Jump to content

[Εφαρμογή] Εορτολόγιο Greek Today Screen


WindowsNT
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΛΙΚ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ ΕΟΡΤΑΖΟΝΤΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ.

ΕΑΝ ΚΛΙΚΑΡΕΙΣ ΣΤΗ ΑΝΑΤΟΛΗ Η ΣΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΟΤΕ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΤΩΝ ΕΟΡΤΑΖΟΝΤΩΝ.

ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σνιφ, κλαψ!! 6ο ρεσετ! Δεν ξέρω τι το ενοχλεί... Λειτουργε΄΄ι όλη η συσκευή κανονικά και με το που πατάω πάνω του νεκρώνουν τα πάντα... Αν δεν έχει συμβεί σε άλλον λογικά κάποιο πρόγραμμα το ενοχλεί.. Με τις παλιές εκδόσεις δεν μου το είχε κάνει ποτέ. Από την RC3 και μετά το παρατήρησα αν δεν κάνω λαθος.:(:cry::worry::cry:

 

Το κανει και σε μενα αυτο αλλα μονο σε ορισμενες περιπτωσεις. Τι θελω να πω, σημερα 25/3 το κανει αλλα αν αλλαξω την ημερομηνια και βαλω 24/3 ή 26/3 τοτε ολα δουλευουν μια χαρα. Δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα ειμαι σιγουρος οτι ο WindowsNT θα βρει την λυση........και μετα θα κανει το eortologio να ψηνει και καφε :) :) :).

 

WindowsNT :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να το κάνω βάζοντας σε vibration το τηλέφωνο μέχρι να ανέβει η θερμοκρασία για τον καφέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλά, πλέον το πρόγραμμα κάνει παπάδες (συγχαρητήρια φίλε)!

Βέβαια το έχω δει και να "πατώνει" κάτι htc touch...:lol:

 

Θα ήθελα να προτείνω κάτι (φυσικά και μπορείς να το αγνοήσεις αν δεν γουστάρεις ;) )

 

Προσωπικά, έχω ορίσει μόνο να εμφανίζονται οι εορτές και τίποτα άλλο (γιατί ο χώρος στο today screen μου είναι πολύτιμος).

 

Πιστεύω, πως θα ήταν πολύ χρήσιμο εάν... κάνοντας διαδοχικά ταπ επάνω στο εικονίδιο, ενάλλασε τις πληροφορίες...

 

Δηλαδή, μου δείχνει ποιοί γιορτάζουν, κάνω ταπ και αλλάζει σε φάσεις σελήνης, με επόμενο ταπ αλλάζει σε ανατολή δύση, με επόμενο σε καιρό, κτλ κτλ....

 

ευχαριστώ, για το freeware, το πρόγραμμα σου είναι κολλητάρι με το PPC μου εδώ και καιρό!

 

Δημήτρης.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Με το latest version αν κανεις κλικ αριστερά εκει που είναι τα ικονίδια, βγάζει αμέσως το menou. Σου κολλαει και αυτό?

 

Δοκίμασε να βάζεις ένα - ενα τα today plugins για να δεις αν υπάρχει κάποιο conflict.

 

Ναι, και εκεί μου το κάνει:( Οπουδήποτε κι αν πατήσω στο πρόγραμμα.

 

Μηπως να κατεβάζω και ειδήσεις από το in.gr. ?

Μου φαίνεται ότι το έχω ξεσκίσει το εορτολόγιο.

 

Χμμμμ, ενδιαφέρον... Μήπως για να μην βαραίνει το εορτολόγιο που είναι μόνο Plugin να φτιάξεις ένα άλλο που να περιλαμβάνει όλα αυτά τα χρήσιμα?? Γίνονται πολλές οι γραμμές και δεν θα μας φτάνει η τοδαυ!!;):)

 

Το κανει και σε μενα αυτο αλλα μονο σε ορισμενες περιπτωσεις. Τι θελω να πω, σημερα 25/3 το κανει αλλα αν αλλαξω την ημερομηνια και βαλω 24/3 ή 26/3 τοτε ολα δουλευουν μια χαρα. Δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα ειμαι σιγουρος οτι ο WindowsNT θα βρει την λυση........και μετα θα κανει το eortologio να ψηνει και καφε

 

WindowsNT :thanks:

 

Αααα, παρέα!!! Έχω την εντύπωση πως έχεις δίκο συμφορουμίτη διότι κι εμένα μου το έκανε και πιο παλιά, το έβγαλα και το έβαλα όταν βγήκε Update μετά από κάποιες μέρες και νόμιζα ότι φτιάχτηκε αλλά τελικά δεν ήταν έτσι:( Σίγουρα θα το βρει....

 

Καλά, πλέον το πρόγραμμα κάνει παπάδες (συγχαρητήρια φίλε)!

Βέβαια το έχω δει και να "πατώνει" κάτι htc touch...:lol:

 

Θα ήθελα να προτείνω κάτι (φυσικά και μπορείς να το αγνοήσεις αν δεν γουστάρεις ;) )

 

Προσωπικά, έχω ορίσει μόνο να εμφανίζονται οι εορτές και τίποτα άλλο (γιατί ο χώρος στο today screen μου είναι πολύτιμος).

 

Πιστεύω, πως θα ήταν πολύ χρήσιμο εάν... κάνοντας διαδοχικά ταπ επάνω στο εικονίδιο, ενάλλασε τις πληροφορίες...

 

Δηλαδή, μου δείχνει ποιοί γιορτάζουν, κάνω ταπ και αλλάζει σε φάσεις σελήνης, με επόμενο ταπ αλλάζει σε ανατολή δύση, με επόμενο σε καιρό, κτλ κτλ....

 

ευχαριστώ, για το freeware, το πρόγραμμα σου είναι κολλητάρι με το PPC μου εδώ και καιρό!

 

Δημήτρης.

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ... Δηλαδή, έχω αφήσει μόνο τις γιορτές γιατί δεν έχω χώρο και δεν μπορώ και την Today γεμάτη, ήδη έχει περισσότερα από όσα αντέχω!!! Γι'αυτό είπα κι εγώ πιο πάνω να έκανε κ κάτι άλλο!

Δεν είναι κακή ιδέα, ίσως ο WindowsNT να έχει καμιά καλύτερη βέβαια!:):):)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το πρωί το ppc και για λίγο χρόνο, αντί να δείχνει τις ώρες ανατολής και δύσης του Ηλίου δείχνει κάτι νούμερα και μετά βεβαίως δείχνει τα πραγματικά στοιχεία. Προφανώς κάνει υπολογισμούς. Υπάρχει περίπτωση, μέχρι να δείξει τα τελικά στοιχεία, να μην δείχνει τα νούμερα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φοβερό το application. Έχω όμως ένα πρόβλημα, στα text fields των συντεταγμένων και του καιρού δεν μου δίνει πληκτρολόγιο. Αποτέλεσμα δεν μπορώ να γράψω ούτε να κάνω copy paste κάτι..... :(

Παρατήρησα τώρα ότι τα παράθυρα αυτά φαίνονται σαν pop ups....οπότε πως θα φανεί πληκτρολόγιο.....οεο;;;;

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φοβερό το application. Έχω όμως ένα πρόβλημα, στα text fields των συντεταγμένων και του καιρού δεν μου δίνει πληκτρολόγιο. Αποτέλεσμα δεν μπορώ να γράψω ούτε να κάνω copy paste κάτι..... :(

 

Τίκαρε την επιλογή SIP ή πάτα επάνω στο keyboard που φαίνεται στο μέσο της κάτω μπάρας των windows του PDA σου.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την τελευταία αναβάθμηση (1.11). Βάζω κωδικό πόλης 45 (Καστοριά) και μου δείχνει θερμοκρασία 67 βαθμούς, υγρασία 0% και 0 μποφορ. Τι συμβαίνει άραγε;
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια εκανα update στην τελευταια εκδοση και κανω restart απο εκεινη την ωρα το συστημα εχει κολλησει και παγωσει δεν μπορω ουτε να ανοιξω το τηλ. εχουν παγωσει τα παντα. δεν μπορω να κανω ουτε unistall η οθονη κολλημενη δεν γινεται τπτ. καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Τίκαρε την επιλογή SIP ή πάτα επάνω στο keyboard που φαίνεται στο μέσο της κάτω μπάρας των windows του PDA σου.

 

Ευχαριστώ πολύ, μόλις το είδα το SIP. Δυστυχώς δεν έχει πληκτρολόγιο στην κάτω μπάρα.

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, μόλις το είδα το SIP. Δυστυχώς δεν έχει πληκτρολόγιο στην κάτω μπάρα.

 

Τουλάχιστον όταν επιλέγεις το SIP σου εμφανίζεται το πληκτρολόγιο??

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε αναβάθμιση και καλύτερα!

 

Μήπως η δύνατότητα προβολής rss το έκανε πιο super duper απο απλό super που είναι;

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον όταν επιλέγεις το SIP σου εμφανίζεται το πληκτρολόγιο??

 

Ναι ναι μια χαρούλα :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πρώτον συγχαρητήρια για το προγραματάκι! Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενω οταν πατάω το πασχαλιο μου βγάζει σωστα το πάσχα 2008 27/04 οταν πάω εορτες-αργιες μου το βγάζει 19/04 με αποτελεσμα να είναι όλες οι αργιες λάθος... Το έχει δεί κανείς αυτο το πρόβλημα??
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον συγχαρητήρια για το προγραματάκι! Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενω οταν πατάω το πασχαλιο μου βγάζει σωστα το πάσχα 2008 27/04 οταν πάω εορτες-αργιες μου το βγάζει 19/04 με αποτελεσμα να είναι όλες οι αργιες λάθος... Το έχει δεί κανείς αυτο το πρόβλημα??

 

Ναι εχεις δικιο το παρατηρησα και εγω. Σιγουρα ο WindowsNT Θα βρει την λυση !

Link to comment
Share on other sites

1) Σήμερα που στην γραμμή εμφάνισης εορτών υπάρχουν πολλά ονόματα δεν μου ανοίγει το μενού κάνοντας κλικ.

 

2)Επανέρχομαι σε προηγούμενη πρόταση για την αποθήκευση (να μην επαναλαμβάνεται για όσες έχεις ήδη επιλέξει.....). Σε ονόματα που έχουν μονή γιορτή δουλεύει άψογα. Σε ονόματα που υπάρχουν περισσότερες ημερομηνίες εορτής ρωτάει ξανά και ξανά.

 

3) Σε συνέχεια του 2. Είχα κάνει την πρόταση στα ονόματα με περισσότερες από μία εορτές να υπάρχει τρόπος ώστε να τονίζεται η συνηθέστερη (π.χ. Ιωάννης 07/01 ή Παναγιώτης 15/08). Η διαδικασία αυτή θα βοηθήσει ανθρώπους (όπως εμένα) να ξεχωρίσουν διπλές εορτές (όπως Ευα, Αριστείδης, Διονύσης κλπ) στις συνηθέστερες. Επίσης ίσως θα μπορούσε να οριστεί by default η συνηθέστερη ώστε να μην χρειάζεται να κάνεις κλικ στην ημερομηνία και κλικ στο συνέχεια αλλά ένα μόνο κλικ στο συνέχεια.

 

4) Παράκληση... Στο μενού άλλαξε αν θες το "Ακίνητες Εορτές" με "Σταθερές Εορτές".:O

 

Κλείνοντας θέλω να σε ευχαριστήσω για την ανάπτυξη μιας τόσο εύχρηστης freeware εφαρμογής την οποία παρεπιμπτόντως την πέτυχα σε ξένο forum και είχαν λυσσάξει όλοι πόσ χρήσιμο θα ήταν να έβρισκαν μια τέτοια εφαρμογή για τα δικά τους εορτολόγια.

SAMSUNG OMNIA 16GB

DESTINATOR 7.0.0.588.11 - 2008.Q4.114

iGO 8.3.2.91972 - Ελλάδα 2008.10 © Tele Atlas - Basemap 2007.07 Data Source © NIMA VMAP0 [080812]

Link to comment
Share on other sites

1) Σήμερα που στην γραμμή εμφάνισης εορτών υπάρχουν πολλά ονόματα δεν μου ανοίγει το μενού κάνοντας κλικ.

 

2)Επανέρχομαι σε προηγούμενη πρόταση για την αποθήκευση (να μην επαναλαμβάνεται για όσες έχεις ήδη επιλέξει.....). Σε ονόματα που έχουν μονή γιορτή δουλεύει άψογα. Σε ονόματα που υπάρχουν περισσότερες ημερομηνίες εορτής ρωτάει ξανά και ξανά.

 

3) Σε συνέχεια του 2. Είχα κάνει την πρόταση στα ονόματα με περισσότερες από μία εορτές να υπάρχει τρόπος ώστε να τονίζεται η συνηθέστερη (π.χ. Ιωάννης 07/01 ή Παναγιώτης 15/08). Η διαδικασία αυτή θα βοηθήσει ανθρώπους (όπως εμένα) να ξεχωρίσουν διπλές εορτές (όπως Ευα, Αριστείδης, Διονύσης κλπ) στις συνηθέστερες. Επίσης ίσως θα μπορούσε να οριστεί by default η συνηθέστερη ώστε να μην χρειάζεται να κάνεις κλικ στην ημερομηνία και κλικ στο συνέχεια αλλά ένα μόνο κλικ στο συνέχεια.

 

4) Παράκληση... Στο μενού άλλαξε αν θες το "Ακίνητες Εορτές" με "Σταθερές Εορτές".:O

 

Κλείνοντας θέλω να σε ευχαριστήσω για την ανάπτυξη μιας τόσο εύχρηστης freeware εφαρμογής την οποία παρεπιμπτόντως την πέτυχα σε ξένο forum και είχαν λυσσάξει όλοι πόσ χρήσιμο θα ήταν να έβρισκαν μια τέτοια εφαρμογή για τα δικά τους εορτολόγια.

 

1. Πρόσεξα κι εγώ τις προάλλες τις 5-6 γραμμές με τους εορτάζοντες, αλλά δεν είχα πρόβλημα να μπω στο μενού με κλικ στην άκρη του παραθύρου. Δεν αμφιβάλλω ότι το εμφάνισε σε σένα αλλά μου κάνει εντύπωση.

 

3. Αυτό με είχε προβληματίσει κι εμένα, αλλά τελικά χρειάζομαι άλλο τρόπο να θυμάμαι ότι ο φίλος μου ο Διονύσης από την Πάτρα δεν γιορτάζει του Διονυσίου του Αρεοπαγίτου αλλά τον Γενάρη (αν θυμάμαι καλά!) και η Μαρία από την σχολή γιορτάζει Νοέμβρη και όχι Αύγουστο. Και να ήταν δηλαδή επισημασμένα με κάποιο τρόπο στην εφαρμογή, εγώ πάλι θα είχα πρόβλημα να τα διαχωρίζω! :(

 

4. Πολύ σωστή επισήμανση, +1.

 

Εξακολουθώ να βρίσκω την εφαρμογή ως την πιο χρήσιμη freeware που έχω στο PDA μου και για αυτόν τον λόγο θέλω και πάλι να ευχαριστήσω τον φίλο WindowsNT για την προσφορά του!! :thanks:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μου λίγο χρόνο γιατι αυτόν τον καιρό τρέχω και δεν φτάνω.

Φίλε WindowsNt, το λιγότερο που μπορούμε να δώσουμε ΟΛΟΙ όσοι χρησιμοποιούμε την υπέροχη και εύχρηστη εφαρμογή σου, είναι χρόνος. ;)

 

1. Πρόσεξα κι εγώ τις προάλλες τις 5-6 γραμμές με τους εορτάζοντες, αλλά δεν είχα πρόβλημα να μπω στο μενού με κλικ στην άκρη του παραθύρου. Δεν αμφιβάλλω ότι το εμφάνισε σε σένα αλλά μου κάνει εντύπωση.

 

3. Αυτό με είχε προβληματίσει κι εμένα, αλλά τελικά χρειάζομαι άλλο τρόπο να θυμάμαι ότι ο φίλος μου ο Διονύσης από την Πάτρα δεν γιορτάζει του Διονυσίου του Αρεοπαγίτου αλλά τον Γενάρη (αν θυμάμαι καλά!) και η Μαρία από την σχολή γιορτάζει Νοέμβρη και όχι Αύγουστο. Και να ήταν δηλαδή επισημασμένα με κάποιο τρόπο στην εφαρμογή, εγώ πάλι θα είχα πρόβλημα να τα διαχωρίζω! :(

 

4. Πολύ σωστή επισήμανση, +1.

 

Εξακολουθώ να βρίσκω την εφαρμογή ως την πιο χρήσιμη freeware που έχω στο PDA μου και για αυτόν τον λόγο θέλω και πάλι να ευχαριστήσω τον φίλο WindowsNT για την προσφορά του!! :thanks:

 

Φίλε Geoponer, σε ότι αφορά το 1, εγώ έχω μία γραμμή στην εφαρμογή για οικονομία χώρου. Ίσως όταν λειτουργεί σε περισσότερες γραμμές να μην έχει πρόβλημα.

 

Σε ότι αφορά το 2, σίγουρα υπάρχουν εορτάζοντες που δεν γιορτάζουν στις ημερομηνίες που όλοι ξερουμε αλλά το μεγαλύτερο ποσοστό γιορτάζει. Για αυτό το λόγο έχω προτείνει να υπάρχει κάποιος τρόπος να είναι πιο εύκολη η καταχώρηση τέτοιων εορτών αλλά προ πάντων να μην χρειάζεται να γίνεται κάθε φορά που ενημερώνεις γιορτές. Λόγω επαγγελματός καταχωρώ πολλά ονόματα καθημερινά και καταλαβαίνεις ότι δεν γίνεται κάθε λίγο και λιγάκι να περνάω τις ίδιες και τις ίδιες γιορτές. :)

SAMSUNG OMNIA 16GB

DESTINATOR 7.0.0.588.11 - 2008.Q4.114

iGO 8.3.2.91972 - Ελλάδα 2008.10 © Tele Atlas - Basemap 2007.07 Data Source © NIMA VMAP0 [080812]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο Kaiser μου σε 3 διαφορετικές rom (οι 2 original) το eortologio μου το κόλλησε εντελώς :(:X . Μόνο με hard reset άνοιγε το kaiser. Δεν υπάρχει περίπτωση να το προκάλεσε αυτό άλλο πρόγραμμα γιατί το έκανα εγκατάσταση αμέσως μετά από hard reset. Συγκεκριμένα, με το που ολοκληρώνεται η εγκατάσταση, κολλάει το kaiser και μετά από soft reset κολλάει ξανά. Υπάρχει τρόπος να δούμε τι ακριβώς φταίει;
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο Kaiser μου σε 3 διαφορετικές rom (οι 2 original) το eortologio μου το κόλλησε εντελώς :(:X . Μόνο με hard reset άνοιγε το kaiser. Δεν υπάρχει περίπτωση να το προκάλεσε αυτό άλλο πρόγραμμα γιατί το έκανα εγκατάσταση αμέσως μετά από hard reset. Συγκεκριμένα, με το που ολοκληρώνεται η εγκατάσταση, κολλάει το kaiser και μετά από soft reset κολλάει ξανά. Υπάρχει τρόπος να δούμε τι ακριβώς φταίει;

 

Έχω γράψει ένα workaround για το πρόβλημα που δουλεύει όπου και όποτε το έχω δοκιμάσει. Από όσο έχω δει το πρόβλημα οφείλεται στο γεγονός ότι τα windows ρωτάνε για το eortologio.dll κάθε φορά που αυτό είτε είναι καινούργιο είτε μπαίνει πρώτη φορά. Η ερώτηση λοιπόν βγαίνει εκεί που δεν μπορείς να απαντήσεις 'ναι ok τρέχτο' οπότε τα windows κολλάνε και δεν προχωράνε. Αντίθετα, αν αντί να κάνεις restart πας στο settings--> today screen (σήμερα) τότε θα αναγνωρίσει το αλλαγμένο dll, θα σε ρωτίσει για την αυθεντικότητά του, θα απαντήσεις 'ειναι ok' και όλα θα είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ok :)

Όπως είπα το έχω δοκιμάσει άπειρες φορές από τότε που το παρατήρησα και δουλεύει πάντα. :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Update 1.2

 

1. Διόρθωση αργιών/παγκοσμίων/σχολικών εορτών για να δείχνουν σωστές ημερομηνίες

2. Χρήση του wait cursor

3. Δυνατότητα επιλογής για εναλλαγή των πληροφοριών με κλικ. Με αυτήν την επιλογή αλλάζουν περιστροφικά οι ενδείξεις σε μία γραμμη (ακόμα δεν δουλεύει με τον καιρό). Για να πάρετε το μενού κάντε κλίκ στο αριστερό εικονίδιο.

4. Οι γιορτές εξακολουθούν να λέγονται "ακίνητες" , μια που όλα τα επίσημα εορτολόγια/γραφείου κλπ τις αναφέρουν ακριβώς έτσι.

 

Σχετικά με το θέμα των σημαντικότερων εορτών, έχω αναφέρει στο παρελθόν ότι εαν κάνω κάτι τέτοιο θα ξεκινήσει μια νέα συζήτηση σχετικά με το ποιο όνομα είναι σημαντικό και ποιό όχι, και επιπλέον μια τέτοια επιλογή πιο πολύ θα βοηθήσει να ξεχάσετε τις εορτές των φίλων σας παρά να τις θυμηθείτε, διότι πολλοί φίλοι μας με "γνωστά" ονόματα εορτάζουν σε μέρες άσχετες με την βασική εορτή του ονόματος.

 

Αυτό που ισχύει αυτή τη στιγμή στο εορτολόγιο είναι απλά τα ονόματα των πιο γνωστών εορτών να είναι πρώτα στην λίστα, και νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξω.

 

Μ.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Mprabo sou!! poly kalo! Tha mporouses mhpws na kaneis na ginete h enallagh aytomata, giati pisteyw oti oloi mas tha ksexname na to patame gia na doume tis plhrofories. Kai h enallagh ginete ligo arga e? H idea mou einai?

Pantws einai poly kalh ayth h epilogh! Alla aytomata tha htan teleio!

Ginete?

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...