Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασε αυτο και συνδεσε το κινητο σου στο pc με λειτουργια υπηρεσια δεδομενων (πρεπει να εχεις εγκαταστησει τους drivers της lg) και κατεβασε αυτο και περνα το στο lgapp-media-themes(oxi theme) και κανεις paste το αρχειο

 

μηπως μπορεις να μου πεις πιο αρχειο ειναι γιατι πλεον στο λινκ δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους πηρα αυτο το κινητο πριν απο μια εβδομαδα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε αναβαθμιση δεν μπορω να βγαλω ακρη με τιποτα εχω την εκδοση v10a και απο οτι καταλαβα ειναι αρκετα παλια ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ ακριβώς το ίδιο, το πήρα και έχει λογισμικό α (και ήρθε και χωρίς καλώδιο USB και handsfree). Και επειδη είμαι λίγο άσχετος με όλα αυτά, διάβασα κάποια πράγματα αλλά και οι σελίδες είναι πάρα πολλες :S

-Συμβουλεύετε να κάνω αναβάθμιση οπωσδήποτε? Δηλαδή έχει διαφορά?(σκέφτηκα να πάω στην LG της Θεσσαλονίκης που λένε σε εξυπηρετούν άμεσα)

-Δεύτερον, για όλους εμάς που δε ζητάμε και πάαρα πολλά από το κινητό, αξίζει όλη αυτή η ιστορία με το ξεκλείδωμα για θέματα κλπ και ίσως για διόρθωση κάποιων ενοχλητικών χαρακτηριστικών? Θα χρειαστεί το PC suite? Μπορεί κάποιος να με παραπέμψει κάπου για 2-3 βήματα βασικών βελτιώσεων?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω , το εφτιαξα αλλα μου εβγαλε οτι εχω v10b , τελος παντων θα ξανακανω αναβαθμηση με το LGMDP...A ξεχασα , σε τι mode να το βαζω για αναβαθμηση με το LGMDP ? Σε "Normal Mode" ή "Emegercy Download Mode" ?

 

Παιδια οποιος/οποια θελει βοηθεια με την "τσαμπα" αναβαθμηση απο το σπιτι στειλτε PM η καντε post εδω...Aυριο θα κανω εναν πληρη οδηγο για το πως να το κανετε (θα περιεχει και backup σε περιπτωση που παει κατι στραβα , επεισης θα περιεχει και μια λιστα απο λογισμικα).

 

φιλε μου αν μπορεις να μου δωσεις οδηγιες για αναβαθμιση θα με βοηθουσες παρα πολυ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν μπορεις να μου δωσεις οδηγιες για αναβαθμιση θα με βοηθουσες παρα πολυ ευχαριστω

Και γω θα ενδιαφερομουν για κατι τετοιο, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!! είμαι ανάμεσα στο Nokia 5230 κ στο LG KU990i....μπορείτε να μου πείτε πιο πιστεύετε πως είναι καλύτερο? Βοηθήστε please.......
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!! είμαι ανάμεσα στο Nokia 5230 κ στο LG KU990i....μπορείτε να μου πείτε πιο πιστεύετε πως είναι καλύτερο? Βοηθήστε please.......

Καλύτερα να ανοίξεις ένα νέο θέμα στους Διαξιφισμούς.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μηπως ξερει καποιος που μπορω να το βρω σε ελληνικα καταστηματα γιατι εχω ψαξει σε πλαισιο κτλ και δεν το εχω βρει.και αν μπορε καποιος να μου πει σε τι τιμη πωλειται.ευχαριστω Edited by tsoukou
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

αν λες για το KU990 ισως το χουνε τα μικροτερα μαγαζια που βγαζει στο γκουγκλαρισμα

...θα θελει τηλ για επιβαιβεωση...

 

Το KU990i δηλ με το i στο τελος το αγορασα πριν λιγες μερες απο τα multirama στο the mall

Ενω το κουτι ειχε αυτοκολλητο που εγραφε 179€ (παλια τιμη) η τιμη του τωρα ειναι στα 155€

το πακετο εχει τροφοδοτικο και τηλ μονο

Χωρις δηλ ακουστικα καλωδια cd γραφιδες ...και τα ρεστα

 

Ξερει καποιος πως αυξομειωνουμε την ενταση του ηχειου?

Για την ανοιχτη ακροαση μ'ενδιαφερει

Link to comment
Share on other sites

η ενταση αλλαζει απο τον κυκλο που ειναι στην καμερα για zoom

Το ειδα χθες και στο αγγλικο μανουαλ και δεν το πιστεψα:lol:

Τελικα αυτο ηταν! ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα...μολις πηρα το ku990i το λευκο... δεν εχει γραφιδα μεσα ουτε τπτ...

μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω λευκη γραφιδα, καμια λευκη θηκουλα για το κινητουλι και καλωδιο συνδεσης με το πιτσινι μου;;;

εμενα δε ,εχει μονο τρια θεματα. δεν ξερω πως εσας εχει πολλα..

τοσο γκαντεμω πια;κλαπθ.

 

οποιος εχει την καλοσυνη μιας και με την τεχνολογια δεν το εχω και οσο κι αν εψαξα μεσω skroutz δεν βρηκα, αν δεν ειναι κοπος καποιο λινκ...

χιλια ευχαριστω

 

ΥΓ: οταν γραφω μηνυμα με το χερι, δεν αναγνωριζει Ελληνικους χαρακτηρες. Οταν γραφω με το τ9 βγαζει μια χαρα τις Ελληνικες λεξεις...τι κουλο κ τουτο;

Edited by naerdiel
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα.

Πριν απο μια εβδομαδα μου χαρισανε ενα LG KU990 σφραγισμενο στο κουτι του ( η αδερφη μου που δεν το ηθελε ).

Δεν προλαβα καλα καλα να το μαθω και σημερα ενω το ειχα στην τσεπη του μπουφαν και οδηγουσα , πηγα να τηλεφωνησω και βλεπω την εσωτερικη του οθονη ραγισμενη !!!

Πως εγινε αυτο δεν το εχω καταλαβει αφου δεν ειχε προλαβει καν να φαει ουτε μια τουμπα το κινητο !!!

Λεω παει θα τρελλαθω , θα πηδηχτω απο το παραθυρο !!!

 

Πηρα τηλεφωνο στην LG και μου λενε οτι δεν το καλυπτει η εγγυηση.

Ρε παιδια λεω μονο του χαλασε , δεν μου επεσε κατω ουτε το χτυπησα πουθενα.

Τελος παντων που λεει ο τυπος πηγαιντε το στο service κι εκει θα σας πουνε.

Αυριο το πρωι μαλλον θα το παω.

Υπαρχει περιπτωση να μου πουνε να πληρωσω ενω ειναι στην εγγυηση?

Το κινητο φαινεται οτι δεν εχει φαει πεσιμο , δεν εχει την παραμικρη αμυχη επανω.

Καποιος με παρομοια εμπειρια να βοηθησει ωστε να ξερω και τι να τους πω αυριο στο σερβις.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα.

Πριν απο μια εβδομαδα μου χαρισανε ενα LG KU990 σφραγισμενο στο κουτι του ( η αδερφη μου που δεν το ηθελε ).

Δεν προλαβα καλα καλα να το μαθω και σημερα ενω το ειχα στην τσεπη του μπουφαν και οδηγουσα , πηγα να τηλεφωνησω και βλεπω την εσωτερικη του οθονη ραγισμενη !!!

Πως εγινε αυτο δεν το εχω καταλαβει αφου δεν ειχε προλαβει καν να φαει ουτε μια τουμπα το κινητο !!!

Λεω παει θα τρελλαθω , θα πηδηχτω απο το παραθυρο !!!

 

Πηρα τηλεφωνο στην LG και μου λενε οτι δεν το καλυπτει η εγγυηση.

Ρε παιδια λεω μονο του χαλασε , δεν μου επεσε κατω ουτε το χτυπησα πουθενα.

Τελος παντων που λεει ο τυπος πηγαιντε το στο service κι εκει θα σας πουνε.

Αυριο το πρωι μαλλον θα το παω.

Υπαρχει περιπτωση να μου πουνε να πληρωσω ενω ειναι στην εγγυηση?

Το κινητο φαινεται οτι δεν εχει φαει πεσιμο , δεν εχει την παραμικρη αμυχη επανω.

Καποιος με παρομοια εμπειρια να βοηθησει ωστε να ξερω και τι να τους πω αυριο στο σερβις.

Ευχαριστω.

 

ότι και να τους πεις φίλε τσάμπα θα χαλάσεις την ζαχαρένια σου, δεν πρόκειται να κερδίσεις κάτι, οπότε πήγαινε χαλαρός και λογικά με κανά 50άρι θα τν βγάλεις καθαρή !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ότι και να τους πεις φίλε τσάμπα θα χαλάσεις την ζαχαρένια σου, δεν πρόκειται να κερδίσεις κάτι, οπότε πήγαινε χαλαρός και λογικά με κανά 50άρι θα τν βγάλεις καθαρή !

 

Οχι ρε φιλε , δεν ειναι ετσι.

Να εκανα εγω την μακακια να πληρωσω , οκ. Εχω πληρωσει αρκετα στο παρελθον φυσικα αδιαμαρτυρητα.

Εχουνε περασει 30 κινητα απο τα χερια μου , τετοιο πραγμα ομως δεν εχω ξαναδει ( ουτε ακουσει ).

Αν δεν γουσταρουνε να το φτιαξουνε τζαμπα θα τους πω 10 μπινελικια και να βαλουνε το κινητο στον κωλο τους , φραγκο δεν τους δινω.

Ασε που και να πληρωσω να το φτιαξω μετα θα φοβαμαι να το ακουμπησω , ειναι πολυ ευαισθητουλι φαινεται. Αν χαλαει οταν το εχεις στην τσεπη δεν μπορω να φανταστω τι θα παθει αν πεσει και κατω...μπορει και ν ανατιναχτει.

Και δεν ειναι 50αρι , 66αρι ειναι, ρωτησα.

Και μακρια απο LG για μενα απο εδω και περα...

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλε , δεν ειναι ετσι.

Να εκανα εγω την μακακια να πληρωσω , οκ. Εχω πληρωσει αρκετα στο παρελθον φυσικα αδιαμαρτυρητα.

Εχουνε περασει 30 κινητα απο τα χερια μου , τετοιο πραγμα ομως δεν εχω ξαναδει ( ουτε ακουσει ).

Αν δεν γουσταρουνε να το φτιαξουνε τζαμπα θα τους πω 10 μπινελικια και να βαλουνε το κινητο στον κωλο τους , φραγκο δεν τους δινω.

Ασε που και να πληρωσω να το φτιαξω μετα θα φοβαμαι να το ακουμπησω , ειναι πολυ ευαισθητουλι φαινεται. Αν χαλαει οταν το εχεις στην τσεπη δεν μπορω να φανταστω τι θα παθει αν πεσει και κατω...μπορει και ν ανατιναχτει.

Και δεν ειναι 50αρι , 66αρι ειναι, ρωτησα.

Και μακρια απο LG για μενα απο εδω και περα...

 

ξέρεις τώρα, αν τους βρίσεις δεν θα φάνε το βράδυ από την στενοχώρια τους:) Βρε συ πως θα δικαιολογήσουν μία ραγισμένη οθόνη? Είναι τεχνικά αδύνατον να εχει συμβεί κάτι ΄τετοιο, η λογική λέει ότι μία οθόνη σπάει από κτύπημα, δεν μπορεί να συμβεί για κάποιον άλλο λόγο! Να σου δώσω να καταλάβεις από τα χέρια μου έχουν περάσει 2 τέτοια τηλ, το ένα το είχα 1 χρόνο εγώ και το άλλο το εχει η γυναικα μου, έχουν φάει πολλές τούμπες και από μας και από πετάγματα των παιδιών μας και δεν έχουν πάθει τίποτα εκτός από γρατζουνιές, η οθόνη είναι από κάποιου είδους πλαστικού ανθεκτικό στα ΄΄πεσίματα΄΄.

Ολα τα παραπάνω στα γράφω με φιλική διάθεση, τώρα αν θες εσύ πήγαινε και κάνε ότι νομίζεις αλλά εγώ θα σου πρότεινα να δεις και στο eaby και σε κάποιο από τα Ελληνικά μαγαζιά που έχουν ανταλακτικά μπας και κάνεις φθηνότερα την δουλειά σου σε περίπτωση που η αντιπροσωπεια δεν στο επισκευάσει δωρεάν

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα...μολις πηρα το ku990i το λευκο... δεν εχει γραφιδα μεσα ουτε τπτ...

μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω λευκη γραφιδα, καμια λευκη θηκουλα για το κινητουλι και καλωδιο συνδεσης με το πιτσινι μου;;;

εμενα δε ,εχει μονο τρια θεματα. δεν ξερω πως εσας εχει πολλα..

τοσο γκαντεμω πια;κλαπθ.

 

οποιος εχει την καλοσυνη μιας και με την τεχνολογια δεν το εχω και οσο κι αν εψαξα μεσω skroutz δεν βρηκα, αν δεν ειναι κοπος καποιο λινκ...

χιλια ευχαριστω

 

ΥΓ: οταν γραφω μηνυμα με το χερι, δεν αναγνωριζει Ελληνικους χαρακτηρες. Οταν γραφω με το τ9 βγαζει μια χαρα τις Ελληνικες λεξεις...τι κουλο κ τουτο;

και μένα έτσι ήρθε απο e-shop το πήρες? ...βασικά έχεις πάρει ένα από τα ποιο τέλεια κινητάκια της αγοράς...υπάρχουν γύρω στα 100 ΤΕΛΕΙΑ θέματα για το Viewty αλλά θέλει κάποια διεργασία να τα βάλεις..πρέπει οπωσδήποτε να έχεις USB καλώδιο(εγώ το αγόρασα 10 Euro)...

 

υπάρχει ένα πολύ πολύ καλό tutorial στο youtube γιαυτό...το ανέφερα πριν...

 

εαν συναντήσεις δυσκολία ή θες οδηγίες pm me ελεύθερα

LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

ξέρεις τώρα, αν τους βρίσεις δεν θα φάνε το βράδυ από την στενοχώρια τους:) Βρε συ πως θα δικαιολογήσουν μία ραγισμένη οθόνη? Είναι τεχνικά αδύνατον να εχει συμβεί κάτι ΄τετοιο, η λογική λέει ότι μία οθόνη σπάει από κτύπημα, δεν μπορεί να συμβεί για κάποιον άλλο λόγο! Να σου δώσω να καταλάβεις από τα χέρια μου έχουν περάσει 2 τέτοια τηλ, το ένα το είχα 1 χρόνο εγώ και το άλλο το εχει η γυναικα μου, έχουν φάει πολλές τούμπες και από μας και από πετάγματα των παιδιών μας και δεν έχουν πάθει τίποτα εκτός από γρατζουνιές, η οθόνη είναι από κάποιου είδους πλαστικού ανθεκτικό στα ΄΄πεσίματα΄΄.

Ολα τα παραπάνω στα γράφω με φιλική διάθεση, τώρα αν θες εσύ πήγαινε και κάνε ότι νομίζεις αλλά εγώ θα σου πρότεινα να δεις και στο eaby και σε κάποιο από τα Ελληνικά μαγαζιά που έχουν ανταλακτικά μπας και κάνεις φθηνότερα την δουλειά σου σε περίπτωση που η αντιπροσωπεια δεν στο επισκευάσει δωρεάν

 

Με αυτο που μου γραφεις σημαινει οτι το δικο μου ητανε προβληματικο , δεν μπορει φιλε μου χωρις καν να πεσει κατω να σπασει η οθονη.

Τελος παντων , παω τωρα εκει να δω τι θα γινει....

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρε η ξαδελφη μου και θελω να ρωτησω κατι.

1-το πληκτρολογιο ενω γραφει ελληνικα στα πληκτρα δεν εχει τα ελληνικα γραμματα.ετσι ειναι σε ολους σας η πρεπει να κανει κατι για να φαινονται τα ελληνικα γραμματα?

2-καλωδιο usb για συνδεση με το υπολογιστη που μπορουμε να βρουμε;

ευχαριστω

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρε η ξαδελφη μου και θελω να ρωτησω κατι.

1-το πληκτρολογιο ενω γραφει ελληνικα στα πληκτρα δεν εχει τα ελληνικα γραμματα.ετσι ειναι σε ολους σας η πρεπει να κανει κατι για να φαινονται τα ελληνικα γραμματα?

2-καλωδιο usb για συνδεση με το υπολογιστη που μπορουμε να βρουμε;

ευχαριστω

 

 

καλησπερα.

σ εμενα το πληκτρολογιο ειναι οπως περιγραφεις , να βαλει το τ9 και ολα καλα. στο χειρογραφο υπαρχει θεμα αλλα δεν το χρησιμοποιω οποτε κλαην μαην που λεν και οι φιλοι μας οι γερμανοι.

καλωδιο απο το ιντερνετ, ψαξε στα καταστηματα τυπου eshop:).

 

 

 

PS:analwsimos με εκανες βουτυρο. Σιγουρα δεν θα καταλαβω, απο μια ματια που εριξα στο τουτοριαλ δεν καταλαβα γρι. Αν δεν τα καταφερω,μιας κ φοβαμαι μην καταστρεψω τιποτε, θα σε πιεμιασω αναγκαστικα . ΧΙΛΙΑ ευχαριστω.

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

?

 

_Αξιζε που πηραμε τωρα το συγκεκριμενο ?

-Τα ακουστικα του μονο που δεν ειχε! κανουν καμια 30ρια€!

ενω ας πουμε τουτο τα εχει ολα και παραπανω...

Νταξει το A-GPS δεν ειναι και καθαρα...GPS

αλλα και αυτο καλο ηταν ,,, βαλε και την ενσωματωμενη μνημη κτλ

Τι λετε?

Μηπως πρεπει να κλεισει η παραγραφος για το συγκεκριμενο γιατι δεν αξιζει τα €του...(ετσι που το δινουνε)?

...η ειναι οκ.....η αγορα του εστω κ ετσι;

Edited by myphonidis
Link to comment
Share on other sites

?

 

_Αξιζε που πηραμε τωρα το συγκεκριμενο ?

-Τα ακουστικα του μονο που δεν ειχε! κανουν καμια 30ρια€!

ενω ας πουμε τουτο τα εχει ολα και παραπανω...

Νταξει το A-GPS δεν ειναι και καθαρα...GPS

αλλα και αυτο καλο ηταν ,,, βαλε και την ενσωματωμενη μνημη κτλ

Τι λετε?

Μηπως πρεπει να κλεισει η παραγραφος για το συγκεκριμενο γιατι δεν αξιζει τα €του...(ετσι που το δινουνε)?

...η ειναι οκ.....η αγορα του εστω κ ετσι;

 

Αν και η ερώτησή σου είναι καθαρά ρητορική, θα σου απαντήσω ότι ΔΕΝ υπάρχει ούτε για πλάκα στην αγορά 3G κινητό τηλέφωνο με μπροστινή κάμερα για βιντεοκλήσεις, βασική κάμερα 5MP Autofocus και οθόνη αφής 3'' που να στοιχίζει κάτω από 150 ευρώ.

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001250&u=LG-KU990I-VIEWTY-BLACK-3G

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001251&u=LG-KU990I-VIEWTY-WHITE-3G

Link to comment
Share on other sites

.. να πω πως ειμαι ασχετος απο κινητα

Ειχα το κ7οο ακομα... και πηγα στο lg...

---

_Το LG GT505

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/LG-GT505.htm που ελεγα δεν εχει βιντεοκλησεις αν καταλαβα καλα

_αρα θα μιλουσα για ανομοια;

τοτε για 3G κινητο μια χαρα ειμαστε στα χρηματα αυτα -μια που το εθεσα-

 

(Να πω μονο πως εχω ενα μικρο προβλημα με το ηχειο του

γρατζουναει ... μπορει να ειναι στο δικο μου μονο)..

 

_Αμα παρω ακουστικα κανουνε μονο της lg δηλ εναλλακτικες υπαρχουν

η ανταπτορακια?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βαλω ανοιχτη ακροαση στο ραδιοφωνο; Και γιατι η καμερα εχει τοσο noise;

είναι πολύ απλό .......δεν μπορείς γιατί δεν έχει ανοικτή ακρόαση:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...