Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οτι γραφω δεν ειναι απο cote και δεν αναλαμβανω καμμια ευθυνη:lol:

 

-ρυθμισεις τηλεφωνου,συνδεσιμοτητα,σημεια προσβασης,προσθηκη,

τιτλος συνδεσης :Cosmote Internet

φορεας:UMTS

Πιστοπ.ταυτ. οχι ολα τα αλλα κενα

APN:3g-internet

 

μετα πας browser

 

ρυθμισεις,προφιλ,προσθηκη νεου

 

βαζεις

 

ονομα υπηρεσιας Cosmote Internet

αρχικη σελιδα εγω εβαλα http://www.cosmote.gr

τροπος συνδεσης TCP χωρις προξυ

IP ΚΕΝΟ

σημειο προσβασης , αυτο που καναμε νεο Cosmote Internet

 

Ta ekana opws ta eipes alla TIPOTA.Afth thn fora me aytes tis rythmiseis den mpainei OUTE sto internet...

Ostoso sigoura exw energopoihmeno to 3G giati mporw kai kanw video klhseis.Episeis exw to cosmote-internet energopoihmeno apo

thn proigoumenh syskeuh.

TELIKA TI FTAEI???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ta ekana opws ta eipes alla TIPOTA.Afth thn fora me aytes tis rythmiseis den mpainei OUTE sto internet...

Ostoso sigoura exw energopoihmeno to 3G giati mporw kai kanw video klhseis.Episeis exw to cosmote-internet energopoihmeno apo

thn proigoumenh syskeuh.

TELIKA TI FTAEI???

 

 

τι να πω:confused:....εγω μπαινω ..πληρωνεις παγιο το μηνα για internet?

Link to comment
Share on other sites

τι να πω:confused:....εγω μπαινω ..πληρωνεις παγιο το μηνα για internet?

 

dEN PLIRWNW PAGIO GIA INTERNET.aPLA OTI KATEVAZW.tO PARAKSENO EINAI OTI ME TIS RYTHMISEIS WAP POU EIXA MPAINW STO INTERNET KANONIKA KAI SERFARW STIS SELIDES MIA XARA.MPOREIS NA MOU PEIS GIATI DEN DOULEYEI KAI TO G MAPS?

Link to comment
Share on other sites

dEN PLIRWNW PAGIO GIA INTERNET.aPLA OTI KATEVAZW.tO PARAKSENO EINAI OTI ME TIS RYTHMISEIS WAP POU EIXA MPAINW STO INTERNET KANONIKA KAI SERFARW STIS SELIDES MIA XARA.MPOREIS NA MOU PEIS GIATI DEN DOULEYEI KAI TO G MAPS?

 

τοτε δεν εχεις κανονικο ιντερνετ, οποτε μπαινεις μονο σε wap σελιδες, και το gmaps θελει κανονικο internet, αυτο που εχω εγω, με παγιο 25 ευρω και 6giga free.

Link to comment
Share on other sites

apo tin stigmi pou mpaineis sto internet me to kinito, stin sygekrimeni periptosi to viewty, ti xreosi yparxei kai me pion tropo xreonete????

 

αναλογα με την εταιρια και το οικονομικο προγραμμα που εχεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδες

 

1) Internet με ΝΟΝ STOP Wind εχουμε?

Πλοηγηση σε landscape κανει?

2) Multitasking εχει?

3) Java games (και apps) μπορουμε να εγκαταστησουμε?

4) Folder,Icons,menu κλπ μπορουμε να επεμβουμε,αλλαξουμε?

5) Themes,Wallpapers,Screensavers μπορει να παρει?

 

Ειναι καποια απο αυτα που γινονται σε PPC και Symbian phones.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

dEN PLIRWNW PAGIO GIA INTERNET.aPLA OTI KATEVAZW.tO PARAKSENO EINAI OTI ME TIS RYTHMISEIS WAP POU EIXA MPAINW STO INTERNET KANONIKA KAI SERFARW STIS SELIDES MIA XARA.MPOREIS NA MOU PEIS GIATI DEN DOULEYEI KAI TO G MAPS?

 

Δεν έχω το Viewty (αν και το καλοβλέπω) αλλά έχω να σου πω πως με ρυθμίσεις WAP ούτε full browsing πρόκειται να δεις (και όχι δεν φταίει το τηλ. αφού ο συμφορουμίτης λέει ότι υποστηρίζει web browsing) και συνεπώς ούτε Google Maps. Αν δεν απατώμαι έχεις Cosmote. Θα πρέπει να πας σε ένα κατάστημα Cosmote και να ενεργοποιήσεις το wireless internet.

 

Υ.Γ: Αν θες μη γράφεις και κεφαλαία και greeklish, please!!!!! Είναι και κουραστικό και σαν να φωνάζεις!;)

 

τοτε δεν εχεις κανονικο ιντερνετ, οποτε μπαινεις μονο σε wap σελιδες, και το gmaps θελει κανονικο internet, αυτο που εχω εγω, με παγιο 25 ευρω και 6giga free.

 

Δεν είναι απαραίτητο yannisg να έχεις 25 € πάγιο για να έχεις Ιντερνετ!!! Προς Θεού, απλώς αυτό είναι ένα οικονομικό πακέτο. Μπορείς να έχεις και το easy το οποίο είναι χωρίς πάγιο και ότι κατεβάζεις. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το Viewty (αν και το καλοβλέπω) αλλά έχω να σου πω πως με ρυθμίσεις WAP ούτε full browsing πρόκειται να δεις (και όχι δεν φταίει το τηλ. αφού ο συμφορουμίτης λέει ότι υποστηρίζει web browsing) και συνεπώς ούτε Google Maps. Αν δεν απατώμαι έχεις Cosmote. Θα πρέπει να πας σε ένα κατάστημα Cosmote και να ενεργοποιήσεις το wireless internet.

 

Υ.Γ: Αν θες μη γράφεις και κεφαλαία και greeklish, please!!!!! Είναι και κουραστικό και σαν να φωνάζεις!;)

 

 

 

Δεν είναι απαραίτητο yannisg να έχεις 25 € πάγιο για να έχεις Ιντερνετ!!! Προς Θεού, απλώς αυτό είναι ένα οικονομικό πακέτο. Μπορείς να έχεις και το easy το οποίο είναι χωρίς πάγιο και ότι κατεβάζεις. :)

 

λογω δουλειας το εχω....συμφέρει ετσι

Link to comment
Share on other sites

λογω δουλειας το εχω....συμφέρει ετσι

 

Ναι, απλώς έτσι όπως το έγραψες λέω μην το διαβάει κανένας και νομίζει ότι αμα δεν πληρώσει 25€ δεν έχει Ίντερνετ!!!:lol:

 

Καλά κάνεις, γιατί για όποιον το χρησιμοποιεί δεν συμφέρει να μην έχει κάποιο πακέτο και να μπαίνει με το Easy!:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες

 

1) Internet με ΝΟΝ STOP Wind εχουμε?

Πλοηγηση σε landscape κανει?

2) Multitasking εχει?

3) Java games (και apps) μπορουμε να εγκαταστησουμε?

4) Folder,Icons,menu κλπ μπορουμε να επεμβουμε,αλλαξουμε?

5) Themes,Wallpapers,Screensavers μπορει να παρει?

 

1)Κανει πλοηγηση σε landscape.

2)Και multitasking κανει.

 

4)Οχι (δυστυχως). Τιποτα απ αυτα δεν μπορεις να κανεις. Εχει μονο 3 ωραιοτατα θεματα με επισης ωραιοτατα εικονιδια, μη παραμετροποιησημα.

5)Screensavers δεν υποστηριζει καν. Αναπαραγει φυσικα .gif αρχεια, αλλα μονο αυτο. Wallpapers φυσικα και μπορει (240x400 pixels αναλυση).

 

Για το 3 ερωτημα τωρα, το επιμαχο (γιατι με καιει και μενα οπως καταλαβες), εχω ρωτησει προηγουμενως 2 φορες και δεν εχω παρει ακομη απαντηση:(. Τα review λενε πως εχει δυνατοτητα και εμφανιζει μαλιστα και εικονικο χειριστηριο!!

Παμε αλλη μια λοιπον:

Θα παρακαλουσα καποιους κατοχους, που ειναι σε θεση και γουσταρουν να το δοκιμασουν η το χουν κανει ηδη, να μας δημοσιευσουν, το αν ειναι δυνατον να εγκαταστησουμε Java αρχεια (.jar) που αφορουν μικροεφαρμογες και παιχνιδια. Δεν μπορει να μην το δοκιμασε ακομη κανεις.....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ξερει κατι παραπανω απο εγγυησεις(κυριως αντιμετωπιση απο LG Service της Ελλαδας) μεσω αγορας απο ebay κλπ, ας ριξει παρακαλω μια ματια εδω ( link ) και να μας πει.

 

Ευχαριστω. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Θα παρακαλουσα καποιους κατοχους, που ειναι σε θεση και γουσταρουν να το δοκιμασουν η το χουν κανει ηδη, να μας δημοσιευσουν, το αν ειναι δυνατον να εγκαταστησουμε Java αρχεια (.jar) που αφορουν μικροεφαρμογες και παιχνιδια. Δεν μπορει να μην το δοκιμασε ακομη κανεις.....:worry:

 

Αυτό βοηθάει?

 

http://www.youtube.com/watch?v=E0dz2pF5mss

Link to comment
Share on other sites

τελικα καλωδιο για tv out που θα βρουμε ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαναγυρισα στο Κ850

το θεμα φωτογραφια ειναι πολυ σημαντικο για μενα και το Κ850 υπερεχει σαφως

τωρα σαν τηλ που μοιαζει αρκετα με το iphone ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ και το Βιντεό του το ιδιο !!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαναγυρισα στο Κ850

το θεμα φωτογραφια ειναι πολυ σημαντικο για μενα και το Κ850 υπερεχει σαφως

τωρα σαν τηλ που μοιαζει αρκετα με το iphone ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ και το Βιντεό του το ιδιο !!!!!

 

Ποσο πιο πολυ μπορει να υπερεχει;

Για να προτιμησεις εννοω το k850i που απ'οτι διαβαζω ειναι τιγκα στα προβληματα και η τιμη του ειναι ακομα στα υψη..

 

Καποιος που μπορει να εχει τα 2 κινητα την ιδια στιγμη, ας κανει ενα Vs στον τομεα της φωτογραφισης με καποιες φωτογραφισεις στο ιδιο φοντο ...

 

Φιλικα, δεν ειμαι κατοχος καμιας απο τις 2 συσκευες που αναφερονται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!

 

Ειμαι και εγω κάτοχος ενος viewty εδω και λίγες μέρες και μπορώ να πω ότι ειμαι καταενθουσιασμένος!

 

Για την κάμερα έχω να πω ότι απο video ειναι τέλεια! Επίσης τα divx που παίζει έχουν φανταστική ποιότητα και απόδοση. Από φωτογραφίες, έχει τύχει (λίγο που το έπαιξα) να βγάλω παρα πολυ καλές φωτογραφίες ενω δεν το περίμενα ότι θα τα κατάφερνε και από την άλλη αρκετά "ασχημες" ενω δεν υπήρχε προφανή αιτία δυσκολίας. Αυτο με κάνει να πιστεύω ότι το κινητό (σαν hardware) είναι ικανό να βγάλει πολύ καλές φωτογραφίες και ίσως το μόνο που το εμποδίζει είναι ειτε λάθος ρυθμίσεις απο τον χρήστη είτε κάτι στο firmware, δυο πράγματα που διορθώνονται ευκολα (για το δεύτερο δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά πάντως)

 

Επίσης, μιας που στις επιλογες δεν υπάρχει η ρύθμιση για αθόρυβη λειτουργίας τις φωτογραφικής μηχανής, αυτό μπορεί να γίνει απλά κάνοντας rename τα αρχεία ήχου "shutter*"

 

Το μόνο άσχημο που βγήκα (ως τώρα) είναι αφ'ενος ο τηλεφωνικός κατάλογος που δεν υποστηρίζει αναζήτηση με ελληνικους χαρακτήρες (εκτος από αναζήτηση μέσω του πληκτρολογίου αλλα εκει εμφανίζονται μόνο 2 επαφες) και κυριότερο την έλλειψη κάποιου πλήκτρο κατεύθυνσης (αριστερά, δεξια, πάνω, κάτω) όταν γράφεις μηνυμα... Ειναι πολύ ασχημο να θες να πας στην 4 γραμμή ενος SMS και να κάνεις click στην τρίτη λέξη στο δευτερο γράμμα χωρις τέτοια πληκτρα αλλά με το δάχτυλο... Ψιλο (ως χοντρο) απαράδεκτο εκτος αν υπάρχει κάτι οπως έχει το prada και δεν το έχω ανακαλύψει ακόμα...

 

Επίσης flash files (swf)... έχει βρει κανεις μέχρι τι μέγεθος παίζει;... Το ενσωματωμένο demo είναι πολύ μικρο (60kb αν θυμάμαι) και νομίζω οτι ένα που έβαλα γύρω στα 150kb δεν το έπαιζε λόγω μεγέθους...

 

Εγκαταστάσεις παιχνιδιων/εφαρμογών γίνονται πολύ απλά είτε μεσω BT είτε κάνοντας copy τα αρχεια όταν το viewty χρησιμοποιειται σαν usb disk και έπειτα εγκατάσταση μέσα από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!

 

Ειμαι και εγω κάτοχος ενος viewty εδω και λίγες μέρες και μπορώ να πω ότι ειμαι καταενθουσιασμένος!

 

Για την κάμερα έχω να πω ότι απο video ειναι τέλεια! Επίσης τα divx που παίζει έχουν φανταστική ποιότητα και απόδοση. Από φωτογραφίες, έχει τύχει (λίγο που το έπαιξα) να βγάλω παρα πολυ καλές φωτογραφίες ενω δεν το περίμενα ότι θα τα κατάφερνε και από την άλλη αρκετά "ασχημες" ενω δεν υπήρχε προφανή αιτία δυσκολίας. Αυτο με κάνει να πιστεύω ότι το κινητό (σαν hardware) είναι ικανό να βγάλει πολύ καλές φωτογραφίες και ίσως το μόνο που το εμποδίζει είναι ειτε λάθος ρυθμίσεις απο τον χρήστη είτε κάτι στο firmware, δυο πράγματα που διορθώνονται ευκολα (για το δεύτερο δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά πάντως)

 

Επίσης, μιας που στις επιλογες δεν υπάρχει η ρύθμιση για αθόρυβη λειτουργίας τις φωτογραφικής μηχανής, αυτό μπορεί να γίνει απλά κάνοντας rename τα αρχεία ήχου "shutter*"

 

Το μόνο άσχημο που βγήκα (ως τώρα) είναι αφ'ενος ο τηλεφωνικός κατάλογος που δεν υποστηρίζει αναζήτηση με ελληνικους χαρακτήρες (εκτος από αναζήτηση μέσω του πληκτρολογίου αλλα εκει εμφανίζονται μόνο 2 επαφες) και κυριότερο την έλλειψη κάποιου πλήκτρο κατεύθυνσης (αριστερά, δεξια, πάνω, κάτω) όταν γράφεις μηνυμα... Ειναι πολύ ασχημο να θες να πας στην 4 γραμμή ενος SMS και να κάνεις click στην τρίτη λέξη στο δευτερο γράμμα χωρις τέτοια πληκτρα αλλά με το δάχτυλο... Ψιλο (ως χοντρο) απαράδεκτο εκτος αν υπάρχει κάτι οπως έχει το prada και δεν το έχω ανακαλύψει ακόμα...

 

Επίσης flash files (swf)... έχει βρει κανεις μέχρι τι μέγεθος παίζει;... Το ενσωματωμένο demo είναι πολύ μικρο (60kb αν θυμάμαι) και νομίζω οτι ένα που έβαλα γύρω στα 150kb δεν το έπαιζε λόγω μεγέθους...

 

Εγκαταστάσεις παιχνιδιων/εφαρμογών γίνονται πολύ απλά είτε μεσω BT είτε κάνοντας copy τα αρχεια όταν το viewty χρησιμοποιειται σαν usb disk και έπειτα εγκατάσταση μέσα από το τηλέφωνο.

 

orea file capusr5. to ixeio pos sou fanike? dinato? poiotiko?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καλό... Σχετικά λέω γιατι προσωπικά θα ήθελα να είχε λίγο παραπάνω μπάσο... Ακόμα και έτσι όμως έχει καθαρό και δυνατό ήχο. Οσο αφορά τον ήχο του viewty πάντως, χρησιμοποιώντας τα ακουστικά από ένα ipod, έμεινα πολύ ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Sti Vodafone tha vgei??:blink:

 

To είδα στο voda shop στον Άγιο Νικόλαο στην Κρήτη την περασμένη Πέμπτη που πέρασα να πληρώσω το λογαριασμό μου.

Λογικά θα πρέπει να το έχουν και τα υπόλοιπα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...