για ανατολή/δυση ηλίου αφού ρυθμιστούν οι γεωγραφικές συντεταγμένες.

 

 

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!!!:up::up::respect::thanks::bow:

Link to comment
Share on other sites

Θα το δώ και αυτό την επόμενη εβδομάδα πλέον.

Αρχίζω να ανησυχώ όμως για το μέγεθος, δεν θέλω το DLL να ξεπεράσει τα 100KB μέγεθος και 3-4 KB μνήμη.

 

Συμφωνώ απόλυτα.... δεν θέλεις να το κάνεις βαρύ και δύσχρηστο.....:wacko:

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Ένα μπράβο και από εμένα. Μήπως ξέρει κάποιος τις συντεταγμένες για Αθήνα;
Link to comment
Share on other sites

Ένα μπράβο και από εμένα. Μήπως ξέρει κάποιος τις συντεταγμένες για Αθήνα;

 

ΑΘΗΝΑ: X=23.730 και Y=37.970

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Update 1.0 Final.

 

- Προσθήκη γραμμής για ανατολή/δυση ηλίου αφού ρυθμιστούν οι γεωγραφικές συντεταγμένες.

 

Εξαιρετικές οι νέες δυνατότητες! Το πρόγραμμα όσο πάει και γίνεται καλύτερο, και μάλιστα αναντικατάστατο!! :up:

 

Σε ευχαριστούμε πολύ!

 

ΑΘΗΝΑ: X=23.730 και Y=37.970

 

Αυτό πάλι πώς το βρήκες?? Πώς μπορούμε να βρούμε συντεταγμένες και για άλλες περιοχές?

 

Τhanx for the info!!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

 

Συγνωμη και ολας για το πρηξιμο αλλα δεν βρισκω πως μπορω να βρω τις συντεταγμενες μεσω του maps.google.Ειναι ευκολο να μου πει καποιος που ακριβως βρισκονται;:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...