Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορείς να το αλλάξεις πατώντας στα κινούμενα βελάκια χαμηλά στη οθόνη και θα φύγει το "γρήγορο μενού" επιλογών ώστε να βλέπεις μόνο το φόντο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το απέκτησα την Παρασκευή για να αντικαταστήσω το παλαιό μου SE W550. Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες, αν και δεν το έχω ψάξει πολύ.

 

Ηχος ικανοποιητικός (αν και δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλά κινητά που να μπορούν να πλησιάσουν το W550 με τα δύο ηχεία), κάμερα ΟΚ, μενού φιλικότατο.

Speed kills, buy a Honda...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχω πρόβλημα με την μπαταρια, εχοντας ρυθμισει το κινητο σε φουλ εξοικονομηση ενεργειας και μιλώντας το πολύ 45 λεπτα τη μερα, με το ζορι κραταει μια μερα. Την πρωτη βδομάδα κρατουσε δυο μερες και με περισσοτερη χρηση. Αν πω να ασχοληθω και λιγο καλυτερα να το βαλω στο ρευμα.:mad:

 

Συμβαίνει και σε αλλους?

 

Επισης αν χασει μια γραμμη η μπαταρια απο τις τεσσερις, οι αλλες τρεις φευγουν σε χρονο dt.

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά το τελευταίο θα συμφωνήσω ως ένα βαθμό αφού και σε μένα όταν φύγει η 1η γραμμή τότε οι υπόλοιπες φεύγουν σχετικά γρηγορότερα.
Link to comment
Share on other sites

εαν μετατρεψετε αρχεια mp3 bitrate 320kbps,σε wav και τα περασετε στο viewty,σαs πληροφορω οτι δυνατοτερο ηχο δεν εχετε ακουσει ποτε απο κανενα αλλο κινητο.

τιericsson w550,ti N73 tiN95 ,τιποτα μπροστα του.

μιλαμε ειναι σαν να εχειs κανονικο στερεοφωνικο,τερμα τα γκαζια.

δοκιμαστε και θα δειτε.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχω πρόβλημα με την μπαταρια, εχοντας ρυθμισει το κινητο σε φουλ εξοικονομηση ενεργειας και μιλώντας το πολύ 45 λεπτα τη μερα, με το ζορι κραταει μια μερα. Την πρωτη βδομάδα κρατουσε δυο μερες και με περισσοτερη χρηση. Αν πω να ασχοληθω και λιγο καλυτερα να το βαλω στο ρευμα.:mad:

 

Συμβαίνει και σε αλλους?

 

Επισης αν χασει μια γραμμη η μπαταρια απο τις τεσσερις, οι αλλες τρεις φευγουν σε χρονο dt.

 

H mpataria einai ontws APARADEKTH!!!To poly na krataei 2 meres XWRIS idiaiterh xrhsh.Ase pou otan meinei 1 koytaki... den prolabaineis tipota na kaneis.

Prososxh sta thymata pou pane na to agorasoyn.SE kai PALI SE...;)

Link to comment
Share on other sites

...

Prososxh sta thymata pou pane na to agorasoyn.SE kai PALI SE...;)

Καλησπέρα.

Μιλάω ως ένα υποψήφιο θύμα. ;)

Σίγουρα τέλειο κινητό (ή οτιδήποτε άλλο, εδώ που τα λέμε) δεν υπάρχει. Αναρωτιέμαι όμως, διαβάζοντας και τα προηγούμενα μηνύματά σου, γιατί τρέφεις τέτοιο μένος για το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Όλοι όσοι το έχουν λένε για κάποιες ελλείψεις και για κάποια προβλήματα, αλλά, γενικά, είναι τουλάχιστον ευχαριστημένοι από το Viewty. Αν, όχι μόνο δε σε ικανοποιεί αλλά σου τη σπάει κιόλας, γιατί δεν το γυρνάς πίσω (αν γίνεται πλέον) ή γιατί δεν το πουλάς; :confused:

Για παράδειγμα, δε φαντάζομαι να έχουν μπει στο forum όλοι οι υπάλληλοι της LG για να το εκθειάσουν και να παρασύρουν κόσμο. Μήπως άλλα περίμενες από το κινητό; Υποθέτω, απ' όσα έχω διαβάσει εδώ κι αλλού, ως κάτοχος του K750i, ότι, από τη στιγμή που είχες το K800, η αλλαγή στο Viewty είναι μεγάλη αναβάθμιση. Το έχω δει και λίγο από κοντά και αυτό με έκανε να το θέλω περισσότερο.

 

Δεν ξέρω, με μπερδεύεις. :confused:

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

H mpataria einai ontws APARADEKTH!!!To poly na krataei 2 meres XWRIS idiaiterh xrhsh.Ase pou otan meinei 1 koytaki... den prolabaineis tipota na kaneis.

Prososxh sta thymata pou pane na to agorasoyn.SE kai PALI SE...;)

 

Εγω λεω να κανεις δικια σου εταιρια και να μας πουλας τελειες συσκευες:lol:,επισης δεν το πουλας να ησυχασουμε.Σε κοβω σε λιγο καιρο στους δρομους με απεργειες πεινας,πορειες και τα σχετικα για το ποσο χαλια ειναι η συσκευη;)

Link to comment
Share on other sites

kalispera xponia polla kai kali xronia se olous

tin erxomeni paraskeui ginome kai episimos katoxos tou LG KU990 alla exo akoma kapoies apories opos: merikes selides poio piso kapoios katoxos tou tilefonou leei oti i o8oni tou zimataei isxiei kati tetoio kai kati akoma i mpataria tou poso krataei giati apo ti diabazo oloi sxedon ka8e 2 meres fortizoun to til.(to proigoumeno mou til itan ena nokia 7610 pou meta apo 3,5 xronia ir8e kairos gia allagi kai meta apo 3,5 xronia xrisis tora to til 8elei ka8e 2 meres fortisei.)i agora tou LG KU990 egine apo oteshop sta 441 euro.

Eyxaristo prokatabolika

Link to comment
Share on other sites

Το θεμμα του ζεσταματος ειναι καθαρα οταν φορτιζει και ταυτοχρονα χρησιμοιοιειται η συσκευη,καλα μην φανταστεις οτι παιρνει φωτια απλα ειναι αισθητο.Οσον αφορα την μπαταρια με κανονικη χρηση εμενα μου κραταει 3-4 μερες και οσο περναει ο καιρος και στρωνει κραταει πιο πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο προβλημα παρουσιαστηκε στο viewty το οποιο αντικατεστησα εντος 7 ημερων αλλα μου εμφανιστηκε και στο νεο.Σε κατασταση αναμονης και με συνδεμενο το bluetooth(δεν ξερω εαν παιζει καποιο ρολο απλα το αναφερω)η συσκευη σε ανυποπτο χρονο δεν αναβει και χρειαζεται να βγαλω μπαταρια και να επανεκινησω.Σημειωτεων δεν το απενεργοποιω ποτε λειτουργει επι 24ωρου βασεως.Καποιος που να παρατηρησε το ιδιο η να βρηκε λυση??????????:)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμασα να προβαλω μεσω DVD player με εισοδο USB αρχεια στη τηλεοραση.Λειτουργησε εμφανιζοντας και βιντεο και εικονες κανονικα στους φακελους οπως και στον υπολογιστη.Φανταζομαι οτι λυθηκε το προβλημα του καλωδιου τηλεορασης τουλαχιστον για μενα;)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμασα να προβαλω μεσω DVD player με εισοδο USB αρχεια στη τηλεοραση.Λειτουργησε εμφανιζοντας και βιντεο και εικονες κανονικα στους φακελους οπως και στον υπολογιστη.Φανταζομαι οτι λυθηκε το προβλημα του καλωδιου τηλεορασης τουλαχιστον για μενα;)

 

Ουοουπς....Δεν μας λες ακριβως πως το κανες; Και επισης δεν μας λες τιποτα για το πως φαινονται ολα αυτα....!

 

Για λεγε....;)

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις DVD με εισοδο USB τοτε δεν χρειαζεται πολλα απλα το συνδειες επιλεγεις απο την μοναδα να διαβασει USB και εμφανιζει ολα τα περιεχομενα της καρτας μνημης στην τηλεοραση εφοσον εχεις επιλεξει απο το κινητο να λειτουργει σαν μαζικη αποθηκευση απο εκει επιλεγεις και απολαμβανεις:)Εμφανιζει ολους τους φακελους εικονες,βιντεο,μουσικη.Το βιντεο που ειχα τραβηξει και το δοκιμασα εμφανιστηκε σε παρα πολυ καλη ποιοτητα στην τηλεοραση full screen και ηταν και σε σκοτεινο περιβαλλον...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 20 περίπου ημέρες συμβίωσης μαζί του , στο θέμα της μπαταρίας θέλω να πω ότι εμένα με μέτρια χρήση κρατάει περίπου 4 ημέρες . Τώρα για το αν είναι χάλια ή όχι ας σκεφτούμε ότι υπάρχει μία οθόνη 3 ιντσών η οποία σίγουρα καταναλώνει πολύ ενέργεια ( ανοίχτε το κινητό νύχτα να δείτε πόσο φως έχει στο σκοτάδι )

Εντάξει να μην τα θέλουμε και όλα δικά μας,

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Η μπαταρία με πάρα πολύ χρήση μου κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες. Αν βγουν και themes δε θα έχω κανένα παράπωνο ;)
Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα κι εγώ το συγκεκριμένο τηλέφωνο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Υπάρχουν ιστοσελίδες με ταπετσαρίες, παιχνίδια κλπ;
Link to comment
Share on other sites

3)Τώρα για αυτό τι να σου πω, δεν ξέρω , θέλεις κάτι συγκεκριμένο από το εγχειρίδιο για να σου πούμε? Πάντως είναι σχετικά ικανοποιητικό . Φυσικά όπως όλα τα εγχειρίδια αφήνει κάποια..κενά.

Όχι δε θέλω κάτι συγκεκριμένο, θέλω μόνο να διαβάσω το user guide.

 

Και ναι μου φαίνεται εξωπραγματικό ότι η μαμά LG δεν έχει ένα λινκ για το user guide, στο επίσημο site της, ενός από τα καλύτερα κινητά της... εμένα μου φαίνεται περίεργο, σα να μη θέλουν να προμοτάρουν το κινητό τους.

 

Υ.Γ. Αν ψάξετε και σε ξένα φόρουμς θα δείτε ότι έχουν γίνει παρόμοιες ερωτήσεις, πουθενά όμως σε όλο το ίντερνετ δε φαίνεται να κυκλοφορεί κάποιο εγχειρίδιο για το viewty... τέτοιο γράψιμο από την LG στους πελάτες της.....???

Si is the most profitable material on earth!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή κινητό αξίας 500 ευρώ για το οποίο να μην παρέχεται από τη μαμά εταιρεία υποστήριξη σε θέμα λογισμικού-εγγράφων (Nokia, SE κτλ, μπορείτε να ψάξετε στα επίσημα sites)... εμένα πάντως μου θυμίζει κάτι κινέζικα προιόντα-παραπροιόντα για τα οποία δεν υπάρχει καμιά ιστιακή υποστήριξη!!
Si is the most profitable material on earth!
Link to comment
Share on other sites

σου λεει αγορασε το για να διαβασειs τον οδηγο με την ησυχια σου.

Πωλειται γνησιο manual 200 ευρο:lol:

Αυτό είναι!!! :lol: :lol: :lol:

Βλέπω τα manual του Viewty να κυκλοφορούν στη μαύρη αγορά σε λίγο καιρό... :p

 

Πάντως, πέρα από την πλάκα, είναι λίγο περίεργο και όχι καλό δείγμα από την LG.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Για να σοβαρευτουμε αυτα τα πραγματα ειναι top secret και επιτρεπονται μονο σε κατοχους:happy:(παντως εγω συνεχιζω να πουλαω γνησιο manual 200ευρο:p)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...