Jump to content

Απλήρωτος λογαριασμός ΟΤΕ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω απληρωτο λογαριασμο οτε και με ενημερωσε μια αντιπαθητικη "δασκαλα" μεσω οτε ,οτι αν δεν τον πληρωσω μεχρι τεταρτη θα γινει φραγη στην γραμμη μου.:ninja: Εγω ειμαι στην τελλας τωρα.Μπορει να συμβει κατι τετοιο;;καλα τι παθανε στον οτε κλαι φοβεριζουν ετσι;;;
Link to comment
Share on other sites

Πάθανε ότι θα πάθαινες κι εσύ αν σου χρωστούσε κάποιος λεφτά. Να πληρώσεις το λογαριασμό σου, και αν δε γουστάρεις τον ΟΤΕ και δεν θες να τον πληρώνεις μπορείς κάλλιστα να τον κόψεις και να μεταφέρεις τη γραμμή σου στην Tellas.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες είσαι στην Tellas τι εννοείς;

Ότι έχεις κόψει τον ΟΤΕ και έχεις περάσει στο ιδιόκτητο δίκτυο της Tellas (πρόγραμμα Zisto) ή ότι απλά έβαλες τηλέφωνο μέσω 1738/προεπιλογή Tellas;

Link to comment
Share on other sites

Και χρωστας και τσαντιζεσαι, αυτο μ'αρεσει !

Τσαντιζομαι που με παιρνουν τηλεφωνο διαφοροι με "αποκρυψη" και μιλανε πολυ ασχημα για δικο μου χρεος.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως σε παιρνουν υπαλληλοι της εταιρειας για να εξοφλησεις δικο σου χρεος ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΥΣ.

Αν σου μιλανε ασχημα ειναι απαραδεκτοι και μπορεις να κανεις τα παραπονα σου.

Link to comment
Share on other sites

Την φάγατε την κοπέλα. :p

1) Έχει φύγει απ' τον ΟΤΕ και θυμούνται δύο μήνες μέτα κάτι χρεή;;;; lol?!

2) Ακόμα κι αν υπάρχουν αυτά τα χρεή, δεν δικαιολογείται α: ούτε η απρόκρυψη β: ούτε η συμπεριφορά των οτετζήδων.

 

Όσο για την αρχική ερώτηση που κανείς δεν απάντησε, δεν μπορούν να σου κάνουν αυτοί φραγή :)

 

@oregon: Δεν είναι εταιρεία (θεωρητικά τουλάχιστον), είναι μια @##$% δημόσια υπηρεσία. Και οφείλουν να έχουν συμπεριφορά από ένα επίπεδο και πάνω, απ' την στιγμή που η επικοινωνία μαζί τους είναι "υποχρεωτική".

Link to comment
Share on other sites

Την φάγατε την κοπέλα. :p

1) Έχει φύγει απ' τον ΟΤΕ και θυμούνται δύο μήνες μέτα κάτι χρεή;;;; lol?!

2) Ακόμα κι αν υπάρχουν αυτά τα χρεή, δεν δικαιολογείται α: ούτε η απρόκρυψη β: ούτε η συμπεριφορά των οτετζήδων.

 

Όσο για την αρχική ερώτηση που κανείς δεν απάντησε, δεν μπορούν να σου κάνουν αυτοί φραγή :)

 

@oregon: Δεν είναι εταιρεία (θεωρητικά τουλάχιστον), είναι μια @##$% δημόσια υπηρεσία. Και οφείλουν να έχουν συμπεριφορά από ένα επίπεδο και πάνω, απ' την στιγμή που η επικοινωνία μαζί τους είναι "υποχρεωτική".

 

1. Απο ποτε παραγραφονται τα χρεη μετα απο 2 μηνες ?? Η επρεπε να ειδοποιησουν μεσα σε 15 μερες, οποτε θα λεγαμε οτι κανουν σαν Εβραιοι !

 

2. Ολες οι μεγαλες εταιρειες τηλεπικοινωνιων και οχι μονο βγαινουν με αποκρυψη. Αν θες διευκρινησεις και τηλ. επικοινωνιας, απλα το ζητας.

Δεν μας εδωσε στοιχεια της συμπεριφορας των οτετζηδων. Αν δεν ηταν σωστοι τοτε ειναι οντως απαραδεκτοι.

 

Ο ΟΤΕ και θεωρητικα και τυπικα ειναι εταιρεια.

Link to comment
Share on other sites

1. Απο ποτε παραγραφονται τα χρεη μετα απο 2 μηνες ?? Η επρεπε να ειδοποιησουν μεσα σε 15 μερες, οποτε θα λεγαμε οτι κανουν σαν Εβραιοι !

 

2. Ολες οι μεγαλες εταιρειες τηλεπικοινωνιων και οχι μονο βγαινουν με αποκρυψη. Αν θες διευκρινησεις και τηλ. επικοινωνιας, απλα το ζητας.

Δεν μας εδωσε στοιχεια της συμπεριφορας των οτετζηδων. Αν δεν ηταν σωστοι τοτε ειναι οντως απαραδεκτοι.

 

Ο ΟΤΕ και θεωρητικα και τυπικα ειναι εταιρεια.

Δεν είπε κανείς ότι παραγράφονται. Δεν μπορούν όμως να έχουν την απαίτηση όποτε τους κατέβει να δίνουν 3 μέρες προθεσμία επειδή τώρα το θυμήθηκαν.

Αν ξαναδιαβάσεις τα post της Αθηνάς θα βγάλεις το συμπέρασμα οτι κάθε άλλο παρά ενθουσιάστηκε απ' τις συνομιλίες. Όχι εξαιτίας των χρεών, αλλά απ την συμπεριφορά των οτετζήδων. Μπορεί να το διαψεύσει/επιβεβαιώσει και η ίδια άλλωστε.

Άσχετα με το αν είναι εταιρεία, είναι και υπηρεσία.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειδα οτι χαρατηρισε την υπαλληλο του ΟΤΕ "αντιπαθητικη" και της ειπε οτι πιο απλο και λογικο, οτι αν δεν πληρωσει θα γινει φραγη και μαλιστα ενω εχουν περασει ηδη 2 μηνες.

Λυπαμαι αλλα ειμαι απο αυτους που θεωρω οτι πρεπει να εξοφλουμε τις υποχρεωσεις μας, εκτος κι αν υπαρχει εκκρεμοτητα η λανθασμενες χρεωσεις στον λογαριασμο μας.

Κατα τ'αλλα οι μερες της διοριας ειναι αρκετες ωστε να επισκευθει ενα oteshop και να κανει διακανονισμο του ποσου, στην περιπτωση που δε μπορει να εξοφλησει αμεσα ολοκληρο τον λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

θα βγάλεις το συμπέρασμα οτι κάθε άλλο παρά ενθουσιάστηκε απ' τις συνομιλίες. Όχι εξαιτίας των χρεών, αλλά απ την συμπεριφορά των οτετζήδων. Μπορεί να το διαψεύσει/επιβεβαιώσει και η ίδια άλλωστε.

Άσχετα με το αν είναι εταιρεία, είναι και υπηρεσία.

 

:)

Aυτο ακριβως.
Link to comment
Share on other sites

1) Φυσικά και θα χαρακτηρίσεις κάποιον αντιπαθητικό όταν σου μιλάει άσχημα.

2) Δεν είναι ότι πιο απλό και λογικό, γιατί χρησιμοποίησε ένα ψέμα για ψυχολογικό εκβιασμό. ΔΕΝ μπορούν να κάνουν φραγή. Συνεπώς, αυτοί έχουν ανάγκη να πληρωθούν, πρέπει να το ζητάνε ευγενικά. Δεν νομίζω άλλωστε να φταίει η Αθηνά για τα "χρέη". Συνηθίζει ο ΟΤΕ να στέλνει διάφορα όποτε θυμάται, πχ. στην διακοπή συνδρομής.

3) Δεν είπε κανείς να μην εξοφληθούν τα χρέη.

 

Σε κάθε περίπτωση, απ' την στιγμή που φτάει ο οτε, δεν θα έπρεπε να παίζει και τσαμπουκά για την πληρωμή. Εκείνος άργησε να το ζητήσει, τι φτάει η Αθηνά; :)

 

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Ελεος.. αυτα που βλεπω ειναι η λογικη του παραλογου..

Καλο απογευμα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, την γραμμή δεν μπορούν να σου την κόψουν. Απλά η υπάλληλος από συνήθεια σου το είπε (αυτό λένε στους συνδρομητές του ΟΤΕ, δεν πρόσεξε ότι εσύ έχεις LLU ή μπορεί και να μην ξέρει τι ακριβώς παίζει)!

 

Το θέμα είναι όμως ότι στην δική σου περίπτωση μπορούν να σου βάλουν τους νόμιμους τόκους υπερημερίας, που δεν τους βάζουν στους συνδρομητές ΟΤΕ γιατί από εκείνους παίρνουν το τέλος επανασύνδεσης όταν τους το κόψουν! Γι'αυτό πλήρωσε γρήγορα τον λογαριασμό για να μην σου έρθουν τα κερατιάτικά σου σε τόκους!

 

Κι εγώ είχα ξεχάσει να πληρώσω τον τελευταίο λογαριασμό πριν πάω στο ζίστο και μου ήρθε τον επόμενο μήνα με τόκους. Τον είχα πληρώσει ήδη όμως (το θυμήθηκα τρεις μέρες πριν μου φτάσει στο σπίτι ο λογαριασμός με τους τόκους) και τελικά πήγα σε ένα κατάστημα ΟΤΕ να δω τι παίζει και οι τόκοι είχαν διαγραφεί. Άρα ακόμα κι αν σου βάλουν τόκους, πλήρωσε εσύ τον λογαριασμό (π.χ. μέσω ΑΤΜ Εθνικής όπως έκανα εγώ) στο αρχικό ποσό και πήγαινε δυο-τρεις μέρες μετά στον ΟΤΕ της γειτονιάς σου να δεις αν έχουν παραγραφεί οι τόκοι και έχει κλείσει ο λογαριασμός σου!

 

Παραδόξως επίσης, δεν μου ζήτησαν να τους επιστρέψω τον netmod παρόλο που εγώ το πήρα μια μέρα παραμάσχαλα και πήγα να το παραδώσω στον ΟΤΕ... Μου είπαν ότι θα το ζητήσουν όταν κόψω ποτέ την γραμμή μου τελείως! Κοινώς ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όταν θα φύγεις από την TELLAS αν δεν πληρώσεις τον τελευταίο λογαριασμό δεν θα βγει μια "δασκάλα" να σου πει τα ίδια;

Τι φταίει ο ΟΤΕ;

Τώρα αν θες να σε τρέχουν μην τον πληρώσεις, δεν θα σου κόψουν την γραμμή αλλά θα σε παίρνουν τηλέφωνο να σου ζητάνε να πληρώσεις.

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...