Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με ένα backup και restore θα είσαι κομπλέ :) Για καλό και για κακό πριν αντικαταστήσεις οποιοδήποτε αρχείο κάντο ένα copy κάπου να το έχεις.Το προγραμματάκι όπως μπαίνει,βγαίνει κιόλας από όσο θυμάμαι.Αν θυμάμαι λάθος ας με διορθώσει κάποιος :O
Link to comment
Share on other sites

Με ένα backup και restore θα είσαι κομπλέ :) Για καλό και για κακό πριν αντικαταστήσεις οποιοδήποτε αρχείο κάντο ένα copy κάπου να το έχεις.Το προγραμματάκι όπως μπαίνει,βγαίνει κιόλας από όσο θυμάμαι.Αν θυμάμαι λάθος ας με διορθώσει κάποιος :O
χωρίς backup και restore δεν γίνετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσφατα αγορασα το viewty (KU990i), και θα ηθελα να ξερω πως κανω την αναβαθμιση, απο που κατεβαζω το προγραμμα, και αν την κανω τι προκυψει. Υποψιν οτι φαινεται να δουλευει χωρις προβληματα δηλ. παγωματα, επανεκκινησεις κ.λ.π) αρα πεστε μου αν υπαρχει λογος να προβω στην διαδικασια.

Ακομη, παρατηρω οτι μετα απο μια πληρη φορτιση , και αφου κανω ενα - δυο πολυ συντομα τηλεφωνα και 1 η 2 φωτογραφιες, το τηλεφωνο παραμενει ανοικτο για 4 εικοσιτετραωρα πριν κλεισει. Επιπλεον βρισκω ενοχλητικο το οτι λιγο μετα που θα βγει μηνυμα αδειας μπαταριας, αυτο σε αφηνει στα "κρυα του λουτρου". Ειναι η διαρκεια αυτη φυσιολογικη;

Τελος, ενημερωστε με,αν υπαρχουν στο εμποριο μπαταριες με μεγαλυτερη χωρητικοτητα.

 

Ευχαριστω

Τασος

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην είναι φυσιολογική; Και το Ν82 μου που δεν το χρησιμοποιώ καθόλου τώρα με το iPod κάθε 4-5 μέρες θέλει το φόρτισμα του;) ;) Μεγαλύτερη μπαταρία βρίσκεις αλλά ο όγκος του κινητού αυξάνεται και μάλλον δεν θες κάτι τέτοιο (κοίταξε στο eBay).

 

Όσο αφορά το πρόγραμμα υπάρχει μόνο σε Windows και οδηγίες μπορείς να βρεις από το google (ψάξε και θα βρεις). Υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να έχεις την τελευταία έκδοση αλλά και με το update μην περιμένεις λύση σε όλα σου τα προβλήματα

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό μου και θα ηθελα να μου πεί κάποιος τη διεύθηνση ή το τηλέφωνο για το service. επίσης θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει κατα πόσο είναι αξιόπιστο το service της LG.... ευχαριστώ....!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό μου και θα ηθελα να μου πεί κάποιος τη διεύθηνση ή το τηλέφωνο για το service. επίσης θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει κατα πόσο είναι αξιόπιστο το service της LG.... ευχαριστώ....!!!!!

 

Το τηλέφωνο είναι 801 11 200 900.Το σέρβις είναι από τα πλέον αξιόπιστα και εξυπηρετικά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι 801 11 200 900.Το σέρβις είναι από τα πλέον αξιόπιστα και εξυπηρετικά.

σε ευχαρίστω πολύ...το πρόβλημα που έχω είναι οτι ο ήχος απο τα handsfree είναι πολύ κάκης ποιότητας...έχω δοκιμάσει και άλλα handsfree αλλα το ίδιο... αυτό έγινε ξαφνικά... εκεί που άκουγα μια μέρα ξαφνικά ο ήχος αλλοιώθηκε και παρέμεινε έτσι...έχετε καμμία ιδέα πριν το πάω για service...???:(

Link to comment
Share on other sites

Έτσι απλά μια μέρα έγινε αυτό ή προσπάθησες να επέμβεις στο κρυφό μενού για αύξηση της έντασης του ηχείου;
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Έτσι απλά μια μέρα έγινε αυτό ή προσπάθησες να επέμβεις στο κρυφό μενού για αύξηση της έντασης του ηχείου;

δεν έχω πειράξει τπτ απο το ''κρυφό'' μενού του κινητού...ο ήχος απο το ηχείο ειναι μια χαρά...από τα handsfree είναι αλλοιωμένος...ακούγεται πολύ χαμηλά και τα λόγια του τραγουδιού ισα ισα που ακούγονται διότι καλυπτονται απο τη μουσική...ειναι λες και ακούγεται απο μακριά....:wacko::(

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ. Ανδρεα,

Ευχαριστω για την απαντηση σου.

Επιπλεον, θα ηθελα να γνωριζω, αν καποιος απο το φορουμ εχει ηδη συγχρονισει την συσκευη με λειτουργικο LINUX, και μεσω ποιας εφαρμογης.

 

Τασος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχει καταφέρει κανείς να αποθηκεύσει τα sms απο το κινητό στον υπολογιστή και να δείχνει σωστά τους ελληνικούς χαρακτήρες? Παλιότερα που το είχα δοκιμάσει, όπου υπήρχε ελληνικός χαρακτήρας τον αντικαθιστούσε με το κενό.

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ... εχω μια απορια.

θελω το κινητο μου να το αναβαθμησω σε ku990i αλλα ειναι ku990 με V 10b μπωρω να το κανω online (απο το σπιτι) Κ πως???

Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρήκα όλους :)
LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρήκα όλους :)

Kαλώς ήρθες.Τα links με παιχνίδια που δεν είναι free απαγορεύονται.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω πειράξει τπτ απο το ''κρυφό'' μενού του κινητού...ο ήχος απο το ηχείο ειναι μια χαρά...από τα handsfree είναι αλλοιωμένος...ακούγεται πολύ χαμηλά και τα λόγια του τραγουδιού ισα ισα που ακούγονται διότι καλυπτονται απο τη μουσική...ειναι λες και ακούγεται απο μακριά....:wacko::(
τότε ειναι λογικά απο τον ισοσταθμιστη... [απο αυτα που λες τουλαχιστον..] ελεγξες αν ειναι σε νορμαλ επιπεδα οι συχνότητες ? [και οχι χαμηλομένες?]
Link to comment
Share on other sites

τότε ειναι λογικά απο τον ισοσταθμιστη... [απο αυτα που λες τουλαχιστον..] ελεγξες αν ειναι σε νορμαλ επιπεδα οι συχνότητες ? [και οχι χαμηλομένες?]

 

δεν έχω βρεί ισοσταθμιστή... αν έχει βρεί κάποιος ας μου πεί...αν και νομίζω οτι το κινητό δεν έχει ισοσταθμιστή:wacko: έκανα και επαναφορά ρυθμίσεων αλλά τπτ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απέκτησα ένα KU990i σήμερα και δεν μπορώ να το συνδέσω στο pc. Με το που συνδέω το καλώδιο στην usb, το αναγνωρίζει στιγμιαία και μετά από 2-3 δευτερόλεπτα αποσυνδέεται. Ξέρει κανείς κάτι που δεν ξέρω; Ευχαριστώ.
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απέκτησα ένα KU990i σήμερα και δεν μπορώ να το συνδέσω στο pc. Με το που συνδέω το καλώδιο στην usb, το αναγνωρίζει στιγμιαία και μετά από 2-3 δευτερόλεπτα αποσυνδέεται. Ξέρει κανείς κάτι που δεν ξέρω; Ευχαριστώ.

 

 

μήπως..λέω μήπως... δεν χρησιμοποιείς αυθεντικό καλώδιο USB?

επίσης μήπως χρησιμοποιείς vista?..κάτι ακούγεται για ασυμβατότητα με τα vista

 

τέλος μήπως δεν κάνει καλή επαφή το usb σου καλώδιο?

 

και γώ προχθές το πήρα αλλά λόγω του ότι δεν είχε usb καλώδιο μέσα στη συσκευασία(μόνο φορτιστή είχε) ακόμα δεν το συνέδεσα...ευτυχώς έχω bluetooth

LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο είναι αυτό που είχε στο κουτί. Προσπάθησα σε xp. Το καλώδιο έκανε επαφή κανονικά...
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο είναι αυτό που είχε στο κουτί. Προσπάθησα σε xp. Το καλώδιο έκανε επαφή κανονικά...

 

το εβαλες σε λειτουργια usb ????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...