Jump to content

[Εφαρμογή] Εορτολόγιο Greek Today Screen


WindowsNT
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δε βρίσκω το λόγο γιατί να γίνει διεθνές!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To έκανα, και στο ελληνικό θα υπάρχει πλέον η δυνατότητα να φορτώνονται εορτές άλλων περιοχών.

 

Update σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

An mporouses file mou, na prostheseis kai tis diethneis eortes apo thn eyrwph, tha htan akomh pio teleio!

Me ta WM6.1 pou kolaei kai den anoigei to ppc, exoume kanena neo? Exw twra thn ekdosh 1.11 kai douleyei mia xara. Sto cruise me WM6.1

Mhpws mporeis na deis symfwna me aythn thn eksosh ti diafores yparxoun kai h palia douleyei?

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

An mporouses file mou, na prostheseis kai tis diethneis eortes apo thn eyrwph, tha htan akomh pio teleio!

Me ta WM6.1 pou kolaei kai den anoigei to ppc, exoume kanena neo? Exw twra thn ekdosh 1.11 kai douleyei mia xara. Sto cruise me WM6.1

Mhpws mporeis na deis symfwna me aythn thn eksosh ti diafores yparxoun kai h palia douleyei?

 

Ο Μιχάλης έχει προσφερθεί να βοηθήσει όποιον αντιμετωπίζει πρόβλημα, και μάλιστα με συγκεκριμένο τρόπο

 

Παιδιά οποιος έχει το TyTN II με 6.1 και θέλει να βοηθήσει μπορεί με την διαδικασία του Remote Debugging (http://www.turboirc.com/forum/index.php?topic=107.0 - η περιγραφή είναι για το TGPS αλλά ισχύει και για το εορτολόγιο).

 

αλλά όταν φτάνουμε στην ουσία δεν βρίσκεται κανένας... :(

 

Εγώ πάλι δεν έχω κανένα πρόβλημα με το πρόγραμμα, το βρίσκω εξαιρετικό και για μια ακόμη φορά ευχαριστώ τον Μιχάλη για τον χρόνο του! :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Update 1.3

 

* Προσθήκη Safe Mode. Εαν για κάποιο λόγο σας κολλήσει την Today Screen, ξεκινώντας το PPC και πριν αρχίζει να εμφανίζεται η today screen αρχίστε να κουνάτε το ποντίκι. Το εορτολόγιο θα σας ρωτήσει αν θέλετε να συνεχίσει, και αν όχι, δεν τρέχει και ξεκολλάει.

 

* Δυνατότητα προσθήκης και άλλων εορτολογίων με την επιλογή 'Συνδυασμός Εορτολογίων'. Στο http://www.turboirc.com/ppc υπάρχουν συνολικά 14 ξένα εορτολόγια. Διαλέξτε ένα και κάντε το unrar μέσα στο "\my documents" και το εορτολόγιο θα το φορτώσει μαζί με το ελληνικό. Στην περίπτωση αυτή οι τυχόν αγγλικοί χαρακτήρες που υπάρχουν στα ονόματα δεν μετατρέπονται σε ελληνικά.

 

* Η ανάλογη αγγλική εφαρμογή "Teh Name Days" υπάρχει και αυτή στο http://www.turboirc.com/ppc/.

 

Μ.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Update 1.4

 

Τώρα το εορτολόγιο δεν έχει πρόβλημα σε 6.1. Το αποτέλεσμα θα είναι τα updates να είναι λίγο πιο αργά καθώς το εορτολόγιο δεν είναι πλέον συμπιεσμένο - όμως θα χρησιμοποιεί λιγότερη μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Update 1.4

 

Τώρα το εορτολόγιο δεν έχει πρόβλημα σε 6.1. Το αποτέλεσμα θα είναι τα updates να είναι λίγο πιο αργά καθώς το εορτολόγιο δεν είναι πλέον συμπιεσμένο - όμως θα χρησιμοποιεί λιγότερη μνήμη.

Απο που το κατεβαζουμε? απο το γνωστο ίιnk (http://www.turboirc.com/ppc)?

Σε ευχαριστουμε πολλη παντως

Link to comment
Share on other sites

Update 1.4

 

Τώρα το εορτολόγιο δεν έχει πρόβλημα σε 6.1. Το αποτέλεσμα θα είναι τα updates να είναι λίγο πιο αργά καθώς το εορτολόγιο δεν είναι πλέον συμπιεσμένο - όμως θα χρησιμοποιεί λιγότερη μνήμη.

 

Ευχαριστούμε πολύ. Δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Το εορτολόγιο έχει την δυνατότητα να συνδεθεί μέσω proxy (πχ μέσω Wind Plus Non Stop); Δοκίμασα να κάνω update τον καιρό αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί.
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Update 1.41

 

* Διόρθωση προβλήματος στις αργίες

* Χρήση Proxy για σύνδεση στο Internet αν έχει ρυθμιστεί

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι η version που δουλευη αψογα στα 6.1?

thanks

 

http://www.turboirc.com/link.php?x=2006

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Update 1.41

 

* Διόρθωση προβλήματος στις αργίες

* Χρήση Proxy για σύνδεση στο Internet αν έχει ρυθμιστεί

Απίστευτα γρήγορος όπως πάντα ;):D Σε ευχαριστούμε πολύ :D

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Θα ήθελα να ενημερώσω ότι ενώ χθές εμφάνιζε κανονικά την γιορτή της Καλιόπης, δεν μου εμφάνιζε καμία απο της επαφές που γιόρταζαν,ούτε Πόπη αλλά ούτε Κάλια!

Και απ'ότι είδα αυτά τα ονόματα δεν τα έχει πουθενά το εορτολόγιο!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

πρώτα απ' όλα θέλω να ευχαριστήσω τον κύριο Χουρδάκη Μιχαήλ για τη διάθεση των προγραμμάτων του τα οποία είναι πολύ χρήσιμα και μας ευκολύνουν τη ζωή.

Θέλω να αναφέρω ένα πρόβλημα που ανέκυψε μετά την τελευταία αναβάθμιση (v.1.42). Δεν κατεβάζει τις πληροφορίες για τον καιρό με το μήνυμα "Δεν μπορεσαν να ληφθούν πληροφορίες για τον καιρό". Το τηλέφωνό μου είναι το HTC TyTNII και πριν την τελευταία αναβάθμιση η ενημέρωση του καιρού γινόταν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω τη γιαγιά μου να μου λέει κάθε μέρα τις γιορτές κ της πληρώνω το λογαριασμό πιο φθηνά θα μου βγει....:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

πρώτα απ' όλα θέλω να ευχαριστήσω τον κύριο Χουρδάκη Μιχαήλ για τη διάθεση των προγραμμάτων του τα οποία είναι πολύ χρήσιμα και μας ευκολύνουν τη ζωή.

Θέλω να αναφέρω ένα πρόβλημα που ανέκυψε μετά την τελευταία αναβάθμιση (v.1.42). Δεν κατεβάζει τις πληροφορίες για τον καιρό με το μήνυμα "Δεν μπορεσαν να ληφθούν πληροφορίες για τον καιρό". Το τηλέφωνό μου είναι το HTC TyTNII και πριν την τελευταία αναβάθμιση η ενημέρωση του καιρού γινόταν κανονικά.

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με το Touch Cruise.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

πρώτα απ' όλα θέλω να ευχαριστήσω τον κύριο Χουρδάκη Μιχαήλ για τη διάθεση των προγραμμάτων του τα οποία είναι πολύ χρήσιμα και μας ευκολύνουν τη ζωή.

Θέλω να αναφέρω ένα πρόβλημα που ανέκυψε μετά την τελευταία αναβάθμιση (v.1.42). Δεν κατεβάζει τις πληροφορίες για τον καιρό με το μήνυμα "Δεν μπορεσαν να ληφθούν πληροφορίες για τον καιρό". Το τηλέφωνό μου είναι το HTC TyTNII και πριν την τελευταία αναβάθμιση η ενημέρωση του καιρού γινόταν κανονικά.

 

Και εγώ επίσης στο mio P550.

Δεν χρησιμοποιώ proxy - δεν άλλαξα κάτι σε ρυθμίσεις - το wi-fi δουλέυει άψογα με τα υπόλοιπα προγράμματα. Το εορτολόγιο φαίνεται να ψάχνει για αναβαθμίσεις αλλά δεν καθυστερεί καθόλου για ενημέρωση του καιρού. Βγάζει αμέσως το μήνυμα σφάλματος.

 

Πάντως το πρόγραμμα είναι πολύ χρήσιμο. Μ'αρέσει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...