Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to flas einai xenon an meinei anoikto pano apo kana 2 deyterolepta tha kaei

1) oxi kai na to ekane tha itan axristos eite egrafe arga i grigora

2) mono se 120

Μάλιστα.. Αυτό για το xenon φλας, ομολογώ δεν το ήξερα.!

 

Τώρα εσείς, μετά από τόσο καιρό μαζί του, θα μου το προτείνατε το Viewty ??

 

Είμαι περισσότερο ανάμεσα στο Viewty και το καινούργιο KF700 .. .. .. :worry:

 

Αλλα δεν ξέρω ποιό να προτιμήσω. Βασικά δεν ξέρω μόνο κατά πόσο είναι ικανοποιητκή η φωτογραφική του KF700.. Αν είναι δηλαδή καλή για τα 3Μegapixels που λέει. Γιατί έχει καποιες πρόσθετες επιλογές μέσα στα μενού του και είναι -σχεδόν- ακόμη πιό εύκολο στη χρήση από το Viewty (αν ψαξετε στο youtube) κυρίως στο θέμα κύλισης πχ. των επιλογών του μενού ή των επαφών, με το δάχτυλο και αρκετά εύκολα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

loipon aderfe na sou po ego ti gnomi mou. to viewty einai kinitara apla de voleyei se minimata kai toso kata ta alla eimai poly eyxaristimenos.. me tis photo eidika!! alla koita kai ti diafora timis kf700 kai viewty. poly kalo fenetai to kf700 alla tha xaseis ta 5 mpixel an to pareis. vevaia mporeis na grapseis kalytero minima kai logika tha exoun kseperastei ola ta provlimata pou eixame sto viewty.. apo kei kai pera esy tha dialekseis vasi tou ti theleis. panemorfo kai to kf700!!

 

LG - KF750

koukli kai ayto kai poly kalo.. an se endiaferei apo timi

Link to comment
Share on other sites

Φιλε manisteo το KF750 είναι σίγουρα καλό αλλά και πιο ακριβο.. ξεφευγω λιγο μετα.

 

Τωρα οταν λες οτι ειχατε καποια προβληματα με το Viewty, Τι ακριβως ειχατε παιδια?

Οι πιο καινουργιοι κατοχοι αντιμετωπιζουν καποιο οποιοδηποτε προβλημα με το κινητο??

 

Επισης 2 διευκρινησεις θα ηθελα ακομα παιδια.. 1)Απο αφή, ειναι οκ ή δεν πιάνει κ πολύ καλα/εύκολα??

και 2)Τί λεει απο ηχείο?? ακουγεται καθολου π.χ. απ'την τσεπη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω και εγω εκτακτη αναγκη ... Μεθαυριο αγοραζω κινητο ... Σκεφτομαι σοβαρα το Viewty αλλα εχω καποιους ενδοιασμους οπως : θα αντεχει στη χρηση ? διαρκει η μπαταρια του ? εχει καλο ηχο ? στο σκοταδι βγαζει φωτογραφιες ? ειναι αρκετα ογκωδες ? ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ :worry::worry::worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στο ψαξιμο ειμαι Βαγγελη.. Σκεφτομαι κι εγω να το αγορασω, απλα δεν ξερω αν αξιζει ακομα το κινητο. Και εχει βγει και το KF700, με 3Megapixels βεβαια αλλα επισης πολυ ωραιο και καλο απο μενου..

 

Παντως απο μεγεθος δεν το θεωρω μεγαλο.. αν σκεφτεις και την οθονη που εχει.!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα χαιρομαι που σε πετυχα μεσα. Ειμαστε κυριολεκτικα στην ιδια κατασταση...Εγω παιρνω κινητο μεθαυριο ουσιαστικα ... Αλλα ειμαι μεταξυ Viewty - KF700 και δεν ξερω τι να κανω ... Επισης κοιταω τα Nokia N82 και ενα Sony Ericsson με πληκτρολογιο και αφης οθονη παλι με 5MP καμερα ........
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ericsson? Επισης το Ν82 εχει τα ιδια χαρακτηριστικα καμερας με το Viewty..

 

Οποτε μας μενει το KF700, που ακομα δεν γνωριζει κανεις, τιποτα, για το συγκεκριμένο κινητό...... :(

Και ουσιαστικά η καμερα ειναι το βασικοτερο θεμα, αν θα ειναι ικανοποιητικη για τα 3Megapixels που δινει ή θα ειναι χειροτερης ποιοτητας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα πριν απο κανα μηνα περιπου....μεχρι τωρα δουλευει αψογα...αυτο που μου εχει κανει εντυπωση ειναι οι πολλες δυνατοτητες επεξεργασιας των φωτογραφιων και βιντεο...
Link to comment
Share on other sites

Φίλος, αρχικά δεν αντέχει και πολύ (κι εγώ νέος χρήστης είμαι), όμως απ' ότι έχω διαβάσει παραπάνω, μετά από μερικές φορές που θα το φορτίσεις τα πράγματα καλυτερεύουν. Από ήχο προσωπικά είμαι ευχαριστιμένος. Κάποιοι λένε ότι το αδύναμο σημείο του στις fotos είναι το σκοτάδι... Προσωπικά και πάλι ευχαριστιμένος μένω. Όσον αφορά τον όγκο του, είναι από τα πιό όμορφα κινητά . Ελπίζω να βοήθησα.:)
Link to comment
Share on other sites

gilardino / sakis μπορειτε να μου πειτε σας παρακαλω παρα πολυ, ενα βιντεο που θα τραβηξεις με το Viewty (και υποτιθεται οτι ειναι και σε καταλληλες ρυθμισεις μεγεθους κλπ για ενα πιο απλο κινητο) αν το στειλεις σε ενα αλλο κινητο θα το παιξει ?? Ή το αποθηκευει σε αλλου τυπου αρχειο που δεν υποστηριζεται απο αλλα απλα κινητα οπως πχ ενα W810??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα βιντεο που τραβαει νομιζω ειναι σε avi...λογικα και σε αλλα κινητα θα παιζουν...τωρα για να βαλω βιντεο απο το pc στο κινητο και ειναι σε μορφη avi το μετατρεπω σε divx.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα τι βοήθειά σας για κάτι αλλό...:( Θέλω να ενεργοποιήσω το internet στο κινητό και απ' ότι ξέρω πρέπει να πάρεις τηλ. στην cosmote (έχω κάρτα what's up) και σου δίνουν αυτοί τις οδηγίες. Αν ισχύει αυτό, θα ήθελα το τηλ. στο οποίο πρέπει να πάρω. Εκτός κι αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω μόνος μου (π.χ. αν έχει κάποιος τις οδηγίες για what's up...)
Link to comment
Share on other sites

saki στο ιντερνετ θα μπαινεις μεσω wap....οι χρεωσεις ειναι αστο καλυτερα...και με καρτα κιολας δε θα καταλαβαινεις για ποτε θα σου τελειωνει...
Link to comment
Share on other sites

τα βιντεο που τραβαει νομιζω ειναι σε avi...λογικα και σε αλλα κινητα θα παιζουν...τωρα για να βαλω βιντεο απο το pc στο κινητο και ειναι σε μορφη avi το μετατρεπω σε divx.

Παιζουν αραγε και τα αλλα κινητα τα βιντεο που θα τραβαω?? Παιζουν ολα αρχεια .avi?? Γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτο το θεμα ειδικα... και δεν το διαννοούμαι να παρω ενα κινητο που να μην μπορω να μοιραστω με την παρεα μου ενα βιντεο που θα τραβηξω καπου.!

:worry:

Άν ξέρεις κάποιος, ας μου απαντήσει σε αυτό σας παρακαλώ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

saki στο ιντερνετ θα μπαινεις μεσω wap....οι χρεωσεις ειναι αστο καλυτερα...και με καρτα κιολας δε θα καταλαβαινεις για ποτε θα σου τελειωνει...

 

Το ξέρω φίλε gilardino για τις χρεώσεις ότι καίνε:lol:. Έτσι κι αλλιώς δεν χρησιμοποιώ και πολύ το internet στο κινητό, αλλά θέλω απλά να το ενεργοποιήσω.;)

Link to comment
Share on other sites

πανε στο site της cosmote λογικα καπου θα χει οδηγιες για ενεργοποιηση...εγω δε το χω κανει στο viewty και δε θυμαμαι...στο προηγουμενο κινητο μου το ειχα ενεργοποιησει το wap...
Link to comment
Share on other sites

Παιζουν αραγε και τα αλλα κινητα τα βιντεο που θα τραβαω?? Παιζουν ολα αρχεια .avi?? Γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτο το θεμα ειδικα... και δεν το διαννοούμαι να παρω ενα κινητο που να μην μπορω να μοιραστω με την παρεα μου ενα βιντεο που θα τραβηξω καπου.!

:worry:

Άν ξέρεις κάποιος, ας μου απαντήσει σε αυτό σας παρακαλώ..

Πάντως το βίντεο που τραβάει είναι α π α ι χ τ ο. Το βλέπεις στον υπολογιστή και νομίζεις ότι είναι από κάμερα (σχεδόν).

Τώρα για τον το παίζουν άλλα κινητά , νομίζω ότι επειδή τα πιο πολλά αναπαράγουν μόνο 3gp Πιθανόν να μην τα παίζουν.Ισως τα τελευταία να τα παίζουν , πάντως σίγουρα όχι όλα.

Σε γενικές πάντως γραμμές είναι ένα πολύ καλό κινητό , το έχω από τον Δεκέμβριο , δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα , μπαταρία περίπου 4 ημ΄ρες με μέτρια χρήση.

Το μόνο μείον είναι η υποστήριξη που έχει από τη μαμά εταιρεία. Ούτε θήκη δεν μπορείς να βρεις στην Ελλάδα , μόνο από site εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

Ε αμα δεν παιζουν τα βιντεακια του σε αλλα κινητα, ουτε "λεει" ουτε αξιζει.....

Δεν γινεται να τραβηξω ενα βιντεακι εγω κ να μην μπορεσουν να το παιξουν ολοι οι αλλοι.. :(

 

Θα προπαθησω να μαθω σιγουρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά tonydeli7 .. .. .. Σ'ευχαριστώ!

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γινεται να εχει καποιος ενα κινητο και να μην ξερει αν τα βιντεο που τραβαει με αυτο τα παιζουν αλλα κινητα η κατι σχετικο τελοσπάντων..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά, λυθηκε ο προβληματισμος μου. Το κινητο οταν καταγραφει βιντεο σε υψηλες αναλυσεις αποθηκευει σε αρχειο .avi, ενω οταν τραβαει σε μικροτερη αναλυση αποθηκευει κανονικα σε 3gp. Μια χαρα.

 

Να ρωτησω και κατι αλλο που σκεφτηκα σας παρακαλω ??

Το φοντο στην οθονη αναμονης μπορει να ειναι και μια φωτογραφια, ετσι? Μπορεις ομως να επιλεξεις την ωρα που βαζεις φοντο ποιο κομματι της εικονας να φαινεται? Εχει κανα zoom στην εικονα (σαν επιλογη) για να την setαρεις οπως θες εσυ δηλαδη??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαινει φωτο και κανεις zoom αν θες.Αλλα αν δεν σου αρεσει ο τροπος που κανει zoom,μπορεις να κανεις edit την photo και να την κανεις crop οσο θες εσυ..

 

Οσο για το 3gp,κανενας δεν το ξερει/ασχολειται.Αν πχ,το κινητο σου τραβαει 5mp δεν προκειται να ασχοληθεις ποτε με τα 3mp... :)

Link to comment
Share on other sites

Σ'αυτο ισως εχεις λιγο δικιο ετσι οπως το θετεις, αλλα και παλι με παραξενευει.! Δεν υπαρχει προβλημα ομως, ετσι κι αλλιως βρεθηκατε κι εσεις και με βοηθησατε. ;) Thanx παρεπιμπτοντως...

 

Επισης εχω ακουσει οτι η καμερα του σε συγκριτικα τεστ, δεν εχει βγει και τοσο καλη και το ξερω κι εγω γενικα, αλλα το θεμα ειναι οτι.. δεν βγαζει "γενικα" καλες φωτογραφίες ή δεν βγαζει και τοσο καλες φωτογραφιες για 5Megapixel που ειναι..??

Γιατι αν ειναι το δευτερο δεν με πειραζει καθολου, παω για το κινητο αυτο οχι μονο//τοσο για την καμερα αλλα γενικα και σαν εμφανιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α, για τοση λεπτομερεια μιλαμε? Και οι δυο φωτο ενταξει ειναι μωρε, και μαλιστα δεν ξερω αλλα εχω συνηθησει περισσοτερο στα χρωματα του Viewty κιολας, οπως ειδα στις 'αυθεντικες' φωτο στο link που εδωσες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...