Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω ενα κλειδωμενο ku990 στο δικτυο της Τ-mobile στο εξωτερικο.υπαρχει καποιος τροπος να ξεκλειδωθει η πρεπει να το στηλω στην LG? γιατι δεν δεχεται καμια καρτα sim και ουτε μπαινει στο μενου:(
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια!εχω πάρει και γω το Viewty τώρα και ένα μήνα.το μικρομειονεκτήματα δεν με χαλάνε μπρος σε όλο το πακέτο.το μόνο που με χαλαει είναι η μπαταρία για δεν προλαβαίνω να το χορτάσω.σκεφτομαι να πάρω μπαταρίες και desktop charger από το ebay.

Τι μου προτείνετε?Αξιζουν οι μπαταρίες ή θα σκάσει καμία στο κεφάλι μου??

......Help!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως κρατάει 3 μέρες περίπου με μέτρια χρήση ... Τώρα αν εσένα δεν σου κρατάει πάρε .... Αν αξίζουν δεν ξέρω γιατί ποτέ δεν πείρα από το ebay
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα 2-3 μέρες κρατάει αλλά επειδή κάνω γενικώς μεγάλα ταξίδια με πλοία και λεωφορεία...έχω πρόβλημα.

θέλω να βλέπω τις ταινιούλες μου και να παίζω και κανένα παιχνιδάκι όταν βαριέμαι.

Πιο πολύ το σκέφτομαι για να μην έχω συνέχεια το άγχος, πότε θα ξεφορτίσει και πότε θα πάω σπιτι για να το φορτίσω.

Αν κάποιος έχει πάρει μπαταρία ή ξερει κάτι παραπάνω ας με βοηθήσει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα με μια δευτερη μπαταρια νομιζω θα εισαι οκ.. Αν παρεις αυθεντικη τουλαχιστον, θα ειναι σιγουρα καλη η μπαταρια. Αλλα και με ιμιτασιον δε νομιζω να εχεις προβλημα... μονο απο αντοχη δεν ξερεις τι μπορει να σου κανει.

 

Εγω εναν φορτιστη αυτοκινητου χρειαζομαι μονο.. για να ειμαι καλλυμενος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

k_giannis σου απάντησε αυτός με το viewty ή ακόμα ????
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

k_giannis σου απάντησε αυτός με το viewty ή ακόμα ????

 

Μπα.... θα μου ερθει μηνυμα στο mail οταν θα εχω κατι στο youtube. ;)

Οποτε, ακομα τιποτα. Βιαζεσαι κι εσυ!! Μια μερα περασε μονο, εχουμε ακομα....! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ νιώθω σαν να πέρασε ένας αιόνας ... :P ... Να σου πω εσύ k_giannis πιστεύεις ότι το nokia n95 8gb είναι καλύτερο από το viewty ?
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εγώ νιώθω σαν να πέρασε ένας αιόνας ... :P ... Να σου πω εσύ k_giannis πιστεύεις ότι το nokia n95 8gb είναι καλύτερο από το viewty ?

 

Κοιτα, καταρχην το ενα ειναι πληρης touch ενω το αλλο καθολου... (πρωτο και βασικοτερο, που ειναι και θεμα γουστου εκει, αλλιως κι εγω τωρα μαλλον θα ειχα κανα Ν82)

Σε γενικες γραμμες ομως, αν εξαιρεσεις το λειτουργικο που διαθετει το Ν95, μαλλον τα ιδια ειναι πανω κατω και με καλυτερο βιντεο το Viewty, ενω το Ν95 μπορει να εχει καλυτερη καμερα (photo) την ημερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγώ τώρα θα είχα το Ν82 αλλά όταν πήγα να διαλέγξω κινητό δεν το είχε σε μαύρο εδώ στην Κύπρο ... Πάντως εμένα το λειτουργικο δεν με ενδιαφέρει και τόσο εφόσων δεν βάζς προγράμματα και παιχνίδια πάνω στο κινητό ....
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ναι παρόλο που είμαι φανατικός θαυμαστής του nokia n82 ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ναι παρόλο που είμαι φανατικός θαυμαστής του nokia n82 ...

 

χαχα! Φαινεται..!!

 

Προς το παρων, μιας και δεν εχεις το αγαπημενο σου Ν82, πιστευω εισαι μια χαρα με το Viewty και ειναι σιγουρα κι απ'τα πιο μουρατα....

(οπως και να το κανεις, full touchscreen ειναι αυτη!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν λέω με το viewty μου είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και δεν έχω κανένα πρόβλημα... ούτε και μειονεκτήματα έχει για εμένα ... Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με την lg ... αν έβαζε στο viewty ένα gps , wifi και symbian os τώρα θα ήταν κορυφαίο ... (παρόλο που νομίζω το gps εδώ στην Κύπρο δεν πιάνει) Αυτοί οι τρείς λόγοι είναι που προτιμώ το Ν82 αλλά και λίγο η μνήμη ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω παρόλο που είναι άσχετο κάτω από το προφίλ κάπου λέει στο δικό μου mobile newbie σε άλλους edge member και σε εσένα k_giannis GSM Phase 1 Member... τί είναι αυτό ??? Ποτέ δεν κατάλαβα...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το Ν82 εχει και καλυτερης ποιοτητας καμερα.. (πιο καλα αποτελεσματα)

Και παλι, κι αυτα τα δυο (Viewty-N82) ειναι διαφορετικα κινητα για να παρεις μετρα συγκρισης και να επιλεξεις. Θα δεις πχ τη διαφορα στην καμερα.. μετα τα αλλα ειναι θεμα αναγκων//γουστου. ;) :mobile:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως σε βίντεο πιστεύω ότι το viewty υπερέχει ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω παρόλο που είναι άσχετο κάτω από το προφίλ κάπου λέει στο δικό μου mobile newbie σε άλλους edge member και σε εσένα k_giannis GSM Phase 1 Member... τί είναι αυτό ??? Ποτέ δεν κατάλαβα...

 

Αυτο πρεπει να εχει να κανει με τον αριθμο των μηνυματων μας... Δεν το εχω ψαξει ακριβως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό σκέφτηκα αλλά δεν παίρνω κι όρκο... τελος πάντων τέρμα τα μηνήματα για σήμερα πάω να κοιμηθώ ... :P
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως σε βίντεο πιστεύω ότι το viewty υπερέχει ...

 

Στο γεγονος οτι το Viewty εχει και τη δυνατοτητα ληψης στα 120fps (που εχει ποοολυ πλακα!) ειναι ενα συν! Αλλα για γενικα και τα δυο καταγραφουν βιντεο σε αναλυση VGA και 30fps....

Επισης σε διαφορα tests, η καμερα του Ν82 εχει βγει λιγο καλυτερη απ'του Viewty, ως πιο καθαρα αποτελεσματα. Τωρα, δεν ξερω παραπανω λεπτομερειες, αλλα λενε οτι το N82 ειναι λιγο καλυτερο απο θεμα καμερας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω παρόλο που είναι άσχετο κάτω από το προφίλ κάπου λέει στο δικό μου mobile newbie σε άλλους edge member και σε εσένα k_giannis GSM Phase 1 Member... τί είναι αυτό ??? Ποτέ δεν κατάλαβα...

 

Αυτο πρεπει να εχει να κανει με τον αριθμο των μηνυματων μας... Δεν το εχω ψαξει ακριβως.

 

 

Σωστός ο Γιάννης ;)!! ...http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb_user_maintain#faq_vb_custom_status

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι τραβάνε σε ανάλυση VGA και 30fps κε τα δυο ... Στην φοτωγραφική υπερέχει το Ν82 όμως στο βίντεο πιστεύω ότι είναι καλύτερο το viewty (και όχι γιατί αυτό τραβάει στα 120fps)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Γιάννης ;)!! ...http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb_user_maintain#faq_vb_custom_status

 

Thanx Ακη.! :O

Ναι, το εξηγει στο FAQ του φορουμ τελικα.. οριστε και μια παραθεση, απο το link του akis_k:

 

"Ο τίτλος εξαρτάται άμεσα από τον αριθμό των μηνυμάτων του εκάστοτε μέλους. Για παράδειγμα, κάποιο μέλος που έχει δημιουργήσει από 1 έως 49 μηνύματα χαρακτηρίζεται ως Mobile Newbie, ενώ κάποιος που έχει δημιουργήσει από 1600 έως 3199 μηνύματα χαρακτηρίζεται ως 3G Member.

Συγκεκριμένα ισχύουν τα ακόλουθα:

 

Mobile Newbie (01 έως 49 μηνύματα)

Mobile Member (50 έως 99 μηνύματα)

GSM Phase 1 Member (100 έως 199 μηνύματα)

GSM Phase 2 Member (200 έως 399 μηνύματα)

GPRS Member (400 έως 799 μηνύματα)

HSCSD Member (800 έως 1599 μηνύματα)

EDGE Member (1600 έως 3199 μηνύματα)

3G Member (3200 έως 4799 μηνύματα)

HSDPA Member (4800 έως 6399 μηνύματα)

4G Member (6400 μηνύματα και άνω)"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...