Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση γιατι εχω μπερδευτει :wacko: :wacko:...το KU990i ποτε κυκλοφορησε στην ελλαδα???

Eμπειρικά γύρω στο τρίμηνο περίπου.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eμπειρικά γύρω στο τρίμηνο περίπου.

 

Γνωρίζεις τις διαφορές που υπάρχουν μεταξύ τους;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις τις διαφορές που υπάρχουν μεταξύ τους;

Eίναι το "στερημένο αδερφάκι" του KU990.

-Ο φακός δεν είναι schneider kreuznach

-Δεν έχει σταθεροποιητή εικόνας (μικρό το κακό)

-Στη συσκευασία του έρχεται γυμνό.Χωρίς και usb καλώδιο νομίζω.Αν κοιτάξεις κάποιες σελίδες πίσω, θα δεις αναφορές χρηστών.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Σαν κινητο δημιουργει προβληματα στο χρηστη του??? π.χ κλεινει μονο του οπωσ τα sony erricson...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το ΚU990i, unbranded από WIND

και φοράει την έκδοση KU990i_V10b.

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει νεότερη έκδοση λογισμικού που να λύνει το

πρόβλημα του τηλ. καταλόγου(που για να εμφανίσεις επαφές που αρχίζουν με ελληνικούς

χαρακατήρες πρέπει να πατήσεις το ".#1" της κάθετης αριστερά μπάρας του ευρετηρίου)

και που μπορώ να την κατεβάσω;

 

Πριν λίγο κατέβασα το LGMDP v1.6

και την έκδοση λογισμικού KU990-DZ-V10g-JUL-08-2008-OPN-EU.

Να προχωρήσω ή θα γίνει μακελιό;!!!

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το LGMDP v1.6 μιας και είχε ιό.

Μπορεί κάποιος να φτιάξει έναν οδηγό αναβάθμισης firmware μέσω EFS builder;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το viewty εδω και λιγες μερες.Εχω ενα προβλημα.δεν μπορω να το συνδεσω με το pc.εχω ενακαλωδιο δεν ειναι αυθεντικο lg αλλα ειναι για να φορτιζει το κινητο απο usb θυρα.εχω κατεβασει τους drivers τους εχω κανει εγκατασταση αλλα δεν μπορω να συνδεθω.τι μπορει να φταει.επισης ειναι φυσιολογικο που η καμεραα οταν τραβαει με 120fps αμα ειναι λιγο σκοτεινος ο χωρος τραβαει χαλια??
Link to comment
Share on other sites

εψαξα τις σελιδες αλλα επειδη ειναι πολλες δεν καταφερα να βρω τα εξης..

δεν βρισκω pc suite,θεματα και παιχνιδια να κατεβασω..

μπορει καποιος να βοηθησει????

Link to comment
Share on other sites

επισης οταν μου ερχεται αναφορα στα μηνυματα χτυπαει γαι 10 δευτερα..δηλαδη οτι και να παταω δεν σταματαει ο ηχος..πρεπει να περασουν αυτα τα 10 δευτερα...ετσι ειναι σε ολους??

ασε που στα μηνυματα εχει αγγλικους χαρακτηρες ενω το εχω επιλεξει ελληνικα...γραφει ελληνικα αλλα δειχνει αγγλικα κουμπια...

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω pc suite,θεματα και παιχνιδια να κατεβασω..

μπορει καποιος να βοηθησει????

 

Εχεις ψαξει για το EFS?

Link to comment
Share on other sites

το pc suite δεν χρειαζεται για συνδεση στον υπολογιστη??δεν μου ειχε cd το κινητο οταν το πηρα...(βασικα δεν ειχε τιποτα)

το efs τι ειναι???

Link to comment
Share on other sites

το pc suite δεν χρειαζεται για συνδεση στον υπολογιστη??δεν μου ειχε cd το κινητο οταν το πηρα...(βασικα δεν ειχε τιποτα)

το efs τι ειναι???

To efs είναι ένα πρόγραμμα για να χακάρεις το κινητό και να του περάσεις θέματα.

Το pc suite θα το βρεις http://www.fullandfree.info/mobile/lg-ku990-viewty-pc-suite-official-v20115/

Το χρειάζεσαι :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα μικρό πρόβλημα με το κινητό μου..Όταν μιλάω ακούω τον άλλο από πολύ μακριά ή ακόμα δεν τον ακούω καθόλου,και αναγκάζομαι έτσι να χρησιμοποιώ συνέχεια την <ανοιχτή ακρόαση>.Είχα ξανακάνει αυτή την ερώτηση παλιότερα,και ένα παιδί μου είχε πει να γυρίσω την κάμερα για να ανέβει ο ήχος,αλλά δεν ήτανε αυτό τελικά το πρόβλημα γιατί είναι στο full και συνεχίζει το ίδιο το πράγμα..Μήπως ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα μικρό πρόβλημα με το κινητό μου..Όταν μιλάω ακούω τον άλλο από πολύ μακριά ή ακόμα δεν τον ακούω καθόλου,και αναγκάζομαι έτσι να χρησιμοποιώ συνέχεια την <ανοιχτή ακρόαση>.Είχα ξανακάνει αυτή την ερώτηση παλιότερα,και ένα παιδί μου είχε πει να γυρίσω την κάμερα για να ανέβει ο ήχος,αλλά δεν ήτανε αυτό τελικά το πρόβλημα γιατί είναι στο full και συνεχίζει το ίδιο το πράγμα..Μήπως ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω???

Μήπως δεν έχεις καλό σήμα; δοκίμασε να τηλεφωνήσεις με μια άλλη SIM και δες αν έχεις το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις προχθες πηρε το τηλ μια φιλη μου κ θελω να μου πειτε αν ειναι ευκολο τι προβληματα βγαζει γενικα αυτο το LG,αν μπορουμε να κανουμε μονοι μας αναβαθμηση κ απο που;απο που κατεβαζουμε παιχνιδια γιατι μεσα δεν ειχε τπτ
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μείον σε αυτή την συσκευή είναι η μπαταρία που δεν κρατάει και αρκετά, εξαρτάται βέβαια και από την χρήση που κάνεις. Κατά τα άλλα είναι μια χαρά τηλέφωνο και αξίζει τα χρήματά του.

Για αναβάθμιση λογισμικού πρέπει να το πας στην lg.Για παιχνίδια και θέματα θα βρείς έναν πλήρη οδηγό εδώ

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να το παρω σαν δευτερο κινητο κι επειδη μ'ενδιαφερει το θεμα καμερα...εχει καλυτερη καμερα απ'το sonyericsson k800 που ηδη εχω?(για οποιον ξερει)
Link to comment
Share on other sites

επαθα ενα προβλημα με το ku990! ενω λειτουργουσε κανονικα ξαφνικα οταν παταω στην οθονη πχ της επαφες δεν κανει τπτ η παταει μονο του τα μυνηματα παιδια εχει τυχει σε κανεναν αυτο αν ναι τι πρεπει να κανω δεν εχς εγγυηση οποτε αμα ειναι firmware μπορω να κανω μονος μου update?
Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να το παρω σαν δευτερο κινητο κι επειδη μ'ενδιαφερει το θεμα καμερα...εχει καλυτερη καμερα απ'το sonyericsson k800 που ηδη εχω?(για οποιον ξερει)

 

Την ημέρα ίσως είναι αρκετά καλύτερο στις φωτό.

Σε νυχτερινές λήψεις όμως το k800i είναι με διαφορά πολύ ανώτερο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Flash-Cards/Storage/Transcend-Memory-Card-MicroSDHC-Class-2-TS4GUSDHC2-4GB-SDadapter.htm

Δουλεύει με το κόλπο που έχει αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ.

 

Την ημέρα ίσως είναι αρκετά καλύτερο στις φωτό.

Σε νυχτερινές λήψεις όμως το k800i είναι με διαφορά πολύ ανώτερο.

 

Στην ίδια ανάλυση 3,2ΜP και παρόμοιες ρυθμίσεις τα κινητά είναι σχεδόν ίδια σε απόδοση το πρωί (και σε νυκτερινή λήψη σε 1 μέτρο)

 

Το Κ800i είναι ιστορικό φωτο/τηλέφωνο το ίδιο πάει να γίνει και το Viewty με ότι κυκλοφορεί στην αγορά (σε σχέση ποιότητας/τιμής πάντα)

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..

φτιαχνω φακελους στην καρτα μνημης με φωτογραφιες..οταν πηγαινω στην καρτα μνημης βλεπω κανονικα τους φακελους..

οταν πηγαινω εκει που λεει ''εικονες μου'' τις εχει ολες χυμα χωρις φακελους με αποτελεσμα να καθυστερει πολυ..υπαρχει λυση ή σ'ολους το ιδιο συμβαινει??

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..

φτιαχνω φακελους στην καρτα μνημης με φωτογραφιες..οταν πηγαινω στην καρτα μνημης βλεπω κανονικα τους φακελους..

οταν πηγαινω εκει που λεει ''εικονες μου'' τις εχει ολες χυμα χωρις φακελους με αποτελεσμα να καθυστερει πολυ..υπαρχει λυση ή σ'ολους το ιδιο συμβαινει??

Εκεί δεν μπορείς να το αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...