Jump to content

[Επίσημο] Motorola U9


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εγχειρίδιο γράφει μέχρι 4 (πράγμα πολύ παράξενο γιατί στα 4 πάμε σε microSDHC, άρα γιατί όχι και 8; ). Εγώ έχω 2GB αλλά δεν μπορώ να σου πω στα σίγουρα γιατί η συσκευή μου έχει σοβαρά προβλήματα και θέλει service και δεν μπορώ να την αποχωριστώ για ένα μήνα όπως μου είπανε. Ένα από τα προβλήματα είναι, πολλές φορές να μην βλέπει την κάρτα η συσκευή ή το pc. Αλλά δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα συμβατότητας με τα 2GB.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 225
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός από το U9 έχω και PPC και βλέπω ταινίες με υπότιτλους. Το είδε λοιπόν αυτό η κοπέλα μου και έχω βρει απίστευτο μπελά.

Γνωρίζει κανείς να μου πει κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει .avi σε .mp4 ή .3gp κάνοντας resize σε 320x240 αλλά και ενσωμάτωση υποτίτλων ώστε να μπορώ να δω ταινία στο U9; Θα χαρώ πολύ να πάρω μία απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά στο νήμα του Ζ10 και συγκεκριμένα εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2688746#post2688746

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι κάνει μετατροπή από avi σε avi. Το U9 όμως δεν διαβάζει avi. Γι' αυτό θέλω ένα πρόγραμμα που να κάνει την ίδια δουλειά αλλά σε mp4.
Link to comment
Share on other sites

ειναι αξιοπιστο το update του λογισμικου απο το site της motorola?

να το κανω?

ρωταω διοτι απο την ericsson και nokia εχω κανει πολλες φορες σε αλλα μου τηλεφωνα ενω απο αυτο ποτε.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ειναι αξιοπιστο το update του λογισμικου απο το site της motorola?

να το κανω?

ρωταω διοτι απο την ericsson και nokia εχω κανει πολλες φορες σε αλλα μου τηλεφωνα ενω απο αυτο ποτε.

ευχαριστω

Nαι είναι.

 

όσο για τον από πάνω φίλο,η κοπελιά σου θα στραβωθεί αν δει ταινία στην οθόνη του U9..Ίσως με το SUPER κάνεις δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

...η κοπελιά σου θα στραβωθεί αν δει ταινία στην οθόνη του U9..Ίσως με το SUPER κάνεις δουλειά.

 

Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω. Ταξιδεύουμε και οι δύο συχνά, μόνο που αυτή ταξιδεύει περισσότερες ώρες. Δεν την κόβω με τίποτα να κολλάει σε κάτι τέτοιο (ειδικά αν πρόκειται να δει τις αγαπημένες της σειρές).

Link to comment
Share on other sites

για να χρησιμοποιησω το usb πρεπει να εχω περασει το cd πρωτα?διοτι δεν το εχω και δεν αναγνωριζει το usb . απο το παραπανω φιλε μου δεν το κατεβαζει.

ξερει κανεις απο που αλλου μπορω να κατεβασω το cd με το pc suite?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το κατεβάζει;Είναι σαν το rapidshare,περιμένεις λίγα δευτερόλεπτα.

Μπορείς να κατεβάσεις και σκέτους τους drivers αν θες,πάλι από το 4shared.com

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να μου πει κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει .avi σε .mp4 ή .3gp κάνοντας resize σε 320x240 αλλά και ενσωμάτωση υποτίτλων ώστε να μπορώ να δω ταινία στο U9;

 

Σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιον (είτε με U9 είτε με άλλο κινητό με μεγαλύτερη οθόνη) έχω βρει την λύση. Αρχικά κάνουμε resize (320x240) & hard-code embed τους υπότιτλους από το .avi σε .avi με το PocketDivXEncoder. Έπειτα κάνουμε την "μετατροπή" σε .mp4 με το Yamb. Και το "μετατροπή" το βάζω σε εισαγωγικά γιατί δεν γίνεται recode (άρα και δεύτερη συμπίεση) αλλά με κάποιο μαγικό τρόπο αλλάζει απλώς το φορμά σε .mp4 χωρίς recode. Και τα δύο προγράμματα είναι freeware.

Για να λύσετε το πρόβλημα με την ενσωμάτωση ελληνικών υποτίτλων με τον PocketDivXEncoder διαβάστε αυτό το post.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι απλό που όμως δε μπορώ να το βρω....

 

Πως μπορούμε να γράψουμε κεφαλαία?

Με τα προηγούμενα μοτορολα μια χαρά, σ' αυτό δε μπορώ να το βρω...

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το μηδέν κάνεις κύκλο στις εξής ρυθμίσεις: Μόνο μικρά -> πρώτο κεφαλαίο και κατόπιν μικρά -> μόνο κεφαλαία.

 

Off topic ΥΓ: Το avatar σου είναι το U6, by the way.

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το μηδέν κάνεις κύκλο στις εξής ρυθμίσεις: Μόνο μικρά -> πρώτο κεφαλαίο και κατόπιν μικρά -> μόνο κεφαλαία.

 

Off topic ΥΓ: Το avatar σου είναι το U6, by the way.

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

 

(ναι το αβατάρ μου είναι από το προηγούμενο κινητό μου, δε πρόλαβα να το αλλάξω τώρα...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Έχει προσέξει κανείς ότι δεν ανάβουν τα πλήκτρα του με φωτισμό στο σκοτάδι?Έχουμε αυτό το θέμα με το νέο κινητό κ στο σκοτάδι δε βλέπεις τίποτα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου (αν δεν κατάλαβα λάθος). Σε εμένα ο φωτισμός του πληκτρολογίου ανάβει πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου (αν δεν κατάλαβα λάθος). Σε εμένα ο φωτισμός του πληκτρολογίου ανάβει πάντα.

 

Καλά κατάλαβες κ ευχαριστώ για την απάντηση!Έφαγα τα reviews να δω α αυτό είναι θέμα του κινητού ή μόνο πρόβλημα στο συγκεκριμένο. Απλά δεν 'ανάβουν΄ τα πλήκτρα. Όταν έχει σκοτάδι δε βλέπεις που να πατήσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά κατάλαβες κ ευχαριστώ για την απάντηση!Έφαγα τα reviews να δω α αυτό είναι θέμα του κινητού ή μόνο πρόβλημα στο συγκεκριμένο. Απλά δεν 'ανάβουν΄ τα πλήκτρα. Όταν έχει σκοτάδι δε βλέπεις που να πατήσεις...

 

Τα πλήκτρα του ανάβουν κανονικά και μάλιστα ο φωτισμός είναι αρκετά έντονος και ομοιόμορφος. Καλύτερα να το πας στο service καθότι είναι μάλλον πρόβλημα του συγκεκριμένου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα το αντικαταστήσουν!Εκτός από αυτό έβγαλε κ πρόβλημα με ένα περίεργο βουητό κατά τη χρήση κ ο υπάλληλος είπε ότι είναι συνηθισμένο σε αυτά τα κινητά κ της γενιάς του v3... Αφού θα το αλλάξουν...Thanx for the info guys...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά αγόρασα και δεύτερο U9 (για την δεύτερη γραμμή που έχω) και τα έκανα διδυμάκια... (και τα δύο μαύρα... και μη με ρωτήσετε πως τα καταφέρνω και δεν τα μπερδεύω... γιατί ειδικά το πρωί που τα μάτια είναι ακόμη σα κουμπότρυπες.. τα βουτάω και τα δύο και φεύγω...)

Btw, το πρώτο ήταν Cosmote Branded ενώ το δεύτερο είχε το παρθενικό λογισμικό του...

Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά και με τις δύο συσκευές και δεν μου έχουν αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Το μόνο που δεν έχω καταφέρει ακόμη είναι το να εγκαταστήσω κάποιο java παιχνίδι.

Και στις δύο συσκευές που προσπάθησα (και με διαφορετικά πάντοτε αρχεία -ακόμη και όσα προορίζονταν για Rokr ή U9) έπαιρνα το μήνυμα:

"Αδύνατη η εγκατάσταση της εφαρμογής επειδή ένα ή περισσότερα απαιτούμενα αρχεία δεν υπάρχουν..."

 

Έτσι, για το ινάτι...

Υπάρχει κάποιος που έχει καταφέρει να εγκαταστήσει κάποιο παιχνίδι (ή εφαρμογή java) στο κινητό του;

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

... ενώ το δεύτερο είχε το παρθενικό λογισμικό του...

Παρθενικό λογισμικό;;; Δηλαδή; Unbranded;

 

Το μόνο που δεν έχω καταφέρει ακόμη είναι το να εγκαταστήσω κάποιο java παιχνίδι.

Και στις δύο συσκευές που προσπάθησα (και με διαφορετικά πάντοτε αρχεία -ακόμη και όσα προορίζονταν για Rokr ή U9) έπαιρνα το μήνυμα:

"Αδύνατη η εγκατάσταση της εφαρμογής επειδή ένα ή περισσότερα απαιτούμενα αρχεία δεν υπάρχουν..."

 

Έτσι, για το ινάτι...

Υπάρχει κάποιος που έχει καταφέρει να εγκαταστήσει κάποιο παιχνίδι (ή εφαρμογή java) στο κινητό του;

Ναι ρε **μώ τον μπελά μου η παλιοσυσκευή (όχι δεν το εννοώ, μόνο αυτό με τα Java με εξοργίζει), δεν μπορείς να της κάνεις εγκατάσταση Java με τίποτα. Και εγώ έχω κάνει αυτήν την ερώτηση αρκετές φορές και ακόμα απάντηση δεν πήρα. Αμφιβάλλω αν το έχει καταφέρει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξτε μια ματιά εδώ:

http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?t=383201

 

Και εδώ (Ξέρω, είναι για το E8, αλλά παρ'όλα αυτά):

http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?t=436841

 

Και εδώ:

http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?t=228181

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...