Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yeap,αμα έχει την πεταλουδίτσα και τον φακό είναι στανταρντ η χακαρισμένη :) Σου δίνω έτοιμο το link για να την κατεβάσεις.Οι οδηγίες για να την περάσεις είναι οι ίδιες

το περασα κ ολα καλα τωρα...ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.mygreatphone.com/forum/96008-post37.html

Εν'ώρα κλήσης.

Δοκιμάστε το! :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

πήρα απο Αγγλία το KU990GO branded Vodafone με εκδοση λογισμικού V10i.

Το πρόβλημα είναι οτι είναι κλειδωμένο.

Στο http://www.mygreatphone.com η λύση για ξεκλείδωμα δεν μου λειτούργησε - νομίζω λόγο του οτι έχω νέο λογισμικο.

 

Έχετε καμία ιδέα πώς μπορώ να το ξεκλειδώσω??

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Renoir.

Το παρακάτω βίντεο είναι από εναν έλληνα φίλο που βρήκα στο mygreatphone και με βοήθησε να φτιάξω το ηχείο στα μηνυματα και στις κλήσεις!! Δεν χάνω τίποτα πια!

Το ηχείο παραμένει ποιοτικό!

 

http://www.youtube.com/watch?v=MyCquD1fySA

 

 

Θα το δείτε ένα κλικ πιο δυνατό. Οι ρυθμίσεις δεν αλλάζουν μέσα, παραμένουν ίδιες αν τις δείτε.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινοτητα του my phone...Ειμαι καινουργιο μελος και λιγο ασχετος...Ομως ας μπω κατ'ευθεαιν στο ψητό:D

 

Λοιπον αυτες τις μερες λεω να ανανεωσω λιγο το κινητο μου...Ειμαι μεταξυ δυο μοντελων: του LG KU900 κ του SE W715...(ειναι εντελως διαφορετικα το ξερω!:O!)

Εκανα λοιπον μια ερευνα για το πρωτο κ με ενθουσιασε και λογω της τιμης του , αλλα και των δυνατοτήτων του...Ωστοσο ειμαι λιγο επιφυλακτικός :

1) Είναι καλη συσκευή??Παρουσιαζει προβληματα;;

2)Η μνημη παει ΜΟΝΟ εως 2 GB?? Δηλαδη (λιγο) παραπανω στα 4gb δεν υποστηριζεται καθόλου??

3)Το touch screen του ειναι καλο γενικά??(ας μν ειναι σαν του Iphone,δεν πειραζει_)

4)Υπαρχει περιπτωση να υποστηριξει GPS ?? Google Maps ?? Η απλα το ξεχναω με αυτο το κινητό??

5) Απ οτι διαβασα , η καμερα ειναι εξαιρετικη, αλλα γιατι ρε παιδια δν την εχουν καλυψει ??Αν πεσει δηλαδη θα προκλιθει ζημιά??(γιατι πιστευω οτι οπως και να το κανουμε , τα SE, εχουν μια σταθεροτητα και αντοχες(παντως δεν ειμαι τυπος που δεν προσεχω τα πραγματα μου..:D

6)Ειδα ενα βιντεακι (youtube , που αλλου;;:X) και εντυπωσιαστηκα με το Stylus,..Εχω να ρωτησω λοιπον , το πακετο αυτο* εχει την γραφιδα??

 

*Να σημειωσω εδω, οτι προτιμω να παρω απο το καταστημα της Vodafone την συσκευή...

αα , κ κατι τελευταιο : 8)το W715 , οταν λεει οτι εχει A-GPS , εννοει απλα οτι εντοπιζει που βρισκεσε στο χαρτη εε>>??Οχι ,οτι ειναι κανονικη πλοηγηση??

 

Αυτα , ελπιζω να μην σας κουρασα...Ευχαριστω για τον χρονο σας...:shifty::rolleyes:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

1) Από ό,τι έχω δει, είναι πολύ καλή.

2) Παίρνει κ παραπάνω, αλλά σέρνεται.

3) Έχω δοκιμάσει κ μου έχουν πει πως η οθόνη αφής είναι λίγο άθλια. Θέλει πολύ πίεαση για να πιάσει με το δάχτυλο, σε σημείο που κάνει νερά.

4) Μέσω java, να βάλεις Google Maps, γίνεται. Απλά επειδή δεν έχει A-GPS, η εντόπιση στίγματος θα είναι μέσω των κεραιών του παρόχου σου και θα έχει μικρή εώς μεγάλη απόκλιση

5) Δε πιστεύω να πάθει κάτι.

6) Νομίζω τώρα πια καμιά εταιρεία δε το πουλά με stylus, βρίσκεις όμως πανεύκολα σε όποιο κατάστημα ρωτήσεις σε απίστευτα χαμηλές τιμές.

 

7) Ναι, το A-GPS αυτό είναι. Δεν είναι λογισμικό turn-by-turn πλήγηση.

Link to comment
Share on other sites

1) Από ό,τι έχω δει, είναι πολύ καλή.

2) Παίρνει κ παραπάνω, αλλά σέρνεται.

3) Έχω δοκιμάσει κ μου έχουν πει πως η οθόνη αφής είναι λίγο άθλια. Θέλει πολύ πίεαση για να πιάσει με το δάχτυλο, σε σημείο που κάνει νερά.

4) Μέσω java, να βάλεις Google Maps, γίνεται. Απλά επειδή δεν έχει A-GPS, η εντόπιση στίγματος θα είναι μέσω των κεραιών του παρόχου σου και θα έχει μικρή εώς μεγάλη απόκλιση

5) Δε πιστεύω να πάθει κάτι.

6) Νομίζω τώρα πια καμιά εταιρεία δε το πουλά με stylus, βρίσκεις όμως πανεύκολα σε όποιο κατάστημα ρωτήσεις σε απίστευτα χαμηλές τιμές.

 

7) Ναι, το A-GPS αυτό είναι. Δεν είναι λογισμικό turn-by-turn πλήγηση.

1)Η συσκευη ειναι πολυ καλη.

3)Η οθονη ειναι πολυ καλη αλλα εσυ εχεις συνηθισει την οθονη του iPhone και νομιζεις πως ειναι χαλια. Αυτο επαθα και εγω με τπ Cookie και το ipod.

Το κουτι Δεν εχει το stylus γιατι ειναι η νεα συσκευασια.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι έτσι, πραγματικά!!!

Το Viewty το χα δοκιμάσει πριν πάρω το μηλοτηλέφωνο, και δε το λέω μόνο εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι έτσι, πραγματικά!!!

Το Viewty το χα δοκιμάσει πριν πάρω το μηλοτηλέφωνο, και δε το λέω μόνο εγώ.

 

Αν και δεν είμαι ικανοποιημένος με την συσκευή,το μόνο για το οποίο δεν μπορώ να μιλήσω είναι η οθόνη αφής.Με τον καιρό η οθόνη όλο και καλυτερεύει...δεν ξέρω πως γίνεται αυτό:!: Μπορεί να είναι θέμα συνήθειας αλλά με το νέο λογισμικό έχει γίνει αισθητά καλύτερη η ανταπόκριση στην αφή.Οποτε να υποθέσω εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το λιγισμικό του κινητού.Πάντως απο την "μάνα" του το κινητό δεν έχει καλή ανταπόκριση αλλά με 2-3 χακαρισμένα αρχειάκια γίνεται μανούλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως εκει πασχει η LG στο λογισμικο. Πρεπει να περιμενεις αναβαθμισεις και να κανεις χακεριες για να εχεις αυτα που θελεις στο κινητο. Βαρεθηκα ν'ασχολουμαι με τετοια και γι'αυτο παρατησα το Viewty, εκτος του οτι δεν με βολεψε αρκετα το touch screen. Το εβαλα μαλιστα και αγγελια αλλα κανεις δεν ενδιαφερθηκε ως τωρα.. κριμα γιατι ειναι πληρες πακετο και σχεδον καινουργιο!

Παντως βιντεο σαν αυτο του Viewty δεν εχω ξαναδει...

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ψάχνω για προστατευτικο οθόνης για το viety μου αλλα πολυ ζωρικα τα πραγματα ...Ξερει κανεις να με διαφωτίσει...Εχω το μανίσιο αλλα σε κανα διμηνο το πολυ θα πεθάνει και οι θήκες αθλιες δεν βρηκα καμμία της προκοπής θα αρκεστο σε καλτσάκι...:happy:
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ψάχνω για προστατευτικο οθόνης για το viety μου αλλα πολυ ζωρικα τα πραγματα ...Ξερει κανεις να με διαφωτίσει...Εχω το μανίσιο αλλα σε κανα διμηνο το πολυ θα πεθάνει και οι θήκες αθλιες δεν βρηκα καμμία της προκοπής θα αρκεστο σε καλτσάκι...:happy:

Δεν υπαρχουν σε Ελλαδα...στο http://global.ebay.com/ ισως βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι με προβληματίζει για αυτη τη συσκευή???

α) Η καρτα μνημης (μονο 2 gb ???)

β) Το wi-fi...Αλλα δεν υπαρχει καποιο πακετο για δωρεαν Internet ??Τιποτα απ τη CU??To a' la carte??Aν ναι , τοτε δεν νομιζω να πειραζει τοσο...Ετσι και αλλιως δεν σκοπευω να surfαρω τοσο απ το κινητο...

 

ΑΑ , και κατι αλλο...Για το stylus εχει καποια θηκη το κινητο???Ή θα το κουβαλάω extra??:O

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Yep!Δεν την βρίσκεις καλή λύση? :p

Καλη ειναι αλλα δεν θα γρατζουνιεται;:confused:Κατι τετοιο δεν λες;http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=960713&catalog=22&category=69978030&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE74277CB8CCB73BC487B9FA66FF2E1E441EDDC70448729EB6BEF562D30D4A1999251F7772C587488B1E12ED8B5FAD9AD52A29EB21C2DE6A11DC259439B9CF9D89B1810278A8A1DBC1B06A8574147AA4E99CB3F36C57D302120CFC71C62DDE48345270DD9B026DC879C12CD5761ACD49C330CFB32E9D08347E

Ξέρετε τι με προβληματίζει για αυτη τη συσκευή???

α) Η καρτα μνημης (μονο 2 gb ???)

 

β) Το wi-fi...Αλλα δεν υπαρχει καποιο πακετο για δωρεαν Internet ??Τιποτα απ τη CU??To a' la carte??Aν ναι , τοτε δεν νομιζω να πειραζει τοσο...Ετσι και αλλιως δεν σκοπευω να surfαρω τοσο απ το κινητο...

 

ΑΑ , και κατι αλλο...Για το stylus εχει καποια θηκη το κινητο???Ή θα το κουβαλάω extra??:O

α)Nαι μεχρι 2GB παιρνει(σε εμενα μου φτανουν και περισευουν!).Αν του βαλεις παραπανω θα σερνεται:X

β)Υπαρχει ενα με 4ευρω και εχεις 40ΜΒ διαθεσιμα.Οταν τελειωσουν αρχιζεις και χρειωνεσαι κανονικα.Στο Vodafone,αρχικη σελιδα(στο μενου),παντα ειναι δωρεαν με το πακετο.

stylus)Οχι δεν εχει.Εχει ενα λουρακι που το περνας σε 2 ειδικες τρυπες που εχει.Πανω αριστερα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μου είπαν ότι το κινητό αυτό έχει χάλια αφής με χαμηλή απόκριση κ είναι εκνευριστικά αργό.

Αληθεύει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μου είπαν ότι το κινητό αυτό έχει χάλια αφής με χαμηλή απόκριση κ είναι εκνευριστικά αργό.

Αληθεύει?

Η χαμηλη αποκριση ειναι προβληματα της καρτας.Αν βαλεις πανω απο 2GB σερνεται(δεν νομιζω πιο πολυ απο τα Vista...).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα!

Είναι πολύ καλό.

Έχω ένα πρόβλημα όμως... Βάζω το ebuddy για msn και μου λεει connection failed, και παω να ρυθμισω προφιλ, βαζω συνδεση με Vf Live!Prepay και μεσω proxy, αλλά θέλει ip και θύρα... Τι κανω?

Ακόμα δεν είχε καλώδιο.. Πού βρίσκω κ πόσο κάνει?

 

Εντυπώσεις:

Πολύ καλό, στιβαρό, αν και κάθε φορά που το πατώ, είναι σα να πατώ κάποιο άδειο μέταλλο, π.χ. και νιώθω μια μικρή δόνηση. Έχει όμως άριστη κατασκευή.

Η κάμερα εξαιρετική

Η οθόνη αφής αρκετά ικανοποιητική.

Το μόνο που με πείραξε ήταν ότι δεν είχε το κουτί καλώδιο κ screen protector. Μα έλεος δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

, είναι σα να πατώ κάποιο άδειο μέταλλο, π.χ. και νιώθω μια μικρή δόνηση

Όντως έτσι είναι. Μπορείς να το αλλάξεις βέβαια

 

Το μόνο που με πείραξε ήταν ότι δεν είχε το κουτί καλώδιο κ screen protector. Μα έλεος δηλαδή.

Όντως, αυτό παρατηρήθηκε και από άλλους χρήστες.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν εννοώ το εφέ της δόνησης... Στην αίσθηση που έχει σα κινητό..

Τεσπα, το κινητάκι πολύ του γουστάρισα :p

 

Eυχαριστώ πολύυ :D

Μα να μην έχει τίποτα το πακέτο... Απορώ πώς έβαλαν κ τη μπαταρία..

EDIT: Τώρα συνειδητοποίησα πως δεν ειχε ΚΑΝ handsfree!! Τι ηλίθιοι θεέ μου :mad:

Τουλάχιστον τα ακουστικά κ τα καλώδιο σύνδεσης που περιέχονται στο LG KP500 ταιριάζουν με το Viewty?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και edit, άκυρο φταίει το δίκτυο, όχι το κινητό.

 

μαστορα φανταζομαι τι δικτυο εχεις.κ γω το ιδιο αντιμετωπιζω εδω κ πολυ καιρο.ΑΣΤΑ ΒΡΑΣΤΑ ΤΑ ΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα δεν ξερω, μαλλον πρεπει να το παραγγειλεις. Στο ιντερνετ με μια γρηγορη ματια βρηκα εδω: http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=32374

Ενταξει για το καλωδιο, αλλα το οτι εχει ραδιοφωνο και δεν του εχουν ακουστικα στη συσκευασια ειναι μεγαλη ηλιθιοτητα! Πως θ'ακουσουμε μουσικη ρε μαστορες; Ημαρτον πια...

Link to comment
Share on other sites

Και μια πουτα να φερατε:pσε ποιο δικτυο συμβαινει αυτο;

 

Πιστεύω μιλάνε για την Whats up μιας και μου το κάνει και εμένα το κινητό με την συγκεκριμένη σύνδεση.Μάλλον δεν ήταν έτοιμη η Cosmote να υποδεχτεί τόσους χρήστες καρτοκινητής και δεν τους φτάνουν οι βρόγχοι :p Εξέλιξη της καρτοκινητής τηλεφωνίας σου λέει μετα :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...