Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

παιδιά πήγα σήμερα σε κατάστημα Vodafone για ανανέωση συμβολαίου και ρώτησα για το Viewty. Η απάντηση του υπαλλήλου ήταν πως "έχει προβλήματα και αποσύρθηκε από την κυκλοφορία".

 

Παίζει κάτι τέτοιο σαν σενάριο ή είναι άλλη μια εφεύρεση αργόσχολου υπαλλήλου που βαριέται να εξυπηρετήσει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλοι μου και Korhal, τελικα αυριο το μεσημερι θα παω να παρω το δικο μου Viewty. (παραγγελια, & μεσω επιδοτησης)

 

Εμενα προσωπικα, σε οποιο απο τα καταστηματα ρωτησα δεν μου ειπαν κατι παρομοιο Korhal, παρα το οτι δεν το ειχαν διαθεσιμο ετσι κι αλλιως (αν αυτο μπορουσε να παιξει καθολου ρολο). Παντως αυριο το βραδακι (μαλλον) θα δωσω κι εγω μια πρωτη εικονα απο ενα πιο προσφατο ακομα Viewty.

Ευχομαι να ειναι η καλυτερη... :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά προστατευτικό για τη οθόνη του κινητού μας βρήκα ένα κατάστημα στη χαλκίδα http://www.communet.gr/index.php όπου μπορείς να το παραγγείλεις. Μάλιστα σου παραγγέλνει και μεγάλη ζελατίνα για να τη κόψεις στα "μέτρα" σου.

Από e-bay ζελατίνα , θήκη και κανά δυο μπιχλιμπίδια 3,5 ευρώ (τρισήμιση)

Νομίζω ότι αυτά τα πράγματα δεν είναι να τα παίρνεις από Ελλάδα.Κάνε μόνο μία μικρή αναζήτηση στο Google.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα! :D

Το κινητο, δωξα σει ο Θεος(!), ειναι & δουλευει μια χαρα.!

 

Μια πρωτη σημειωση που εχω να κανω μονο, ειναι οτι στο περιστρεφομενο μερος γυρω απ'την καμερα, δεν εχει καμια σχεση το σχεδιο που εβλεπα στα βιντεο με το σχεδιο που εχει το δικο μου κινητο.. :lol: Δεν ειναι ασχημο ουτε εχει καποιο προβλημα, απλα ειναι διαφορετικο και μαλιστα πιο διακριτικο! (ισως και πιο ωραιο κατα το δικο μου γουστο..)

 

Επισης μια ερωτηση. Στη ληψη με 120fps πεφτει η φωτεινοτητα καπως..? ή ειναι η ιδεα μου λογω χαμηλοτερης ποιοτητας βιντεο.? (ή απλα θελει καμια ρυθμιση?? :rolleyes:)

 

αυτά για τώρα . .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα! :D

Το κινητο, δωξα σει ο Θεος (!), ειναι & δουλευει μια χαρα.!

Καλορίζικο το νέο σου κινητάκι :).

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το νέο σου κινητάκι :).

Σ'ευχαριστώ πολύ Άκη! ;)

 

Ξέχασα να πάρω κάρτα μνήμης μόνο.. :rolleyes: Θα πάρω μάλλον καμια Transcend όπως μου είπατε, κι άν δεν βρω θα πάρω Sandisk. (ή να τα κάνω ανάποδα...?!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πάρω κάρτα μνήμης μόνο.. :rolleyes: Θα πάρω μάλλον καμια Transcend όπως μου είπατε, κι άν δεν βρω θα πάρω Sandisk. (ή να τα κάνω ανάποδα...?!)

 

Και η δύο μάρκες είναι εξίσου πολύ καλές, και δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα :).

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα μια Transcend (ταχυτητας 80x) απο το Πλαισιο. Αλλα δεν γραφει πανω Premium ή κατι αλλο..

Ενταξει παιζει, εξαλλου ηδη το κινητο απο μονο του δεν ειναι και απ'τα πιο γρηγορα.

 

Τωρα, να ρωτησω κατι. Αφου περασω (πχ απ'το pc) μια εικονα στην καρτα μνημης-σε εναν υποφακελο,

αν δεν παω Αρχεια->Καρτα μνημης,

αλλα παω Αρχεια->Εικονες μου, εμφανιζει ολες τις εικονες μαζι, χυμα. Γινεται να κατηγοριοποιηθουν κι εκει χωρις να αντιγραφουν στην μνημη του κινητου? [γιατι αν φτιαξω φακελο εκει και τις βαλω μεσα, το εικονιδιακι της καρτας μνημης οταν πατας στην εικονα δεν φαινεται πλεον..]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ήρθε η αναβάθμισή μου και πήγα και πήρα σαν ξετρελαμένος το G900 της SE.

Aλλά μόλις είδα ότι το SAR είναι 1,47 είπα όχι φούρνο μικροκυμάτων έχω και πήγα για αλλαγή, εκεί που συζητάω με τον υπάλληλο για το P1i, βλέπω ακριβώς δίπλα μου το ΚU990. Aυτό ήταν. Έρωτας με την πρώτη ματιά και για πρώτη φορά αλλαξοπίστησα από την SE. Ωστόσο κάθε μεγάλος έρωτας έχει και τα προβλήματά του και έχω τις εξής παρατηρήσεις / ερωτήσεις :

1. Η αυτονομία είναι τόσο χάλια όσο διαβάζω??

2. Όταν κάνεις περιήγηση στο Internet μέσω Wind plus non stop, γίνεται να μικραίνει η γραμματοσειρά ?

3. Τα προβλήματα με τα ελληνικά στην αναζήτηση, της μαζικής απεικόνισης των εικόνων και όχι σε folders έχουν λυθεί ?

4. Όταν μου παρουσιάζει mobile keyboard (όχι qwerty) για εισαγωγή χαρακτήρων, αυτό είναι μόνο αγγλικό και δεν αλλάζει ξέρει κανείς κάτι?

5. Ποιά είναι η τελευταία έκδοση firmware και πως την αποκτάς?

6. Screen protection το βάζεις μια φορά και το ξεχνάς ή θέλει αλλαγή συχνά (δημιουργεί υπολλείματα κόλλας στην οθόνη?)?

7. Από προσωπική εμπειρία, ποια είναι η πιο πρακτική θήκη? Η τύπου case ή η τύπου δερμάτινης που φοριέται στην ζώνη??

8. Απο παιχνίδια τι γίνεται? Εγκαθίστανται τα ίδια που έχω για το Κ800 ή θέλει ειδικά και που τα βρίσκω αν είναι?

9. Κάποιος που να έχει δουλέψει και το Κ800i σε Wind plus, το viewty είναι πιο αργό ή μου φαίνεται?

 

Αυτά τα "ολίγα" για αρχή !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν έχετε χρήματα πάρτε το "secret" της LG το οποίο είναι πολύ καλύτερο και έχει αναβαθμίσει και τα διάφορα προβλήματα στη κάμερα που έχει το Viewty! Πραγματικά δε μπορώ να φανταστώ άλλο λόγο πλην των χρημάτων για να προτιμήσει κάποιος το Viewty από το Secret! Εδώ εγώ σκέφτομαι να πουλήσω το Viewty για το Secret και μάλλον θα το κάνω! Απλά περιμένω να δω τιμή του C905 Sony Ericsson με τα 8Mpixel, GPS και wifi!
Link to comment
Share on other sites

1. Η αυτονομία είναι τόσο χάλια όσο διαβάζω??

2. Όταν κάνεις περιήγηση στο Internet μέσω Wind plus non stop, γίνεται να μικραίνει η γραμματοσειρά ?

3. Τα προβλήματα με τα ελληνικά στην αναζήτηση, της μαζικής απεικόνισης των εικόνων και όχι σε folders έχουν λυθεί ?

4. Όταν μου παρουσιάζει mobile keyboard (όχι qwerty) για εισαγωγή χαρακτήρων, αυτό είναι μόνο αγγλικό και δεν αλλάζει ξέρει κανείς κάτι?

5. Ποιά είναι η τελευταία έκδοση firmware και πως την αποκτάς?

6. Screen protection το βάζεις μια φορά και το ξεχνάς ή θέλει αλλαγή συχνά (δημιουργεί υπολλείματα κόλλας στην οθόνη?)?

7. Από προσωπική εμπειρία, ποια είναι η πιο πρακτική θήκη? Η τύπου case ή η τύπου δερμάτινης που φοριέται στην ζώνη??

8. Απο παιχνίδια τι γίνεται? Εγκαθίστανται τα ίδια που έχω για το Κ800 ή θέλει ειδικά και που τα βρίσκω αν είναι?

9. Κάποιος που να έχει δουλέψει και το Κ800i σε Wind plus, το viewty είναι πιο αργό ή μου φαίνεται?

 

1.Το πολυ 3 μερες κραταει εμενα.

2.Αν βαλεις το Opera Mini,μπορεις να κανεις ζοομ στην σελιδα και να δεις πιο μεγαλο κειμενο.Ο browser του κινητου δεν ειναι full html και δεν υποστιριζει ολες τις σελιδες.

3.Στην αναζητηση πατα τον μεγεθυντικο φακο,για quick search.το αλλο δεν εχει λυση..

4.Εμ..LG ειναι αυτη...

5.η V10.Τα a,b,c,d,e,f,... ειναι customization του καθε δικτυου.πχ πως εχει η voda το live?!τετοια φαση..

6.Μια φορα το βαζεις.Να καθαρισεις καλα την οθονη πριν,και να το βαλεις με την μια ισια...αμα κολλας ξεκολλας,θα σου γεμισει σκονη και αερα απο κατω..

7.Δεν χρησιμοποιω θηκες στα κινητα...Χαλανε την ομορφια τους...:lol:

8.Απο παιχνιδια παιζουν ολα με αναλυση 320x240.Και υπαρχουν και πολλα που ειναι με full touch support..

9.Κατι γινεται και σε μενα,στο wireless internet,και κοβει την συνδεση...σα να κανει timeout..

 

Ελπιζω να σε καλυψα......:p

 

Εγω παντως θα το δωσω το Viewty.Δε λεω καλο ειναι αλλα τελικα δεν ειναι για μενα... Ειχα το Qtek S200...μετα πηρα το iPhone...και τωρα το Viewty με ξενερωσε λιγο...

 

Μαλλον με παρεσηρε το ολο hype...οτι το viewty ειναι iPhone killer :X..

 

Παμε για HTC Cruise τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλο κινητακι.. Θα γινοταν ομως best σε σχεση με τωρα, αν ηταν λιγο πιο "γρηγορο" σαν κινητο και αν ειχε κατι καλυτερο οσον αφορα στην τεχνολογια αφης&την οθονη.

Φυσικα θα ηταν ιδιαιτερα ευπροσδεκτο και το WiFi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..

Περασα απο voda και με την επιδοτηση το παιρνω 180 ευρακια..

Εχω τωρα το ks20..απο τους πρωτους που το πηρα με τα γνωστα προβληματα και θα παω να το σπρωξω..

Ξερω οτι το viewty δεν εχει wifi αλλα εχει το δευτερο κινητο που εχω οποτε κομπλε..

Απλα κανα δυο ερωτησεις γιατι διαβασα ορισμενες σελιδες αλλα με επιασε το κεφαλι μου..ειμαι και στη δουλεια..

1)Αξιζει να το παρω για τα 180 ευρω η μπορω να βρω κατι καλυτερο?

2)Τελικα τα ονοματα τα βγαζει αλφαβητικα αφου συγχρονισω με outlook η θα πρεπει να παταω συνεχεια το κουμπι για να αλλαζει και να εμφανιζει τα ελληνικα?

3)Τελικα θεματα κτλ παιρνει η οχι?

4)Απο παιχνιδια τα παει καλα?

5)Ταινια τη βαζω κατευθειαν απο το pc και παιζει η πρεπει να τη μετατρεψω?

Και τελευταιο οταν παταω κατι εχει τελικα δονηση η οχι?γιατι ενας φιλος μου που το πηρε δε του δονειται στα κουμπια..ισως δεν εχει βαλει τη λειτουργια..

 

Αν μπορουσε καποιος να μου απαντησει σημερα η να συστησει οτιδηποτε θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα γιατι θελω να παω αποψε..

Ευχαριστω..!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παντως και θεματα (με κολπακι) παιρνει, και δονηση/ηχο κατα τα πατηματα στην οθονη εχει.. (θεμα ρυθμισης).

 

Τωρα για περαιτερω, δεν θα σε μπερδεψω, μολις το πηρα κι εγω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάπου άκουσα ότι μπορείς να πάρεις το κινητό αυτό στην lg και να σου βάλουν την τελευταία έκδοση firmware... Επειδή έχω και εγώ αυτό το κινητό καιρό γιρεύω ενα firmware αλλά είμαι απο κύπρο και δεν υπάρχει αντιπροσωπεία της lg και ούτε στο internet βρίσκω κάτι ... ξέρετε εσείς τίποτα ???
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς είναι απλά customizations??? αλλά τώρα θέλω να ρωτίσω όλους τους κατόχους του κινητου αυτού γιατί κάτι βρήκα... σε μερικές φοτογραφίες που είδα υπάρχει και ένα άλλο viewty που από οτι φαίνεται έχει διαφορετικό scrolling (αυτό που βρίσκεται από πίσω και το γιρίζεις) αλλά έχει και προστατεφτικό της κάμερας από πίσω όπως και το n82... Αυτο έιναι το viewty KE990 ενώ από οτι ξέρουμε είναι KU990 ... σε ενα κατάστημα στην κύπρο (soundtech.com.cy) υπάρχουν και οι δύο εκδόσεις και νομίζω θα πάω το συντομότερο να δώ τις διαφορές...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εσείς οι άλλοι κατόχοι το viewty ποιά έκδοση έχετε????
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

@Tonydeli7 : Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Τελικά τα παιχνίδια τα αντιγράφω απλά από την ms micro του Κ800 και τρέχουν? Κανά καλό site με παιχνίδια??

 

Παρατηρήσεις :

1. Τελικά μου κράτησε μόνο μιαμιση μέρα μετά την πρώτη φόρτιση μετά την πρώτη και μέτρια χρήση.

2. Υπάρχει κανένας που να έχει βάλει καρτούλα 4GB (Επιβεβαιωμένα, όχι το άκουσα το διάβασα κτλ)?

3. Μάλλον και εγώ για σπρώξιμο το πάω μόλις βγεί το Xperia ή το C905 αν δεν βαρεθώ πιο μπροστά για λόγους αυτονομίας και πάω και πάρω το P1i.

4. Στο forum αγοραπωλησίες δεν έχει ?

5. @puzzle21 : Mην κοιτάς τα 180  - η τιμή που πουλιέται το κινητό διαφέρει ανάλογα την επιδότηση που έχεις και ανάλογα το μοντέλο. Για να έχεις μια ιδέα τι κινητά μπορείς να χτυπήσεις (σε Wind τουλάχιστον που έχω εγώ) πρόσθεσε στην επιδότηση (εγώ είχα 240 ) ένα 20 - 25 % παραπάνω συν το ποσό που σηκώνει το πορτοφόλι σου και έχεις το ποσό που μπορείς να ψάξεις στους επίσημους καταλόγους.

Link to comment
Share on other sites

@Tonydeli7 : Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Τελικά τα παιχνίδια τα αντιγράφω απλά από την ms micro του Κ800 και τρέχουν? Κανά καλό site με παιχνίδια??

 

Παρατηρήσεις :

1. Τελικά μου κράτησε μόνο μιαμιση μέρα μετά την πρώτη φόρτιση μετά την πρώτη και μέτρια χρήση.

2. Υπάρχει κανένας που να έχει βάλει καρτούλα 4GB (Επιβεβαιωμένα, όχι το άκουσα το διάβασα κτλ)?

3. Μάλλον και εγώ για σπρώξιμο το πάω μόλις βγεί το Xperia ή το C905 αν δεν βαρεθώ πιο μπροστά για λόγους αυτονομίας και πάω και πάρω το P1i.

4. Στο forum αγοραπωλησίες δεν έχει ?

5. @puzzle21 : Mην κοιτάς τα 180 € - η τιμή που πουλιέται το κινητό διαφέρει ανάλογα την επιδότηση που έχεις και ανάλογα το μοντέλο. Για να έχεις μια ιδέα τι κινητά μπορείς να χτυπήσεις (σε Wind τουλάχιστον που έχω εγώ) πρόσθεσε στην επιδότηση (εγώ είχα 240 €) ένα 20 - 25 % παραπάνω συν το ποσό που σηκώνει το πορτοφόλι σου και έχεις το ποσό που μπορείς να ψάξεις στους επίσημους καταλόγους.

 

1. Κι εμενα, μεχρι δυο μερουλες μου εχει κρατησει προς το παρων. (οχι ομως οτι το εχω και παραπανω.. :lol:)

2. --

3. Θα ελεγα οτι ειναι κατι αλλο το Viewty, και αλλο το XPeria.. ;)

Παντως αν πας, απο το Viewty στο Ρ1, δεν ξερω αν θα μπορεις να χειριστεις το Ρ1 χωρις πενακι. Δεν εχουν καμια σχεση τα εικονικα πληκτρα&οι επιλογες-γραμμες.

4. Εχει μια "κρυφη" ενοτητα (για τους νεους). Πρεπει να πληρεις καποιες προϋποθεσεις-ορους για να μπορεις να εχεις προσβαση εκει.. [να εισαι γραμμενος καπου στους 2 μηνες και να εχεις εναν αριθμο σχολιων καπου στα 70μηνυματα με ουσιωδη περιεχομενο. ψαξε στους ορους..]

5. --

 

 

Ερωτηση: Παρεπιμπτοντως, την μπαταρια πειραζει αν την φορτιζεις οποτε θες, δηλαδη και οταν ειναι στη μεση, επειδη θα φυγεις σε λιγο, ή θελει κυριως οταν τελειωνει. Ρωταω γιατι ειναι Li-Ion και οχι Li-Pol (που ξερω οτι μπορεις).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...