Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι γειτονα! Καλυτερα να το δωσει χωρις να πειραξει το λογισμικο. Εξαλλου 10 ημερων συσκευη ειναι...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το LG μου το χακαρα σημερα και εκανα και backup τον φακελο LGAPP για να τον εχω σε περιπτωση που χαλασει. Επεισης εβαλα το Theme Manager 3.2 και εχει κατι τελεια θεματα , εβαλα και 2-3 δικα μου :happy:... Το εχει επειχηρισει κανενας σας ? Αν θελετε βοιηθεια στειλτε PM η καντε post εδω...

 

Εγω αρχικα σκεφτομουν να παρω το KB770 γιατι ειχε μονο 168 Ευροπουλα στον Γερμανο και ειχε τηλεωραση αλλα τεχνολογια DVB-T οποτε θα επιανε μονο ψηφιακα (4) αλλα αλαξα γνωμη και πηρα το KU990i , αλλα μετα ανακαλυψα οτι χακαρετε :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να σας ρωτησω...

Εγω το LG KU990i το πηρα με Λογισμικο v10a της cosmote...Aν το flashαρω με το αρχειο "KU990i-DZ-V10b-MAR-12-2009-OPN-EU.dz" θελει κανενα αλλο αρχειο ? Επεισης το λογισμικο απο πανω ειναι unbranded ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να σας ρωτησω...

Εγω το LG KU990i το πηρα με Λογισμικο v10a της cosmote...Aν το flashαρω με το αρχειο "KU990i-DZ-V10b-MAR-12-2009-OPN-EU.dz" θελει κανενα αλλο αρχειο ? Επεισης το λογισμικο απο πανω ειναι unbranded ?

 

Ναι, είναι η ανοιχτή ευρωπαϊκή (οpen europe), άρα είναι unbranded.Λογικά δε θα έχεις πρόβλημα, γιατί και εγώ είχα πρωτοφλασάρει το ρενουάρ cosmote μου σε open europe που υποστηρίζουν και ελληνικά.Πάντα με δική σου ευθύνη φλασάρεις.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι πηρα error απο το προγραμα που flashαρει τα .dz αρχεια , και τωρα μου βγαζει "Refreshing" :(...Ποιο προγραμμα χρησιμοποιησες ?
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω και κατι αλλο ? Τα .dz αρχεια ειναι ολο το firmware ? Δηλαδει αν το ξαναβαλω στο KU990i με επιτυχια θα ειναι unbranded και unlocked και θα φτιαξει απο το brickαρισμα ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το αρχείο αυτό είναι το firmware.Δεν έχω ασχοληθεί με το viewty να σου πω την αλήθεια.Θα σε παραπέμψω εδώ.

Yπάρχει πληθώρα πληροφοριών.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω , το εφτιαξα αλλα μου εβγαλε οτι εχω v10b , τελος παντων θα ξανακανω αναβαθμηση με το LGMDP...A ξεχασα , σε τι mode να το βαζω για αναβαθμηση με το LGMDP ? Σε "Normal Mode" ή "Emegercy Download Mode" ?

 

Παιδια οποιος/οποια θελει βοηθεια με την "τσαμπα" αναβαθμηση απο το σπιτι στειλτε PM η καντε post εδω...Aυριο θα κανω εναν πληρη οδηγο για το πως να το κανετε (θα περιεχει και backup σε περιπτωση που παει κατι στραβα , επεισης θα περιεχει και μια λιστα απο λογισμικα).

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και εγω κατι ασχετο τωρα , ποιο λογισμικο (open εννοειται) χρησιμοποιητε ? Πειτε μου και ποσο γρηγορο ειναι , γιατι εγω εβαλα το "KU990i-DZ-V10b-MAR-12-2009-OPN-EU.dz" και σερνετε σε καποιες λειτουργιες το κινιτακι μου :(

 

Για να το δειτε καλεστε τον αριθμο "3845#*990#" πηγαινετε "Version Info" και μετα "SW Version Info".

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω πλεον το κινητο στην κατοχη μου. Ειχα βαλει ενα λογισμικο που προτεινε ενας φιλος και το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ηταν V10j open europe! Λιγο που το δουλεψα με αυτο το λογισμικο ετρεχε μια χαρα σε ολα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το λογισμικο v10j για το KU990i δεν υπαρχει , ειναι μονο για το LG KU990

 

Πω πω τι επαθα , ειχα το πενακι και παω να επιλεξω κατι στο μενου και μου γρατσουνισε την οθονη , γινετε να παω και να τους πω οτι χαλασε και να μου δωσουν αλλο ? Γιατι ειναι χαλια η οθονη ... Ενα ειναι που με προβληματιζει , πως θα μπορουσα να το χαλασω και να μην φτιαχνετε , ουτε να φαινετε ?

Link to comment
Share on other sites

αν πας στο τοπικ για το ku990 και διαβασεις ή ρωτησεις θα σου πουν...εγω που το διαβασα το τοπικ καπου το πηρε το ματι μου αλλα δνε θυμαμαι...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

To μόνο που μπορώ να σου πώ είναι πώς για να το αναβαθμίσεις πρέπει να κατεβάσεις αυτό.

Οδηγίες να σου πουν τα άλλα παιδιά, έχω ξανακάνει αναβάθμιση σε LG, μόνο σε SE:(

Έχει όμως το πρόγραμμα step-by-step οδηγίες:)

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βαλεις το MOBYEXPLORER μια εφαρμογη java και μετα να πας και να κανεις μετονομασια τα αρχεια ηχου καμερας στο κινητο ωστε αυτο να μην μπορει να τα εντοπησει πχ tone.mid-->tone.dat
Link to comment
Share on other sites

πολλοι εχουν προβλημα με το email (ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ GOOGLE )που εχει το lg στο tab μηνηματα .. εγω βρηκα την λυση με μια απλη εγγραφη στο aim.com mail και απο την κανονικη μου account απο gmail κανω tranfer με filters οσα εγω θελω να με ειδοποιει το kinhto mou χωρις χρεωση απλα αν εχω συνδεση με ιντερνετ.. εδω http://mobile.aol.com/aolproducts/mobile-email εχει τισ ρυθμισεις γιατι θα βαλετε στο καθε κουτακι....

μολις τελειωσετε .. θα ρυθμισετε το email app να κοιταει καθε ποτε εσεις ορισετε και να σας ειδοποιει για καινουρια... ειναι cool και σωνει οσους θελουν να εχουν παντα το email μαζι τους χωρις να χρειαζετε να μπαινουν να το κοιτανε μεσω broswer ...

 

ελπιζω να σας βοηθησα με την σειρα μου

 

επισης μπορειτε να κανετε και συγχρονισμο μεσω κινητου σας και aim mail account για να εχετε καθε εμαιλ στο δικο τοθ φακελο

 

ακομα κατι που ξεχασα ειναι ... οταν κανετε add new email account στο κινητο σας εκει που θα συμπλιρωσετε τα στοιχεια που λεει το λινκ ποθ ποσταρα παραπανω να βαλετε και ακομα το auto retrieve στο ον

Link to comment
Share on other sites

3 games.

 

Πιανο : http://myfairmissy.com/download/file.php?id=77

Κιθαρα : http://myfairmissy.com/download/file.php?id=78

Drums : http://myfairmissy.com/download/file.php?id=79

 

Υ.Γ. Τα περνατε στην MC και εγκατασταση.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έβαλα στο κινητό και μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν τα υποστηρίζει μου βγάζει (μη υποστηριζόμενος τύπος αρχείου)τι να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έβαλα στο κινητό και μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν τα υποστηρίζει μου βγάζει (μη υποστηριζόμενος τύπος αρχείου)τι να κάνω

 

κανε τον καθε φακελο unrar και ξαναπερασε τα .στο renoir λειτουργουν.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...